<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Monotracer
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
m2

PostPostano: 22.8.2009. sub. 21:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Video vozila - šteta što nema e-pogon možda kinezi naprave nešto po tom pitanju?
http://www.peraves.ch/unternehmen_english.php
http://www.youtube.com/watch?v=TQGEuvgFmGw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MWPxUD40JFo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=dxzXIP41SpQ&feature=quicklist - dobar dizajn
http://www.youtube.com/watch?v=Fsfa8CiufEI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TxUyQqMj0SI
http://www.cooliris.com/tab/#url=jsfeed%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DzHwd2WLB8U0%26feature%3Drelated&guid=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DVbdkZB9-Sd4
http://www.youtube.com/watch?v=v9-hMlN19NE&feature=related - vidi mjesta za baterije!!!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
peco

PostPostano: 22.8.2009. sub. 22:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cijena je zanimljiva = 52200 eura lud
[Vrh]
m2

PostPostano: 22.8.2009. sub. 22:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema e-verzije ?
Two interesting developments are coming soon:

The E-Tracer, scheduled to appear this year, is an all electric version and, according to Peraves, is much faster than the BMW powered version. That should be interesting.

Peraves is also one of the official contenders for the X-Prize and they are working on the X-Tracer as their entrant in the 100+ mpg competition. I believe this will be a hybrid using the SuperBallMotor for the ICE component.

http://thekneeslider.com/archives/2009/07/01/peraves-ecomobile-monotracer-e-tracer-and-x-tracer-cabin-motorcycles/
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 22.8.2009. sub. 23:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

He he lijepo je vidjeti da je g. Wagner uspio održati proizvodnju. Jednom davno sam se s njim nešto informativno mailao u stilu da li ima želju da radi jeftiniju i više onako sporu gradsku verziju sa automatskim izvlačenjem kotača pri manjoj brzini ali on je ostao pri razvoju svoje verzije uvjeravajući me da nikad ne možeš zaboraviti spuštanje i dizanje kotača.... Very Happy inače mislim da je ovaj koncept izvrstan no dalo bi se malo poraditi na detaljima naročito kad padne na bok da ga onda onaj kotačić može i dignuti gore....i da volio bih vidjeti kakav crash test ...koji put je dobro što možeš da se odvojiš od motora...hmm a s druge strane te ovdje može zaštititi kabina...teško je reći
[Vrh]
m2

PostPostano: 23.8.2009. ned. 08:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

peco je napisao/la:
Cijena je zanimljiva = 52200 eura lud

Što drugo očekuješ od manufakture ? a i pogledaj koliko koštaju obični motocikli koji nisu manufaktura !!
[Vrh]
peco

PostPostano: 23.8.2009. ned. 11:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Honda Gold Wing 2010, najnoviji model vrhunskog motocikla sa ful
opremom košta vani 27990$
[Vrh]
m2

PostPostano: 23.8.2009. ned. 11:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

peco je napisao/la:
Honda Gold Wing 2010, najnoviji model vrhunskog motocikla sa ful
opremom košta vani 27990$

A da se ovo čudo "peraves" proizvodi masovno i u Kini kolika bi onda bila cjena?
[Vrh]
Brada

PostPostano: 23.8.2009. ned. 12:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat: "an all electric version and, according to Peraves, is much faster than the BMW powered version. That should be interesting"

Opet... Pa stvarno nisu normalni. Trenutni model je uz upotrebu kevlara, karbona i ostalih naprednih materijala težak 460-485 kg (dry weight). Znači da se tu nema što posebno za skinuti. Elektro model mora imati ZNATNO više od 85kW ako će biti ZNATNO BRŽI... jer kilovat je kilovat makar bio dobiven sagorjevanjem Podravka juhe. Kilovati troše struju -> struja se čuva u akumulatorima -> akumulatori su još uvijek teški -> povećanje težine traži povećanje kilovata -> Povećanje kilovata traži povećanje akumulatora... i tako u krug.

Osim aku mu domet ne bude razdaljina između dva semafora. Tada može biti brži. Zapravo ne može ni tada jer će neki Cro driver Wink za ne preveliku paru umjesto BMW traktorskog motora valjuhnut unutra nabuđenu Hayabusu, odvrnut malo pužeka (turbinu) i još uvijek sa 50lit tankom uspijevati otići na more. Pardon... odletjeti.

