<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

E-bicikl - kupovina i sastavljanje
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ivex

PostPostano: 25.1.2010. pon. 13:41    Naslov: E-bicikl - kupovina i sastavljanje Citirajte i odgovorite

Prvo svima lijepi pozdrav! Smile

Evo ja opako razmišljam o kupovini e-bicikla, tj. pretvaranju postojećeg bicikla u e-bicikl.
Prošvrljao sam po vašem forumu ali imam još nekoliko pitanja na koje nisam uspio naći odgovore, pa ako bi netko bio ljubazan da mi odgovori.

Koliko vidim da se skoro bilo koji model bicikla može pretvoriti u e-bicikl, pa pretpostavljam da se može postaviti i na bicikl koji ima zadnji amortizer.

Najviše me zanima dali je i ako je koliko baterija, kontroler, motor i ostala elektronika zaštičena od vlage i kiše?

Ove hermetičke suhe olovne baterije dali ispuštaju plinove kada se pune? Budući da bi ih bio prisiljen puniti u stanu nebi volio da mi ispuštaju plinove.
Znam da piše da su hermetički zatvorene i da nebi smjele ništa ispuštati, ali jednom sam već punio jedan akumulator koji je isto bio potpuno zatvoren ali ipak se dosta osjetio miris plinova od punjenja.

I još me samo zanima ukoliko se odlučim za LiFePO4 bateriju dali ima neka kutija koja ima mehanizam da se može lako skinuti, jer ipak nebi baš volio ostavljati vani tako skupu bateriju.

Hvala unaprijed na odgovorima.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m2

PostPostano: 25.1.2010. pon. 14:04    Naslov: Re: e-bicikl - kupovina i sastavljanje Citirajte i odgovorite

ivex je napisao/la:
Prvo svima lijepi pozdrav! Smile

Evo ja opako razmišljam o kupovini e-bicikla, tj. pretvaranju postojećeg bicikla u e-bicikl.
Prošvrljao sam po vašem forumu ali imam još nekoliko pitanja na koje nisam uspio naći odgovore, pa ako bi netko bio ljubazan da mi odgovori.

Koliko vidim da se skoro bilo koji model bicikla može pretvoriti u e-bicikl, pa pretpostavljam da se može postaviti i na bicikl koji ima zadnji amortizer.

Najviše me zanima dali je i ako je koliko baterija, kontroler, motor i ostala elektronika zaštičena od vlage i kiše?

Ove hermetičke suhe olovne baterije dali ispuštaju plinove kada se pune? Budući da bi ih bio prisiljen puniti u stanu nebi volio da mi ispuštaju plinove.
Znam da piše da su hermetički zatvorene i da nebi smjele ništa ispuštati, ali jednom sam već punio jedan akumulator koji je isto bio potpuno zatvoren ali ipak se dosta osjetio miris plinova od punjenja.

I još me samo zanima ukoliko se odlučim za LiFePO4 bateriju dali ima neka kutija koja ima mehanizam da se može lako skinuti, jer ipak nebi baš volio ostavljati vani tako skupu bateriju.

Hvala unaprijed na odgovorima.

Atrasova kutija nema mehanizam za lako skidanje bat.
ili napravi mehanizam ili kupi vani mislim da ovi imaju kutiju sa mehanizmom... http://www.bionx.ca/
[Vrh]
ivex

PostPostano: 26.1.2010. uto. 18:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru m2!
Pogledati ću. Smile

A daj mi reci (uz pretpostavku da imaš e-bicikl) dali si imao kakvih iskustava sa kišom, tj. dali si imao kakvih preblema ako ti se koji put e-bicikl smočio?
[Vrh]
borna.bare

PostPostano: 26.1.2010. uto. 20:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, prilično sam siguran da olovne ispuštaju plinove ali Life vjerujem da ne...uostalom zbog toga i je tako skupa (i zbog autonomije)...

btw. nabaci koju sliku bicikla nisam te razumio kakvu ramu imas, koja velicina...
[Vrh]
m2

PostPostano: 26.1.2010. uto. 20:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

ivex je napisao/la:
Hvala na odgovoru m2!
Pogledati ću. Smile

A daj mi reci (uz pretpostavku da imaš e-bicikl) dali si imao kakvih iskustava sa kišom, tj. dali si imao kakvih preblema ako ti se koji put e-bicikl smočio?

Nisam na ovom forumu naišao da se tko žalio da ga je stresla stuja jer je vozio e-bike po kiši (možda treba ugraditi fidovu sklopku na bike smijeh2 smijeh1 ), možda neko od ekipe koja gazi e-bike svaki dan i ima iskustva sa kišom može nešto reći o tome, MalaZelena je svojevremeno tražila pogodno kišno odjelo da može voziti po kiši.

