<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Monotracer
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Prof. Baltazar

PostPostano: 8.3.2007. čet. 16:23    Naslov: Monotracer Citirajte i odgovorite

Smijesno je preskup (50k+ eura), ima krivi pogon (naftu) i predimenzioniran (3.5x1.25x1.4m)...ali je koncept odlican.
Pravi primjer da od dobre ideje do realizacije mozes 100x skrenuti u krivom smjeru.
Ono sto meni nije jasno...kako stoji uspravno dok se ne krece ili dok vozi sporo???
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Oldtimer

PostPostano: 8.3.2007. čet. 17:01    Naslov: Re: Monotracer Citirajte i odgovorite

Prof. Baltazar je napisao/la:
Smijesno je preskup (50k+ eura), ima krivi pogon (naftu) i predimenzioniran (3.5x1.25x1.4m)...ali je koncept odlican.
Pravi primjer da od dobre ideje do realizacije mozes 100x skrenuti u krivom smjeru.
Ono sto meni nije jasno...kako stoji uspravno dok se ne krece ili dok vozi sporo???

Krasan dizajn. mozda dodje i el.verzija. Dosta tih vozila ima ugradjen "landing gear" koji se automatski izbaci pri odredjenoj brzini ("sporini"). To su u pravilu vrlo mali kotacici sto kod ovog vozila nije slucaj: vidi se kako na strane vozila viri povelik kotachic. Zamisli sad koliko je krak poluge koja nosi taj kotac ako joj je drugi kraj na motoru negdje dolje nisko blizu zemlje.
[Vrh]
Oldtimer

PostPostano: 8.3.2007. čet. 17:18    Naslov: Re: Monotracer Citirajte i odgovorite

Oldtimer je napisao/la:
[quote="Prof. Baltazar"

glavom o zid Zaboravio sam izbrisat link. Izvinjavam se dial-up korisnicima Embarassed
danas me cijeli dan nesto boli glava hebemu
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.3.2007. čet. 20:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rolling Eyes ..mozda mu izadju pomocni kotacici hehhe

Na sta sve ljudi trose vrijeme/pare.. Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Oldtimer

PostPostano: 8.3.2007. čet. 21:56    Naslov: Re: Monotracer Citirajte i odgovorite

[quote="Oldtimer"]
Prof. Baltazar je napisao/la:

Ono sto meni nije jasno...kako stoji uspravno dok se ne krece ili dok vozi sporo??? Dosta tih vozila ima ugradjen "landing gear" koji se automatski izbaci pri odredjenoj brzini ("sporini"). .

evo kratak movie clip kako slican stroj uvlaci i izvlaci pomocne kotace: [url] http://eco.peraves.ch/Fahrwerk%20in%20Aktion.WMV [/url]
A ima ih i ruznih dozlaboga Smile
evo par slicica:
http://eco.peraves.ch/Urs_mit_Mono.htm
http://eco.peraves.ch/Love-ride-2003-3.htm

Ovaj prvi gore je ipak ljepsi Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.3.2007. pet. 00:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prestrasno... Surprised..a ja sam se zajebavao za pomocne kotace
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Čubi

PostPostano: 9.3.2007. pet. 13:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

e-vozila je napisao/la:

Prestrašno je samo tvoje razmišljanje Sad

Rješenje je inovativno, i puno praktičnije od mnogih drugih rješenja. O dizajnu bi se dalo komentirat, ali kako kažu u komšiluku: Netko voli popa, a netko popadiju Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.3.2007. pet. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bit motora i je u tome da imas sto bolji kontakt sa okolinom..

Ne vidim primjenu takvog vozila..

Zamisli..ide takav motor pored tebe i senzor odluci spustit kotacice..i CAP..odu jaja Confused Very Happy
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 9.3.2007. pet. 20:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

e-vozila je napisao/la:
Bit motora i je u tome da imas sto bolji kontakt sa okolinom..

Ne vidim primjenu takvog vozila..

Zamisli..ide takav motor pored tebe i senzor odluci spustit kotacice..i CAP..odu jaja Confused Very Happy

Svaka roba ima svoga kupca. Ako ti ne vidiš, ima ih koji vide. Inače ne bi kupovali i vozili, osobito ako uzmeš u obzir 50k € (+ PDV).

Zamisli..ide e-bickl ravno prema tebi i taman kad hoće prikočiti senzor odluči nafilat "gas do daske" ? Shocked Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.3.2007. pet. 20:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
Zamisli..ide e-bickl ravno prema tebi i taman kad hoće prikočiti senzor odluči nafilat "gas do daske" ? Shocked Very Happy

Nemogu to zamislit..ali ovo s kotacima..CAPPP Very Happy
[Vrh]
Prof. Baltazar

PostPostano: 10.3.2007. sub. 00:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
e-vozila je napisao/la:

Prestrašno je samo tvoje razmišljanje Sad

Lijepo receno!

