<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Svemir
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Znanost i izumi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
creatin

PostPostano: 24.2.2017. pet. 19:18    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

tossa je napisao/la:
jednostavnije se preseliti na novu planetu nego neke ljude gladne moći i vlasti dovesti u red,,

Vjerojatno nece tebe i mene poslati na novu planetu vec nekoga iz vladajuce garniture, tako da tu nema nekog pomaka, samo ce se siriti ovo sto vec imamo na Zemlji.

A imamo planetu za pozeljeti samo sto ju ne znamo cuvati.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
OldDog

PostPostano: 25.2.2017. sub. 07:31    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:

...

Mislim da je to pogrešan pogled na stvari.
Zemlja nije ništa posebno. Ona je takva kakva je. Nije takva od uvijek. Stalno se mjenja, i sa i bez našeg utjecaja.
Nama je dobra toliko koliko smo se uspjeli prilagoditi uvjetima na njoj.
Svaki pokušaj zadržavanja postojećeg stanja je sizifov posao. (Stajanje u mjestu =nazadovanje)
Jedino ispravno je pokušavati prlagođavati uvjete našim potrebama, koliko je moguće,
a kad se ne može onda prilagođavati sebe novo nastalim uvjetima, ili tražiti mjesto gdje su uvjeti povoljniji.
Možda će to mjesto u budućnosti biti i neka druga planeta.
Zbog toga bi sadašnja istraživanja svemira mogla značiti produžetak postojanja naše civilizacije.

Ako bi se sada prekinulo istraživanje svemira, garantiram da to nebi rješilo problem gladi i neravnomjerne raspodjele bogatstva u svijetu.
To se mora rješavati na drugim osnovama, a ne zaustavljanjem istraživanja, u bilo kojoj oblasti.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 25.2.2017. sub. 10:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zemlja nije nista posebno? Kao da kazes da Slavonija nije nista posebno (zelenila, polja, rijeka u izobilju).

Mars, koji klinac je Mars osim fu.king pjescani planet Smile i mi pruzamo ruke prema toj pustari, kao da hoces zamijeniti Slavoniju sa Saharom Smile treba istrazivati slazem se, prvo posumiti CIJELU pustinju, kada projekt bude uspjesno zavrsen idemo na Mars i ostale planete.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 25.2.2017. sub. 11:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
OldDog

PostPostano: 25.2.2017. sub. 18:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Zemlja nije nista posebno? Kao da kazes da Slavonija nije nista posebno (zelenila, polja, rijeka u izobilju).

Mars, koji klinac je Mars osim fu.king pjescani planet Smile i mi pruzamo ruke prema toj pustari, kao da hoces zamijeniti Slavoniju sa Saharom Smile treba istrazivati slazem se, prvo posumiti CIJELU pustinju, kada projekt bude uspjesno zavrsen idemo na Mars i ostale planete.

Meni Mars nije bog zna što, makar po onome što do sad znam o njemu.
Zato treba tražiti dalje.

Pokušajmo biti objektivni.

Meni je Slavonija puno ljepša od Sahare.
Gorski Kotar i Lika su mi puno Ljepši od Slavonije.
To je moje viđenje stvari koje je 100% subjektivno. Znači, nije objektivno.
Pitaj Beduina i Eskima je li ljepša Sahara ili Grenland, i bili se mjenjali.
[Vrh]
sanjinr

PostPostano: 27.2.2017. pon. 14:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Buljimo u svemir u potrazi za novim zivotom i planetima koji podrzavaju zivot da bi se tamo preselili (Mars), a imamo hrpu nesredjenih stvari u svom dvoristu. Zasto silne milijune ne ulozimo u poboljsanje kvalitete zivota na zemlji pa tek kad iskorijenimo glad i zedj idemo vidjeti sto se desava u svemiru oko nas.

Samo si (više-manje) ponovio svoju početnu tvrdnju, a nisi konkretno odgovorio niti na jedno pitanje.

Zašto trošimo silne milijune za kompjutere kako bi piskarali po forumima, umjesto da prvo iskorijenimo glad i žeđ. Je li to u redu? Koje su, po tebi, dozvoljene aktivnosti dok ima gladnih i žednih? Ili je, iz nekog razloga, baš astronomija kriva za glad i žeđ u svijetu? Možda znanost općenito?
[Vrh]
sanjinr

PostPostano: 27.2.2017. pon. 14:08    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

tossa je napisao/la:
jednostavnije se preseliti na novu planetu nego neke ljude gladne moći i vlasti dovesti u red,,

A veza astronomije i "ljudi gladni moći i vlasti" je...? Shocked
[Vrh]
sanjinr

PostPostano: 27.2.2017. pon. 14:16    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:

Vjerojatno nece tebe i mene poslati na novu planetu vec nekoga iz vladajuce garniture, tako da tu nema nekog pomaka, samo ce se siriti ovo sto vec imamo na Zemlji.

