<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tražimo -full suspension MTB-
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
odrpanko

PostPostano: 12.8.2015. sri. 11:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nebi htio nikog odgovarati od full bicikla jer je razlika naspram obicnog neusporediva,
ali morate biti spremni na dodatna ulaganja.
Kao prvo svi ti bolji bicikli imaju 10 brzinske kazete i prednje pogone kod kojih je najveca sajba 44 zuba, to sve lijepo moze dolje s bicikla Very Happy
Ako ide gore N48 tada se mora presloziti kotac da obruc dođe u sredinu osovine a ne motora kako je u originalu, znaci nove zbice jer su originalne prekratke i naravno usluga majstoru ko nezna sam. Tek tada ide motor u vilicu bez podloznih plocica, kod full rame nema sirenja vilice jer odu pikse u zglobovima.
Kranc ide max 6 ili 7 brzina opet zbog sirine svega, a na to naravno ne odgovara 10 brzinski lanac, zadnji mjenjac a ni shifteri.
Shiftera za 6-7 brzina a da su funkcionalni i lice na nesto ima samo u grip shift izvedbi, s tim ako imate shimano hidrauliku na biciklu i to mora dolje jer kad se stavi gas na palac rucka kocnice je predaleko i zapinje u shifter prilikom kocenja.
Od kocnica dolaze u obzir samo hayes, magura ili hope jer imaju cilindar za ulje vertikalno izveden.
Posto krancevi imaju najmanju sajbu 14 zuba pozeljno je staviti naprijed najveci lancanik od 48 zuba, s tim da se mora mjenjati i srednji jer je razlika u velicini prevelika i tesko se salta sa srednjeg na veliki.
Uglavnom da ne duljim vise budite spremni na jos minimalno 1000 kn doplate za raznorazne dijelove palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 12.8.2015. sri. 11:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

.... ili motor na koji ide kazeta Cool i sve je riješeno bez dodatnih troškova, čak se iskoristi i originalna kazeta.
[Vrh]
max

PostPostano: 12.8.2015. sri. 11:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
.... ili motor na koji ide kazeta Cool i sve je riješeno bez dodatnih troškova, čak se iskoristi i originalna kazeta.

Još nisam naišo na motor sa tjielom za kazetu na koju paše kaseta sa 11/12 brzina, zato i prepravljam.... al tvoja opaska respekt
[Vrh]
odrpanko

PostPostano: 12.8.2015. sri. 12:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grrga imas vise iskustva od mene kaj se tice motora ali jos nisam naisao na motor koji bi sa 10 brzinskom kazetom stao u vilicu bez sirenja a po netu sam ih dosta pregledao,
mozda kakav penzionerski 250W smijeh1
[Vrh]
max

PostPostano: 12.8.2015. sri. 13:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gle 11 brzina stane u 131mm širioku standardnu 240S glavčinunu samo što su lančanici/lanac uži. To je za 1mm šira od standarda i 1.8mm šire tjelo za prihvat kasete. Dočim su MBT glavčine standard 135 mm i ima dosta mjesta i za 12 brzinske kasete Cool Barem za Crystalyte motore.
[Vrh]
Apex

PostPostano: 14.1.2016. čet. 22:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da mi je ovo prvi post, prvo sve pozdravljam, a kako mi je ova tematika bliska, a i vidim da dugo nitko nije ništa o tome pisao, želio bih ukratko reći neko svoje iskustvo.
Trenutno imam Orbeu koja se vidi na sličici i ona je full. Ima otraga Manitou radium što meni funkcionira, ali generalno ako je netko teži od 80-ak kila, ne znam kolko mu ovakvi ovjesi imaju smisla, jedino nešto konkretno (jer kolko god se mali amortizer napumpao, ne može se nadoknadit nedostatak hoda), i možda baterija u ruksak, što ameri dosta prakticiraju kako vidim, a i to je trenutno jedina smislena opcija ukoliko netko misli voziti ozbiljniji off road s e-bajkom, naravno, tada ni motor u kotaču ne prolazi baš. Moja buduća opcija su Bafang BBS02 ili Bionx onaj tanki veliki motor, ako bi ipak hub koncepciju zadržao.

Imao sam sreće i naletio na ovaj bajk u super stanju, i uživo djeluje i jest mnogo čvršći nego što se na slikama čini, jedino ostaje problem širenja vilice, a budući da mi to nije bilo prihvatljivo otraga sam ostavio samo jedan lančanik, jer mi i nije bitno hvatanje nekih brzina, već više penjanje po šumi. Sa ručicama nisam imao problema, jedino što sam pomaknuo rapid fire shifter prema sredini, budući da mi ni ne treba, a nisam ga htio micat. I ovako mi se ne sudaraju kočnica i gas, makar imam Shimano sa vodoravnim cilindrom. Pomaže što je to stariji i ne osobito dobar M355 sa golemom ručicom i onda to nije problem kao kod novih 1,5 prst kočnica.
Ako nekome treba umjeren FS bicikl, sa Orbeom bi mogao biti zadovoljan, ima možda još koja u njuškalu, a ranije sam vozio Bergamont, ne znam kak se zove, sa amortizerom gore i isto je ok, ali mnogo slabija konstrukcija generalno, što se ne bi reklo na prvi pogled. On nije baš za neko skakanje, ali Orbea može malo poskočiti ako se pripazi i potpuno inače nelogično pomakne naprijed.
[Vrh]
Apex

PostPostano: 20.1.2016. sri. 16:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Novi Cube modeli su neiskoristivi
Mi smo si napravili lager na vrijeme i sada nam bicikli stoje jer smo stali sa tim poslom
Imamo ih u 20" i 22" veličinama, XMS crni, vjerojatno isti kao tvoj
Ima zainteresiranih?

