<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Organski uzgoj
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.1.2011. sri. 23:55    Naslov: Organski uzgoj Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

EV ja sam bušija u Kaštelima fi 12 cm 58 metara cijena po metru 180 kn
Od početka do kraja živi kamen bušilo se 2 i 1/2 dana.
Vodu sam pronašao 5-6 litara/min na 24 m (to je i u usprorilo posao jer se svako malo moralo čekati da se skupi vode da se može bušotina čistiti)
i drugi izvor na 54 metara 30 litara min.
Moj susjed poviše mene na 200 metara udaljenosti je pronašao 1000 litara u minuti na 50 metara.

Za zagreb i okolicu bušotine nebi smjele biti skuplje od 100-150 kn metar

nemoj bušit manje od 12 cm jer u to ti stanu pumpe 4 inča koje su standard za bušotine i kojima su cijene normalne 3 i 6 inča pumpe su ti puno skuplje

Hvala na savjetima palac

Privremeno sam odustao od ideje navodnjavanja bunarskom vodom
Zahvaljujuci tebi Very Happy

Pokusat cu uzgajat malciranjem, mozda ce to biti dovoljno
Ako ne, onda cu vidjet da li mogu skupit i pospremit dovoljno kisnice ili moram busit i radit malo jezerce za pripremu vode

Zadnja promjena: ogi; 14.1.2011. pet. 23:45; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
m2

PostPostano: 13.1.2011. čet. 02:19    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

EV ja sam bušija u Kaštelima fi 12 cm 58 metara cijena po metru 180 kn
Od početka do kraja živi kamen bušilo se 2 i 1/2 dana.
Vodu sam pronašao 5-6 litara/min na 24 m (to je i u usprorilo posao jer se svako malo moralo čekati da se skupi vode da se može bušotina čistiti)
i drugi izvor na 54 metara 30 litara min.
Moj susjed poviše mene na 200 metara udaljenosti je pronašao 1000 litara u minuti na 50 metara.

Za zagreb i okolicu bušotine nebi smjele biti skuplje od 100-150 kn metar

nemoj bušit manje od 12 cm jer u to ti stanu pumpe 4 inča koje su standard za bušotine i kojima su cijene normalne 3 i 6 inča pumpe su ti puno skuplje

Hvala na savjetima palac

Privremeno sam odustao od ideje navodnjavanja bunarskom vodom
Zahvaljujuci tebi Very Happy

Ako ne, onda cu vidjet da li mogu skupit i pospremit dovoljno kisnice ili moram busit i radit malo jezerce za pripremu vode

http://www.youtube.com/watch?v=kPrfNVzDNME
http://www.youtube.com/watch?v=sohI6vnWZmk
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dmeter

PostPostano: 13.1.2011. čet. 09:05    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:

Vidjet češ i pozitivne reakcije biljaka na kišnicu ako budeš poštova plodored,odmaranje zemlje skoro nikakva prehrana neče biti potrebna.
Dovoljno je imati 10-12 kokoški na hektar
[Vrh]
zega

PostPostano: 13.1.2011. čet. 09:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prava revolucija bi bila da svatko uzgoji svoju vlastitu hranu!palac
8.27 u videu...
EV davno prije puuno godina sam ti spominjao permakulturu...
Dugo ti je trebalo da suzbijes tradiciju imprintanu u sebi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.1.2011. pet. 03:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
EV davno prije puuno godina sam ti spominjao permakulturu...
Dugo ti je trebalo da suzbijes tradiciju imprintanu u sebi...

Kad je to bilo, u srednjoj? Very Happy

Prvu zemlju sam kupio 2003. i nisam imao vremena za eksperimentiranje s malčem
Taj će se dio obrađivat na klasičan način dok ne razvijem bolju metodu

Novi dio zemlje sam kupio prije 2g. i do sada je bio pod djetelinom, na njemu krećem sa malčem
Cilj mi je samoodrživ uzgoj uz što manje potrebe za strojnim radom
(sa zemlje se odnose plodovi ali se ne donosi nikakvo gnojivo)
Ako nekog zanima više: http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=1334
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.1.2011. pet. 03:19    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Vidjet češ i pozitivne reakcije biljaka na kišnicu ako budeš poštova plodored,odmaranje zemlje skoro nikakva prehrana neče biti potrebna.

Plodored meni nije bitan jer neću uzgajat monokulture
Više o ideji na linku gore
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 14.1.2011. pet. 19:38    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

Bitan je plodored i to veoma bitan. Sprečavanje štetnika i bolestiju,svaka biljka drugačiju kombinaciju minerala izvlači iz tla
Tek sad vidim kakve ovo veze ima sa toplinskim pumpama smijeh1
[Vrh]
Sigy

PostPostano: 14.1.2011. pet. 21:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki, ja bi posadio cca 2000 božićnih jelki (al ozbiljno). Ima li netko iskustva sa tim stvarima? Imam slobodnik cca 2500 m2, zemlja odmorena, nađubrena stajnjakom i to konjskim, preorana i spremna za sađenje...
[Vrh]
m2

PostPostano: 14.1.2011. pet. 21:26    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

http://www.stare-sorte-voca.com/
i kokoše

je neko spominjao toplinske pumpe smijeh2
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.1.2011. pet. 23:54    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Bitan je plodored i to veoma bitan. Sprečavanje štetnika i bolestiju,svaka biljka drugačiju kombinaciju minerala izvlači iz tla

