<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

NOVOSTI
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bezkomentara

PostPostano: 28.4.2010. sri. 23:19    Naslov: Uskoro kreću poticaji u Varaždinskoj županiji... Citirajte i odgovorite

Već ove godine trebali bi krenuti poticaji u Varaždinskoj županiji...

http://www.zelenaenergija.org/uskoro-poticaji-za-solarne-kolektore-i-fotonaponske-sustave-u-varazdinskoj-zupaniji/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 29.4.2010. čet. 08:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

budale kad bi iznos koji planiraju utrpat u nuklearku (ili bilo koji drugi izvor) podjelili za poticaje za grid tie sustave, mogli bi se iznenaditi...
bijas dvije muhe i sa pola love imas isti efekt, prvo odteretio si mrezu za trenutne korisnike koji to instaliraju plus oni jos toliko snage upumpaju u sustav, samo za tako nesto moras imat "bubrege" (mislim na ove koji su na vlasti)!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.4.2010. čet. 19:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znas kaj mene muci..ili smo premladi da nesto ucinimo, ili smo prestari

Ajmo prestat kukat, idemo odredit ciljeve, povezat se i ostvarit ih
U razgovoru s ljudima, svi, ali bas svi su odusevljeni solarnim modulima i mogucnoscu jednostavnog guranja viskova u mrezu

Poticaji me ne zanimaju, nema drzava tih para
Samo se moramo izboriti da spajanje sa mrezom bude i zakonski jednostavno, brzo, jeftino
Ne mislim na otkup energije po vecoj cijeni nego 1 za 1kWh
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
DompaEV

PostPostano: 30.4.2010. pet. 05:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Jos malo pa ce bit i vise od 1 kn po kW, samo ne znam da li reci nasrecu ili nazalost... Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.4.2010. pet. 06:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
EV je napisao/la:
Jos malo pa ce bit i vise od 1 kn po kW, samo ne znam da li reci nasrecu ili nazalost... Wink

Mislio sam 1kWh za 1kWh
Ljeti odemo u preplatu a zimi ju topimo

Rekao bi na srecu, to ce samo pomoci da se solarni sustavi pocnu masovno koristiti
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
DompaEV

PostPostano: 30.4.2010. pet. 06:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislio sam da govoris o cijeni, pa je moj komentar isao u smjeru moguceg poskupljenja struje ove godine...
[Vrh]
creatin

PostPostano: 30.4.2010. pet. 08:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

U pravu je EV, bas o tome sam razmisljao neki dan, preplatis struju, oni su ti duzni npr. 500 kn, iza 7. mjeseca je poskupljenje, ti za tih 500 kn nemozes vise kWh koliko si preplatio prije poskupljenja.

Ako sam preplatio 100 kWh, kod slijedeceg obracuna mi 100 kWh skini s duga.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
turbo

PostPostano: 30.4.2010. pet. 18:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali zaboravio si da tvoj kilovat ne vrijedi kao njihov (kao kad u banci kupiš 100 eura,pa ih za 3 sekunde hoćeš prodati,ali vidi vraga tvoj euro je manje vrijednosti od njihovog smijeh1 ),tako da i kad bi takav sustav zaživio,bilo bi bar tvojih 10kWh=1 kWh HEP.Moje je mišljenje da je najbolje "ultraoff"-grid sustav(što dalje od hepovih žica),jer tako ne može više nitko podjebavat i ucjenjivat. Jer ne bi se čudio da za godinu dana nakon dogovora o zamjeni kWh za KWh ne izglasaju zakon da država nema novca i da su svi oni koji su uključeni u takav sustav moraju obavezno bez nakanade davati višak struje.
Sva su vaša mišljenja u redu,ali zaboravljate da niste u normalnoj državi.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.4.2010. pet. 19:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
Ali zaboravio si da tvoj kilovat ne vrijedi kao njihov

Tocno, kW iz obnovljivih izvora vrijedi puno vise

turbo je napisao/la:
Moje je mišljenje da je najbolje "ultraoff"-grid sustav(što dalje od hepovih žica),jer tako ne može više nitko podjebavat i ucjenjivat

Umrezavanje ima brojne prednosti a ove fobije zaboravi

turbo je napisao/la:
zaboravljate da niste u normalnoj državi.