Jedno pitanje, koje me već dugo zanima, ali nisam bio na forumu... Zašto ste stali s tim poslom? Ako je do propisa, tko kaže da se ti bicikli trebaju voziti po cesti? Kako se prodaju kroseri, motori? Ako zagorec koji se pelja po brdima izađe na cestu da bi otišao do drugog ulaza u šumu i policija ga zaustavi, nije do zastupnika koji mu je prodao motor. A vi ste bili jedna od najboljih solucija za nekog tko se ne razumije u e bicikle, nema vremena ili mu se ne da.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.1.2016. sri. 17:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Apex! palac

Stali smo zbog zakona.
Bolje je mijenjati loš zakon nego tražiti rupe u njemu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
max

PostPostano: 20.1.2016. sri. 18:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zakon je OK takav je i u EU, samo su tumačenja kako kome odgovara Wink
[Vrh]
Apex

PostPostano: 20.1.2016. sri. 21:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Hvala Apex! palac

Stali smo zbog zakona.
Bolje je mijenjati loš zakon nego tražiti rupe u njemu.

Pa, hvala vama. Da nisam još ko klinac slinio nad vašim biciklima, sada vjerojatno ne bi ni imao jedan, a niti ajmo reć, na neki način radio s njima svojedobno.
Što se zakona tiče, ne znam, sumnjam da će se mijenjati puno, a ovo teoretski i nije neka rupa velika, bar po meni i iako će se stvari sigurno postrožiti, mislim da ste mirne duše mogli još bar pet godina prodavati te bicikle. A uostalom, ako to stvarno i bi bilo namijenjeno vožnji po nekim putevima koji ne spadaju u javne prometnice, ne vidim što je tu loše. Pogotovo ako netko zamijeni dvotaktnu prdekalicu električnim bicom i s njim ode u šumu. Mislim da je to područje koje postaje sve zanimljivije za bicikle i motore na struju. Oni stvarno ne moraju služiti samo za odlazak na posao - to je mnogima nov koncept - mogu biti i zabavni. Ili ti mogućiti da prođeš mnogo više kilometara nego što bi to napravio sa običnim bajkom. Kako je baš rekao jedan lik koji je testirao onaj Specialized - "You get more milage for your effort". Pa ono, da razmislite još jednom o tome ili nečem sličnom? Wink
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 20.1.2016. sri. 21:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zakon uopce nije problem. Problem je pravna nesigurnost jer kod nas inspektori i suci tumace zakon kako ih volja i od slucaja do slucaja.
U zapadnim zemljama sa identicnim ovakvim zakonom nebi bilo nikakvih problema.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.1.2016. čet. 22:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apex je napisao/la:

Pa, hvala vama. Da nisam još ko klinac slinio nad vašim biciklima, sada vjerojatno ne bi ni imao jedan, a niti ajmo reć, na neki način radio s njima svojedobno.....mislim da ste mirne duše mogli još bar pet godina prodavati te bicikle....

Vjerojatno ali ne doživljavamo mi to tako negativno, možda ćemo zahvaljujući upravo tom prekidu osmisliti neki novi korisni proizvod budućnosti koji će biti nadahnuće nekim novim klincima palac
Imamo ovaj forum i priliku raditi svi zajedno na novim idejama...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
grrga

PostPostano: 21.1.2016. čet. 23:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Vjerojatno ali ne doživljavamo mi to tako negativno, možda ćemo zahvaljujući upravo tom prekidu osmisliti neki novi korisni proizvod budućnosti koji će biti nadahnuće nekim novim klincima palac

Što bi rekli naši stari - Riječi ti se pozlatile.
[Vrh]
Apex

PostPostano: 21.1.2016. čet. 23:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Slažem se i mislim da ideja ne manjka, samo nešto organizacije i vjerojatno financija.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.1.2016. pet. 11:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Što bi rekli naši stari - Riječi ti se pozlatile.

Ima nas puno na forumu koji rješavamo probleme iz područja pametnije energije i transporta, sigurno će biti dobrih novih ideja palac

Apex je napisao/la:
Slažem se i mislim da ideja ne manjka, samo nešto organizacije i vjerojatno financija.

Nedostaje suradnje i zajedništva, samo imamo ega za izvoz... Very Happy
Ne poznajem dovoljno situaciju sa www.zelenavozila.com ali mislim da su dobar primjer suradnje koja je nastala na ovom forumu Smile
Uvijek možemo više i bolje palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 9 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.