Čovječe, koje teorije zavjere... Da sam samo znao da su astronomi toliko moćni kad sam birao studij... lol

creatin je napisao/la:

Ovo je istina. Ono što ti očito ne znaš, je da su svemirska istraživanja jedna od najbitnijih aktivnosti u vezi čuvanja. Wink
[Vrh]
creatin

PostPostano: 27.2.2017. pon. 15:20    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

sanjinr je napisao/la:
creatin je napisao/la:

Čovječe, koje teorije zavjere... Da sam samo znao da su astronomi toliko moćni kad sam birao studij... lol

creatin je napisao/la:

Ovo je istina. Ono što ti očito ne znaš, je da su svemirska istraživanja jedna od najbitnijih aktivnosti u vezi čuvanja. Wink

Nema tu teorija zavjere, da zagusti i da moramo evakuirati sumnjam da ce tebe i mene pozvati Wink

Svemirska istrazivanja jedna od najbitnijih aktivnosti u vezi cuvanja.... prosvijetli me s par primjera jer koliko mi je poznato nista jos konkretno nije poduzeto da sacuvamo ovu nasu lijepu Kuglu.
[Vrh]
sanjinr

PostPostano: 28.2.2017. uto. 14:44    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:

Nema tu teorija zavjere, da zagusti i da moramo evakuirati sumnjam da ce tebe i mene pozvati Wink

OK, ali istraživanja o kojima sada pričamo nisu ni blizu planova o evakuaciji. "Malo" trčiš pred rudo. Smile

No, svejedno, opet je svima u interesu da se što bolje pripremimo za evakuaciju. Što smo spremniji, više ljudi će evakuirati, pa je veća šansa da i nas dvojica upadnemo. Wink

creatin je napisao/la:

Svemirska istrazivanja jedna od najbitnijih aktivnosti u vezi cuvanja.... prosvijetli me s par primjera jer koliko mi je poznato nista jos konkretno nije poduzeto da sacuvamo ovu nasu lijepu Kuglu.

Ono što mi na prvu pada na pamet...

Znaš li što bi se desilo da na Zemlju padne kamenčić od 10-ak kilometara? Znaš li koliko takvih (ili većih) luta Sunčevim sustavom? Kako da predvidimo sudar, dovoljno rano da nešto poduzmemo, ako ne buljimo u svemir dok su, eto, neki ljudi gladni i žedni? Kada ga otkrijemo, kako da poduzmemo nešto, ako ne razvijamo strategiju obrane, jer moramo baš svakoga nahraniti?

Čuo si za solarne oluje i njihov utjecaj na elektroniku? Ne čini ti se strašno? Sredinom 19. stoljeća zabilježena je "malo jača" sunčana oluja. Zbog tadašnjeg stupnja tehnološkog razvoja, prošla je gotovo nezapaženo (telegraf je neko vrijeme bio u prekidu). Da se danas desi takva oluja, elektroenergetski sustav bi se raspao (ne sjećam se detalja, ali trebalo bi zamijeniti većinu transformatora). Procjenjuju da bi samo u SAD-u umrlo nekoliko desetina milijuna ljudi (ironično, umrli bi od gladi). Kako da naučimo predvidjeti oluje, ako ne buljimo u Sunce?

Zadnja promjena: sanjinr; 1.3.2017. sri. 14:03; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Master of disaster

PostPostano: 1.3.2017. sri. 10:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Trosi se brdo novaca na pronalaske planeta, a ima ljudi koji su gladni i zedni.

Dobro, s obzirom na temu razumijem zašto je baš istraživanje svemira stavljno kao primjer rasipanja resursa koji su potrebni drugdje.

Ali i ne razumijem. Slažem se da mi na našem planetu globalno gledajući imamo pa... blago rečeno nesređenu situaciju Very Happy I slažem se da bi to trebalo riješiti među prvim. Ali budimo realni, ono što se potroši na istraživanje svemira je skoro pa zanemariv dio onoga što se potroši na ekonomsko-vojno-geostrateško-kulturucidno-gramzivo-destruktivne igre Very Happy kojima sve ostalo podređeno.

Kada se te doktrine uspiju zamjeniti dogoročno održivijim, dobar dio sadašnjih problema će se automatski riješiti.

Motrenje i istraživanje svemira je jedan od osnovnih "alata" za održanje naše vrste ( i kao takav nebi se opće smio dovoditi u pitanje Very Happy )
[Vrh]
creatin

PostPostano: 2.3.2017. čet. 09:16    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

sanjinr je napisao/la:
creatin je napisao/la:

OK, ali istraživanja o kojima sada pričamo nisu ni blizu planova o evakuaciji. "Malo" trčiš pred rudo. Smile

No, svejedno, opet je svima u interesu da se što bolje pripremimo za evakuaciju. Što smo spremniji, više ljudi će evakuirati, pa je veća šansa da i nas dvojica upadnemo. Wink

creatin je napisao/la:

Ono što mi na prvu pada na pamet...

