<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tesla i bežični prijenos energije!
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Znanost i izumi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Roman

PostPostano: 4.2.2011. pet. 13:36    Naslov: Tesla i bežični prijenos energije! Citirajte i odgovorite

Jučer sam bio na predavanju u tehničkom muzeju na kojem je predavač pričao o bežičnom prijenosu energije pomoću Teslinog povečala. Prvo nas je dobro izmasirao teorijama a onda je konačno došla na red praksa i demonstracija. Složio je predajnik i prijemnik od plastičnih boca na koje je namotana bakrena žica 0,3. mm u čini mi se 100 zavoja i to ljevkasto od čepa prema gore jer su boce bile postavljene naopako. U predajnik je prikopčao 500 V izmjenične struje na 750 Hz frekvenciji i na prijemniku se upalila neonka koja je bila unutar boce. Zatim su ljudi hodali okolo predajnika sa neonkama koje su svijetlile na nekoj udaljenosti od predajnika a ako su otišli dalje gasile su se. Na moje pitanje koliki je napon na predajniku odgovor je bio 25.000 V a prijemnik dobiva samo jednu šesnaestinu toga što predajnik daje i automatski spušta napon tako da neonka ne izgori.

Stvar se pokazala dobrom i onda na drugo pitanje nekog čovjeka; ako su tehnički problemi riješeni, zašto do danas nitko nije išao na ovaj oblik prijenosa energije? Odgovor je bio zato što to netko treba platiti odnosno bilo bi lako "krasti struju" napravivši svoj prijemnik.

Ja sam onda predavača pitao da li bi to radilo i na DC elektromotore, a odnovor je da da samo bi trebalo pretvoriti gretzom iz AC u DC i spustiti napon. Međutim pitao sam kolika bi trebao biti prijemnik da bi se moglo primiti par kw snage. Odgovor - ogroman. No ipak možetie li zamisliti kada bi se to provelo kakva bi to bila revolucija u prometu. Svi auti, kamioni, autobusi, avioni, brotovi i sve što vozi, leti, pliva ili roni nebi trebalo nikakvo gorivo niti akumulatore već samo pikneš antenu i voziš. Koji bi to bio ekološki prijevoz sa neograničenim dometom. No prije svega treba sazrijeti politička volja. :-((

Hajde da čujem malo vaše komentare na tu temu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 4.2.2011. pet. 13:56    Naslov: Bežični prijenos energjie Citirajte i odgovorite

Mislim da bismo brzo svi umrli od prevelikog zračenja. Uostalom to bi riješilo problem baterija, ali samo pod uvjetom da imamo neograničeni izvor električne energije jer iskoristivost kod bežičnog prijenosa opada s udaljenošću između prijemnika i predajnika - i to drastično! Trebao si ih još priupitati i o iskoristivosti. Puno mi se pametnijom idejom čini solarni put (kako gradimo ceste tako osiguravamo i energiju za one koji će po njoj voziti, a vjerojatno će biti i viška za druge potrebe) u kombinaciji s bežičnim prijenosom energije kratkog dometa: http://www.solarroadways.com/main.html
http://gigaom.com/cleantech/witricity-lands-delphi-as-wireless-car-charging-partner/
I obavezno zaštita u stilu Faradeyevog kaveza između prijemnika i putničkog prostora. Dakako, takva bi solarna cesta ipak trebala biti spojena s mrežom jer ne sija Sunce 24/7. No zato ne bi nikako moglo doći do rušenja mreže ljeti kad se uključe svi klima uređaji, a i putovanje bi bilo najjeftinije ljeti kad većina ljudi i želi na odmor.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
@ndrej

PostPostano: 4.2.2011. pet. 14:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod bežičnog prijenosa energije Tesle, riječ je o rezonantnom krugu sa otvorenim kondezatorom.
Ova slika desno lijepo pokazuje "preobrazbu" klasičnog LC rezonantnog kruga u otvoreni LC rezonantni krug.