Znam ali ja neću imati gredice, sve će biti u redovima i totalni mix Very Happy
Onda tamo negdje u 10mj frezanje i sijanje žita
U 7mj žetva, stavljanje mača od dobivene slame i odmor do proljeća
I tada opet redovi i neki novi mix
Tko bi još kalkulirao dobrosusjedske odnose i gdje je koja biljka bila prethodnih godina Okrece oci
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.1.2011. sub. 00:01    Naslov: Re: Bušenje za toplinske pumpe ili bunare Citirajte i odgovorite

m2 je napisao/la:

http://www.stare-sorte-voca.com/

Da, odlična stranica, tu je i sigurnosna kopija: http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=1266

Još jednom pozivam sve zainteresirane za organski uzgoj na: www.zemljani.com/forum/index.php
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 15.1.2011. sub. 00:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigy je napisao/la:
Dečki, ja bi posadio cca 2000 božićnih jelki (al ozbiljno). Ima li netko iskustva sa tim stvarima? Imam slobodnik cca 2500 m2, zemlja odmorena, nađubrena stajnjakom i to konjskim, preorana i spremna za sađenje...

Nemože jelke ti ne podnose amonijak iz đubra sačekaj dogodine da se ispere stajnjak.I nemoj sadit božične jelke nego posadi Abies Normandiana
Kavkavska jela.Tlo ti je ocjedito jeli, nesmije ti plivat voda na tlu.
Tlo za sva drveča iz roda Picea i abies mora biti pod padom i dobro drenirano ipak su to planinske biljke.

Da nebi gubija vrijeme kupi sada sjeme Abies Normandiana po mogučnosti skupljenog u Kavkazu sa certifikatima i posij ga u gredice koje češ poslije presadit u školu 1+2 ili 2+2.Tako finaciski nečeš potrošit ništa,samo rad.
A za to vrijeme odškoluj niski travnjak na površini za sadnju.Bijela djetelina niska,Festuke i Poe-e.
Največi rad kod uzgoja ti je korov.košnja,košnja pa opet košnja.
Propitaj se u svom kraju imate li štetnika četinjara jelovog potkornjaka

Zadnja promjena: dmeter; 15.1.2011. sub. 00:30; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Sigy

PostPostano: 15.1.2011. sub. 00:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Sigy je napisao/la:

Nemože jelke ti ne podnose amonijak iz đubra sačekaj dogodine da se ispere stajnjak.I nemoj sadit božične jelke nego posadi Abies Normandiana
Kavkavska jela.Tlo ti je ocjedito jeli, nesmije ti plivat voda na tlu.
Tlo za sva drveča iz roda Picea i abies mora biti pod padom i dobro drenirano ipak su to planinske biljke

Stajnjak je rasut prošle zime, a u konjskom stajnjaku amonijaka ima jako malo, jer taj stajnjak pregori još kod kuće na đubrištu, a ja ga skupljam 3-4 godine onda odvozim u polje jer imam samo dvije Lipicanske kobile i pokoje ždrijebe i nemam ga puno. Imaš kakve slike od te kavkaske jele i kako ona prolazi na tržištu kao Božićna jelka? Voda na toj zemlji nikada ne leži ni po najvećim poplavama jer je to crnica koja solidno propušta, a sa 3 strane ima odvodni kanal i do sada mi tu nikada nije ležala voda, dok na jednoj njivi gdje je ilovača imam strašnih problema sa time i bude godina kada uopće ne mogu tamo ništa posijati do kasnog proljeća...

Ove dvije bijele naprijed su proizvođači tog stajnjaka! Smile

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs268.snc1/9516_1221178883012_1035141065_668245_576113_n.jpg
[Vrh]
Sigy

PostPostano: 15.1.2011. sub. 00:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

A i one će opet biti jedino prevozno sredstvo kad svega nestane... Wink
I vjerujte mi još uvijek je najekološkije.. Smile
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs268.snc1/9516_1221178883012_1035141065_668245_576113_n.jpg
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 15.1.2011. sub. 00:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigy je napisao/la:
Imaš kakve slike od te kavkaske jele i kako ona prolazi na tržištu kao Božićna jelka? Voda na toj zemlji nikada ne leži ni po najvećim poplavama jer je to crnica koja solidno propušta, a sa 3 strane ima odvodni kanal i do sada mi tu nikada nije ležala voda, dok na jednoj njivi gdje je ilovača imam strašnih problema sa time i bude godina kada uopće ne mogu tamo ništa posijati do kasnog proljeća...

Ove dvije bijele naprijed su proizvođači tog stajnjaka! Smile

To ti je Prava kako prodavači zovu Jela sa sjevera Europe.I cijena je oko 500-700 kn 2 metra Veleprodaja u Danskoj je 15-20 Eura u Hrvatskoj je cijena veleprodajna 130-150 kn Domača a uvozna 200-250 kn
http://www.vrtnarija-rast.si/172/2639/rastlina/kavkaska-jelka-abies-normandiana

Inače si je vjerovatno vidija na placu ima meke iglice tamnozelene boje je i uvijek raste idealno pravilno.
Izmjeri soli u tlu vidi koliki ti je EC tla pa javi
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.