<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

SOLARNO GRIJANJE
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zega

PostPostano: 5.3.2007. pon. 20:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad je cijev okrugla, vakuum moze biti ultravisok (UHV- 10-8torr) provjereno...
jeftinije po KW apsorbirane snage je raditi plocaste kako god okrenes...
Cjevasti cak kad su napravljeni kako spada vakuumirani i sl su skuplji po KW...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
windman

PostPostano: 5.3.2007. pon. 21:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

NE MOŽEŠ NAPRAVITI VELIKI VAKUUM U SAMOGRADNJI. Ono što ti napišu vakum malo kada je točno. Najčešće samo ubace onaj prašak koji vuče vlagu(kupiš ga sa cipelama-bijela vrećica) i on vuće vlagu i ako je hermetički zatvoreno pomalo stvara vakuum. vakum ne možeš trajno zadržat jer on bježi kroz staklo(staklo ima rašireno vezane atome u molekuli-međumolekularni prostor i tuda polako izađe.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

drvene bačve bi valjale za spremanje topline, a standardni radijatori preuređeni u kolektore tako što ih zatvorimo u kutiju drvenu gore je izo staklo koje pušta energiju unutra a van manje Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
VladoK

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

wind
našao sam malo vremena i pročitao tekst na tvojoj stranici /citiram/:
"Imam 14 godina i vrlo me zanimaju obnovljivi izvori energije, ali ne daj 10 000 Eura i kupi 5kw vjetrenjaču nego oni projekti uradi sam, uzmes malo ovdje , malo ondje i imas vjetrenjaču ili solarni grijač." /završen citat/
Ugodno sam iznenađen, jako ugodno. Siguran sam ako tako nastaviš da si na putu pravog uspjeha, jer imaš vlastitu ideju, viziju, razmišljaš, pitaš - komuniciraš s okolinom na razne načine.
Ispričavam ti se, što sam se u prvim debatama malo previše šalio - nisam znao da si tako mlad dečko.
Embarassed
Sad mi je zaista jako drago da sudjeluješ u raspravama. Budi uporan.
Ne ide sve brzo u životu niti od prve. Eto maloprije sam na tavanu prekapao neke svoje stare papire i našao svojom rukom crtane skice još 1985. godine za električni auto dvosjed... Dakle vidiš koliko je meni trebalo da se prihvatim prerade Toyote, godine i godine...
Na dobrome si putu ostani uporan.
[Vrh]
inch

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali manjka mi vizija ili bolje, ideja, ma i entuzijazma Rolling Eyes Very Happy
[Vrh]
windman

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada radiš dupla stakla ne zaboravi kupit prašak koji upija vlagu i uspi ga između stakla, jer ćeš inaće imati zamaglena stakla i možeš sve bacit u smeće.
[Vrh]
windman

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam prije naletio na one kolektore oko kojih je zakrivljena cijev pa reflektira sunce u njih. Zna li tko link ili ima koji nacrt?
[Vrh]
inch

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

zato drvene kutije jer 'diše' više od lima
[Vrh]
windman

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo pazi drvo bruda kad je puno vode a kada se isprazni se osuši i imaš rupe pa ga prije punjenja malo napuni vodom da se nabruda jer će ti inaće prvih sati curit voda.
[Vrh]
inch

PostPostano: 5.3.2007. pon. 22:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

bačve su stalno pod vodom - a imam ih puno a nemam više vino i od njih ću načiniti one bazene za izmjenjivače topline.
a radijator onaj obični jeli za grijanje ofarbam u crno i onda u drvenu kutiju pa vuna okolo i odozgora staklo malo zatamnjeno
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.3.2007. uto. 01:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

VladoK je napisao/la:
Ugodno sam iznenađen, jako ugodno. Siguran sam ako tako nastaviš da si na putu pravog uspjeha, jer imaš vlastitu ideju, viziju, razmišljaš, pitaš - komuniciraš s okolinom na razne načine.
Ispričavam ti se, što sam se u prvim debatama malo previše šalio - nisam znao da si tako mlad dečko.
Embarassed
Sad mi je zaista jako drago da sudjeluješ u raspravama. Budi uporan.

Sad, kad ga uhvate komadi..nista od tehnike Very Happy

Da..super je sto ima toliku volju palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
windman

PostPostano: 6.3.2007. uto. 13:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa znas..., mozda...
[Vrh]
windman

PostPostano: 6.3.2007. uto. 19:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
bačve su stalno pod vodom - a imam ih puno a nemam više vino i od njih ću načiniti one bazene za izmjenjivače topline.
a radijator onaj obični jeli za grijanje ofarbam u crno i onda u drvenu kutiju pa vuna okolo i odozgora staklo malo zatamnjeno

ali mi se cini da ce ti trebati puno radijatora, mislis topla voda ide iz radijatora u rezervoar u njemu su namoti bakrene žice koj se griju i idu po radijatorima.
evo susjedu mi više ne trebaju neke staklene cijevi od kojih je on prije napravio kolektor ali bakrenu cijev nije ofarbao u crno pa mu ne vrijedi. inace stavio je debelu staklenu cijev u kojoj jetanja staklena pa bakrena. zamislio je da voda ide kroz bakrenu cijev pa u tanju staklenu pa da izlazi van. malo komplicirano ali vidjet ćemo. planiram stavit debelu crnu gumenu ili deblju crnu bakrenu.
[Vrh]
windman

PostPostano: 6.3.2007. uto. 20:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inače grijam se na lož ulje(centralno grijanje) iznad plamenika mi je spremnik vode. zanima me mogu li na taj spremnik priključit solarni kolektor??
[Vrh]
personifikacija

PostPostano: 9.3.2007. pet. 19:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

windman je napisao/la:
NE MOŽEŠ NAPRAVITI VELIKI VAKUUM U SAMOGRADNJI. Ono što ti napišu vakum malo kada je točno. Najčešće samo ubace onaj prašak koji vuče vlagu(kupiš ga sa cipelama-bijela vrećica) i on vuće vlagu i ako je hermetički zatvoreno pomalo stvara vakuum. vakum ne možeš trajno zadržat jer on bježi kroz staklo(staklo ima rašireno vezane atome u molekuli-međumolekularni prostor i tuda polako izađe.

vakumirana stakla,se samo tako zovu!nisu vakumirana,nego samo zalipljena,jedno za drugo,i odvojena al. letvicama..ritko je u njima i argon,ali vecinom ne..kolektor s 4 stakla zalipljena jedno za drugo,i crnim al.limom, i vodom,izmedju 2 i 2,bija bi vrlo ucinkovit,a kosta bi relativno malo,i bija bi vrlo jednostavan,za napravit!pod uvjetom,da nabavis silikon,koji podnosi 100 stupnjeva..2 stakla,zalipljena,jedno za drugo,s 2 cm zraka,"pustaju"par wati po kvadratu.. Wink ,a 2-3 cm vode,ugrije se za tren..~300kn stakla,nesto,al letvica,i lipila(silikona),i eto kvadrata kolektora,s ~30l vode.. Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni kolektori
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 2 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.