Znaš li što bi se desilo da na Zemlju padne kamenčić od 10-ak kilometara? Znaš li koliko takvih (ili većih) luta Sunčevim sustavom? Kako da predvidimo sudar, dovoljno rano da nešto poduzmemo, ako ne buljimo u svemir dok su, eto, neki ljudi gladni i žedni? Kada ga otkrijemo, kako da poduzmemo nešto, ako ne razvijamo strategiju obrane, jer moramo baš svakoga nahraniti?

Čuo si za solarne oluje i njihov utjecaj na elektroniku? Ne čini ti se strašno? Sredinom 19. stoljeća zabilježena je "malo jača" sunčana oluja. Zbog tadašnjeg stupnja tehnološkog razvoja, prošla je gotovo nezapaženo (telegraf je neko vrijeme bio u prekidu). Da se danas desi takva oluja, elektroenergetski sustav bi se raspao (ne sjećam se detalja, ali trebalo bi zamijeniti većinu transformatora). Procjenjuju da bi samo u SAD-u umrlo nekoliko desetina milijuna ljudi (ironično, umrli bi od gladi). Kako da naučimo predvidjeti oluje, ako ne buljimo u Sunce?

Vise ljudi umre od gladi i zedji, a vjerojatnost da nas potrefi nekakav meteor i pomete sav zivot na Zemlji je mala. Koliko mi je poznato NASA-u je po zakonu od prije par godina bila duzna pratiti 90% meteora koji bi mogli nas mogli pogoditi, opet ostane rupa od 10%, novci se bacaju bezveze.

Previse stvari imamo nesredjeno u svom dvoristu, a guramo nos u tudje, to je valjda u prirodi covjeka Smile
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 2.3.2017. čet. 12:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dali je otkrivanje Amerike i ostalih kontinenata "unazadilo" ili "unaprijedilo" zivot u Europi u tom trenutku?
Kakav su utjecaj na SVE imale stvari koje su otkrivene na tim putovanjima?

Koliko je zivota spasila hrana dovezena iz Amerike i drugih dijelova svijeta? Kakav je utjecaj imala ta hrana i znanja koja su steknuti takvim putovanjima?

A mogli su i oni reci: "Alo Kolumbo / tko god prije i poslje njega, nema nikud dok ne rijesimo glad / rat / kajgod u Europi".

Koliko je razno raznih istrazivanja bilo potpuno beskorisno i neaplikativno u ternutku kad su radjena, da bi na kraju ispala kao veliki pokretaci promjena.

Postoje daleko bolji kandidati za pricanje o "bacanju novaca" od skupljanja znanja.
[Vrh]
sanjinr

PostPostano: 2.3.2017. čet. 14:53    Naslov: Re: re Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:

Vise ljudi umre od gladi i zedji, a vjerojatnost da nas potrefi nekakav meteor i pomete sav zivot na Zemlji je mala. Koliko mi je poznato NASA-u je po zakonu od prije par godina bila duzna pratiti 90% meteora koji bi mogli nas mogli pogoditi, opet ostane rupa od 10%, novci se bacaju bezveze.

Vjerojatnost je mala, ali je ulog ogroman. Izgleda da ti je pojam matematičkog očekivanja nepoznat. Smile

Mislim da si nešto pomiješao u vezi NASA-e. Vjerojatno se radi o tome da su u mogućnosti pratiti toliko meteora. Bez obzira na to, pišeš prilične gluposti, jer je očito da nisi ni najmanje upoznat s temom, što te ne sprečava da dociraš. U tih 90% spadaju najveći (najopasniji) meteori i asteroidi, tako da je razina sigurnosti daleko veća od 90%. Dalje, nisam siguran da bi vlastitu logiku primjenito na sebi. Ako slučajno oboliš, i doktori ti daju manje od 90% šansi preživljavanja, hoćeš li odustati od liječenja? Ili to tada neće biti bačeni novci bezveze?

creatin je napisao/la:

Previse stvari imamo nesredjeno u svom dvoristu, a guramo nos u tudje, to je valjda u prirodi covjeka Smile

Slažem se. Najprije sredi stvari u svom dvorištu. Bilo bi lijepo da odgovoriš na pitanja kakva postavljaš drugima, a ne da ih sustavno ignoriraš. Wink
[Vrh]
sanjinr

PostPostano: 2.3.2017. čet. 14:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:

...
Postoje daleko bolji kandidati za pricanje o "bacanju novaca" od skupljanja znanja.

palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Znanost i izumi
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 9 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.