<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Vjetrenjača Mbab537
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bosanac 20

PostPostano: 2.4.2011. sub. 14:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru a za vjetar se nimalo ne brinem jedino u dvanaestom i prvom mjesecu je slab a ovo otatka godine konstantno puse
Da bih se jos bolje uvjerio u to otisao sam u meteorolosku stanicu koja je zracne linije od moje kuce nekih 300-400 metarai imaju podatke za svaki dan vjetra mjere ga na visini od oko 8 ili deset metara.
nisam mogao vjerovati da ima ovoliko vjetra na ovoj visini dao mi je na uvid podatke o vjetru iz ove i prosle godine po mjesecima sad se ne plasim nimalo da cu kupiti jalovu stvar koja nece raditi. Smile .
pozdrav i mnogo hvala na odgovoru
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM YIM MSNM
peco

PostPostano: 2.4.2011. sub. 15:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel možeš staviti te dijagrame,da vidimo,baš me zanima?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bosanac 20

PostPostano: 2.4.2011. sub. 20:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

slab sam sa ovim stvarima ali cu pokusati prepisati ali ima mnogo a neznam kopirati i mjere su meni malo nerazumljive imaju neke evidencije o stalnom vjetru i o nekakvom mjerenju zapuh pa se krecu prosjekza mjesec:ozujak2010,12,4 do43,2km/h travanj od13.2 do35.1
svibanj12,8 do 54,5km/h lipanj13,8 do36,4 srpanj 11,2 do 25,3 kolovoz9,8 do 25,3km/h rujan od 11,2 do 32.0km/h listopad5,7 do13,5km.
studeni od 8,4 do 61,4 prosinac od9,8 do 50,2 .
Evo uspio sam nesto prepisati najmanje i najvece sa napomenom da su ovo iz te rubrike stalni vjetar i prosjek a one ZAPUHE nisam racunao jer imaju neke po meni prevelike cifre i jos napomena da su podatci za 2010godinu sto sam napisao.
mozda sam necitko sve napisao unaprijed se izvinjavam svima.
pozdrav.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 2.4.2011. sub. 20:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

bosanac 20 je napisao/la:
slab sam sa ovim stvarima ali cu pokusati prepisati ali ima mnogo a neznam kopirati i mjere su meni malo nerazumljive imaju neke evidencije o stalnom vjetru i o nekakvom mjerenju zapuh pa se krecu prosjekza mjesec:ozujak2010,12,4 do43,2km/h travanj od13.2 do35.1
svibanj12,8 do 54,5km/h lipanj13,8 do36,4 srpanj 11,2 do 25,3 kolovoz9,8 do 25,3km/h rujan od 11,2 do 32.0km/h listopad5,7 do13,5km.
studeni od 8,4 do 61,4 prosinac od9,8 do 50,2 .
Evo uspio sam nesto prepisati najmanje i najvece sa napomenom da su ovo iz te rubrike stalni vjetar i prosjek a one ZAPUHE nisam racunao jer imaju neke po meni prevelike cifre i jos napomena da su podatci za 2010godinu sto sam napisao.
mozda sam necitko sve napisao unaprijed se izvinjavam svima.
pozdrav.

Ove brojke u biti ne znače ništa mislim da su to izmjeri maksimalnih udara vjetra.

Vt bi možda radila 50-60 sati godišnje jer ovi udari su preslabi
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 3.4.2011. ned. 09:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

za jedno si u pravu a to je:da neznace ovi podatci mnogo jer su mjerenja trenutna u 8 ujutro,11,00;14,00;17,00 i 20,00sati.
Dalje nema mjerenja nocu znaci za cjelu polovicu od jednog dana koliko ja vidim vjetar i nocu puse isto kao i danju.
Za ovo drugo nisi u pravu nisu mjerenja udari vec trenutno ocitanje u toj satnici ocitanja koje bude stanje vjetra to se evidentira udari se vode pod drugu rubriku sto sam vec pomenuo.
Po mojoj procjeni ipak ovi podatci mogu sluziti samo da se moze imati uvid neki o vjetru a o kolicini i brzini nemogu se bas nesto koristiti bez pracenja od 24 sata.
Jer on dobija za arhivu npr jedan dan prosjek pomenuti sabiranjem ovih mjerenja i djeljenjem i kad uzmem da cjeli dan moze de dere vjetar a jutro nema vjetra ili na momente malo uvecer onda onaj prosjek od npr.12km/h ispada los jer se uzelo u obzir sva mjerenja i djeljenjem ispade kao da ga taj dan nema ili nije vrijedan pomena.
I ponavljam noc ne ulazi u evidencije cjelih 12 sati odnosno pola dana.
dalje da stanica je gradzena prije 40 god i bila je na ravnici a sada je toliko kuca oko nje i borova koji su visi po dva-tri metra od onog mjeraca
kao i pojedine kuce oko iste da i meni ti podatci samo onako su posluzili
da se informisem tek toliko o tome.
Ja sam dosao do zakljucka da ima vjetra konstantnog osim prvi i drugi mjesec otprilike od 3 do 10 m/s sa veoma dugim i konstantnim periodima.
evo primjer 8.00h 4km; u 11,00h 7,5; u 14,00h 32,3 u 17,00h37,0; i 20,00h45.0 i ovde se vidi dolaskom noci da se najavljuje vjetar u noci ali ga nema u evidenciji a prosjek dnevni nikakav.
[Vrh]
mbab537

