<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prijevare / zavjere
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 7.2.2009. sub. 08:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ja sumnjam da bi je uopce otkrio!
Pronjuskaj malo po internetu Manhatan Project.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
antigravit

PostPostano: 21.2.2009. sub. 21:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se sa Perom u smilsu da ako je free energy moguć, i tako ćist i beskonačan izvor energije, zašto ga ne koristimo, i zar bi stvarno svi ti umovi svijeta radili na usavršavanju naftnih postrojenja, bušotina, nuklearki i sl. a ne na alternativnim izvorima energije...
ali vjerujem da se radi i na tome i da je potrebno naći znanstveno jasan i mjerljiv izvor energije, ali...

U svakom slučaju, globalne klimatske promjene sve više prijete, nafte i plina polako, ali sigurno nestaje, alternativni izvori energije se moraju naći, a u tom slučaju mislim da su najbolja riješenja manji kućni generatori. Jer kad klima počne trest, drmat i palit, svi ti el. kablovi, el. mreža, plinovod, dolazi u pitanje, malo veći snjegovi, oluje i potresi i ti više nemaš struje, plina... a teško po toj oluji i popravit kvar... Nedavna obustava ispostave plina... koliko domaćinstava je bilo ugroženo, ista stvar bi se mogla desiti i sa strujom...

Ja bih ipak volio u garaži ili podrumu imat svoj izvor energije, a vi?
[Vrh]
Pero

PostPostano: 22.2.2009. ned. 08:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nezavisnost da. Za sada imam instalirano 6kWh baterija te 300W PV panela. U planu mi je nabaviti jos 150W panela te napraviti vjetrenjacu od barem 250W.
Namjena sistema je da mi da rasvjetu u kuci (sto je vec skoro rijeseno) te da imam 220V/50Hz za frizidere i sl. Za tu namjenu imam vec pripremljen sinusni inverter od 750W/1kVA, koji sada ceka ugradnju.
Grijanje imam pomocu A/C invertera u kombinaciji s peci na drva, Gorski Kotar je blizu. Smile
Namjeravam jos postaviti i solarne kolektore za grijanje vode. Cool
[Vrh]
antigravit

PostPostano: 22.2.2009. ned. 12:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

psssss, svaka čast... to se traži.
U planu mi je kupovina kuće na planini cca 1100km nadmorske i malo je falilo da kupim jednu proširenu vikendicu, al sve više razmišljam o gradnji svoje...
Ukopat se u brdo što više i debelo izolirati... solarni paneli, pa mozda spojiti na predgrijavanje bojlera za podno grijanje... al o tom po tom... znam barem kome ću se obratiti Smile
[Vrh]
Laufer

PostPostano: 5.11.2009. čet. 17:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dal su vam i dalje smiješne "teorije zavjere"?

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/veliki-broj-oboljelih-od-svinjske-gripe-to-zapravo-nije.html#comment
trlja oci
[Vrh]
knjo

PostPostano: 26.5.2010. sri. 13:37    Naslov: OBAVEZNO!!! Citirajte i odgovorite

a Pero pogotovo, procitat knjigu Znanstvenik, ludjak, lopov i njihova žarulja. I pogledat dokumentarac The quest for free energy, (koda je Pero onaj glavni kaj trazi fri nrg, sve je jasno ko dan ali on i dalje tvrdi da to ne radi, a na kraju narator kaze: "and the wheel keeps on turning" Very Happy )
[Vrh]
creatin

PostPostano: 26.5.2010. sri. 14:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzmi samo u obzir one ljude koji ne prate toliko stampu, tv, internet i eto ti zarade.
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 26.5.2010. sri. 14:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

puno stvari koje dolaze iz Amerike su napuhane i vođene nezamislivo velikom pohlepom , nezamislivo velikom!
[Vrh]
zega

PostPostano: 27.5.2010. čet. 01:21    Naslov: A machine to die for-Quest for Free Energy Citirajte i odgovorite

knjo je napisao/la:
a Pero pogotovo, procitat knjigu Znanstvenik, ludjak, lopov i njihova žarulja. I pogledat dokumentarac The quest for free energy, (koda je Pero onaj glavni kaj trazi fri nrg, sve je jasno ko dan ali on i dalje tvrdi da to ne radi, a na kraju narator kaze: "and the wheel keeps on turning" Very Happy )

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dmeter

PostPostano: 12.1.2011. sri. 18:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Pero, tesko mi je povjerovati Shocked da nakon toliko godina provedenih u bijelom svijetu nisi uvidio koliko zlo su velike korporacije (bilo cime da se bave), a pogotovo naftne.
Naravno, na povrsini su sve one divne i prekrasne (konstantno ispiranje mozga putem PR-a i reklama cuda cini), al cim malo zagrebes...

