<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Daki e-bike
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tomislav

PostPostano: 19.4.2011. uto. 17:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolji pogon je i onaj koji pogoni nas same - Life...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
aca

PostPostano: 19.4.2011. uto. 17:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:

Kolko taj pogon kosta i gde mogu da ga kupim? postovanje
E da i kako se ugradjuje ? Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Daki

PostPostano: 19.4.2011. uto. 21:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

aca je napisao/la:

Daki u zdravlje da se vozis Smile
Dosta dugo gledam i gledam ove vase setove za ugradnju, al nikako da skupim kintu za litijum.
Pa mi je nekoliko puta dolazilo da umem olovnu varijantu, ali sad kad vidim olovo na delu izgleda da cu da se strpim bar jos koju godinu.

Hvala aco...
Eto ulozih ja u bajk dosta al treba jos da bi to bilo na zavidnom nivou...
Posto sam se istrosio sacekacu malko... Olovo je bilo nuzno zlo u mom slucaju, stvarno je po meni bacanje para, al kad sam vec sklopio bajk steta da se ne voza pa makar i sa olovom.
Samo da se resim kutije sa paktregera skace ko luda i nervira me opasno Mad
A sve sigurno sve premestam u ram bicikle samo to mogu resiti tek sledece nedelje...

Evo danas nabacih retrovizor... stvarno je potreban palac

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aca

PostPostano: 19.4.2011. uto. 21:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nice, samo:
Sta ce ti sad retrovizor kad imas struju, izgleda da jos nisi dovoljno brz. Very Happy
I kako ce da se provlacis kroz saobracaj sa toliko sirokim guvernalom? Shocked

Na mom bajku je guvernal sirok koliko i moja ramena, tako da znam gde mi ramena prolaze prolazi i guvernal.

U svakom slucaju nije lose imati retrovizor, al ja ne znam gde da ga stavim. Smile
Pravi jos slike Smile

Pozdrav Druze.
[Vrh]
Daki

PostPostano: 19.4.2011. uto. 21:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

He he he , nisam mogao izdrzati a da ne odgovorm odmahg lol

Ma brzina mi je dovoljna nego kad skrecem moram okretati glavu da vidim ima li sta iza a kad pogledam napred vidim da sam se pomerio na pola puta... tako se gine na e-bike Rolling Eyes
Probao sam ja da montiram retrovizor bez onog dodatka plastike sto sam zbudzio Zena s pilom

E znaci onako fabricki kad stoji vise vidim svoju ruku nego cestu a kad hocu da uhvatim rogove smeta retrovizor pa sam ga morao pomeriti da mi ne smeta...

Sto se tice saobracaja videcu sutra kako cu se provlaciti nisam jos probao a stvarno deluje presiroko smijeh1
[Vrh]
Jujo

PostPostano: 19.4.2011. uto. 22:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daki, vidim sad priču sa slabim dometom... Ja osobno nisam imao tako loša iskustva s olovom, a riječ je o Rijeci (uzbrdice, nizbrdice, sve samo ne ravno).
Anyway, probaj si staviti ograničenje. Skrati ti brzinu na 25-30 km/h, što nije tolko manje, a domet se višestruko poveća. Govorim po iskustvu, bez matematike.

S time da konkretne brzine nisam još mjerio, no danas mi je stigao siklokomp, pa ga sutra first thing in the morning idem cijelog iztestirati detaljno Very Happy
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 20.4.2011. sri. 09:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

aca je napisao/la:
tomislav je napisao/la:

Kolko taj pogon kosta i gde mogu da ga kupim? postovanje
E da i kako se ugradjuje ? Very Happy

LiFePO4 baterija 48V / 12Ah / 600Wh

http://www.artas.hr/vozila/elektricni_bicikli_dijelovi.htm

...samo se dugo čeka.
[Vrh]
aca

PostPostano: 20.4.2011. sri. 13:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Heh znam za LIFE , samo sam se salio. Smile
Kazem vam, vec duze vreme vas posmatram. Smile matrix
Gledam ovaj ovde forum jos od 2008'e, taman skupi pare za olovo kad vi predstaviste LIFE. trlja oci I ja odlozi kupovinu.
[Vrh]
mika_vk

PostPostano: 22.4.2011. pet. 07:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajd moze par glupih pitanja nabrzinu....?Embarassed
Ako kupim motor i kontroler onaj N48, dali mogu kupiti 5 baterija, znaci 60V. Dali bi TAJ motor onda isao brze ili bi spalio i motor i kontroler? i dali bi povecao domet? znaci sa 4 baterije kad se vozi 40 na sat predje se 15km, a sa 5 baterija kad se vozi 40 na sat, dali bi dobio vecu autonomiju? (ako je vec bilo rasprave o tome, moze link jer ne mogu naci sa pretrazivanjem... Sad )

