<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

NOVOSTI
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
m2

PostPostano: 9.8.2012. čet. 14:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m2

PostPostano: 28.8.2012. uto. 09:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.intersolar.de/en/exhibitor-service-europe/marketing-promotion/intersolar-award.html

http://www.tigisolar.com/

... the Honeycomb Collector, a new breed of solar-thermal (water heating) collectors that turns sunlight to heat. Our collector is unique in its ability to minimize energy losses to the environment, resulting in very high efficiency and economic value even in freezing winter conditions or for high temperature applications, where today’s high end collectors perform poorly...
[Vrh]
Prof. Baltazar

PostPostano: 20.11.2012. uto. 00:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Par zanimljivosti, rezultata i brojeva o solarnoj energiji: Germany: Solar Power World Champion
[Vrh]
rkahler

PostPostano: 19.3.2013. uto. 17:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.24sata.hr/tech/plivaju-u-nafti-a-sada-su-dobili-najvecu-solarnu-elektranu-306929
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.6.2013. sri. 20:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji materijal koristi u spremniku??
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 13.6.2013. čet. 00:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Koji materijal koristi u spremniku??

nema druge nego neka slitina magnezija može se slitina topit oko 350°C a kuha na 1100°C a i može biti plinska reakcija kalcij karbonata i kalcij hidroksida
CaCO3+ΔH←→CaO+CO2
ili jednostavnije
CaO/CaO·MgO 900° 1bar ←→ CaCO3/CaCO3·MgO 800°C 1 bar
materijali jeftini samo triba ugrijat smjesu na 900°C i kako se izdvaja toplina
smjesa padne na 800 i krene se iz početka biče 1000 ciklusa
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 15.8.2015. sub. 16:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne započinjem novu temu zanima me slijedeće: Je li netko ima za pokazati ili dati link za projekt solarnih kolektora za krov? Naime prema članku 4. http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_06_79_1476.html nije potrebna građevinska dozvola za njih ali je potrebno imati glavni projekt i prijaviti radove za tu izvedbu što znači ići u odjel za graditeljstvo i predati papire. E sad vjerujem da je to možda negdje nepotrebno ali u mom slučaju imam jednog vrlo ažurnog službenika koji bi mi mogao zagorčati život onako iz inata pa nebih volio imati probleme.
Zahvaljujem
[Vrh]
max

PostPostano: 15.8.2015. sub. 18:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
Da ne započinjem novu temu zanima me slijedeće: Je li netko ima za pokazati ili dati link za projekt solarnih kolektora za krov?

To ti mora izraditi ovlašteni projektant/arhitekt što naravno iziskuje novčane troškove. Ako ti i pošaljem nikakva korist ja nemam certifikat, a da nekome poklonim da on stavi pečat, pa toliko naivan nijesam. Sve preko 500kn deraćina.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 15.8.2015. sub. 21:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
Da ne započinjem novu temu zanima me slijedeće: Je li netko ima za pokazati ili dati link za projekt solarnih kolektora za krov? Naime prema članku 4. http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_06_79_1476.html nije potrebna građevinska dozvola za njih ali je potrebno imati glavni projekt i prijaviti radove za tu izvedbu što znači ići u odjel za graditeljstvo i predati papire. E sad vjerujem da je to možda negdje nepotrebno ali u mom slučaju imam jednog vrlo ažurnog službenika koji bi mi mogao zagorčati život onako iz inata pa nebih volio imati probleme.
Zahvaljujem

smijat če ti se u državnom uredu
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 15.8.2015. sub. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Daddy_o7 je napisao/la:
Da ne započinjem novu temu zanima me slijedeće: Je li netko ima za pokazati ili dati link za projekt solarnih kolektora za krov?

To ti mora izraditi ovlašteni projektant/arhitekt što naravno iziskuje novčane troškove. Ako ti i pošaljem nikakva korist ja nemam certifikat, a da nekome poklonim da on stavi pečat, pa toliko naivan nijesam. Sve preko 500kn deraćina.

