<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

NOVOSTI
Idite na 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.12.2009. pon. 17:49    Naslov: NOVOSTI Citirajte i odgovorite

LED semafori zimi postaju opasnost?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/led-semafori-zimi-postaju-opasnost/465886.aspx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
solarstorm

PostPostano: 21.12.2009. pon. 19:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

nek stave grijače za ekstremne sličajeve.mislim da ni žarulje ne rade po mećavi. Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 22.12.2009. uto. 08:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma kenjam im se na dizajn, zakaj su far stavili u cijev skoro, pa treba im samo gore zastita sto ce im dolje...nek puste da snjeg padne...
Nije LED tehnologija kriva nego idijoti, to se kod nas nemre desit jer takvog dizajna nema!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
DompaEV

PostPostano: 4.1.2010. pon. 13:44    Naslov: Tapete umjesto zarulja? Citirajte i odgovorite

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2009/12/30/0605006.html
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Brada

PostPostano: 13.1.2010. sri. 15:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

186 lumena po vatu pri 350 mA

http://www.electronicspecifier.com/Optoelectronics/Cree-Achieves-186-Lumens-per-Watt-from-a-High-Power-LED.asp
[Vrh]
Brada

PostPostano: 13.1.2010. sri. 16:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
ma kenjam im se na dizajn, zakaj su far stavili u cijev skoro, pa treba im samo gore zastita sto ce im dolje...nek puste da snjeg padne...
Nije LED tehnologija kriva nego idijoti, to se kod nas nemre desit jer takvog dizajna nema!

Neki dan sam se sjetio ovog posta kad sam vidio kod nas djelomično zatrpani semafor. Sad sam malo bolje obratio pažnju na sliku i vidim da je vertikalna dodatna ploča također prekrivena snijegom čak i više nego sam semafor.

Tko god da je uzeo ovu sliku kao primjer fulao je totalno. Dodatno, dosta je veliko pitanje da li je interval dok klasična žarulja gori dovoljno dug da otopi snijeg kada su temperature stvarno niske. S druge pak strane ovo na slici gore se dešava kada prvo počne padati mokar snijeg ili ledena kiša pa tek poslije pršić koji se zavlači svuda. Mislim da je tema fulana skroz jer se snijeg ne topi ni sa farova automobila gdje su vrlo vruće halogenke dosta veće snage. Nekome je očito bilo dosadno pa je sa isključenim mozgom odlučio nešto napisati.
[Vrh]
Slv

PostPostano: 26.1.2010. uto. 18:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok ovo ne spada u vijesti ali ako neko trazi bolesnih ledica ima ovdje
http://www.4sevens.com/index.php?cPath=297_363
[Vrh]
m2

PostPostano: 26.1.2010. uto. 20:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada je napisao/la:
zega je napisao/la:

Neki dan sam se sjetio ovog posta kad sam vidio kod nas djelomično zatrpani semafor. Sad sam malo bolje obratio pažnju na sliku i vidim da je vertikalna dodatna ploča također prekrivena snijegom čak i više nego sam semafor.

Tko god da je uzeo ovu sliku kao primjer fulao je totalno. Dodatno, dosta je veliko pitanje da li je interval dok klasična žarulja gori dovoljno dug da otopi snijeg kada su temperature stvarno niske. S druge pak strane ovo na slici gore se dešava kada prvo počne padati mokar snijeg ili ledena kiša pa tek poslije pršić koji se zavlači svuda. Mislim da je tema fulana skroz jer se snijeg ne topi ni sa farova automobila gdje su vrlo vruće halogenke dosta veće snage. Nekome je očito bilo dosadno pa je sa isključenim mozgom odlučio nešto napisati.

