<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dualtron maper gasa

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
AKG

PostPostano: 24.2.2020. pon. 08:50    Naslov: Dualtron maper gasa Citirajte i odgovorite

za svoj skuter Dualtron Thunder sam napravio maper gasa kako bi riješio problem trzaja, odnosno preagresivnog odziva gasa pri pokretanju.

Uređaj je primjenjiv i na druge Dualtron modele.

Tko je vozio navedeni skuter za o čemu pričam Smile

Video:
[url][/url]

I detaljnije o projektu:
https://ucdesignplay.blogspot.com/2020/02/accelerator-mapper-for-dualtron-thunder.html
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
eltico

PostPostano: 24.2.2020. pon. 15:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vrlo zanimljivo!
Razmišljao sam o nečem takvom za Tica, jer se baš opisano ponaša i moj gas, ali ču prvo nabaviti drugi hall gas jer ovaj mi ima prejaki povratni feder i ubija mi nogu (grčenje u listu ponekad, a imam problema is a kičmom).
Ako i sa drugim bude tako (prenervozno), javim se.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AKG

PostPostano: 24.2.2020. pon. 20:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Okay.
U mom slučaju ovo radi odlično. Rastegnuo sam prvi dio rada gasa a " komprimirao" drugi već prema krivulji koju sam objavio.
Još ću možda malo tweakati krivulju ali i ovo za sad se pokazalo kao odlično rješenje...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 27.2.2020. čet. 16:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Super fora - meni je slicno na hackanom M365 Pro: previse osjetljiv i nervozan pri manjim brzinama u Sport modu, pa onda to rjesavam prebacivanjem u Eco mod gdje je ublazen odaziv gasa i smanjena max struja i brzina. Dovoljno mi rijetko treba i brzo se prebace modovi, pa nije problem koji bi isao dodatno rjesavati.

Prije nekog vremena je junior poceo voziti auto, pa sam razmisljao o tako necem sto bi se stavilo izmedju pedale gasa (dvostruki potenciometar) i ECU, a sve u cilju limitiranja maksimalnog polozaja pedale gasa.

Ispalo je da postoje takvi gotovi uredjaji (ne bas jeftni) kojima se upravlja preko BT sa mobitel aplikacije, pa mozes u hodu podesavati krivulje odaziva (eco, sport...), a imaju odgovarajuce konektore za razne vrste auta pa se samo ustekaju na postojeci kabel.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AKG

PostPostano: 17.4.2020. pet. 06:51    Naslov: Unaprijeđenje Citirajte i odgovorite

Bio sam još malo kreativan i dodao adaptivni tempomat kao na autima (bar na škodi oktaviji)

Komentari su poželjni...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.