Tražio sam otprilike ovo:http://www.viessmann.rs/content/dam/internet_rs/dokumentacija/Solarni_sistemi/Vitosol/5837_135-9_08-2007.pdf
I tko bude želio rado ću mu pokazati moj projekt kada bude gotov...sa pečatom. Cool
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 15.8.2015. sub. 21:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Daddy_o7 je napisao/la:
Zahvaljujem

smijat če ti se u državnom uredu

Možda dole kod vas ali ja imam posla sa jednom veoma nezgodnom osobom koja se ne smije baš kad me vidi... Confused a znaš ono, nisam siguran da li je to posljedica nekog svakodnevnog stresa ili osobnog animoziteta...uglavnom nastojim da imam sve po zakonu pa mi je lakše ući u raspravu ako do nje dođe...
[Vrh]
max

PostPostano: 15.8.2015. sub. 21:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Glavni projekt, nije izvedbeni (to što Viessmann ima za tehničku dokumentaciju) i ako to odneseš fakat će ti se smijati kako dmeter komentira. Nego ako stavljaš par kvadrata solarnih kolektora nitko ti ništa neće reći. Imam osjećaj da ćeš usput i malo rekonstrukcije krovišta. Uglavnom uvijek se možeš obratiti ministarstvu graditeljstva ipak su oni jači od inaćenja nekog frustriranog lokalca. Nego nije mi jasno što ćeš prijaviti 4 sata rada na krovu ? Ili si paranoičan da te špijuniraju pa kad vide majstore na krovu hop, pa gdje su papiri i slično ? Ja mislio fakat da ćeš prekriti cijelo krovište kolektorima, pa da ti treba papir.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 15.8.2015. sub. 22:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Glavni projekt, nije izvedbeni (to što Viessmann ima za tehničku dokumentaciju) i ako to odneseš fakat će ti se smijati kako kako dmeter komentira.

Kao prvo Dmeter ne komentira ovaj link jer sam ga postao nakon njegovog odgovora nego to da će mi se smijati ako donesem bilo kakav projekt jer to očito nije baš praksa kod obiteljskih kuća a kao drugo tražio sam upravo to što sam linkao da vidim kako su izveli konstrukciju, nosaće i neke detalje i za kraj znam što znači glavni projekt, ovlašteni projektant i plaćanje istoga pa ti se zahvaljujem na trudu da mi to stručno objasniš... Wink
[Vrh]
max

PostPostano: 15.8.2015. sub. 22:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

A zapeo si za članak 4, a ne za
Citat:
Članak 3.

Bez građevinske dozvole i glavnog projekta, mogu se izvoditi radovi:

3. Na postojećoj zgradi kojima se:

– ugrađuje sustav grijanja, sustav hlađenja ili klimatizacije nazivne snage do 30 kW,

Jel solarni kolektor ugrađuješ u sustav grijanja ??

ako pak već želiš članak 4. onda se nadam da imaš glavni projekt za postojeću kuću problem nastaje ako nemaš onda kao što napisah
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 16.8.2015. ned. 08:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
A zapeo si za članak 4, a ne za
Citat:
Članak 3.

Bez građevinske dozvole i glavnog projekta, mogu se izvoditi radovi:

3. Na postojećoj zgradi kojima se:

– ugrađuje sustav grijanja, sustav hlađenja ili klimatizacije nazivne snage do 30 kW,

Jel solarni kolektor ugrađuješ u sustav grijanja ??

ako pak već želiš članak 4. onda se nadam da imaš glavni projekt za postojeću kuću problem nastaje ako nemaš onda kao što napisah

Priznajem, paranoičan sam. Nevjerojatno je koliko je lik naporan i nepredvidiv i kako gura svoja tumaćenja npr. u mom predmetu izdavanja uporabne dozvole. Budući da sam od njegovih kolega iz drugih županija dobio informaciju da sam u pravu, kontaktirao sam i ministarstvo ali pazi sad ovo, neslužbeno priznaju da je zakon nedorečen i da on može to rješavati kako misli da je najbolje. A ja ako želim mogu se službenim putem žaliti no to u praksi znači da ću se načekati.
U slučaju kolektora svatko normalan bi pomislio da je to u sustavu grijanja ali ako postoji članak koji izrekom spominje sustav sunčanih kolektora onda se pitam zašto su to posebno istaknuli pa pušem na hladno.
U svakom slučaju meni tih par kolektora neće stajati samo položeno na krovu nego ih moram staviti na jednu potkonstrukciju jer su mi krovne plohe takve da jedino u tom položaju imam pravi pogled prema jugu i to mi još dodatno pobuđuje želju za kakvim prigodnim projektom za svaki slučaj.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.