<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Naši solarni sustavi
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gec

PostPostano: 7.5.2019. uto. 16:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

sea123 je napisao/la:

znaci ti vise preferiras 12v blokove zbog tezine i zato sta su prakticniji za radit
ili zbog trajnosti (12v blokovi pozeljniji su sto veci ili je svejedno)

za ovo izbalansirat baterije nisam znao za opzv imam par velikih sustava back up di su one spojene u 24v cc900ah -1200ah i nikad to nisam radio niti naletio u manualu
ali regulacija me sili minjat ih nakon dvi tri godine(nazalost sve svrsi u scrap)

zahvaljujem na toj informaciji
Tri godine nije problem za te baterije, zato ih ni ne treba balansirati no kad su starije mijenja se unutarnji otpor i u 48V sustavu se to već vidi tako da dolazi do prepunjavanja nekih blokova a AGM je osjetljiv na to i prije ili kasnije rikne neki blok. Sad zamisli kad rikne ovaj od 700Ah di ćeš to naći? Drugi je problem što i ako staviš novi on ima drugačiji unutarnji otpor u odnosu na ove starije i opet problemi. Zato nije loše ih spojiti jednom godišnje u paralelu, duže će trajati. Više volim sistem sa puno manjih jedinica, kad nešto rikne lakše zamijeniš i ne vidi se tolika razlika u otporu grane a i jeftinija je manja baterija od ove mrcine Very Happy
OPZS je druga priča po svemu, skuplje ali i žilavije definitivno, makar treba procedura i njima za dugi život....zbog visine i razlike u gustoći elektrolita treba "promixati" elektrolit da se izjednači gustoća i ravnomjerno troše ploće.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sea123

PostPostano: 7.5.2019. uto. 17:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
sea123 je napisao/la:

znaci ti vise preferiras 12v blokove zbog tezine i zato sta su prakticniji za radit
ili zbog trajnosti (12v blokovi pozeljniji su sto veci ili je svejedno)

za ovo izbalansirat baterije nisam znao za opzv imam par velikih sustava back up di su one spojene u 24v cc900ah -1200ah i nikad to nisam radio niti naletio u manualu
ali regulacija me sili minjat ih nakon dvi tri godine(nazalost sve svrsi u scrap)

zahvaljujem na toj informaciji
Tri godine nije problem za te baterije, zato ih ni ne treba balansirati no kad su starije mijenja se unutarnji otpor i u 48V sustavu se to već vidi tako da dolazi do prepunjavanja nekih blokova a AGM je osjetljiv na to i prije ili kasnije rikne neki blok. Sad zamisli kad rikne ovaj od 700Ah di ćeš to naći? Drugi je problem što i ako staviš novi on ima drugačiji unutarnji otpor u odnosu na ove starije i opet problemi. Zato nije loše ih spojiti jednom godišnje u paralelu, duže će trajati. Više volim sistem sa puno manjih jedinica, kad nešto rikne lakše zamijeniš i ne vidi se tolika razlika u otporu grane a i jeftinija je manja baterija od ove mrcine Very Happy
OPZS je druga priča po svemu, skuplje ali i žilavije definitivno, makar treba procedura i njima za dugi život....zbog visine i razlike u gustoći elektrolita treba "promixati" elektrolit da se izjednači gustoća i ravnomjerno troše ploće.

gospn hvala na odgovorima ako nam se putevi ukrste na Žakanju imate bocu ladnog vina 0,7 od mene
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sea123

PostPostano: 7.5.2019. uto. 18:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

naletio sam na internetu na ove baterije
to su telecom za veci ups uglavno idu u rack 19 ili 23

sta forum gospoda kaze na ove ,cijena im je zbilja ok
gledam ih prvenstveno kao solar baterije u velokm banku cc 800ah 48v

https://www.njuskalo.hr/elektronski-uredaji/vrla-gel-baterije-marka-sacred-sun-oglas-25446852?list_return_url=%2Felektronski-uredaji%2325446852

Zadnja promjena: sea123; 7.5.2019. uto. 18:49; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.5.2019. uto. 18:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Te sam ja gledao ali poisto su stajale na carini 2 godine dobio sam savjet od forumasa da ih zaobidjem palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sea123

