<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Alternativni ( besplatni ) izvori energije
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rokas

PostPostano: 18.8.2009. uto. 21:35    Naslov: Alternativni ( besplatni ) izvori energije Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

naletih na netu na jedan iscrpan članak o Motoru – generatoru do 350 KS ( 250 kW ), sa naglaskom na perpetuum mobile+ (+ zbog premašivanja 100% učinkovitosti)

Molim da prije komentiranja bacite pogled na dotični članak, vjerujem da na forumu ima dovoljno kompetentnih da argumentiraju postojanost svega navedenog na slijedećoj stranici...

http://www.val.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=53:motor-generator&catid=22:clanci&Itemid=96

Hvala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Barba007

PostPostano: 19.8.2009. sri. 08:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav. Vidio sam nacrte tog motora prije skoro godinu dana. I dosta me zagolicao tej motor i vjerojatno ću ga pokušat napravit kad skupim potrebne djelove
[Vrh]
nikola

PostPostano: 19.8.2009. sri. 08:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki,o tome smo već raspravljali...kaj ne??
Zaključak je bio da radi samo ako imaš otpor 0 oma i najbolje ikad napravljeni kondenzator...tak da...to je farsa.. palac Wink

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=215&postdays=0&postorder=asc&start=30
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Barba007

PostPostano: 19.8.2009. sri. 09:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

isprika ja sam se tek maloprije registrirao i to mi je prvo što sam vido.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.8.2009. sri. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodosao Barba007! Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
rkahler

PostPostano: 19.8.2009. sri. 21:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osnova uređaja je Gray-ov motor iz kojeg su izbacili dio sa radijantnom energijom.
Ako si dobar mehaničar i električar, imaš dobre šanse da ga napraviš kako treba.
Ako nisi ili nađi nekog za suradnju ili zaboravi.
Nacrte za pomenuti motor prodaje Creative Science & Research, ako nekog zanimaju, pošaljite mi svoj e-mail na pp, file je velik 2,2 Mb, naravno besplatno.
Koga zanimaju free energy uređaji, neka skine http://www.free-energy-info.co.uk/PJKBook.html, 27 Mb raznih ideja.

Zadnja promjena: rkahler; 20.8.2009. čet. 11:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
zega

PostPostano: 20.8.2009. čet. 06:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

skinuo sam knjigu, 2112 stranica!!!
respekt postovanje1 postovanje1 autoru Patrick J Kelly, na trudu da to sve obradi i slozi u tako zanimljivo stivo za koje ti treba vremena samo da prelistas a kamo li nesto vise...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Barba007

PostPostano: 20.8.2009. čet. 09:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo skinuo sam i ja ovu knjižici Smile . Iako sam imao 80% ovog materijala ali ovo je lijepo na jednom mjestu. Hvala na linku.
[Vrh]
nikola

PostPostano: 20.8.2009. čet. 10:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Shocked U j.....
Da sam bar skinuo to prije imo bi šta čitat tokom ljeta..
[Vrh]
gamgee

PostPostano: 20.8.2009. čet. 10:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima, ja sam novi ovdje.

Evo, da ubacim svoje dvije lipe...

Kako sam ja shvatio cijelu perpetuum mobile/overunity priču, postoji fundamentalna pogreška oko pojma perpetuum mobile. Nisam u školi učio latinski ali ako se ne varam, "perpetuum mobile" znači "uvijek u pokretu", "vječno pokretno" ili tako nešto. Nigdje u osnovnom značenju se ne spominje generiranje energije ni iz čega - kako se u današnje vrijeme shvaća taj pojam. Tako shvaćen pojam PM je nebuloza - ništa ne nastaje ni iz čega. Nadalje, mislim da je pogrešno stavljati u isti koš tako shvaćen pojam "perpetuum mobile" i "overunity" i izjednačavati ih. "Overunity" znači da je konačni rezultat dobivene energije veći od uložene, što nikako ne znači da je višak "stvoren" u uređaju već da je nekim procesom ekstrahiran iz okoliša.

Nek me neko ispravi ako griješim.

Još jednom, pozdrav svima, drago mi je što sam vas našao!
[Vrh]
nikola

PostPostano: 20.8.2009. čet. 10:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao gamgee! palac

Kao što si reko,sam pojam po sebi perpetuum mobile je nebuloza,čak glupost..Činjenica je da je pojam izmišljen,tj. sama ideja prije nekoliko stoljeća..možda čak i prije..

Većina nas koji pokušavamo osmisliti takav stroj sigurno ne misli da bi stroj vukao energiju za kretanje "iz ničega",misli se na životnu energiju ili tzv. eter.

