<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

ideja za samogradnju motorkotacha
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih motocikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bagijaner

PostPostano: 11.4.2007. sri. 13:53    Naslov: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

ovak, malo sam si gruntao i ovak nesto smislio:

1) uzet nesto ala ovo: http://www.cpi-motors.hr/cpi/sm50.htm oko 13500kn + pdv (prodat mashinu, auspuh i sve sta mi ne treba)
2) za 1050$ uzet http://electricmotorsport.com/PARTS/parts.htm motor, kontroler, kerefeke + shipping + carina
3) baterije http://www.artas.hr/baterije/greensaver.htm 4 komada Greensaver SP20-12 (tolko odokativno bi stalo u ramu, i vishe ako bi se malo flexericom igrao, kombinirao) oko 1300kn + pdv
4) cijena rege, atesta, osiguranja XY kn
5) punjach
6) razno XY kn

kasnije to odfurat na atest da se i dalje vodi u onu do 50ccm kategoriji i da nejde brze od 40-50 kmh kolko je zakonom ograniceno (ofkors da bi trebalo ichi malo i brze nakon tehnichkog, otvorena verzija tog motora ide oko 90kmh kad se sredi auspuh dizna zubcanici lanac))

nisam uspio "odgonetnu" je koliki bi bio cca domet toga i jesu li ove 4 baterije uopce dovoljne? uglavnom tome bi bila iskljuciva namjena za zujat po gradu, otich do ureda (cca 5km u jedom smjeru (al sve sami semafori), auto mi u tim uvjetima trosi 20l na 100km (hladan start, zagrije se tek kad ga sparkam kod ureda, katalizator je na izdisaju)). ako baterije nebi bile dovoljne, kolki bi ih bilo potrebno, ako bi ciljani domet bio oko 40-tak km u idealnim uvjetima (ravno, solo na motoru, vjetar u ledja, zvjezde naklonjene)?

za sad tolko vjestica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prof. Baltazar

PostPostano: 11.4.2007. sri. 14:52    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

Ne tvrdim da se razumijem, ali da radim to za sebe, krenuo bih ovako nekako...

bagijaner je napisao/la:

1) uzet nesto ala ovo: http://www.cpi-motors.hr/cpi/sm50.htm oko 13500kn + pdv (prodat mashinu, auspuh i sve sta mi ne treba)

Izgleda kao pristojan stroj. Pretpostavljam da ili imas dosta iskustva s ovakvim masinama ili ti je na raspolaganju dobar mehanicar...a mozda i netko tko se bavi obradom metala ne bi bio na odmet. Smile
Koliko se nadas dobiti za dijelove koji ti ne trebaju?

bagijaner je napisao/la:
2) za 1050$ uzet http://electricmotorsport.com/PARTS/parts.htm motor, kontroler, kerefeke + shipping + carina

Ovako na brzinu, ovaj mi se cini primjeren.
Hub motor na ovakvom motociklu mi se cini da nema smisla, dakle, preostaju samo "klasicni" elektromotori. Medju njima otpadaju motori s cetkicama (zbog odrzavanja). Konacno, mislim da nema smisla gledati ispod 3 kW...uz dobar prijenos, trebao bi biti zivahan.
Motor koji sam preporucio radi uz nesto nizi napon i visu struju: tu sam kombinaciju svjesno odabrao zato sto...

bagijaner je napisao/la:

3) baterije http://www.artas.hr/baterije/greensaver.htm 4 komada Greensaver SP20-12 (tolko odokativno bi stalo u ramu, i vishe ako bi se malo flexericom igrao, kombinirao) oko 1300kn + pdv

...mislim da bi 4 ovakve baterije mogle solidno funkcionirale s njim (kratkotrajno 50V*60A). Istina, kapacitet baterija ce pri 60A biti bitno manji, ali svakako u okviru zelja koje si opisao.
S druge strane, za neke 2 godine kad ti baterije budu zrele za reciklazu, mozda ces imati vise opcija po pitanju baterija pa ces novim baterijama omoguciti koristenje pune snage motora. To je jedna od ljepota elektricnog pogona. Smile

bagijaner je napisao/la:

Zaista nemam pojma koliko bi ovo doslo.

bagijaner je napisao/la:

5) punjach

Ovisno koliko si spreman pricekati da se baterije napune, moglo bi kostati izmedju 450 i 1500 kn.

bagijaner je napisao/la:

6) razno XY kn

Dosta vremena, truda i neizvjesnosti Smile, ali to ti se sve vrati s kamatama kad konacno sjednes i provozas se.

bagijaner je napisao/la:

nisam uspio "odgonetnu" je koliki bi bio cca domet toga i jesu li ove 4 baterije uopce dovoljne? uglavnom tome bi bila iskljuciva namjena za zujat po gradu, otich do ureda (cca 5km u jedom smjeru (al sve sami semafori), auto mi u tim uvjetima trosi 20l na 100km (hladan start, zagrije se tek kad ga sparkam kod ureda, katalizator je na izdisaju)). ako baterije nebi bile dovoljne, kolki bi ih bilo potrebno, ako bi ciljani domet bio oko 40-tak km u idealnim uvjetima (ravno, solo na motoru, vjetar u ledja, zvjezde naklonjene)?

za sad tolko vjestica

Ovo ce sad bit vrlo amaterska usporedba...ali ako ja prodjem 40 km s 4x12Vx10Ah pri 30-35km/h biciklom na struju, vjerujem da ces ti to isto moci proci s 4x12Vx20Ah pri 60 km/h...jasno, moguce je da sam potpuno u krivu. Smile
Opet, dobra stvar s elektricnim pogonom je sto mozes lako mijenjati specifikacije stroja: dodas npr. jos jednu bateriju za 20% veci domet i sl.
Smanjuje ti rizik.
[Vrh]
bagijaner

PostPostano: 11.4.2007. sri. 15:45    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

Prof. Baltazar je napisao/la:

Izgleda kao pristojan stroj. Pretpostavljam da ili imas dosta iskustva s ovakvim masinama ili ti je na raspolaganju dobar mehanicar...a mozda i netko tko se bavi obradom metala ne bi bio na odmet. Smile
Koliko se nadas dobiti za dijelove koji ti ne trebaju?

iskustva imam skoro pa nula, al ima dva strojara 8h dnevno na raspolaganju, a za obradu metala imam 2 firme koje bi to za smjeshne novce radile (tokarenje, rezanje laserom, kajznam sta sve ne)

a kolko bi novaca dobio za ex-mashinu? pa sve preko 0kn bi bilo dobro, to je dosta rjedak motor na ovim prostorima tako je vjerovatno i za rezernvim djelovima slaba potraznja.

Ovako na brzinu, ovaj mi se cini primjeren.
Hub motor na ovakvom motociklu mi se cini da nema smisla, dakle, preostaju samo "klasicni" elektromotori. Medju njima otpadaju motori s cetkicama (zbog odrzavanja). Konacno, mislim da nema smisla gledati ispod 3 kW...uz dobar prijenos, trebao bi biti zivahan.
Motor koji sam preporucio radi uz nesto nizi napon i visu struju: tu sam kombinaciju svjesno odabrao zato sto...

malo sta sam citao, narod nema previse problema sa tim chetkicama. jel ima neke veze za kontroler jel to brushless il sa chetkicama?

...mislim da bi 4 ovakve baterije mogle solidno funkcionirale s njim (kratkotrajno 50V*60A). Istina, kapacitet baterija ce pri 60A biti bitno manji, ali svakako u okviru zelja koje si opisao.
S druge strane, za neke 2 godine kad ti baterije budu zrele za reciklazu, mozda ces imati vise opcija po pitanju baterija pa ces novim baterijama omoguciti koristenje pune snage motora. To je jedna od ljepota elektricnog pogona. Smile

4 baterije je dosta "oprezna" varijanta, mislim da bi se ih 6 naguralo unutra bez beda, pogotovo ako bi se okvir malo "prilagodio"

Ovisno koliko si spreman pricekati da se baterije napune, moglo bi kostati izmedju 450 i 1500 kn.

to nije puno. pa to bi se najcesce punilo dolje u garazi za vrijeme radnog vremena. dakle svaki dan bi se punilo, e sad jel to bolje ili cekat da se skroz isprazne pa onda punit?