PostPostano: 7.5.2019. uto. 18:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
Te sam ja gledao ali poisto su stajale na carini 2 godine dobio sam savjet od forumasa da ih zaobidjem palac

dvi godine stajanja djeluje puno

zahvaljujem
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.5.2019. uto. 19:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

sea123 je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:

dvi godine stajanja djeluje puno

zahvaljujem

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=7280&postdays=0&postorder=asc&start=0. pogledaj si ove,imas kontakt telefon
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.5.2019. uto. 19:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tu u postu,negdje na sredini, www.njuskalo oglasi pgrbin
[Vrh]
sea123

PostPostano: 7.5.2019. uto. 19:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
Tu u postu,negdje na sredini, www.njuskalo oglasi pgrbin

Obrigado Thank you!
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.5.2019. uto. 19:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako ih jos ima
[Vrh]
dak0001

PostPostano: 7.5.2019. uto. 21:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno nema koliko ih trebaš.
Kad sam ja bio kod njega prije 2 tjedna, ostalo ih je nekih 8 komada, a rekao je i da je nešto rezervirano, tak da .... ne nadaj se preveć.
Osim, ak nije nabavil nekaj u međuvremenu
[Vrh]
sea123

PostPostano: 8.5.2019. sri. 17:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.njuskalo.hr/elektronski-uredaji/vrla-gel-baterije-marka-sacred-sun-oglas-25446852

zvao sam gospodina za ove baterije i kaze

Poštovani ! Hvala na upitu . Akumulatori su potpuno novi ,aktivacija istih napravljena 11mjesecu 2018 .Čuvani su bili u skladištu optimalnih uvijeta. Uzeti su kompenzacijski .Godina proizvodnije istih negdje 2016 pošto na njima nema tog podatka .No mi smo to zaključili na osnovu poslovanja firme od koje je kompenzacija učinjena.Svaki je akumulator kontroliran u Zagrebu od strane firme koja je specijalizirana samo za prvu aktivaciju.Što se tiče količine imamo dosta za Vaše potrebe .Ist mogu stajati bez ikakvih problema do same upotrebe.S obzirom na količinu cijena po komadu bila bi 800kn

sad u manualu te baterije storage time 24mjeseca ,opet gdje su bile to vrijem tesko je rec ,sad datum aktivacije,baterija je zatvorena ne treba aktivaciju,neke agm treba uliti kiselinu u njih pa ih aktivirati ali ove nisu takve,kaze d asu sve cc 13v ni cijena nebi bila velika 810ah 48v bi doslo cc 19tkn sta je povoljno ,samo bojim se da ce sve ostat na tome povoljno.

zvao sam onog pgrbin ali se ne javlja,idemo njuskat jos malo..
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 8.5.2019. sri. 18:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je rekao da su stajale na carini 2godine pa su ih dali nekoj firmi na ,,aktivaciju,,
[Vrh]
sea123

PostPostano: 8.5.2019. sri. 19:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
Meni je rekao da su stajale na carini 2godine pa su ih dali nekoj firmi na ,,aktivaciju,,

dalo bi se uzest ih pa svaku posebno testirat s trosilom i pratait napon samo je to ogromno vrime,ili ih s kljestima opterecenjem izmirit samo su to gel baterije koj enisu za kratke smojeve i start struje..

imam na brodu di radim 24komada OPZV TAB 600ah 2016/9 i sad su dosle nove za instalirat ako idem u skver u europu a igleda da ,spakiran ih i saljem kuci
[Vrh]
sea123

PostPostano: 9.5.2019. čet. 18:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje za znalce

naisao sam na ab TOPzS BATTERIES,nisam ljubitelj zbog zasebnog prostora gdje bi ih trebao drzat ali zaboravimo sad to negdje ih vec smjestim

ko je radio s njima ,citam da je nadljevanje dovoljno u prosjeku svake dvije godine(mogu imat centralni sistem za nadoljevanje)

koliko one ustvari ispustaju plinova vani?

po ovome sto pise izgledaju baterije zbilja dobre
idu do 80%DoD
Meni bi pasalo 5 TOPzS 625 c10 tj 812c100 48v
cijena ono sto sam gledao cc 35tkn
[Vrh]
Gec

PostPostano: 9.5.2019. čet. 21:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako malo ispuštaju plinova na float naponu, znači ukoliko se dobro podesi sistem punjenja nema problema, ipak treba vremenom dići napon da se promiješa elektrolit i izjednači gustoća. Svakako treba biti neka prisilna lagana ventilacija jer je plin jako eksplozivan, sruši kuću samo tako Very Happy
Nazovi "Grom baterije", pitaj što te zanima, Joža ti složi OPZS po želji palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53  Sljedeća
Stranica 51 / 53.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.