<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kako povećati brzinu ?
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Piko

PostPostano: 6.3.2012. uto. 09:52    Naslov: Kako povećati brzinu ? Citirajte i odgovorite

Kratko i jasno...

...imam Artasovu Konu fire onako kako "tvornički" dolazi (N48, LiFePo4 itd.) .... max. brzina 45 km/h

Koliko sam skužio prateći forum moguće je napraviti nekakvu modifikaciju na kontroleru da se uz istu bateriju i isti motor podigne max. brzina na cca 60-tak km/h uz pad dometa ...

Daklem, ŠTO treba napraviti i KAKO podići max brzinu nisam uspio naći nigdje na forumu pa ako je netko voljan to ukratko objasniti ima pivce i moju zahvalu (a vjerujem da ima još zainteresiranih).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 6.3.2012. uto. 10:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krivo si skužio, ništa od toga. Možda bi došao do 49-50km/h a preko toga samo podizanjem napona (i promjenom kontrolera). Mogao bi npr. dodati još jedan paketić baterija od 12 ili 24V i eto brzine. Za 60 km/h neće biti dosta pifce Very Happy
[Vrh]
sirius

PostPostano: 6.3.2012. uto. 10:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Piko je napisao/la:
Kratko i jasno...

...imam Artasovu Konu fire onako kako "tvornički" dolazi (N48, LiFePo4 itd.) .... max. brzina 45 km/h

Koliko sam skužio prateći forum moguće je napraviti nekakvu modifikaciju na kontroleru da se uz istu bateriju i isti motor podigne max. brzina na cca 60-tak km/h uz pad dometa ...

Daklem, ŠTO treba napraviti i KAKO podići max brzinu nisam uspio naći nigdje na forumu pa ako je netko voljan to ukratko objasniti ima pivce i moju zahvalu (a vjerujem da ima još zainteresiranih).

Nisam baš siguran da N48 s 48V može ići puno brže od 45 km/h. Ima opcija od 120% u kontroleru, ako je to to. Pitaj grggu. Ja sam sinoć uhvatio preko 60 po laganoj uzbrdici s 48V, ali s motorom Crystalite HS3540, kontrolerom 45A. Very Happy I jedna sitnica naravno. Sve to ne bi bilo moguće da mi nije u leđa puhala bura od oko 50 km/h. smijeh1 Zato sam pri povratku morao pedalirati i nizbrdo. He, he......tko ne zna što je bura grdno bi se prevario. Cesta mi je bila uska za hvatanje pravca i danas ako bude puhalo kao jučer, sjedit ću doma.....

Zadnja promjena: sirius; 6.3.2012. uto. 10:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
MP

PostPostano: 6.3.2012. uto. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

sirius je napisao/la:
Piko je napisao/la:
Kratko i jasno...

Nisam baš siguran da N48 s 48V može ići puno brže od 45 km/h. Ima opcija od 120% u kontroleru, ako je to to. Pitaj grggu. Ja sam sinoć uhvatio preko 60 po laganoj uzbrdici s 48V, ali s motorom Crystalite HS3540, kontrolerom 45A. Very Happy I jedna sitnica naravno. Sve to ne bi bilo moguće da mi nije u leđa puhala bura od oko 50 km/h. smijeh1 Zato sam pri povratku morao pedalirati i nizbrdo. He, he......tko ne zna što je bura grdno bi se prevario. Cesta mi je bila uska za hvatanje pravca i danas ako bude puhalo kao jučer, sjedit ću doma.....

sa 120% na 48V ide max 50 km/h .

kad se bicikl leti i 45km/h je previše Very Happy
[Vrh]
sirius

PostPostano: 6.3.2012. uto. 12:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
sirius je napisao/la:
Piko je napisao/la:
Kratko i jasno...

sa 120% na 48V ide max 50 km/h .

kad se bicikl leti i 45km/h je previše Very Happy

Meni HS3540 ide 43-45 km/h, s ograničenjem brzine i na 45A kineski kontroler, mislim da je Greentime ili tako nešto. Bez ograničenja bez problema 55, a po laganoj nizbrdici se osjeti da vuče i na preko 60, s baterijom od 48V. Prema N48 je identičan do kakvih 30-35 km/h. Poslije povuče kao da ima turbinu. Jedino što pri punom gasu i brzini preko 50 bude nešto topliji. Napravio sam s njim već oko 1000 km i nakon sitnih modifikacija prije montaže, nisam imao problema. N48 svejedno ne prodajem. Very Happy I još nešto....preko 40 km/h više nije ugodna vožnja, osim po jako lijepom asfaltu i s kapom preko ušiju, jer smeta šum vjetra.
Kad kažem "topliji" pri preko 50 km/h, mislim na neprekidno pun gas po laganoj uzbrdici od Bakarca do iznad Bakra, pa kasnije do Kukuljanova (8,5 km).
[Vrh]
sirius

PostPostano: 6.3.2012. uto. 12:24    Naslov: Re: Kako povećati brzinu ? Citirajte i odgovorite

Piko je napisao/la:
Kratko i jasno...