Nadam se da se sjećate gradiva iz srednje škole gdje se uči o Michelson-Morleyevom pokusu sa interferometrom..gdje je dokazano da eterski "vjetar" ili sam eter ne postoji..

Eter ili orgon ,kako ga neki nazivaju je po definiciji "životna energija" pošto je dokazano da životna energija koje bi trebalo biti u izobilju ne postoji,zaključujemo da se životni procesi u svim živim bićima odvijaju nasumce ili slučajno..
To nas opet dovodi do Zlatnog Reza..zašto u svemiru postoji takva savršena uređenost koju čovjek ne može postići??
Je li zbilja sve slučajno ili postoji energija koja sve oko nas vodi...
E pa to opet postaje pitanje religije...sveli smo se na Boga i pitanje njegovog postojanja..
Kako neki kažu da je orgon ili životna sila zapravo Bog sam.
Tako da oni koji tvrde da eter ne postoji,zapravo tvrde da je sve slučajno...TO onda znači da za ništa ne postoji SVRHA ,da ništa nema svoju ulogu..pa čemu onda tražiti smisao??

Vjerujem da takav stav NITKO na svijetu,kad malo bolje razmisli, ne želi prihvatiti..
Svi će i dalje tražiti drugačiju ponudu odgovora..
[Vrh]
gamgee

PostPostano: 20.8.2009. čet. 11:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa znanstveno je dokazano da postoji energija inherentna samom prostoru - na apsolutnoj nuli - zero point energy. Dakle, energija koja prožima sve nije stvar spekulacije več znanstvena činjenica. E sad, eter...ne osjećam se dovoljno potkovan raspravljati o tome, bolje se suzdržati nego lupetati, ali pročitao sam da se neki fizičari vraćaju toj ideji koja je dugo vremena služila za sprdanje na satovima fizike...
[Vrh]
rkahler

PostPostano: 20.8.2009. čet. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zero point energy, energija vakuuma, orgonska energija, energija iz etera, ...
Sve su to nazivi za dosada praktično nedokazane oblike energije, makar se praktično koriste.
Velika većina free energy entuzijasta nikad nije proučavala teorijsku fiziku i slične stvari, pa su prihvatili te nazive "zdravo za gotovo".
Stoga, nemojte pažnju posvetiti nazivu, već sadržaju.
[Vrh]
Petar

PostPostano: 20.8.2009. čet. 19:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nama znanost pokušava nametnuti granice.
Znanost objašnjava da je ovaj Svijet sve što postoji.
Ali nije ima još puno toga što nije dokazano i pronađeno.
Današnji zakoni fizike su vjerojatno nekada davno srušili neke stare postojeće zakone koji su tada ˝vrijedili˝ i bili meritorni.
Sjetimo se samo kako se nekada moglo pasti s kraja Svijeta! smijeh1
Danas kad bi netko rekao da je npr. Zemaljska kugla šuplja isto bi morao pred inkviziciju!
Samo ne crkvenu nego svih onih ljudi koji su u knjizi pročitali da je u središtu Zemlje magma i da nju pokrivaju ploče kamena itd.
Kako znamo kad nismo zabušili više od nekoliko kilometara duboko?
Tako i razni ˝zakoni˝ fizike imaju rupe poput naših HR zakona koje treba otkriti Very Happy
[Vrh]
Pero

PostPostano: 20.8.2009. čet. 20:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Petre, slazem se s tobom da u znanosti jos puno toga nije otkriveno.
Ono ca se inace ne slazem je da ne mozes sastavljati stroj na principima moderne fizike koji ce istu negirati.
Mnogi kazu da je Einstein srusija Newtona, ali to nije tako, i u relativistickom svemiru vrijuedi f=m*a, da ne spominjem aksiom reakcije (sto je Newtonov najveci doprinos u fizici).

Nazalost, previse vjerujem u zakon o ocuvanju energije/mase da bih povjerovao u takve strojeve sto energiju rade iz nicega ali s objasnjivim principima rada.

Glede toga, previse se prevara radi da bih tako lako povjerovao, a neki (narocito u USA) su cak stvorili biznis iz toga.

Ja jesam otvorena uma, ali ne volim spekulirati oko necega ca ne ide. Napravite vec jednom taj stroj pa se ne brinite oko troskova, bit ce visestruko vraceni. Da sam siguran da je takvo nesto moguce (sto nisam), vec bih se bacija na to, ali znam da nece ici te da je to uzaludan trud.
Ne valja mijesati naucnike i svecenike, naucnik je otvoren prema novim idejama, ali se svaka takva ideja mora matematicki i potkrijepiti.

Energije praznog prostora, orgonska energija i slicno spadaju u domenu religije, ne nauke.

U nauci je svaki eksperiment ponovljiv i to od svakoga.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.