Prava usporedba pogona bi bila ona koju možemo vidjetiu kod izvedbi T-Rex vozila. Benzinjara ide 150 mph uz 3,9 sec do stotke, a elekto T-Rex 80 mph uz domet od (možda) 120 milja po punjenju ali uz vrlo smirenu vožnju.

http://www.youtube.com/watch?v=38TFetQAe2o

Zašto guraju elektro pogon tamo gdje mu nije mjesto? Ekstremne perfomanse i pristojan domet ne idu zajedno još uvijek i neće ići još duže vrijeme. Nemam lijepe riječi za to... dapače. Lažovi. Fuj! Ako se domet smanji na udaljenost između dva semafora tek onda e-vozilo nema šanse. Pametni znaju da mu to nije ni namjena. Top fuel motocikli dostižu 100 km/h za 0,7 sekundi. Da, dobro piše, za dosta manje od jedne sekunde. Čemu lažno glorificiranje elektro pogona na polju trenutno mogućih perfomansi? Puno je lakše napraviti vozilo pristojnog dometa sa benz motorom bilo koje snage nego PERFOMANSAMA I DOMETOM usporedivo e vozilo. Najvažnije je ovo slovo "I"

Zapravo znam čemu sve to ali ne želim u tome sudjelovati u svemu povlađujući pohlepnim nazovi-vizionarima i time šireći laži. Kampanja se bez problema može voditi i istinitim tvrdnjama. Ljuti me što se radi o trendu. Svi lažu... uzduž i poprijeko. To bi bio samo njihov problem da mi pri tome ne vrijeđaju inteligenciju... i to ono malo pameti što možda imam.

Budimo kritični prema prevarantima (makar i u pokušaju) i naglašavajmo stvarne prednosti e-vozila koje su tolike da uz gotovo nikakav trud nikad ne može faliti argumenata. To je moja poruka.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.8.2009. ned. 14:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro snimljena zabava trokolicom Very Happy

</object>
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Daddy_o7

PostPostano: 23.8.2009. ned. 14:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada je napisao/la:

Zašto guraju elektro pogon tamo gdje mu nije mjesto? Ekstremne perfomanse i pristojan domet ne idu zajedno još uvijek i neće ići još duže vrijeme. Nemam lijepe riječi za to... dapače. Lažovi. Fuj! Ako se domet smanji na udaljenost između dva semafora tek onda e-vozilo nema šanse. Pametni znaju da mu to nije ni namjena. Top fuel motocikli dostižu 100 km/h za 0,7 sekundi. Da, dobro piše, za dosta manje od jedne sekunde. Čemu lažno glorificiranje elektro pogona na polju trenutno mogućih perfomansi? Puno je lakše napraviti vozilo pristojnog dometa sa benz motorom bilo koje snage nego PERFOMANSAMA I DOMETOM usporedivo e vozilo. Najvažnije je ovo slovo "I"

Slažem se, ako žele imati e-pogon mogli bi napraviti nekakvu light varijantu bez upotrebe tih avionskih fraza i ja bih malo drugačije ubacio ove kotačiće sa strane tako da se recimo kod jačeg nagibanja ili jako male brzine elegantnije i nježnije spuštaju na zemlju uz upotrebu senzora bez da vozač mora na to misliti....inače je dobro da je tako nizak no volio bih ga vidjeti kod Karlobaga po buri... Very Happy ...čini mi se da sam to već jednom spominjao.. Very Happy

E da...nisam baš shvatio ova dva videa gore...sigurno EV sprema nekakvo pojašnjenje.. lol
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.8.2009. ned. 14:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:

E da...nisam baš shvatio ova dva videa gore...sigurno EV sprema nekakvo pojašnjenje.. lol

Brada je napisao/la:
Svi lažu... uzduž i poprijeko. To bi bio samo njihov problem da mi pri tome ne vrijeđaju inteligenciju... i to ono malo pameti što možda imam. Budimo kritični prema prevarantima....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
CroDriver

PostPostano: 23.8.2009. ned. 14:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niti meni puuno toga ovdje nije jasno. Jasno je jedino da mnogi proizvođači imaju totalno krivi pristup EV-ima.

Brada je napisao/la:

Zapravo znam čemu sve to ali ne želim u tome sudjelovati u svemu povlađujući pohlepnim nazovi-vizionarima i time šireći laži. Kampanja se bez problema može voditi i istinitim tvrdnjama. Ljuti me što se radi o trendu. Svi lažu... uzduž i poprijeko. To bi bio samo njihov problem da mi pri tome ne vrijeđaju inteligenciju... i to ono malo pameti što možda imam.

Budimo kritični prema prevarantima (makar i u pokušaju) i naglašavajmo stvarne prednosti e-vozila koje su tolike da uz gotovo nikakav trud nikad ne može faliti argumenata. To je moja poruka.

E tu se ne slažem.

- Danas je moguće napraviti el. motor sa 300kW peak snage, uz masu od 120 kg i efikasnost od 90+% u svim režimima. Uz takvu snagu nema potrebe za mjenjeačem, tako da nema velikih gubitaka.

- Danas ju moguće napraviti bateriju sa 50+kWh uz masu oko 400 kg.

AKO se taj motor u većini vožnje ne forsira, tj. koristi DO 50 kW će auto, uz predpostavku da je aerodinamičan i relativno lagan, imati domet od 200-300 km.

Svejedno, moje mišljenje je da vrijeme još nije došlo za čiste EV-e. Jedno vrijeme još mojaru imati mali motor SUI za "range extension", bar 20kW koji mogu nadopunjavat akumulator kada on padne ispod, recimo, 30-40%.

Bar bi tako moj EV izgledao...

