<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Poticaji za solarnu energiju 2011 i 2012. godina

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bezkomentara

PostPostano: 23.4.2011. sub. 10:36    Naslov: Poticaji za solarnu energiju 2011 i 2012. godina Citirajte i odgovorite

Evo, objavili smo nedavno članak za otok Hvar, novost je da su to poticaji direktno od EU, a ne po dosadašnjem modelu sufinanciranja županija i FZOEU:

http://www.zelenaenergija.org/poticaji-eu-za-energetsku-ucinkovitost-i-solarne-sustave-na-otoku-hvaru/

Također, prema rezultatima natječaja FZOEU za projekte koji su dobili sufinanciranje pokušali smo malo prognozirati gdje bi moglo biti poticaja u 2011. i 2012. godini:

http://www.zelenaenergija.org/gdje-ocekivati-poticaje-za-kucne-obnovljive-izvore-energije-u-2011-i-2012-godini/

Slabo imam vremena pohoditi ovaj forum u zadnje vrijeme i uključit se u raspravu, ali da ipak dam neki doprinos u pogledu informacija o poticajima, kojih ima, ali ih treba znati iskoristiti. :-)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
eygon

PostPostano: 23.4.2011. sub. 13:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo pomalo, glavno da postoji trend primjene i poticanja primjene OIE

možemo računati da će se ovi tempom za 20 godina puno postići palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Barba

PostPostano: 23.4.2011. sub. 20:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

eygon je napisao/la:
malo pomalo, glavno da postoji trend primjene i poticanja primjene OIE

možemo računati da će se ovi tempom za 20 godina puno postići palac

Mogu li se i ja nadati nečem od tih poticaja obzirom da sam sebe" potičem" več petnaest godina.Ili je to samo za one koji več sve imaju pa eto da im se nađu i ti poticaji "pri ruci".?????
Možda ne spadam u uži krug izabranih. Embarassed
[Vrh]
bob4

PostPostano: 23.4.2011. sub. 20:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za nas hoby majstore nema mjesta u europi.... Wink
[Vrh]
eygon

PostPostano: 23.4.2011. sub. 21:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

već rekoh par puta 5% osoba je zeleno orijentirano i taj udio osoba će instalirati OIE bez obzira na cijenu

ostalih 95% gledaju samo računicu ekonomsku i da taj dio populacije nagovoriš da instaliraju OIE moraš im dati poticaje
[Vrh]
Barba

PostPostano: 23.4.2011. sub. 23:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

eygon je napisao/la:
već rekoh par puta 5% osoba je zeleno orijentirano i taj udio osoba će instalirati OIE bez obzira na cijenu

ostalih 95% gledaju samo računicu ekonomsku i da taj dio populacije nagovoriš da instaliraju OIE moraš im dati poticaje

Nisan ja zeleno orijentiran nego ne mogu drugačije osvitlit kuču i sinu dat na upotrebu komp.Naime ,ako neznaš,nemam veze sa Hep-om zato jer sam van interesantnog,za njih,područja.
Provat ču uspostavit kontakt sa otima koji raspolažu sredstvima za OIE pa možda neku crkavicu i dobijem s obzirom da mi je sin odličan u školi a bit če izgleda dobar ka i svi mladi da vrača dug u koji su nas zabili ovi nesposobnjakovići.Ja osobno iman malo škole pa mi " nije" jasno kako ovi školovani ne znaju upravljat državom.Volija bi malo prodiskutirat sa nekim od njih.
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 24.4.2011. ned. 06:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Barba,bojim se da je tvoje obrazovanje jace od njihovog i kako im je stranacka/partijska knjizica jedina prednost tako da o konkretnim stvarima ne bi imao s kim raspravljati.Odluke ionako donosi pastir,odnedavno cobanica.
Nazalost,u nasem slucaju vojsku lavova vode magarci,bjelosvjetske ulizice,beskicmenjaci..
Rade na stetu svoga naroda koji ih jedini zeli maknuti s vlasti,Europi su (p)odani tako da nema sanse da im se avion slucajno srusi dok su svi u njemu(Kaczynski).
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 24.4.2011. ned. 07:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Barba je napisao/la:
Nisan ja zeleno orijentiran nego ne mogu drugačije osvitlit kuču i sinu dat na upotrebu komp.Naime ,ako neznaš,nemam veze sa Hep-om zato jer sam van interesantnog,za njih,područja.
Provat ču uspostavit kontakt sa otima koji raspolažu sredstvima za OIE pa možda neku crkavicu i dobijem s obzirom da mi je sin odličan u školi a bit če izgleda dobar ka i svi mladi da vrača dug u koji su nas zabili ovi nesposobnjakovići.Ja osobno iman malo škole pa mi " nije" jasno kako ovi školovani ne znaju upravljat državom.Volija bi malo prodiskutirat sa nekim od njih.

Barba mozda se nesto i moze. Naime pored poticaja za proizvodnju elektricne energije iz obnovljivih izvora postoje i poticaji za instalaciju istih. Navodno iznose nekih 40% vrijednosti investicije. Dakako racuni s placenim PDV-om su obavezni - dakle oni paneli od Solartehnike se ne mogu racunati. Dmeter je takodjer nesto spominjao o tome na forumu. Meni je brat pricao o tome.
[Vrh]
eygon

PostPostano: 24.4.2011. ned. 08:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

retroaktivno je jako teško dobiti novac

recimo:
a) nađeš nekoga tko će ti izdati račun
b) moraš mu taj račun i platiti
c) od računa 18,69% je dio za pdv, plaća ga investitor
d) porez na dobit je 20%, njega plaća izvođač

e) kažu možeš max dobiti nazad 40% što je dio koji bi država ionako uzela sebi

jedino ako možeš pronaći nekoga da ti izda račun, a da nisi ništa platio
[Vrh]
eygon

PostPostano: 24.4.2011. ned. 08:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

schumacher je napisao/la:
Barba,bojim se da je tvoje obrazovanje jace od njihovog i kako im je stranacka/partijska knjizica jedina prednost tako da o konkretnim stvarima ne bi imao s kim raspravljati.Odluke ionako donosi pastir,odnedavno cobanica.
Nazalost,u nasem slucaju vojsku lavova vode magarci,bjelosvjetske ulizice,beskicmenjaci..
Rade na stetu svoga naroda koji ih jedini zeli maknuti s vlasti,Europi su (p)odani tako da nema sanse da im se avion slucajno srusi dok su svi u njemu(Kaczynski).

nisam previše kopao po tom slučaju,

misliš da je namjerno srušen avion i da je Kazynski bio protiv EU ili nešto slično?
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 24.4.2011. ned. 09:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

eygon je napisao/la:
retroaktivno je jako teško dobiti novac

recimo:
a) nađeš nekoga tko će ti izdati račun
b) moraš mu taj račun i platiti
c) od računa 18,69% je dio za pdv, plaća ga investitor
d) porez na dobit je 20%, njega plaća izvođač

e) kažu možeš max dobiti nazad 40% što je dio koji bi država ionako uzela sebi

jedino ako možeš pronaći nekoga da ti izda račun, a da nisi ništa platio

Retroaktivno je nemoguče dobit unatrag.
[Vrh]
eygon

PostPostano: 25.4.2011. pon. 07:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

čuo sam za jednu farmu u okolici koja je iskoristila kapitalne poticaje u poljoprivredi za izgradnju 30 kW solarne elektrane, to je nekih 40ak posto ili nešto slično

o tome je dmeter pisao prije kojih mjesec dana respekt palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.