Ja sam jos uvijek misljenja da se ovo vozilo moglo mnogo bolje izvesti, ali ljudi rjesavaju stvarne probleme...
Meni se koristenje pomocnih kotaca ne cini ni izdaleka tako smijesno rjesenje kad na opce prihvacenom i siroko rasirenom vozilu kao sto je motor vidim kako je rijesen npr. problem opeklina kad nogom dotaknes auspuh: rijesen je na nacin da vozac pazi da ne dotakne auspuh.
Ili kako je rijesen problem emisije 60-70dB buke iz vozila: svi su se naucili da im to ne smije smetati...da ne nabrajam dalje.
Dakle, manje podsmjeha, vise ideja.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.3.2007. sub. 08:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ide motor pored auta i okine ga svojim pomocnim kotacicem..usput se nagne na kontra stranu i padne pod auto koji tu prolazi

Ma prrestrasno.. Rolling Eyes
[Vrh]
windman

PostPostano: 10.3.2007. sub. 09:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

bas ljepo krasno, ali kad mi je oko palo na cijenu 50k+eura Shocked
kao sto e neko rekao i ovo ima svoju klijantelu. covjeka kojemu nije problem dat 50k + eura i vozikat se po gradu. lijepo ali skupo
[Vrh]
Oldtimer

PostPostano: 11.3.2007. ned. 14:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

e-vozila je napisao/la:
Bit motora i je u tome da imas sto bolji kontakt sa okolinom..Ne vidim primjenu takvog vozila..

Pa ima toliko vrsta motorkotaca i skutera. Netko cak voli vozit motor u rotoru-kugli [url] http://www.youtube.com/watch?v=gUQFBVvNdVQ [/url]
a netko se voli sa 30 km/h setat cestom . Netko voli brzo i 300 km/h .
Dakle svakom njegovo;) Ove mrcine su teske i kotacici su odlican dodatak koji bi mogao bit i na svakom drugom velikom motoru. Naravno da nitko ne vozi u blizini pjesaka jer mogu zapet i za volan pa ga iskrenuti:)
[Vrh]
Oldtimer

PostPostano: 11.3.2007. ned. 15:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

e-vozila je napisao/la:
Ide motor pored auta i okine ga svojim pomocnim kotacicem..usput se nagne na kontra stranu i padne pod auto koji tu prolazi
Ma prrestrasno.. Rolling Eyes

Cim si sjeo za motor moras se pomirit s tim da sto se sigurnosti tice si u nepovoljnom polozaju prema autu. Moze te pobrat pijani mulac, smotana zenska i to da se njima u autu osim shoka nista ne desi.

[url] http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,2,9,nesreca_osijek,61802.jl [/url]
[url] http://www.cro112.com/?article1106 [/url]
[url] http://www.cropress.com/?article1089[ /url]
[url] http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,3,4,generalski_stol,65050.jl [/url]

Ne mislim na divljake na dva kotaca nego na one normalne. Ako si malen ugrozen si jer velik dio vozaca automobila nije vozio motocikl (bicikl) u prometu pa ne kuze stvar.
Ljudi u autu obicno o tome ne razmisljaju i jer im se u pravilu ne dogodi nista pogotovo ako voze Hummera a kazne za to su male. Dobro- neki tezi ipak "moraju" na studij u inozemstvo Mad
idea Ajdmo sad jos jednu temu kako diodama-sljokicama oznacit dvo-trokolicu da bude uocljivija u prometu idea

No nogare s kotacicima na dvokolicama zamjenjuju NOGe koje imace pri sporoj voznji cesto struzu po tlu pa ne mogu istovremeno stisnut kocnicu ili mjenjac (ako su "nozni".
Salu na stranu ali za duze pruge i vec za vozit od Karlovca do Zagreba bih volio imat nesto slicno onom na prvoj slici (mozda nesto manjih dimenzija) dakle nesto na dva kotaca (pomocni k. se ne broje) . Za krace gradske i prigradske voznje svidja mi se Chubijev koncept zatvorene trokolice sa naginjanjem u zavoju. Trokolica sa jednim kotacem naprijed zahtijeva i diferencijal, ali ovakve (cubijeve) trokolice imaju po gradu najbolje manevarske sposobnosti medju svim tro i cetiri tockasima. Odlicno se ponasaju na tracnicama i kolotrazima. Trokolica sa dva kotaca naprijed (i naginjanjem) je jos stabilnija, ne treba joj diferencijal ali ima kompliciraniji prednji kraj i slabije manevarske sposobnosti. Dakako sve to moze biti plinska ili elektricna verzija.
Za sve ovo sve gore ne tvrdim da je bas tako ali ja osobno vjerujem da je ipak tako:)
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 1 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.