Dr Konstantin Meyl već dugo prezentira praktični primjerak takvog bežičnog prijenosa. http://www.intalek.com/Index/Projects/SmartLINK/SmartLINK.htm

Koliko sam pročitao do sada (osobno neznam, nisam probao Smile) nije baš zdravo biti stalno izložen u tom polju a ako je riječ o skalarnim elektromagnetskim valovima, tada ne pomaže ni faradejev kavez jer ti valovi (mrtvi 'ladni Smile) prolaze kroz takvu prepreku.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 4.2.2011. pet. 14:51    Naslov: Soljačić Citirajte i odgovorite

Osobno više pratim što radi naš Soljačić sa svojom firmom Witricity: http://autoholik.net/car-biz/delphi-i-witricity-razvijaju-sustav-za-bezicno-punjenje-eva
Vjerujem (ili se samo nadam) da su riješili problem štetnog zračenja. Ipak se radi o vrlo kratkom dometu - ideja je puniti bateriju čim auto stane iznad predajnika. Dakle dovoljan ti je domet od nekih 20-30 cm.
[Vrh]
energyman

PostPostano: 15.2.2011. uto. 22:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

i ja sam bio tamo na predavanje Very Happy sad me tolko to zainteresiralo da sam naručio pola kilometra bakrene žice kupio sve moguče boce i nadam se da će sve ispast ok....javim rezultate
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 16.2.2011. sri. 00:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tesla je imao i drugih ideja o bezžičnom prijenosu električne energije:mikrovalovi,Wardenclyff-ov toranj..
[Vrh]
halo

PostPostano: 19.2.2011. sub. 08:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:
Mislim da bismo brzo svi umrli od prevelikog zračenja. Uostalom to bi riješilo problem baterija, ali samo pod uvjetom da imamo neograničeni izvor električne energije jer iskoristivost kod bežičnog prijenosa opada s udaljenošću između prijemnika i predajnika - i to drastično! Trebao si ih još priupitati i o iskoristivosti. Puno mi se pametnijom idejom čini solarni put (kako gradimo ceste tako osiguravamo i energiju za one koji će po njoj voziti, a vjerojatno će biti i viška za druge potrebe) u kombinaciji s bežičnim prijenosom energije kratkog dometa: http://www.solarroadways.com/main.html
http://gigaom.com/cleantech/witricity-lands-delphi-as-wireless-car-charging-partner/
I obavezno zaštita u stilu Faradeyevog kaveza između prijemnika i putničkog prostora. Dakako, takva bi solarna cesta ipak trebala biti spojena s mrežom jer ne sija Sunce 24/7. No zato ne bi nikako moglo doći do rušenja mreže ljeti kad se uključe svi klima uređaji, a i putovanje bi bilo najjeftinije ljeti kad većina ljudi i želi na odmor.

Objasni onda kako to da Nikola Tesla nije umro mlad od navodno prevelikog zračenja u laboratoriji gde je Tesla svakodnevno provodio 20 časova dnevno, a umro je u dubokoj starosti?

Drugo, tačno je da energija opada sa udaljenjem ali to važi samo za HERCIJANSKE elektromagnetne talase, a Tesla uopšte nije koristio te hercijanske talase, nego je koristio NEHERCIJANSKE elektromagnetne talase za bezžični prenos energije sa znatno većim brzinama od 300.000 km/sec., i ti isti nehercijanski talasi ne gube ni gram energije sa kubnim rastojanjem tj. beskonačnim udaljenjem.

Više o tome možete pogledati na ovim linkovima:

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/madod.pdfl

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/NikolaTesla_150.pdf

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/srindex.html

Zadnja promjena: halo; 19.2.2011. sub. 14:32; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 19.2.2011. sub. 10:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas me zanima kakovi su to hercijanski, a kakovi to nehercijanski valovi? trlja oci

Imam nekakvo obrazovanje, ali ovakve termine prvi puta cujem.

I ovakve ideje bih svrsta u kategoriju magnetnih motora. lol
[Vrh]
Pero

PostPostano: 19.2.2011. sub. 10:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tesla je jako puno pridonija i nauci i tehnologiji, ali nemojmo mu pripisivati nesto ca on nije.

On je predvidija i laser i maser daleko prije nego sto ih je bilo moguce napraviti, smislija je radioodasiljac bez ikakve elektronike, koristeci jedino iskriste kao aktivni element itd.

Ono ca on nije uspija je svakako smisliti takav bezicni prijenos energije koji se ovdje spominje.

Ovo ca ovdje spominjete (otvoreni kondenzatori itd.), ja sam morao polagati na ispitu iz OE1 i OE2 (Osnove Elektrotehnike prema planu nastave ETF-5), dok je zagrebacki ETF jos nesto znacija u svijetu.
Znam da sam imao puno problema da savladam gradivo racunanja kapaciteta kugle prema zemlji...