PostPostano: 3.4.2011. ned. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj ti savjet stoji da prvo uzmeš tu vjetrenjaču 600w 24V ,tvoje potrebe če zadovoljit,druga stvar što možeš nadogradit takav sistem,a ako uzmeš prvo veču,u startu je sve skuplje a količine vjetra koje navodiš taman pašu za ovu moju i vjeruj mi da če samo u retkim trenutcima biti u maksimumu,a u maksimumu daje prko 20A punjenja!Ja je imam več preko 1 god. to je moje iskustvo,ja je selim svake godine preko ljeta na more,otok Vir tako da imam uvid kako se ponaša na kontinentu i na moru!Na sebi ima sve moguče zaštite gotovo ju je nemoguče unštit!
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 3.4.2011. ned. 14:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala mnogo na savjetu upravo i jeste mnogo pametnije krenuti sa manjom dok savladam i upoznam sve oko istih i par panela dok ne zaokruzim malo gradivo Smile koje je za mene malo nepoznato.
Iako sam u pocetku mislio odmah ovu jednu vecu uzeti sad nisam nimalo u dilemi oko toga pogotovo kad sam ovoga obisao i vidio ove podatke za svoj grad da se ne ponavljam.
Pozdrav svima.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 7.4.2011. čet. 22:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala mnogo na savjetu upravo i jeste mnogo pametnije krenuti sa manjom dok savladam i upoznam sve oko istih i par panela dok ne zaokruzim malo gradivo Smile koje je za mene malo nepoznato.
Iako sam u pocetku mislio odmah ovu jednu vecu uzeti sad nisam nimalo u dilemi oko toga pogotovo kad sam ovoga obisao i vidio ove podatke za svoj grad da se ne ponavljam.
Pozdrav svima.

Bosanac moj ti je savjet da kupiš ovo.
http://www.chipoteka.hr/artikl/6070102542
Drži to jednu godinu i posli je prodaj u pola cijene više ti se isplati nego riskirat sa VT
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 9.4.2011. sub. 21:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smile sta je ovo macak u vreci ni slike ni opisa sve u pripremi tek bi tad bacio pare e jos nisam kupio nikad stvar a da je nisam ni vidio hvala ti ipak cu ja radije da kupim vjetrenjacu i koji panel jer nije sve u ustedi
vidi ovu ustedu pusim dnevno dva eura vec vise od dvadeset i pet god. pijem kafu svako jutro(nekoliko) kad idem na posao dvadeset i kusur god
po jedan ili dva eura. O kafani da ne spominjem(tu mi se vec place) kad se zalomi do zore
i o ostalim troskovima neopravdanim da ne govorim vozim dva auta i registravam ih a kad je ovo u pitanju onda trazite racunicu ????????????
mislim da smo svi tu negdje oko ovih troskova ova jedna vt. i par panela nemoze ni blizu da se poredi sa ovim samo paunovi mi kostaju ko ovo sve
pa red je da nesto kupim sto ima nekakvu nazovimo korist pa makar i simbolicnu i da mi ovo bude hobi i zanimacija a nemora biti toliko skupa kao sto izgleda sama za sebe bez svega sto sam gore samo malo pobrojao.
Pozdrav svima ako nisam u pravu dajte komentar
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.4.2011. sub. 23:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Solarni moduli su isplativiji od vjetrenjača jer energije sunca ima više ali u off-grid sustavima dobro dođu jer rade i kad nema sunca

Na primjer moja AV500 u Zagrebu prikupi daleko manje energije od 4x85W solara a cijena je otprilike ista