Ovo ce sad bit vrlo amaterska usporedba...ali ako ja prodjem 40 km s 4x12Vx10Ah pri 30-35km/h biciklom na struju, vjerujem da ces ti to isto moci proci s 4x12Vx20Ah pri 60 km/h...jasno, moguce je da sam potpuno u krivu. Smile
Opet, dobra stvar s elektricnim pogonom je sto mozes lako mijenjati specifikacije stroja: dodas npr. jos jednu bateriju za 20% veci domet i sl.
Smanjuje ti rizik.

ma cuj, da covjek sve zapocinje nakon ozbiljne "studije" mislim da nitko nista nebi nikad napravio. doduse ni grlom u jagode metoda nije bash najpametnija, al uz pomoch, brijem da ovo nije neki spejsshatl za sastavit...
[Vrh]
buletov

PostPostano: 11.4.2007. sri. 15:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po meni je tih 13000kn za novi motor koji ces satrati previše.
A da nađeš neki polovni koji je prešao puno km, za puno manju cijenu?

Ili od te iste firme pokušaš naručiti bike sa svim osim motorom?
[Vrh]
bagijaner

PostPostano: 11.4.2007. sri. 16:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

buletov je napisao/la:
Po meni je tih 13000kn za novi motor koji ces satrati previše.
A da nađeš neki polovni koji je prešao puno km, za puno manju cijenu?

Ili od te iste firme pokušaš naručiti bike sa svim osim motorom?

pa nisam ih pitao jel moze bike bez motora ili jel bi bili voljni otkupit mashinu, mozebitno da bi se neka kombinacija i dala sredit

a polovnjak nechu, mora to na neshto i lichit. ovaj bi ishao na farbanje plastika (neki unikat), isli bi blatobrani uz kotach (ala ktm duke), i jos neke sitnice koje bi vizalno dignule cjeli ep, a nebi kostale nesto novaca...

drugi problem je sto motori odlicno drze cijenu, pa su polovnjaci dosta skupi, a cak i neki motori sa papirima i kvarom mashine kostaju pun kufer, a vjerovanto treba svasta zivoga promjenit (diskovi, pakne, ovjes). pa onda dok nadjes nesto i sl. ovak udaris di boli i rijesis 100% problema vezanih uz motor Razz
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.4.2007. sri. 18:03    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

Dobrodosao Bagijaner! Smile

Ideja ti je odlicna!

bagijaner je napisao/la:
malo sta sam citao, narod nema previse problema sa tim chetkicama. jel ima neke veze za kontroler jel to brushless il sa chetkicama?

Da..velika je razlika izmedju kontrolera za motor sa i bez cetkica
Za pocetak..kontroler za motore sa cetkicama je jeftiniji i jednostavniji za napravit
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bagijaner

PostPostano: 11.4.2007. sri. 20:30    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

e-vozila je napisao/la:
Dobrodosao Bagijaner! Smile

danke, eto promatram iz prikrajka neko vrijeme, pa reko da se pridruzim Smile

e-vozila je napisao/la:

Ideja ti je odlicna!

bagijaner je napisao/la:

Da..velika je razlika izmedju kontrolera za motor sa i bez cetkica
Za pocetak..kontroler za motore sa cetkicama je jeftiniji i jednostavniji za napravit

a jel ima neke znacajne razlike u potrosnji struje? kolko bi te cetkice mogle izdrzat? jel to ovisi u naponu/jakosti struje sto ih prenose il ima samo veze sa "struganjem"?
[Vrh]
inch