Bojim se da se sada novije generacije uce kako potegnuti Bilka Debilka za misa umjesto osnovama elektrotehnike...
[Vrh]
halo

PostPostano: 19.2.2011. sub. 10:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Više o tome možete pročitati malo više na dole priloženim linkovima:

http://www.elitesecurity.org/t369473-3#2676913

http://www.elitesecurity.org/t369473-3#2676947
[Vrh]
Pero

PostPostano: 19.2.2011. sub. 10:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

halo je napisao/la:
Više o tome možete pročitati malo više na dole priloženom linku:

http://www.elitesecurity.org/t369473-3#2676947

Vec trcim... lol

Potpitanje, da li se moze saznati nivo edukacije tih osoba koje se pokusavaju baviti cistom naukom?

Da li ti "naucnici" poznaju Maxwellove jednadzbe, Laplaceovu transformaciju, De Broglieve jednadzbe te osnove matematike za takvo sto kao ca jesu Hilbertov prostor, Fourrierov prostor, Reemanova geometrija (vjerojatno sam pogresno napisa ime) itd?

Da li isti razumiju Einsteinovu opcu teoriju relativiteta i odakle je ona potekla, tj. koga je to Einstein intelektualno "pokrao" kad je smislija specijalnu teoriju relativiteta, koja je prethodila opcioj?

Puno cakule, malo rezultata, tako se to zove...
[Vrh]
halo

PostPostano: 19.2.2011. sub. 11:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Tesla je jako puno pridonija i nauci i tehnologiji, ali nemojmo mu pripisivati nesto ca on nije.

On je predvidija i laser i maser daleko prije nego sto ih je bilo moguce napraviti, smislija je radioodasiljac bez ikakve elektronike, koristeci jedino iskriste kao aktivni element itd.

Ono ca on nije uspija je svakako smisliti takav bezicni prijenos energije koji se ovdje spominje.

Kako možemo biti o svemu informisani kad živimo u svetu kontrolisanih medija.

Tesla je već patentirao bezžični prenos energije i to još 1899 godine i da ne dužim priču, pogledajte ovaj dole link:

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/Tajna.pdf

Pero je napisao/la:
Ovo ca ovdje spominjete (otvoreni kondenzatori itd.), ja sam morao polagati na ispitu iz OE1 i OE2 (Osnove Elektrotehnike prema planu nastave ETF-5), dok je zagrebacki ETF jos nesto znacija u svijetu.
Znam da sam imao puno problema da savladam gradivo racunanja kapaciteta kugle prema zemlji...

Bojim se da se sada novije generacije uce kako potegnuti Bilka Debilka za misa umjesto osnovama elektrotehnike...

To što smo učili u školama i fakultetima je samo delić-zrnce znanja, a mnogo štošta od ogromnog znanja je namerno sakrivano radi nečijih interesa. I zato savetujem razmišljajmo logički i nemojmo biti isključivi i dogmatični.
[Vrh]
halo

PostPostano: 19.2.2011. sub. 11:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Vec trcim... lol

Potpitanje, da li se moze saznati nivo edukacije tih osoba koje se pokusavaju baviti cistom naukom?

Da li ti "naucnici" poznaju Maxwellove jednadzbe, Laplaceovu transformaciju, De Broglieve jednadzbe te osnove matematike za takvo sto kao ca jesu Hilbertov prostor, Fourrierov prostor, Reemanova geometrija (vjerojatno sam pogresno napisa ime) itd?

Da li isti razumiju Einsteinovu opcu teoriju relativiteta i odakle je ona potekla, tj. koga je to Einstein intelektualno "pokrao" kad je smislija specijalnu teoriju relativiteta, koja je prethodila opcioj?

Puno cakule, malo rezultata, tako se to zove...

Znaš šta, tvoj problem što nećeš da čitaš. To dokazuje da nisi ni slovce pročitao a niti si zainteresovan.

Ja sam tehnički visokoobrazovano lice, i nemam potrebe da se razmećem za znanjem kao ti i onaj ko misli da zna sve, a u stvari ne zna ništa i tu je tačka tj. kraj interesovanja za nešto više znanja. To se zove dogmatizam.

Kad je reč o nivou edukacije, samo da znaš da se radi o diplomiranom fizičaru koji je napisao sve te članke o nehercijanskim talasima i jedini koji se naučno bavi eksperimentalnim izučavanjem Teslinih dela.