Ali meni su vjetrenjače cool, stavio bi i veću da imam priliku, možda jednog dana kada/ako se preselim na selo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 9.4.2011. sub. 23:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smile sta je ovo macak u vreci ni slike ni opisa sve u pripremi tek bi tad bacio pare e jos nisam kupio nikad stvar a da je nisam ni vidio hvala ti ipak cu ja radije da kupim vjetrenjacu i koji panel jer nije sve u ustedi
vidi ovu ustedu pusim dnevno dva eura vec vise od dvadeset i pet god. pijem kafu svako jutro(nekoliko) kad idem na posao dvadeset i kusur god
po jedan ili dva eura. O kafani da ne spominjem(tu mi se vec place) kad se zalomi do zore
i o ostalim troskovima neopravdanim da ne govorim vozim dva auta i registravam ih a kad je ovo u pitanju onda trazite racunicu ????????????
mislim da smo svi tu negdje oko ovih troskova ova jedna vt. i par panela nemoze ni blizu da se poredi sa ovim samo paunovi mi kostaju ko ovo sve
pa red je da nesto kupim sto ima nekakvu nazovimo korist pa makar i simbolicnu i da mi ovo bude hobi i zanimacija a nemora biti toliko skupa kao sto izgleda sama za sebe bez svega sto sam gore samo malo pobrojao.
Pozdrav svima ako nisam u pravu dajte komentar

http://www.technoline.eu/details.php?id=183&kat=6
[Vrh]
zega

PostPostano: 10.4.2011. ned. 05:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://pljusak.com/info.php

Citat:
UKLJUČITE SE I VI
Ukoliko posjedujete meteorološku stanicu koja je spojena na računalo i imate vezu na internet sve što dalje trebate napraviti je poslati email s vašom lokacijom i detaljima na
Pljusak.com će vam rado omogućiti web prostor i prezentaciju te uvrstiti vaše podatke na kartu i tablicu. Na upite odgovaramo u roku 48 sati.

Pružamo podršku za slijedeće programe:
Cumulus
Virtual Weather Station
WeatherLink
WeatherDisplay
preko kojih je moguće povezati gotovo sve stanice na tržištu. U slučaju nekog specifičnog problema također vjerojatno možemo naći rješenje.

Ako nemate meteo-stanicu, a ispunjavate ostale uvjete od kojih je najvažnija želja - na tržištu u Hrvatskoj je situacija trenutno ovakva:
Davis (Vantage Pro2 Plus)

može se kupiti preko poduzeća AMTEH gdje se raspitajte o trenutnoj cijeni ovog kvalitetnog proizvoda. Okvirna cijena (stanica, kablovi za spajanje i program) iznosi 7500 - 8000 kuna. Putem udruge Crometeo moguće je ostvariti 20% popusta.

WS2300

moguće je nabaviti u Chipoteci za 950 kuna. Riječ je o ulaznom modelu koji, ispravno postavljen, pruža sasvim solidan izvor podataka. Zbog niske cijene vrlo je popularan izbor.
U inozemstvu se za sličan iznos (cca. EUR 150) može nabaviti varijanta WS2350 koja je gotovo identična WS2300 no ima za klasu bolji anemometar s lopaticama.

Oregon Scientific

seriju stanica (WMR928, WMR968, WMR100, WMR200...) više nije moguće nabaviti u zemlji dok se u inozemstvu cijene kreću od EUR 200 - 450.

Postoji još cijeli niz različitih stanica. Pri kupnji valja obratiti pažnju da li se stanica može spojiti na računalo i kako. U slučaju bilo kakvih nedoumica slobodno pitajte.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
solarnevo1

PostPostano: 10.4.2011. ned. 20:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj ta teza da je vjetrenjaca manje isplativa... Nemoj tako reci.... Jos uvjek je najskuplji panel po watu... Ovako bosanac, sta se tice vjetrenjace i vjetra. Ako je slabiji vjetar uvjek ti je bolje uyeti vecu vjetrenjacu nego manju. Promjer rotora ti odredjuje swept areu odredjene elise. Sto je veci swapt area to je potreban manja brzina vjetra. Sto skraceno znaci... Sto veci rotor potrebna je manje brzina vjetra da bis nesto proizveo.... Ako imas spore vjetrove onda je bolje veci primjer rotra. Ako recimo zivis negdje gdje su vjetrovi sporiji onda je bolje veci rotor i prenos jedan naprema dva ili tri....
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 10.4.2011. ned. 21:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarnevo1 je napisao/la:
Joj ta teza da je vjetrenjaca manje isplativa... Nemoj tako reci.... Jos uvjek je najskuplji panel po watu... .

Evo pa čitaj i to iz vjetrovite holandije test
http://www.olino.org/us/articles/2008/10/29/test-results-small-wind-turbines
http://sites.google.com/site/kleinewindmolenszeeland/home

Sad mi kaži svoje mišljenje
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.4.2011. pon. 00:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarnevo1 je napisao/la:
Joj ta teza da je vjetrenjaca manje isplativa... Nemoj tako reci.... Jos uvjek je najskuplji panel po watu...

Energije sunca ima daleko najviše, nemoj gledati cijenu i nazivnu snagu nego cijenu i očekivanu energiju za životnog vijeka

Ali usporedba solara i vjetrenjača je kao usporedba automobila i motocikla, sve ima svoje razloge zašto
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 3 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.