<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Naši solarni sustavi
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
AlexRi7

PostPostano: 11.12.2017. pon. 10:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

DC 24V grijač za bojler spojiti direktno na solarne panele?
grijanje vode na PV
dakle nema baterija
treba li kakva dodatna oprema?
kako država gleda na to?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mihaelj

PostPostano: 11.12.2017. pon. 12:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

AlexRi7 je napisao/la:
DC 24V grijač za bojler spojiti direktno na solarne panele?
grijanje vode na PV
dakle nema baterija
treba li kakva dodatna oprema?
kako država gleda na to?

Meni je zapeo za oko jedan zanimljiv inverter u takvu svrhu:
https://www.ev-power.eu/Solar-Systems/GridFree-AC-Inverter-with-limiter-SUN-2000G-45-90V.html

Dakle, ako imas vec struju doma, ovaj inverter mozes spojiti direktno na panele i on ti ima vanjski senzor kojim mjeri koliko struje vuces na fazi. Ako moze uzeti iz panela, on ce dati toliko struje u tvoju kucnu mrezu ne bi li tako anulirao ono sto inace vuces iz mreze. Tako nemas zajebancije oko bojlera/grijaca, termostata i prekidanja DC kruga (iskrenja, korozije kontakata, debelih zica, etc.)

Jedino, ja nisam probao taj device i neznam koje su mu prednosti/mane.
[Vrh]
Vene

PostPostano: 11.12.2017. pon. 15:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:

https://www.ev-power.eu/Solar-Systems/GridFree-AC-Inverter-with-limiter-SUN-2000G-45-90V.html

Dakle, ako imas vec struju doma, ovaj inverter mozes spojiti direktno na panele i on ti ima vanjski senzor kojim mjeri koliko struje vuces na fazi. Ako moze uzeti iz panela, on ce dati toliko struje u tvoju kucnu mrezu ne bi li tako anulirao ono sto inace vuces iz mreze. Tako nemas zajebancije oko bojlera/grijaca, termostata i prekidanja DC kruga (iskrenja, korozije kontakata, debelih zica, etc.)

U detaljnijim uputstvima pise ovako

What to do if solar panel produced 150W and i just consume 30w where 120W exceed go?
In this situation, the energy will go to the public grid which is not allowed in most of countries in EU.
So you have to avoid this situation.

https://www.ev-power.eu/Technical-support/Micro-InvertersGrid-tied/
[Vrh]
mihaelj

PostPostano: 11.12.2017. pon. 15:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vene je napisao/la:
mihaelj je napisao/la:

U detaljnijim uputstvima pise ovako

What to do if solar panel produced 150W and i just consume 30w where 120W exceed go?
In this situation, the energy will go to the public grid which is not allowed in most of countries in EU.
So you have to avoid this situation.

https://www.ev-power.eu/Technical-support/Micro-InvertersGrid-tied/

Mozda mijesamo micro inverters sa GF-SUN serijom invertera.

Vec na prvoj stranici kaze da se overflow moze sprijeciti. Mislim da je samo do koristenja strunog senzora i postavki, jer problem je sto ako imas moderno brojilo ono sve broji sa modulo, i potrosnju, i proizvodnju pa da nemoras placat jos i struju koju guras u mrezu:
GridFree inverter with limiter is a revolutionary solution for home solar instalations which works similarly to other GridFree microinverters but they are able to reduce own production according to the current consumption of the house and thus completely avoid of overflows to the public grid .

[url]
https://files.i4wifi.cz/inc/_doc/attach/StoItem/5049/EN_manual_Inverter_with_limiter_v2.pdf
[/url]

WHAT IS LIMITER FOR?
It is in response to the overwhelming clamor from customers for a product that can control the amount
of power that the GridFree inverters can generate so t
hat the amount of excess power produced by the
solar panels are reduced to insignificant levels, if not eliminated, because in some countries, the producer pays for the excess power it gives to the distribution grid. This is because the electric power meters (the one provided by the electricity provider in the area) are not aware of the direction of power flow. In other words, it only adds even if power is exported to the grid, thus, the consumers will be charged for power even if it is given to the grid, a nd this is the problem.

With the this SUN series inverters, we integrated the limit function inside. We call this internal limiter. In this way, no additional
limiter module is needed, reduced customer’s cost, easier for installation. But in case customer install inverter far away from the main circuit breaker, we also enable inverters to work with stand - alone limiter, we call this- external limiter. For sure, the inverter can work under normal GridFree - no limit mode, just set on the LCD and save your setting.

Zadnja promjena: mihaelj; 11.12.2017. pon. 15:49; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Vene

PostPostano: 11.12.2017. pon. 15:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:

Vec na prvoj stranici kaze da se overflow moze sprijeciti. Mislim da je samo do koristenja strunog senzora i postavki, jer problem je sto ako imas moderno brojilo ono sve broji sa modulo, i potrosnju, i proizvodnju pa da nemoras placat jos i struju koju guras u mrezu:
GridFree inverter with limiter is a revolutionary solution for home solar instalations which works similarly to other GridFree microinverters but they are able to reduce own production according to the current consumption of the house and thus completely avoid of overflows to the public grid .