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/skrverpr.pdf

Zadnja promjena: halo; 19.2.2011. sub. 14:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.2.2011. sub. 12:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja i dalje nekužim u punom smislu 'EM polje'

mislim mi možemo prihvatiti i koristiti i sve to super šljaka a da neznamo pravu pozadinu pojave, nešto na kvantnoj razini jelda?!
[Vrh]
halo

PostPostano: 19.2.2011. sub. 14:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
RTANJ U FUNKCIJI MULTIDIMENZIONALNOG FREKVENTNOG OSCILATORA

Diplomirani inženjer elektrotehnike Goran Marjanović, nosilac teorije kvantiranih gustina energija čiji višedecenijski teorijski, praktičan i eksperimentalni rad na Teslinim kalemovima koji nisu vezani za danas primenjivane “Hercijanske” talase, već njihov prostorno inverzni odraz, je za objašnjenje tzv. “Ne-Hercijanskih” talasa dobio od strane prisutne publike gromoglasan aplauz. On je Rtanj dugačkim, sistematskim i argumentima uvodom postavio u istu ravan u svojstvu (Ne-He) višedimenzionalnog frekfentnog oscilatora sa Teslinim „Magnifying Amplifier-om” iz Kolorado Springsa. Rtanj ima sve predispozicije sa pomenutim Teslinim „transformatorom“ koji je višedimenzionalno rezonantan, kako “sa samim sobom”, tako i sa celokupnim svojim okruženjem, uključujući i Zemlju (tj. makro strukturu) i «vakum» (mikro strukturu), ili u terminologiji modela KGE, i “izvana“ i “iznutra“. Sa aspekta modela KGE, to su subluminalni energetski paketi talasne prirode u našem “ovde-sada”, odnosno superluminalne energetske fluktuacije čestične strukture u “tamo-onda” (inverzno - opozitna sub-realnost, “ogledalska slika” naše kvazi-realnosti). Tako su Prostor-vreme dve ekvivalentne, inverzno opozitne strukture u formi dvostruke torusoidalne spirale, a Realnost emanacija “kosmičkog (višedimenzionog) klatna”, fraktalna rekurzija beskrajnog niza opozitnih semi-realnosti, dualne strukture, koju uvek čine dva opozitna entiteta ekvivalentnog ali inverznog kretanja. Kako je ovo široka tema koja se zasebno može predstaviti, uprošćeno, u praksi objašnjen Rtanj u svojstvu višedimenzionalnog frekfentnog oscilatora po tvrdnjama Marjanovića se može predstaviti na sledeći način. Na osnovu tvrdnje da su prostor i vreme dva kvantitativno ekvivalentna ali kvalitativno inverzna entiteta, sledi da periodičnosti zemljine vibracije od 1575 sekundi odgovara njena ekvivalentna suprotnost, tj. neka “prostorna” kategorija od 1575 m, odnosno vremenu Ne-Hercijanskog talasa od 1565 m. Upravo je jedna od par zvaničnih merenja visine Rtnja 1565 m što Marjanović ističe kao vrlo bitno u navedenom objašnjenju i razumevanju Rtnja u funkciji višedimenzionalnog frekfentnog oscilatora.

http://vimeo.com/14975314

Citat:
Posebno elektroinženjerima, savetujem da obrate pažnju na deo snimka, počevši od 31:31, gde Goran Marjanović kaže:

„Navedeni citati govore direktno u prilog naše tvrdnje da je Nikola Tesla bio prvi čovek ove civilizacije, TO TVRDIM I GARANTUJEM I VREME ĆE POKAZATI, koji je uspeo da realizuje punu koherentnost, odnosno, multidimenzionalnu rezonantnost svog Nehercijanskog oscilatora i prirodnih medijuma, i na taj način ostvario prenos kroz prirodne medijume ( ima i patent o tome) bez gubitaka, to jest, da kreira energetsku fluktuaciju za koju već postojeći medijum u svom prirodnom stanju ispoljava efekat superprovodnosti. Mi radimo suprotno, u nauci – Mi pravimo superprovodnike tako što ih hladimo, znači, mi tražimo medijum koji je superprovodan za našu energetsku fluktuaciju koja je elektromagnetni talas. On je uradio obrnuto – On je našao VIBRACIJU koja nije Hercijanska, koja nije elektromagnetni talas...“
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Znanost i izumi
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 1 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.