PostPostano: 11.4.2007. sri. 20:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da kolektorski motori bez problema mogu duže vremena raditi a da netreba zamjena četkica - kao flekserice ili bušilice koje pokreće kolektorski motor, ima ih godinama i radim skoro svaki dan pa nisma mjenjao četkice...

npr. VladoK svoj pogon bazira na kolektorskom motoru.
[Vrh]
Prof. Baltazar

PostPostano: 11.4.2007. sri. 21:21    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

bagijaner je napisao/la:

iskustva imam skoro pa nula, al ima dva strojara 8h dnevno na raspolaganju, a za obradu metala imam 2 firme koje bi to za smjeshne novce radile (tokarenje, rezanje laserom, kajznam sta sve ne)

Da je barem meni takva posada!

bagijaner je napisao/la:

4 baterije je dosta "oprezna" varijanta, mislim da bi se ih 6 naguralo unutra bez beda, pogotovo ako bi se okvir malo "prilagodio"

Vozilo ima specifican oblik potrosnje energije: trebaju ti kratkotrajni siljci kad kreces, kako ne bi kocio promet i puno manja snaga tijekom jednolikog kretanja. Doduse, ta snaga brzo raste s brzinom, ali mislim da pri gradskim brzinama nece postati problem.
Drugim rijecima, da povuces i 100A (5kW) na nekoliko sekundi dok dobijes brzinu pri startu, struja moze pasti na 30A pri 60 km/h. Te baterije imaju svojih mana, ali se zato dobro nose s takvim opterecenjima. Mogu dati veliku struju na kratko, a onda odrzavati manju struju duze vrijeme. Opet, kao sto si i rekao, moze se dodati jos koju pa si miran. Smile

bagijaner je napisao/la:

to nije puno. pa to bi se najcesce punilo dolje u garazi za vrijeme radnog vremena. dakle svaki dan bi se punilo, e sad jel to bolje ili cekat da se skroz isprazne pa onda punit?

Ovakve (olovne) baterije ne smiju stajati prazne/poluprazne dugo. Znaci, svaku vecer ili svaki dan (dok si na poslu) trebale bi se puniti. Sto je struja manja, dulje ce trajati, ali ce ti baterije vjerojatno biti zahvalnije. Smile
LiPo baterije nisu ogranicene na taj nacin: mogu stajati pune, prazne, poluprazne...kako god te volja. I sve prastaju.

bagijaner je napisao/la:
ma cuj, da covjek sve zapocinje nakon ozbiljne "studije" mislim da nitko nista nebi nikad napravio. doduse ni grlom u jagode metoda nije bash najpametnija, al uz pomoch, brijem da ovo nije neki spejsshatl za sastavit...

Lijepo receno. Sretno.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.4.2007. sri. 22:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nasi motori za camce imaju neke japanske kvalitetne cetkice i tvornica jamci preko 2000 radnih sati..

Dok smo odabirali proizvodjaca naisli smo na motore kojim je radni vijek cetkica bio svega 200-300 sati..

Znaci..sve ovisi o kvaliteti materijala, proracunu i izradi..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
VladoK

PostPostano: 12.4.2007. čet. 07:50    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

bagijaner je napisao/la:

Lijep pozdrav
Veseli me da si nam se pridružio na forumu a još više me veseli spoznaja da želiš nešto sam napraviti. Samo hrabro naprijed.