Sastavljao bi si e-bike, ali puno mi je odmah prve godine dati za dijelove i za life... Confused
[Vrh]
mihaelj

PostPostano: 22.4.2011. pet. 08:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

mika_vk je napisao/la:
Ako kupim motor i kontroler onaj N48, dali mogu kupiti 5 baterija, znaci 60V. Dali bi TAJ motor onda isao brze ili bi spalio i motor i kontroler? i dali bi povecao domet? znaci sa 4 baterije kad se vozi 40 na sat predje se 15km, a sa 5 baterija kad se vozi 40 na sat, dali bi dobio vecu autonomiju? (ako je vec bilo rasprave o tome, moze link jer ne mogu naci sa pretrazivanjem... Sad )

Sastavljao bi si e-bike, ali puno mi je odmah prve godine dati za dijelove i za life... Confused

ako ti je puno, onda bolje pocekaj iducu godinu. ovako ces bacit novce na olovo.

vec brizina od 40 na sat na biciklu bude podosta neugodna: buka vjetra, udari u neravnine po cesti, opasnost i sl.

bilo je vec diskusija oko voltaze na forumu. mislim da limit voltaze odredjuju kondenzatori, a osim toga problem bi ti vjerojatno bio i regen tj. neznam dal bi ti punio bateriju.

tu ti je i problem punjenja baterije. punjac od 60V bas i nije cesta pojava.
[Vrh]
mika_vk

PostPostano: 22.4.2011. pet. 09:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:

ako ti je puno, onda bolje pocekaj iducu godinu. ovako ces bacit novce na olovo.

uuuu to mi se ne svidja da cekam do nagodinu... ako ne uzmem ove godine, pa se ne "navucem" na vozanje, necu ni nagodinu kupiti...
mihaelj je napisao/la:

vec brizina od 40 na sat na biciklu bude podosta neugodna: buka vjetra, udari u neravnine po cesti, opasnost i sl.

pa zato me i zanima, dali bi povecao domet kad vozim sa 40 km/h sa 5 baterija umjesto 40km/h sa 4 baterije. A povecanje brzine bi bilo malo za kreveljenje sa "nabrijanim" skuterasima, da im pokazem da se moze...
mihaelj je napisao/la:

bilo je vec diskusija oko voltaze na forumu. mislim da limit voltaze odredjuju kondenzatori, a osim toga problem bi ti vjerojatno bio i regen tj. neznam dal bi ti punio bateriju.

tu ti je i problem punjenja baterije. punjac od 60V bas i nije cesta pojava.

hm... Sad
[Vrh]
Daki

PostPostano: 22.4.2011. pet. 11:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja iskreno savetujem da se vozi do 40 i to obavezno sa kacigom i nekom zastitnom opremom za nedaj boze...
Juce sam isao max 44kmh i voznja je ne bas prijatna, stvarno je brzooooo...

Po meni mozes uzeti akumulatore 12v 12Ah *4kom ali su teski i gabaritni odnosno veliki. Najbolje se malko strpi pa kupi LiFePo4 , ja nisam mogao cekati... bilo je uzimam sta mogu da se vozikam pa skupljam pare za litij.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.4.2011. pet. 12:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

mika_vk je napisao/la:

1. možeš kupiti i 5 i 6 ili više baterija, bolje 6 nego 5 Wink

2. Bicikl bi išao brže

3. Ne bi spalio motor, a kontroler treba modificirati. Nemodificirani kontroler bi izgorio

4. Domet bi teoretski bio veći. U praksi ćeš se voziti 50 a ne 40 i domet će biti otprilike isti. Kad bi stvarno (što nećeš Very Happy ) vozio istom brzinom domet bi bio proporcionalno veći.

5. Ne čekaj drugu godinu već trk u Artas. Vozi se godinu - dvije i štedi za LiFePO4 a u međuvremenu ne zagađuj benzinom već se vozuckaj na struju. Kad se počneš voziti daleko brže ćeš skupiti za litij nego što misliš.

6. Ne isprobavaj Greyborga ove godine jer ćeš imati problema sa neispunjenim željama Smile

7. Još nešto Cool ?
[Vrh]
Daki

PostPostano: 22.4.2011. pet. 14:28    Naslov: budzenje kontrolera Citirajte i odgovorite

Ukoliko je neko zainteresovan za prepravke kontrolera eugen je to sve lepo objasnio i probao koliko vidim i svidja mi se... Cool
Moracu probati lol al pre toga skupljanje para za litij,
a na zimu lemilica ce da radi smijeh1

Ako ima jos neki koristan link ubacite please... da se narod ne muci Very Happy

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1445&postdays=0&postorder=asc&start=210
[Vrh]
Slv

PostPostano: 23.4.2011. sub. 17:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:

6. Ne isprobavaj Greyborga ove godine jer ćeš imati problema sa neispunjenim željama Smile

bome si mu ovo dobro rekao Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Sljedeća
Stranica 3 / 18.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.