<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kako cuvati magnete?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ultraKeen

PostPostano: 15.5.2010. sub. 15:05    Naslov: Kako cuvati magnete? Citirajte i odgovorite

Ima li kakvih preporuka za cuvanje magneta u grupi, njih recimo 30 da su spojeni?

Jel valja uopste da su spojeni ili ne?

Negde ovde sam procitao da magneti ako se duze drze zajedno umeju uticati jedan na drugog u smislu deformacije polja...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Daddy_o7

PostPostano: 15.5.2010. sub. 16:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sorry ako upadam u thread ali mi se činilo zgodno pitati jeli ovaj magnet što imam može biti od neke koristi u stilu da ga se izreže ili stavi u neku napravu? Ima oko 7kg i dosta ajmo reći jako "hvata"
thnx Smile

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ultraKeen

PostPostano: 15.5.2010. sub. 19:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
Sorry ako upadam u thread ali mi se činilo zgodno pitati jeli ovaj magnet što imam može biti od neke koristi u stilu da ga se izreže ili stavi u neku napravu? Ima oko 7kg i dosta ajmo reći jako "hvata"
thnx Smile

simpaticno... da je otvaranje novog trida skupo, pa i da shvatim...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 15.5.2010. sub. 20:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

idealno u smjeru magnetizacije planete zemlje i obavezno svaki za sebe na što većem razmaku, preporučeno je od metra pa na više. Rolling Eyes

ovo na slici je neka kao brava, pretpostavljam da ste to otuđili u vagonu hž-a Very Happy (šala, nije to od vlaka, a kako žeš rezat taj ferit, probaj brusilicom )
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 16.5.2010. ned. 00:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Heh da, po masivnosti je kao s nekog vagona ali je u biti iz onog starog hard diska....to je ono da možeš brzo izvršiti samouništenje podataka... lol
mr. keen žao mi je što sam neoprezno upao u vaš post a što ste mi kako i priliči nadimku dali do znanja no loša biometeorološka prognoza i određena količina fjake nakon ručka su bili izgleda presudni u odluci da ne kliknem još jednom za izlaz iz threada pa eto ako admin može neka prebaci u novu temu... Wink
[Vrh]
Pero

PostPostano: 19.5.2010. sri. 17:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
idealno u smjeru magnetizacije planete zemlje i obavezno svaki za sebe na što većem razmaku, preporučeno je od metra pa na više. Rolling Eyes

ovo na slici je neka kao brava, pretpostavljam da ste to otuđili u vagonu hž-a Very Happy (šala, nije to od vlaka, a kako žeš rezat taj ferit, probaj brusilicom )

Reka bih da magnetizacija zemlje nema veze.
Permanentni magnet se najbolje cuva u "kratkom spoju", tj. da su mu polovi premosteni mekim zeljezom.
Pojedinacne magnete je bolje spajati u seriju nego cuvati svaki zasebno...
BTW, nema magneta kojemu kratki (magnetski) spoj smeta.
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.5.2010. sri. 22:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:

Reka bih da magnetizacija zemlje nema veze.
Permanentni magnet se najbolje cuva u "kratkom spoju", tj. da su mu polovi premosteni mekim zeljezom.
Pojedinacne magnete je bolje spajati u seriju nego cuvati svaki zasebno...
BTW, nema magneta kojemu kratki (magnetski) spoj smeta.

iskreno rečeno ja sam se poveo za logikom smaonamještanja magneta u polju zemlje, ili zapravo kompasom.

znači kratki spoj je kad bi na magnetski kvadar stavili pločicu željeza ili ga jednostavno zalijepili na ploču od sivog lijeva !?

a što se događa sa zatvorenim krugom, znači kad spojimo dva magneta; sjever na jug i jug na sjever, uostalom oni se sam prirodno žele tako namjestiti..?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.