Vidim da ima nekakvih nedoumica oko četkica u elektromotoru. Ja nakon trideset i više godina rada s njima ne reklamiram nego tvrdim: u končarevim jakim, robusnim i nadasve pouzdanim elektromotorima za električna vozila (u mojem slučaju na viličarima i elektro kolicima - u ekstremno prljavim i teškim uvjetima ljevaoničkog pijeska grafitne prašine, gusa itd.) četkice drže i duže od 5000 radnih sati.
Kada se mi budemo toliko bez kvara vozili po cestama našim elektro vozilima???
Takvi elektromotori s četkicama stvarno nisu problem zato ih osobno jako cijenim i poštujem. Regulatori za njih su također prva liga.
Da nemam takva jako dobra iskustva, ne bi zabijao svoj novac u automobil koji prerađujem na osnovama takve tehnologije.
Također imam iskustva da olovni trakcijski akumulatori traju i preko 5 godina uz korektno punjenje i održavanje destiliranom vodom. Jako je bitno imati dobar punjač koji neće akumulatore pregrijati niti razarati razvijanjem plinova iznad 2V po članku...dakle mora prepoloviti struju punjenja, poslije isključiti itd., dakle treba dobro poznavati cijelu problematiku, jednako kao i sve drugo u životu...
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 12.4.2007. čet. 08:49    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

bagijaner je napisao/la:

5) punjach
6) razno XY kn

kasnije to odfurat na atest da se i dalje vodi u onu do 50ccm kategoriji i da nejde brze od 40-50 kmh kolko je zakonom ograniceno (ofkors da bi trebalo ichi malo i brze nakon tehnichkog, otvorena verzija tog motora ide oko 90kmh kad se sredi auspuh dizna zubcanici lanac))

za sad tolko vjestica

Kao prvo, dobrodošao!

IMHO, stvari stoje ovako:

1) tu se ne bih petljao, stvar osobnog ukusa, želja, vizije itd, itd...

2) odličan motor za ovakvo vozilo, uz jednu napomenu - za kategoriju moped, osim ograničenja konstrukcijske brzine na 50 km/h vrijedi i ograničenje motora na "50 ccm za motor kojem se smjesa pali iskrom, odnosno najviše 4 kW ako se radi o drugoj vrsti motora"

3) Masa ovakvog vozila mogla bi biti oko 130 kg + vozač. Maks brzina s gore navedenim motorom mogla bi biti oko 90 km/h. Pri tom možeš računati na struju reda veličine 120 A iz 48V baterije. SP20-12 "držale" bi dakle najviše 10 minuta, odnosno 15 km. Uz vrlo opreznu i bitno sporiju vožnju doseg bi se mogao popeti do 20 ali ne više od 25 km. Računaj da je ovo u idealnim uvjetima uz zanemarivanje drugih parametara. U stvarnosti ne očekuj više od 70% ovih vrijednosti. Za usporedbu, Artasov e-skuter koji razvija maks 55 km/ s 1,5 kW motorom pogoni se s 48 V /40 Ah baterijama - dakle dvostruko većeg kapaciteta nego na tvom vozilu - uz stvarni domet cca 40 km. IMHO, treba ti barem 40 Ah baterija Wink

4) radi se o pregradnji vozila, te bi cijena atesta bila vjerojatno u granica 1000 -2000 kn. Preva registracija i osiguranje još cca 700-800 kn

5) prof. ti je već dao točan odgovor

6) vrlo diskutabilno i teško predvidivo, u svakom slučaju možeš računati sa tri nule na kraju Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bagijaner

PostPostano: 12.4.2007. čet. 10:35    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:

Kao prvo, dobrodošao!

danke

Čubi je napisao/la:

IMHO, stvari stoje ovako:

1) tu se ne bih petljao, stvar osobnog ukusa, želja, vizije itd, itd...

2) odličan motor za ovakvo vozilo, uz jednu napomenu - za kategoriju moped, osim ograničenja konstrukcijske brzine na 50 km/h vrijedi i ograničenje motora na "50 ccm za motor kojem se smjesa pali iskrom, odnosno najviše 4 kW ako se radi o drugoj vrsti motora"

u najgorem slucaju nece bit moped Smile

Čubi je napisao/la:

3) Masa ovakvog vozila mogla bi biti oko 130 kg + vozač. Maks brzina s gore navedenim motorom mogla bi biti oko 90 km/h. Pri tom možeš računati na struju reda veličine 120 A iz 48V baterije. SP20-12 "držale" bi dakle najviše 10 minuta, odnosno 15 km. Uz vrlo opreznu i bitno sporiju vožnju doseg bi se mogao popeti do 20 ali ne više od 25 km. Računaj da je ovo u idealnim uvjetima uz zanemarivanje drugih parametara. U stvarnosti ne očekuj više od 70% ovih vrijednosti. Za usporedbu, Artasov e-skuter koji razvija maks 55 km/ s 1,5 kW motorom pogoni se s 48 V /40 Ah baterijama - dakle dvostruko većeg kapaciteta nego na tvom vozilu - uz stvarni domet cca 40 km. IMHO, treba ti barem 40 Ah baterija Wink

daklem baterije su "problem" kao sto sam si i mislio

Čubi je napisao/la:

4) radi se o pregradnji vozila, te bi cijena atesta bila vjerojatno u granica 1000 -2000 kn. Preva registracija i osiguranje još cca 700-800 kn

to je ok

Čubi je napisao/la:

5) prof. ti je već dao točan odgovor

6) vrlo diskutabilno i teško predvidivo, u svakom slučaju možeš računati sa tri nule na kraju Wink

da Cool
[Vrh]
bagijaner

PostPostano: 12.4.2007. čet. 10:38    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

VladoK je napisao/la:

Lijep pozdrav
Veseli me da si nam se pridružio na forumu a još više me veseli spoznaja da želiš nešto sam napraviti. Samo hrabro naprijed.

oduvjek sam volio nesto rastavljat i sastavljat, a sad sam u situaciji da si takvo nesto mogu i malo "kvalitetnije" priustit.

VladoK je napisao/la:

Vidim da ima nekakvih nedoumica oko četkica u elektromotoru. Ja nakon trideset i više godina rada s njima ne reklamiram nego tvrdim: u končarevim jakim, robusnim i nadasve pouzdanim elektromotorima za električna vozila (u mojem slučaju na viličarima i elektro kolicima - u ekstremno prljavim i teškim uvjetima ljevaoničkog pijeska grafitne prašine, gusa itd.) četkice drže i duže od 5000 radnih sati.
Kada se mi budemo toliko bez kvara vozili po cestama našim elektro vozilima???
Takvi elektromotori s četkicama stvarno nisu problem zato ih osobno jako cijenim i poštujem. Regulatori za njih su također prva liga.
Da nemam takva jako dobra iskustva, ne bi zabijao svoj novac u automobil koji prerađujem na osnovama takve tehnologije.
Također imam iskustva da olovni trakcijski akumulatori traju i preko 5 godina uz korektno punjenje i održavanje destiliranom vodom. Jako je bitno imati dobar punjač koji neće akumulatore pregrijati niti razarati razvijanjem plinova iznad 2V po članku...dakle mora prepoloviti struju punjenja, poslije isključiti itd., dakle treba dobro poznavati cijelu problematiku, jednako kao i sve drugo u životu...

dobro, onaj motor i kontroler za sad ostaju, glavno pitanje su sad baterije, izrada nosaca za iste (a posto se ne zna ni kolicina ni "koje" ce biti u konacnici, onda ni nosace nemozes radit...), izrada nosaca za motor...
[Vrh]
bagijaner

PostPostano: 12.4.2007. čet. 12:36    Naslov: Re: ideja za samogradnju motorkotacha Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:

te baterije su mi apsolutan misterij, malo sam chitao po forumu, te zakljucio da su "obicne" baterije jeftine, teshke i pimplave glede upotrebe (nesmijes ostavit prazne i sl). e sad vidio sam kokam baterije se hvale, pa cisto malo sanjarim: http://www.kokam.com/product/product_pdf/high_power/PL-102_SLPB41205130H_7.5Ah_Grade.pdf takvih 13 spojit, dobilo bi se taman 48V a i skoro 100Ah! Smile uz tezinu od cca 3kg.

ono sto me zanima jel bi to bilo dosta (ili sam pobrkao loncice?)? i odokativno kolko bi to kostalo, posto vidim da je taj kokam skup ko ferari Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih motocikla
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.