<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

BMW i
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
r005w3lt

PostPostano: 27.10.2014. pon. 15:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:
http://greengo.hr/
btw zaboravi na poticaje za četverocikle

e upravo to čudo, ne izgleda tako loše čak na prvu, a na njuškalu piše da ima polovan model za 7000 €.

Znam da nema poticaja, za takve stvari, i to je šteta. kad bi barem bila potpora od 35kilo kuna, ovakvih bi čuda bila jako puno po gradu. Smanjio bi se broj "velikih" automobila po parkiralištima, ovakva dva bez problem stanu na jedno parkirno mjesto, smanjilo bi se zagađenje, rasteretio javni promet, i još brdo mogučnosti. Nažalost, za ove neovce ga se ne ispalti kupovati, kad se za pola tih novaca kupi polovan smart i vozi 50+ km dnevno dvije godine.
Baš si računao, trenutno sam na probnom roku u firmi, i ako prođem, trebai bih dobiti ugovor za stalno. Firma mi je 40ak km od doma, i sad preko ljeta, sam išao uglavnom biciklom ili javnim prevozom (extremno sa automobilom). ako dobijem posao za stalno, računam dali se isplati uzeti ovako nešto za svakodnevni odlazak na posao, ili čekati neka bolja vremena za elektrizaciju automobila. Sad Koliko god ja forsirao to, bicikl mi je stvarno postalo teško voziti po ovome vremenu na posao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DompaEV

PostPostano: 27.10.2014. pon. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa elektrifikacija nekog manjeg auta bi te dosla manje nego taj, jedino je pitanje da li imas vemena i prostora (npr. garaza) za preradu.
Za 50kkn bubin domet je takodjer 120 km, a mogli su se neki "detalji" na njoj sloziti i jeftinije (npr. DC umjesto AC je u startu jeftiniji za bar 700€)...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 27.10.2014. pon. 22:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Pa elektrifikacija nekog manjeg auta bi te dosla manje nego taj, jedino je pitanje da li imas vemena i prostora (npr. garaza) za preradu.
Za 50kkn bubin domet je takodjer 120 km, a mogli su se neki "detalji" na njoj sloziti i jeftinije (npr. DC umjesto AC je u startu jeftiniji za bar 700€)...

Da se prije 2g za 5-6k EUR mogao kupiti neki slican upotrebljiv elektricni autic, pitanje je da li bi bilo elektricnog Punta.
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 27.10.2014. pon. 23:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:

Da se prije 2g za 5-6k EUR mogao kupiti neki slican upotrebljiv elektricni autic, pitanje je da li bi bilo elektricnog Punta.

Ajde, nemoj sad tako... nije u soldima sve... valjda ti je gust voziti se u necem sto si sam "sklepao" i pritom stosta naucio...
A osim toga, ima tu i kolateralnih zrtava kao sto je npr. garaza koja je sad cista i sredjena Mig

Da i sad krecem u "projekt EV" po prvi put, opet bih se odlucio za samogradnju i to bube (ali model 1302), ipak sam odredjujes neke detalje i konfiguraciju i na kraju poznas uradak u dusu.
Jest da puno dulje traje, ima puno otvorenih pitanja i neizvjesnosti, ali na kraju ostaje zadovoljstvo napravljenim sto je neprocjenjivo...
[Vrh]
eltico

PostPostano: 28.10.2014. uto. 09:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Cose je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:

Ajde, nemoj sad tako... nije u soldima sve... valjda ti je gust voziti se u necem sto si sam "sklepao" i pritom stosta naucio...
A osim toga, ima tu i kolateralnih zrtava kao sto je npr. garaza koja je sad cista i sredjena Mig

Da i sad krecem u "projekt EV" po prvi put, opet bih se odlucio za samogradnju i to bube (ali model 1302), ipak sam odredjujes neke detalje i konfiguraciju i na kraju poznas uradak u dusu.
Jest da puno dulje traje, ima puno otvorenih pitanja i neizvjesnosti, ali na kraju ostaje zadovoljstvo napravljenim sto je neprocjenjivo...

Slažemo se sa svime navedenim. 100% gušt i booogato iskustvo. Kompromisi koje smo prihvatili i nisu neki: nema centralne brave, stakla na struju, klime (koju ne koristim ni u "normalnom" kad se vozim lokalno)... ali imam tempomat koji nikad nisam imao Smile
[Vrh]
Roman

PostPostano: 28.10.2014. uto. 11:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ja nisam išao sa Traubekima i otkupio Renolčeka i naravno da je u to doba 2007. bilo neke ponude sigurno bih krenuo u polupreradu kao što su išli dečki koji su kupili Citroena Saxo. Puno je lakše jer već imaš sve i nezavisno uzbuđeni motor i kontroler sa regenom te webasto grijanje. Ostaje ti samo smisliti kako i koje akumulatore staviti. Čak ne treba niti atest jer je tvornički. Dobro potrebna je homologacija ali to je čisto birokratska procedura. No sada kada imam Traubeka i Renolčeka zadovoljno se vozim sa njima i uvijek ima mjesta poboljšanju. Ali Saxo mi se sviđa (dobro, ne baš kao Traubek ali je zgodan). Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 28.10.2014. uto. 16:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Cose je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:

Ne velim da mi nije drago - samo da bi kod mene stvari vjerojatno danas bile drugacije. palac
[Vrh]
BuBi_zgb

PostPostano: 6.1.2015. uto. 16:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

self-prking BMW i3

[Vrh]
mali77

PostPostano: 13.2.2015. pet. 22:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Frend je vidio BMW i3 u Zagrebu na cesti, ali nije uspio vidjeti jesu li naše tablice. Može biti da se netko počastio, ijako ovlašteni servis kod nas nema u ponudi servisirenje istog narednih 3-4g.
[Vrh]
riba

PostPostano: 13.2.2015. pet. 22:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa u Rijeci je već par mjeseci sa RI hrvatskim tablicama.. Kakvo servisiranje Smile
[Vrh]
zega

PostPostano: 14.2.2015. sub. 09:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aaah fenomenalno, napokon!
Kak su konzervativni vezano uz mainstream ali kuzim veliki je to liability...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
mali77

PostPostano: 14.2.2015. sub. 10:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa što se servisiranja tiče, ako ti nešto "prdne" od struje prva stanica je Austrija. A ako oštetiš karoseriju, to neču ni spominjati Rolling Eyes
[Vrh]
riba

PostPostano: 14.2.2015. sub. 10:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

mali77 je napisao/la:
Pa što se servisiranja tiče, ako ti nešto "prdne" od struje prva stanica je Austrija. A ako oštetiš karoseriju, to neču ni spominjati Rolling Eyes

Karoseriju sredi lokalni majstor Very Happy
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 14.2.2015. sub. 14:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

lokalni majstor...... Upitnik
[Vrh]
riba

PostPostano: 14.2.2015. sub. 17:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

automehaničar, limar... misliš da ne bi mogao iz nekog razloga?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 3 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.