Idemo ju mijenjat na bolje
[Vrh]
bezkomentara

PostPostano: 17.5.2010. pon. 19:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krenuli poticaji za solarne kolektore u Primorsko-goranskoj županiji... natječaj traje do 18. lipnja 2010.

http://www.zelenaenergija.org/raspisan-natjecaj-za-poticanje-solarnih-kolektora-u-primorsko-goranskoj-zupaniji/
[Vrh]
Pero

PostPostano: 19.5.2010. sri. 16:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

bezkomentara je napisao/la:
Krenuli poticaji za solarne kolektore u Primorsko-goranskoj županiji... natječaj traje do 18. lipnja 2010.

http://www.zelenaenergija.org/raspisan-natjecaj-za-poticanje-solarnih-kolektora-u-primorsko-goranskoj-zupaniji/

Citat:
Bitno je također napomenuti da se nepovratna novčana sredstva dodjeljuju za opremu i ugradnju opreme na osnovu ispostavljenih računa i ovjerenog zapisnika ovlaštenog izvođača radova da je sustav ugrađen prema uputama proizvođača te popunjenog i ovjerenog garantnog lista solarnog sustava.

Mislim da je jasno gdje ce ti plan "puknuti".
Npr. ja jesam ovlasteni inzenjer, ali reci mi kako dobivas status ovlastenog izvodjaca radova? trlja oci
Bilo bi bolje da se umjesto poticaja da malo vise slobode...
[Vrh]
zega

PostPostano: 18.9.2010. sub. 08:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Pero

PostPostano: 18.9.2010. sub. 11:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Žega, ovdje u Indoneziji ljudi govore Bahasa (nekakva izvedenica malajskog, kineskog, arapskog i Bog te pitaj kojih jos jezika) te sam naucija rijec, koja mi itekako koristi u delu: BOHONG!
Covik bi i poceja vjerovati amerima kad bi konacno i napravili kakav-takav proboj u tehnologiji...
U tvom prilogu se spominje smanjenje cijene s panela s 2$ na 1$/W, daklem, reka bih da se ovdje radi o pukoj reklami... Uostalom: zivi bili pa vidjeli!

Inace UFUSA je glavni izvor SPAM-a, a da ne spominjem i ostali shit ca se pojavljuje na Internetu...

Koliko je samo konstrukcija magnetnih motora doslo s tog kontinenta, a najveci dokaz zasto se nije uspostavila proizvodnja tih nazovi uspjesnih motora/generatora su nekakvi naftni lobiji. Zar mislis da (recimo) jedan Chevron ima vremena se baviti time kad mu "visi" na vratu BP, Shell i ostali. Uostalom, i Kina se ubacila u naftni biznis (barem ja to znam jer sam u tom delu) pa ce biti jos vise zahebancije...

Medju nama, ovo me podsjeca samo na jos jednu reklamu tipa: "Gore cvrče ptice pjevice, a dolje PLjESKAVICE! PIK Sljeme."...
Uostalom, Bora Đorđević je opisa nekoliko najuspješnijih Jugo rekalma, među kojima mi se najviše sviđa ona Spalite svoje milo stvorenje u pećima GORENJE!

Nazalost, na Yu Tube-u mozes objaviti video kakav god zelis i to BESPLATNO! Mislim da tu lezi najveci problem...

Kad imas besplatnu objavu, sve se svodi na dobivanje popularnosti (sto je, priznajem, izuzetno pozeljna vjestina), a sto objavljujes nije uopce bitno.

Daklem: BOHONG!

Na kraju, UFUSA ti stoji za United Fucking Useless States of fucking America. To sam poceja koristiti 2008. kada sam morao s njima raditi...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.9.2010. sub. 11:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Nazalost, na Yu Tube-u mozes objaviti video kakav god zelis i to BESPLATNO! Mislim da tu lezi najveci problem...

smijeh2
[Vrh]
Pero

PostPostano: 18.9.2010. sub. 11:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Pero je napisao/la:

smijeh2

Ča se smiješ? To je tako, kad bi mora platiti makar jedan US cent po sekundi, bilo bi puno manje BOHONG-a na Yu Tube...
plazi jezik plazi jezik plazi jezik
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.