Apropo tvoje konstatacije oko "dobrociniteljskog" Chevrona, baci molim te oko na http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel_metal_hydride_battery
Vjerojatno si gledao WKTEC, tamo se takodjer spominje tematika iz dijela teksta naslovljenog "Encumbrance of NiMH technology use in electric and hybrid vehicles".

Preporucio bih ti takodjer (a i svima ostalima na ovom forumu a i sire) da kad nadjes slobodnog vremena (kojeg, pretpostavljam po vlastitom iskustvu, ponesto imas kad si na putu) procitas knjige od Naomi Klein, "No logo" i "Ograde i prozori". Najnoviju njenu knjigu "The Shock Doctrine" jos nisam stigao procitati.

Ako se korporacije za nesto zalazu, onda je to jedino i iskljucivo njihov profit, bez obzira na cijenu koju podanici i ostali (osim vlasnika i onih iz top menadzmenta), a u dosta slucajeva i prirodni resursi i okolis, moraju platiti.

Dompa pa to je normalno,skroz prirodno.Korporacije moraju brinuti samo o svom profitu,korporacije obavezno moraju vodit ekonomisti bez savjesti i poštenja inače če propasti(ima malo iznimki ali stvarno malo)

Evo na primjer VW je u svoj BlueMotion tehnologiju motora potrošila 1,3 miljarde eura i 900 miljona u transmisiju to su prijavljena srestva troškovi su sigurno i veči (plače zajedničkim inžinjerima,marketing,menađment) Normalno da sad očekuju da če vratit te novce kroz patente.prodaju licenci i normalno kroz samu proizvodnju.
Posljedica BlueMotion da sad i ostale kompanije konkurenti moraju se udružit i razvit sličan ili boji stroj.Več su se GM i Ford dogovorili i počeli razvoj novog motora još štedljivijeg od BlueMotion.vjerovatno i ostale korporacije.
I to sve rade da bi uštedili par decilitara goriva a ludost je mislit da nebi razvili motor koji bi uštedija koju litru goriva.
Več 10-15 godina rade razvoj elektropneumatskih ventila potrošene 100-tine miljuna eura ali ne ide,zna se fizika,znaju se principi i šta treba ali tisuče inžinjera ne mogu riješit trajnost proizvoda od barem 30000 km
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 14.1.2011. pet. 02:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Dompa pa to je normalno,skroz prirodno.
Prirodno za njih, al ne nuzno i za nas, silom prilika zrtve tog "normalnog/prirodnog"...

dmeter je napisao/la:
I to sve rade da bi uštedili par decilitara goriva a ludost je mislit da nebi razvili motor koji bi uštedija koju litru goriva.
Doci ce oni i do toga, prije ili kasnije, samo je potrebno x iteracija na tom putu, a svaka od njih se prezentira kao revolucionarna i pritom fino naplacuje. To je poanta - kako prodati muda pod bubrege i jos pritom ispasti "dobrocinitelj", "ekoloski osvjesten", zelen (u tom smislu su mi posebno "zanimljive" Inine reklame ili npr. Nisanova reklama koja glorificira popust na benzinca jer je Leaf proglasen "europskim automobilom godine) itd.

dmeter je napisao/la:
znaju se principi i šta treba ali tisuče inžinjera ne mogu riješit trajnost proizvoda
Ne mogu ili "ne mogu" pitanje je sad...
Mogu, ali ce to "iziskivati vremena" i infinitezimalno male pomake prema naprijed, reklamirane naravski kao gigantski koraci...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
schumacher

PostPostano: 14.1.2011. pet. 02:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako im je sasvim dobro,svake godine malo "pošmirglaju" prošlogodišnji dizajn,iskuju novu troslovnu kraticu,izreklamiraju malu "revoluciju",malo podignu cijenu i gutači reklama svršavaju..
Svaki korak naprijed im je upravo onoliko dug koliko im je potrebno da deebelo zarade na njemu Hipnotizira
[Vrh]
eygon

PostPostano: 28.4.2011. čet. 23:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

dobivaju energiju iz etera smijeh pa to je barem tako očigledno smijeh plazi jezik
[Vrh]
Megatron

PostPostano: 18.1.2012. sri. 01:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li je itko ovo probao da li funkcionira?

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=9zh_C3yvJH0
[Vrh]
zhorv324

PostPostano: 18.1.2012. sri. 13:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost ne jer kad se uključi trošilo ponaša se kao loš transformator. Moglo bi od toga nešto biti ali struje primara i sekundara moraju biti vremenski pomaknute tj. ne podudarati se. Probao pa znam Very Happy . Taj princip je bolje koristiti u motornom pogonu gdje ima više potencijala , Radim na tome , samo nikad dosta novaca palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 3 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.