Probao sam bicikl od Eugena, dok je bio 36 V. Čini mi se da je taj išao skoro 60, ali s Cromotorom i nekim njegovim kontrolerom. Što mu je radio ne znam, ali znam da je bio brz. A i dalje mislim da nam je pametnije voziti do 40 km/h i okretati pedale. Da ne bi bilo problema. I zamisli da netko okine u kakav auto, pa ide bicikl na vještačenje. Mislim da bi vlasnik takvog bicikla nadrljao. Osobno sam nakon pada na Kukuljanovu iz istog razloga otišao. A bila mi je oduzeta prednost očito. Jedina sreća što nije bilo štete.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 6.3.2012. uto. 17:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bih preporučio brzinu veću od 45 km/h, jer je lako zaboraviti da se usprkos svemu nalaziš na biciklu, što je automatski recept za nevolju.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bobale

PostPostano: 6.3.2012. uto. 18:24    Naslov: Re: Kako povećati brzinu ? Citirajte i odgovorite

Kao što si već čuo, možeš da dobiješ 3-5km/h brzine na ravnom sa 120% uz smanjenu efikasnost. Nizbrdo možeš da dobiješ i još koji km/h, a naročito ako pedalaš jako.

Povećanje nije neko, ali kako ne košta ništa, ne vidim zašto ga ne bi iskoristio. Postaviš prekidač i aktiviraš ga po potrebi.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 6.3.2012. uto. 18:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
Ne bih preporučio brzinu veću od 45 km/h, jer je lako zaboraviti da se usprkos svemu nalaziš na biciklu, što je automatski recept za nevolju.

Bitno je da povećanu brzinu prate i ostale komponente na biciklu. Kvalitetnije i šire gume, bolje i veće kočnice (203 mm hidraulika umjesto 160mm /sajla). Rama ne smije biti zadnje smeće. Prednja vilica za downhill, osovina prednjeg točka 20 mm i slično. Prednje osovine za brzu montažu nisu dobrodošle na nikakvom a pogotovo ne električnom biciklu jer prečesto pucaju.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 6.3.2012. uto. 18:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tu sam negdje po komponentama, ali sve jedno ne mogu si zamisliti brzinu veću od 45, van ceste odnosno po bic i pješačkim stazama. Čak i na otvorenoj cesti nije baš ugodno juriti toliko...
[Vrh]
grrga

PostPostano: 6.3.2012. uto. 18:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
Tu sam negdje po komponentama, ali sve jedno ne mogu si zamisliti brzinu veću od 45, van ceste odnosno po bic i pješačkim stazama. Čak i na otvorenoj cesti nije baš ugodno juriti toliko...

Nerado priznajem da je i meni bilo malo neugodno kad sam premašio dvostruko tvoju brzinu Very Happy Odlučio sam kupiti novu kacigu.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 6.3.2012. uto. 19:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

To bi i meni bio prvi korak.....možda i kakvi štitnici za leđa, noge i ruke.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 6.3.2012. uto. 19:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
To bi i meni bio prvi korak.....možda i kakvi štitnici za leđa, noge i ruke.

To nisam ni na motoru nosio Embarassed
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 6.3.2012. uto. 19:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Često se vozim downhill po kakvim stazicama na vukomeričkim goricama pa bi bilo preporučljivo, a da ne spominjem kako sam par puta imao close contact u zavoju sa vozilom iz suprotnog smjera jer me brzina u zavoju izbacila na suprotni trak... Embarassed
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.3.2012. uto. 20:42    Naslov: Re: Kako povećati brzinu ? Citirajte i odgovorite

Piko je napisao/la:
Kratko i jasno...

Snagu se može jednostavno dignuti za duplo ali brzinu ne
Za veću brzinu je potreban veći napon baterije ili manji broj zavoja u motoru
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 1 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.