Danas imamo problem sa infrastrukturom za punjenje. Kada na svakom parkingu bude punjač od 50kW EV-i neće morati imati ništa osim el.motora i baterije, čak neće morati niti mijenjati baterije kako je to zamislio "better life" projekt.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 23.8.2009. ned. 14:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Daddy_o7 je napisao/la:

Brada je napisao/la:
Svi lažu... uzduž i poprijeko. To bi bio samo njihov problem da mi pri tome ne vrijeđaju inteligenciju... i to ono malo pameti što možda imam. Budimo kritični prema prevarantima....

...pa dobra je jogobela, a jesi probao možda fruktisimu?..... lol
[Vrh]
Brada

PostPostano: 23.8.2009. ned. 17:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:
Niti meni puuno toga ovdje nije jasno. Jasno je jedino da mnogi proizvođači imaju totalno krivi pristup EV-ima.

Brada je napisao/la:

E tu se ne slažem.

- Danas je moguće napraviti el. motor sa 300kW peak snage, uz masu od 120 kg i efikasnost od 90+% u svim režimima. Uz takvu snagu nema potrebe za mjenjeačem, tako da nema velikih gubitaka.

- Danas ju moguće napraviti bateriju sa 50+kWh uz masu oko 400 kg.

AKO se taj motor u većini vožnje ne forsira, tj. koristi DO 50 kW će auto, uz predpostavku da je aerodinamičan i relativno lagan, imati domet od 200-300 km.

Svejedno, moje mišljenje je da vrijeme još nije došlo za čiste EV-e. Jedno vrijeme još mojaru imati mali motor SUI za "range extension", bar 20kW koji mogu nadopunjavat akumulator kada on padne ispod, recimo, 30-40%.

Bar bi tako moj EV izgledao...

Danas imamo problem sa infrastrukturom za punjenje. Kada na svakom parkingu bude punjač od 50kW EV-i neće morati imati ništa osim el.motora i baterije, čak neće morati niti mijenjati baterije kako je to zamislio "better life" projekt.

Možda smo se krivo razumjeli. Ja sam htio dokazati da ono vozilo u EV izvedbi za bolje perfomanse mora imati preko 85kW uz zadržavanje težine na sadašnjoj razini. Obzirom da je to sa težinom uz zadržavanje ikakvog smislenog dometa neizvedivo, povećanjem iste dodatno se povećava potrebna snaga motora. Na kraju imaš motocikl vjerovatno težak skoro tonu pa treba dodatno predimenzionirati između ostaloga one bočne kotače što ga čini još težim pa treba još jači motor, pa treba još jače baterije, pa je još teži itd. Na kraju je rezultat a) neupravljiv b) opasan za upotrebu c) vulgarno skup d) na kraju krajeva beskoristan.

Ako se ide u ekstreme dovoljan dokaz je cijena top fuel motocikla. Ona kreće od cca $80.000 za:

▪ 1000 Horsepower
▪ 0 - 60 mph in 0.7 seconds
▪ 0 - 100 mph in 1.1 seconds
▪ 0 - 230 mph in under 6.5 seconds

Npr ovdje -> http://www.kingracing.com/topfuelbikes.html

Hajde složi EV sa tim perfomansama. Ovdje ne razglabamo o ekonomičnosti već o sirovim karakteristikama koje se mogu dobiti za ne prevelike pare. Ista je situacija u širokom rasponu snaga. Na tom polju se stalno javlja teza o superiornosti elektro pogona zbog velikog momenta. Kao prije par godina kad je vladala histerija oko diesel motora. Riječ "moment" sam čuo barem desetak puta u samo jednom danu, a nju je pratilo magično "međuubrzanje". Svi, ali baš svi motori su od novinara ocjenjeni u rasponu od senzacionalnog do nevjerovatno dobrog, a štedljivost je krasila sve. Sad nakon prijeđenih samo stotinjak ili nešto više tisuća km nerjetko stižu računi u desecima tisuća kuna za turbine, injektore sustave ubrizgavanja itd. Mnogi pri tome pocuclaju i desetku po gradu. Stvarno se uštedjelo nema šta.

Opet odlutah... Very Happy Da se vratim tematici. Elektro vozilo je namjenjeno prevaljivanju razdaljine između točaka A i B i to na način da čim manje zagađuje okoliš. Trenutno je njegova pojava na trkama isključivo u funkciji dokaza da to može raditi i dosta brzo odnosno u fukciji promocije koncepta. Sve ostalo nema baš previše smisla. Još je dug put do preko 6.000 hp koliko imaju top fuel dragsteri ili za super-car idealnih omjera ugrubo 400-500hp/1100-1200 kg. Oni se za sada mogu natjecati samo između sebe u svojim kategorijama ili u zemljama gdje taj sport još nije pretjerano razvijen.

Vremenom odnosno ja se nadam ubrzo, će sigurno prevladati na cestama jer je nešto preko 100 na sat sasvim dovoljno, a pri tim brzinama domet je već sada skoro zadovoljavajući.
[Vrh]
m2

PostPostano: 18.11.2010. čet. 13:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća