<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

NOVOSTI
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Brada

PostPostano: 16.12.2009. sri. 22:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

dred je napisao/la:
@ Brada

...nije naglasak toliko na spuštenom vozilu, koliko da su se i okorjeli Ameri prihvatili e vozila...

-cut-

Nisi me shvatio Wink

Komentar američke publike je bio: "gle kak je nizak i dugačak"

Kao da se skine neka misica, a njen partner se divi parketu na koji je bacila gaćice... uz blago rečeno stupidni komentar " 'ladno buraz... 'ladno"

Kmetovi nisu ni skužili da se radi o e-vozilu, a ako i jesu bitnije im je bilo da je motor nizak i dugačak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dred

PostPostano: 17.12.2009. čet. 10:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

aaa...sori... Embarassed

nisam imao uključen zvučnik Embarassed

..."drugi putaaa biti ću pametniji"...da citiram Đibonija
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 17.12.2009. čet. 22:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

130mph 'laptop on wheels' superbike launched in UK

The world's first production electric super sports bike, the Mavizen TTX02, has its UK launch today Tuesday 15 December, 13.30 at Bloomberg, 39-45 Finsbury Square, EC2A 1PQ.

The bike has been nicknamed a 'laptop on wheels' and is being produced by TTXGP founder, Azhar Hussain, an entrepreneur with a background in consumer electronics. "We are living in a click culture and connectivity is the key, across the board. Our approach was to find how we could make a laptop go racing. We think electric vehicles have more in common with consumer electronics than traditional automotive."

TTX02 is the first factory production vehicle to be delivered with a dedicated IP access and connectivity to the network. Each bike can be connected from any browser through an on board web server and WiFi.

Hussain continued, "By building on the open standards of the internet and the PC, we unlock the creativity and lower the costs of innovation for teams, enthusiasts and riders. TTX02 is a development platform that invites the potential for success previously seen in electronic hardware and software, into the automotive industry. We need to pick up the pace of innovation and make it real fast; TTX02 is a key marker in that journey"

Azhar Hussain founded TTXGP, the world's first zero carbon, zero emission motorcycle race which took place at the Isle of Man TT in June this year. The TTX02 is inspired by the winning bike, the Agni X01. It has been built by TTXGP's manufacturing arm, Mavizen, on a chassis supplied from the factory of one the world's leading motorcycle manufacturers.

Hussain continued, "The limited production bike, the Mavizen TTX02, gives potential participants a chance to acquire a bike that they can develop themselves to make it competitive and unique to them. Racing is brutal but at least with the Mavizen TTX02, the racers can start with a proven platform. Mavizen is about growing the grid by being an enabler to those who want to take part."

The Mavizen TTX02 uses the rolling chassis of an FIM homologated and road legal bike. A world class manufacturer is supporting Mavizen by supplying direct from the factory, frames ready to be worked over by the Mavizen engineers.

Mavizen TTX02 will be available for delivery in Q1/2010 with a limited production of 50 units.

Target price for complete bike with a Circuit Pack is £25,000.

To register your interest, please log onto www.mavizen.com <http>

More information:

Mary Donovan, Director of Communications TTXGP

(m) +44 (0)7533 671949 (e) mary.donovan@egrandprix.com www.egrandprix.com

Mavizen TTX02 : Technical specification

Top speed: 130+ mph 70kw peak, 40kw continuous. Speed is dependent on gearing.

Engine management: Fully web enabled open source system with a USB based system bus.

Range: 25-50 miles under track conditions; 50-130 miles under regular road use, dependent upon batter pack selected.

Pack options:
(i) Circuit Pack: 6kw/h, 25 miles track use, 38/60 miles hard/gentle road use
(ii) Snaefell Pack: 11kw/h pack, 40 miles road racing, 75/130 miles hard/gentle road use, hot swappable power packs
(iii) Sprint Pack TBA. 3kw/h, 6 miles track use.
System OS : Linux (have also tested against Windows and may look into Android)
Chassis: Homologated with Brembo brakes and suspension from WP
Dry weight: 110kg. With Circuit Pack 160kg.
Drive train: Interchangeable capacity is dependent on the pack selected during purchase.

______
c/p iz dobivenog maila
[Vrh]
Brada

PostPostano: 28.12.2009. pon. 22:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Simpa dizajn

[Vrh]
debeli

PostPostano: 4.1.2010. pon. 03:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Performanse slabije od Greyborga, ali kompletan proizvod :

http://zjgoldenkey.en.alibaba.com/productshowimg/276113689-200143808/NEW_BRAND_ECO_5000W_60_60AH_LITHIUM_BATTEARY_ELECTRIC_MOTORBIKE.html

Na tome bi se vozio.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Bzoinger

PostPostano: 4.1.2010. pon. 08:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Simpa ,samo ovo sliči na skuter a ne bike ...a baš me iritira kineska potreba za simulacijama ,pa stavljaju plastiku koja podsječa na motor ...kaj got Very Happy
[Vrh]
dred

PostPostano: 13.1.2010. sri. 23:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ovo nisam vidio na forumu...pošto se radi o vozilu između bicikla i motocikla...prije bi ga stavio pod novosti vezane uz el. bicikle...ali nema pedale...

http://www.comotoride.com/index.html
[Vrh]
markostrujic

PostPostano: 13.1.2010. sri. 23:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

vrlo slicno mom konceptu...ev od 2 mj stavljam build off - pa kad zavrsim rado cu cuti komentare izmedu ovog i mojeg koncepta
[Vrh]
peco

PostPostano: 14.1.2010. čet. 09:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

dred je napisao/la:
mislim da ovo nisam vidio na forumu...pošto se radi o vozilu između bicikla i motocikla...prije bi ga stavio pod novosti vezane uz el. bicikle...ali nema pedale...

http://www.comotoride.com/index.html

Dizajn i specifikacije su sve za 5,al stvarno šteta što se ne pedalira Confused
[Vrh]
nik_64

PostPostano: 14.1.2010. čet. 09:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

A gdje se noge zataknu?
[Vrh]
dred

PostPostano: 14.1.2010. čet. 12:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je taj Comoto malo čudan...prvo, fale mu pedale...

Performanse mu nisu bolje od domećeg Grayborga, koji je i ljepši, a ima i pedale... Da ne govorim i o Grayborgovom ovjesu koji je superiorniji... (ne reklamiram Grayborga, samo mi je drago da se kod nas radi bolje) HAL respekt

Ovaj bajk zgleda kao križanac kruzera i terenskog bicikla...

Da je tip stavio semislik ili slik gume (iste debljine), i ljepšu prednju vilicu, bio bi prihvatljivi kruzer...ono, kao nešto moderno.

Ove terenske gume i vilica mu nikako ne stoje na tu vizuru...

Čovjek je mogao i malo uštediti na masi oplate...čini mi se da ova oplata može izdržati direktan pad vozila...

Ma u stvari, čovjeka se mora ipak pohvaliti jer je uložio dosta truda, a sam oblik je stvar osobnog ukusa...
[Vrh]
creatin

PostPostano: 14.1.2010. čet. 13:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni to cudo bez ove maske izgleda kao kopija greyborga, samo sto je lik to sve sakrio iza ovog kucista.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 14.1.2010. čet. 14:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljepši je od Greyborga zato jer su dijelovi rađeni od aluminiija.

Problem je u tome što se tako lijepa alu rama ne može napraviti za manje od 5000-7000 HRK, kada se rade male serije.

To se isplati samo na velikim serijama 5000 + komada izrađenih u Kini.

Prednja vilica mu nije dorasla zadatku. Mi smo isprobali mnoge i na kraju smo se odlučili za najskuplju.

HAL je uvijek imao problema sa jeftinijima, jer bi se rasklimale već nakon par sati vožnje, a svima kojima sam dao da probaju jeftinije vilice, žalili su se da se pigaju i da propadaju.

Greyborg ima čeličnu ramu, zato jer bi aluminijska bila samo jednu kilu lakša, pa smo tu uštedili, a potrošili smo na prednjoj vilici.

Kočnice su identične kao na Greyborgu (6 klipova), s time da mi nudimo i 8 klipne.

Uskoro dolazi oklop, pa ćemo staviti slike gotovog serijskog modela.

Zadnja promjena: debeli; 14.1.2010. čet. 14:32; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
dred

PostPostano: 14.1.2010. čet. 14:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam i Grayborg ima svoje kućište...samo što ga HAL stalno vozi otvorenog...
[Vrh]
creatin

PostPostano: 14.1.2010. čet. 14:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljepsi je jer je usminkani i to ce ekipa kupovati, zbog sminke, sumnjam da ce se s njim vozikati po makadamu, rasklimat ce se kad tad.

Coece, ako nisam 20 puta u zadnjih tjedan dana pregledavao sve filmove od greyborga i svaki puta blejim ko tele u njega Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Sljedeća
Stranica 3 / 21.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.