Kuzim ali onda su si kontradiktorni jer kao sto vidis ovdje pise da moras instalirati neki reley i da ti potrosnja mora biti veca od proizvodnje.

1) Install current monitoring relay:
http://www.ev-power.eu/_d3376.html
http://www.ev-power.eu/_d4033.html

2) the power of solar system with gridfree have to be lower then your minimum consumption at your home.
Even for this case we recommend to instal Current monitoring relay.
[Vrh]
mihaelj

PostPostano: 11.12.2017. pon. 15:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vene je napisao/la:
mihaelj je napisao/la:

Kuzim ali onda su si kontradiktorni jer kao sto vidis ovdje pise da moras instalirati neki reley i da ti potrosnja mora biti veca od proizvodnje.

1) Install current monitoring relay:
http://www.ev-power.eu/_d3376.html
http://www.ev-power.eu/_d4033.html

2) the power of solar system with gridfree have to be lower then your minimum consumption at your home.
Even for this case we recommend to instal Current monitoring relay.

Dodao sam dodatni komentar u moj prijasnji post.
Nazalost, tako je to danas sa novim proizvodima. Neznas sto moze dok ga netko stvarno ne isproba. No prica djeluje vrhunski: netrebas baterija vec par panela i inverter koji ce ti nesto smanjiti potrosnju. trlja oci
[Vrh]
Vene

PostPostano: 11.12.2017. pon. 15:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:

Dodao sam dodatni komentar u moj prijasnji post.
Nazalost, tako je to danas sa novim proizvodima. Neznas sto moze dok ga netko stvarno ne isproba. No prica djeluje vrhunski: netrebas baterija vec par panela i inverter koji ce ti nesto smanjiti potrosnju. trlja oci

Da djeluje ok, ja bi ga uzeo sebi odma da znam da provjereno radi.
I da pase na GS 50 panele Smile
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 19.12.2017. uto. 20:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo kog zanima kako rade mitcubishi paneli po zimi , konačno danas isprobao. nebi bilo ništa da Ijac nije nabavio mrežni inverter Very Happy

ovo mi je otprilike nagib krova
40 komada ide na krov

[Vrh]
Tomy

PostPostano: 19.12.2017. uto. 23:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa što ćeš s toliko struje? - morati ćeš izvoziti...toliko ti struje neće potrošiti auto,a i tako si rekao da uglavnom puniš na punionicama. Ijac je s manjim sustavom imao probleme s prevelikom proizvodnjom.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 20.12.2017. sri. 01:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:
Pa što ćeš s toliko struje? - morati ćeš izvoziti...toliko ti struje neće potrošiti auto,a i tako si rekao da uglavnom puniš na punionicama. Ijac je s manjim sustavom imao probleme s prevelikom proizvodnjom.

Lako za to , neki rig ili s9 će se ubost pa neka proizvodi novac Smile
[Vrh]
dklari

PostPostano: 20.12.2017. sri. 17:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

doci ce digitalno brojilo placko , i ja imam probleme u ljetnim danima , a samo 1740 W instaliranog
[Vrh]
Argor

PostPostano: 20.12.2017. sri. 20:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moje daju, jedna grana od 4 panela u paraleli 125 a druga 123 V zajedno u seriji 248 V . Sad sam samo u nedoumici kojim naponom da napajam električni grijač u spremniku ?
[Vrh]
max

PostPostano: 20.12.2017. sri. 22:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Predmnijevam da govoriš o naponu bez opterećenja Voc. Kvalitetniji podatak (pogotovo kod a-Si PV) je izlazni otpor kod maximalne snage Pmax. Vidiš u tehničkim podacima PV modula.
[Vrh]
Argor

PostPostano: 20.12.2017. sri. 23:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da , bez opterećenja, više manje svi paneli daju te vrijednosti , znači 120 */- 5 V od deklariranih novih 140 V, čist pristojno , ja zadovoljan. Very Happy
O otporu ne govori ništa, jedino preračunavanjem iz ove tablice?
Citat:
6.2 Električna svojstva
Električni podaci pod STC:
Stabilizirano stanje nakon degradacije početne vrijednosti pri isporuci
Maximalna snaga PMPP 100 W +/- 5% Pribl. 25% iznad stabilnog stanja
Maximalni napon UMPP 108 V Pribl. 6% iznad stabilnog stanja
Maximalna struja IMPP 0.93 A Pribl.17% iznad stabilnog stanja
Napon praznog hoda UOC 141 V Pribl. 2% iznad stabilnog stanja
Struja kratkog spoja ISC 1.17 A Pribl. 8% iznad stabilnog stanja
[Vrh]
max

PostPostano: 20.12.2017. sri. 23:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stavi ih 3 u seriju to je nekih 325 V DC kod opterećenja. Tako možeš koristiti 230V AC el. grijač Smile
Recimo za 9 komada po 80 W liti 720W
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  Sljedeća
Stranica 45 / 47.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.