Evo objašnjenja
http://www.youtube.com/watch?v=2Cl96QyfAOw&NR=1

Za djelove od Artas-a pitaj EV-a

Zadnja promjena: m2; 26.1.2010. uto. 20:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 26.1.2010. uto. 20:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

greensaver u pravilu ne ispušta plinove, može se koristiti i u prostorijama gdje stalno borave ljudi.a niti obične VRLA NISU OPASNE , bar ne u količini i upotrebi za e bike.LIFE je potpuno hermetički zatvorena , nezina kemija ne razvija nikakve plinove, ak imaš lovu ne razmišljaj samo kupi life palac
[Vrh]
killerdog

PostPostano: 26.1.2010. uto. 20:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

ivex je napisao/la:
Hvala na odgovoru m2!
Pogledati ću. Smile

evo da ti ja kažem jer se redovito vozim po zg
do sad od strujnog udara nisam umro Cool , jedino sam se neki dan kad je napadalo snjega zabio u trafo stanicu malo, jer da sam probao skrenuti bi pao

imam ti kabanicu koja sve pokriva,bicik ako stoji kad nešto pada je pokriven, i sistem ako me ulovi kiša je pokriven
od snjega nije bilo problema, možda me 2 puta oprala kiša,nije preporučeno ali problema nisam imao
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
creatin

PostPostano: 27.1.2010. sri. 01:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

killerdog, sto koristis za zimu Smile definitvno je dosta hladno za vozikanje, prije par dana sam napravio par km i to vise pedalirajuci da se zagrijem, rucicu gasa nisam ni pogledao Smile
[Vrh]
killerdog

PostPostano: 27.1.2010. sri. 12:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo popis odjeće (ako si u centru možeš navratiti i pogledati sve Smile )
hlače od odjela/traperice (ovisi o dnevnom raspoloženju ) i preko njih champion hlače za snowbord ( vanski dio neka tvrdi materijal,unutra postavljeno dobro
gore majca u kojoj radim, dodatna majca s kapuljačom koja je od materijala sličnog na madrac (nekej jako smješno izgleda ali super drži toplinu), jakna kožna, na rukama kožne rukavice
preko pol lica ti imam neoprensku masku, naočale (sunčane, one biciklističke što dosta usko pokrivaju) i kapu (onu staračku furam )
budem se sliknuo jedan dan da me vidite Very Happy

i da u ruksaku furam kabanicu tu koja pokrije cijeli bicikl
[Vrh]
creatin

PostPostano: 27.1.2010. sri. 12:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zato se meni dupe smrzlo jer sam samo u trapericama Smile
[Vrh]
MalaZelena

PostPostano: 27.1.2010. sri. 12:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

killerdog je napisao/la:
budem se sliknuo jedan dan da me vidite Very Happy

Daj, molim te Very Happy
[Vrh]
killerdog

PostPostano: 27.1.2010. sri. 12:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

vjeruj efektnije je kad se vidi i opipa,nažalost nisam kupio još ovih specijal majci od spužve smijeh2
i što sam uzeo bijelu, djeca me zajebavaju da sam snjegović

inače živi prikaz možete uloviti ujutro između po l8/8 do 8/pol 9 na potezu vrapče-nova ves, ili u suprotnom smjeru oko 6-7
i povremeno kod NSB Smile
još i kabanicu bum poslikao samo za damu Wink
[Vrh]
m2

PostPostano: 27.1.2010. sri. 13:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Zato se meni dupe smrzlo jer sam samo u trapericama Smile
trlja oci
Trebaš ugraditi el. grijače u sic i volan smijeh1 smijeh2 palac
[Vrh]
killerdog

PostPostano: 27.1.2010. sri. 20:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo slikica
majca

i s jaknom
[Vrh]
Brada

PostPostano: 27.1.2010. sri. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad ćeš još reći da policija ne puca po tebi bez upozorenja? Very Happy

Killerdog? Neeee... dogkiller Smile

Btw što će ti žuta žarulja u nogavici? Čini mi se da je spomenut Odranski Obrež. Mora da poludi ona silna managerija u remetinečkom pržunu kad kroz rešetke vide kako laganini jezdiš cestom. VIDI GA!!!... a nas ste zatvorili?!? smijeh1

Šalu na stranu - samo tako se može umanjiti bolove u zglobovima za koju godinicu... ne i izbjeći ih u potpunosti. Ak se već vozi po zimi onda je to prava ratna sprema.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.