Uz jak vjetar iz "pravog smjera" +puno snijega +niska temp. = svejedno što svjetli u semaforu.
A na onom zatrpanom je očito da dizajn nije pravljen sa snijegom u "mislima", zaštita / sjenilo je postala polica za isti trlja oci
zega ja dao pravi opis "dizajna" da ne ponavljamo, ovo nema veze sa Led ili neLed...
[Vrh]
Brada

PostPostano: 27.1.2010. sri. 01:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

m2 je napisao/la:
Brada je napisao/la:
zega je napisao/la:

-cut-
zega ja dao pravi opis "dizajna" da ne ponavljamo, ovo nema veze sa Led ili neLed...

Krivo sam se izrazio. Mea culpa. Kad sam napisao "tko god" mislio sam na pisca članka... tko god on bio. Upravo iz razloga što ta slika nema veze sa Led tehnologijom.

To nema veze sa Zeginim komentarom koji je djelimično točan jer se pojava sa slike očito dešava i kod nas ali u puno manje slučajeva jer nema police koja zadržava snijeg.

Glede prostijeg dijela komentara - i tu se slažemo Smile
[Vrh]
Brada

PostPostano: 17.2.2010. sri. 22:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

High-power LED manufacturer Cree claims to have set a new laboratory record for a white, high-power LED of 208 lm/W. Just two months ago, Cree reported an R&D result of 186 lm/W.
The 208 lm/W LED produced 208 lumens of light output at a correlated color temperature of 4579 K. The tests were conducted under standard LED test conditions at a drive current of 350 mA at room temperature.
[Vrh]
zlotvor

PostPostano: 18.2.2010. čet. 00:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada je napisao/la:
Kad sam napisao "tko god" mislio sam na pisca članka... tko god on bio. Upravo iz razloga što ta slika nema veze sa Led tehnologijom.

Pa garant je amerikanac, barem po mentalnom sklopu! Isto kao i lik iz clanka koji je propizdio kroz krizanje i ubio zenu a vidio je da se svjetlo semafora ne vidi. Iz tog razloga ameri u uputama 1000cc motocikala na 50 stranica pisu kako moze izvati ozljede ako se ne koristi tako i tako. Glupi amer je sposoban sjesti na makinu od 200 konja, razbiti se ko' pichka i poslije toga tuziti proizvodjaca za pokusaj ubojstva.

No, dosta o, o...blah.

Zanimljivo je da se do sada nitko nije sjetio ovog problema, a vec dosta godina se koristi doticna tehnologija. Na primjer u Os, na jednom krizanju od 2005. godine stoji svijetleci STOP koji se vidi cijeli LOS - cak i po najvecem snijegu - a nikada nije servisiran (zivio dvije kuce od krizanja 3 godine).

Za kraj jedan citat koji sam procitao negdje krajem 80-ih u autobusu: Prije upotrebe ukljuci mozak!

--
Z
[Vrh]
m2

PostPostano: 16.3.2010. uto. 21:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

...the system also allows the cables to carry data from an array of sensors on the lights to a central control station. The system would cost about the same as a conventional lighting system, but because it can sense and control every light in a building, it could cut power consumption from lighting by 50 to 80 percent.

http://www.technologyreview.com/energy/24791/?a=f
[Vrh]
bezkomentara

PostPostano: 21.3.2010. ned. 13:57    Naslov: Toshiba prestaje proizvoditi žarulje sa žarnom niti Citirajte i odgovorite

Evo jedna friška, danas objavljena. Toshiba prestaje proizvoditi žarulje sa žarnom niti i okreće se proizvodnji LED žarulja. Smile

http://www.zelenaenergija.org/svjetlo-na-kraju-tunela-toshiba-okoncala-proizvodnju-zarulja-sa-zarnom-niti/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mihaelj

PostPostano: 21.3.2010. ned. 19:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad treba kupiti zarulje s zarnom niti i spremiti ih za skorasnje antikvitete lol
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.3.2010. pon. 22:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:
sad treba kupiti zarulje s zarnom niti i spremiti ih za skorasnje antikvitete lol

Kupio sam nedugo 100W/30kom. i 150W/10kom Vrag
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeća
Stranica 1 / 15.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.