<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prijevare / zavjere
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 31.1.2009. sub. 12:35    Naslov: Prijevare / zavjere Citirajte i odgovorite

Nixa je napisao/la:
EV je napisao/la:
Izgleda da radi..osim ako se ne sali sa nekim motorom / elektromagnetom / baterijom Upitnik

Možda radi, a možda i ne.

Ali... Dal je neko čul za MEG? (Motionless Electromagnetic Generator)
To izgleda ovak:

Štos je da i MEG i ovaj motor rade na vrlo sličnim principima...

K'o i vecina takvih motora: Svi do jednog rade na principu prijevare. Mad

Do dana danasnjeg ne znam niti jedan primjer experimenta koji negira zakon o ocuvanju energije, a u vecini takvih komedija sa izmisljaju neka energetska polja, koja se ne daju nicim izmjeriti, ali se navodno moze iz njih crpiti energija?!? Shocked
Ako nesto moze dati energiju, moze se i izmjeriti...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.1.2009. sub. 15:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Do dana danasnjeg ne znam niti jedan primjer experimenta koji negira zakon o ocuvanju energije, a u vecini takvih komedija sa izmisljaju neka energetska polja

FreeEnergy strojevi rade pretvorbu razlicitih oblika energije u skladu sa zakonom o ocuvanju energije

Treba razmisljati OUTOFTHEBOX
Nema nista loseg u tome ako ne preraste u opsesiju koja ce ti unistit zivot Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 31.1.2009. sub. 17:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Pero je napisao/la:
Do dana danasnjeg ne znam niti jedan primjer experimenta koji negira zakon o ocuvanju energije, a u vecini takvih komedija sa izmisljaju neka energetska polja

FreeEnergy strojevi rade pretvorbu razlicitih oblika energije u skladu sa zakonom o ocuvanju energije

Treba razmisljati OUTOFTHEBOX
Nema nista loseg u tome ako ne preraste u opsesiju koja ce ti unistit zivot Very Happy
palac
Ja sam jaaako skeptican na sve "izume" sto dolaze iz UFUSA. Rolling Eyes
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.1.2009. sub. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja sam skeptican i siguran da je 99,99% FreeEnergy-a na netu FALSE

Ali bitno je razmisljat i pretvarat snove u stvarnost
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 1.2.2009. ned. 08:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

UFUSA - United F...ing Useless States of America lol
EV, brojka je puno bliza 100%, zar mislis da nitko nece besplatnu energiju?
Investitore lako nadjes za svakojake glupave ideje, da je itko uspio napraviti model koji radi, nasao bi lako investitora, posebno u Americi.
Naftni lobi bi odmah pokupija patent i krenuo u masovnu proizvodnju. Ako nista drugo, onda da se rijese ovisnosti od Arapa.

Tvrditi nesto drrugo znaci vjerovati da je normalna pojava umirati od zedji pored izvora pitke vode. Shocked
Ljudi u principu nisu bas pametni, ali nisu ni blesavi.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 1.2.2009. ned. 11:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Tvrditi nesto drrugo znaci vjerovati da je normalna pojava umirati od zedji pored izvora pitke vode. Shocked

Zasto ne? Iz naseg kuta gledanja ima nelogicnosti koliko zelis
Neogranicena, cista i besplatna energija bi za njih znacila gubitak kontrole
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 1.2.2009. ned. 13:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Pero je napisao/la:

I para ; u svakom slucaju ogromnih profita. E meni nikad nije bilo jasno zasto neko ko profitira tri milijarde dolara godisnje , ne moze da se zadovolji sa dve...Doduse , nikad nisam imao toliki prihod , pa stoga zivim u neznanju...
[Vrh]
Pero

PostPostano: 2.2.2009. pon. 08:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Pero je napisao/la:

EV, jednostavno ne vjerujem u to. U naftnoj industriji sam oko 3-4 godine i do sada sam primijetio da naftne kompanije (Chevron, BP) i ulazu podosta soldi u razvoj alternativnih metoda proizvodnje elektricne struje.
Moras priznati da razvoj vjetroturbine od >250kW nije jeftin, sto mislis tko je to financirao? Definitivno nisu fakulteti (koji su ionako kronicno bez novaca), a nisu ni pokreti zelenih (zeleni su ionako protiv svake tehnologije, barem vecina).
Sto se tice zastite interesa ogranicavanjem pristupa tehnologiji, to je vec druga prica. Dok sam radio u Diamond Mining, vidio sam vise dijamanata nego sto ih ima na svjetskom trzistu (vidio sam hrpe od po 20000ct). Samo na brodu gdje sam radio od 2001 do 2003 smo vadili u prosjeku 25000ct mjesecno, ali 2003 godine je ta proizvodnja bila i do 45000ct na mjesec. Da se svi dijamanti puste u slobodnu prodaju, cijena bi im bila nekih 1-2% sadasnje. Nemojmo zaboraviti da dijamanti se ne koriste samo kao nakit, to je ujedno i najtvrdji poznati materijal. Koliko se sjecam, korund ima index cvrstoce 9, a dijamant 10, samo sto je dijamant oko trideset puta tvrdji od korunda.

Da se vratim na besplatne izvore energije, znam dobro da samo Chevron trosi milijarde dolara godisnje na razvoj koristenja obnovljivih izvora energije, za njim ne zaostaju ni ostale korporacije.
U ovoj recesiji ce to postati puno ociglednije jer je ekonomski sistem baziran na proizvodnji i prodaji automobila propao, u Europi od automobilske industrije zivi oko 12 milijuna radnika, sto direktno, sto indirektno. Zato ce i Europa proci puno gore u recesiji od Amerike...
Na kraju, oni koji predvode u naftnoj industriji nisu budale, ali ih ne treba poistovjecivati s mafijom...
[Vrh]
BB

PostPostano: 2.2.2009. pon. 09:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

interes govori sve jezike i igra sve uloge, a naročito ulogu nezainteresovanosti!!!
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 2.2.2009. pon. 10:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
EV je napisao/la:
Pero je napisao/la:

EV, jednostavno ne vjerujem u to. U naftnoj industriji sam oko 3-4 godine i do sada sam primijetio da naftne kompanije (Chevron, BP) i ulazu podosta soldi u razvoj alternativnih metoda proizvodnje elektricne struje.
Moras priznati da razvoj vjetroturbine od >250kW nije jeftin, sto mislis tko je to financirao? Definitivno nisu fakulteti (koji su ionako kronicno bez novaca), a nisu ni pokreti zelenih (zeleni su ionako protiv svake tehnologije, barem vecina).
Sto se tice zastite interesa ogranicavanjem pristupa tehnologiji, to je vec druga prica. Dok sam radio u Diamond Mining, vidio sam vise dijamanata nego sto ih ima na svjetskom trzistu (vidio sam hrpe od po 20000ct). Samo na brodu gdje sam radio od 2001 do 2003 smo vadili u prosjeku 25000ct mjesecno, ali 2003 godine je ta proizvodnja bila i do 45000ct na mjesec. Da se svi dijamanti puste u slobodnu prodaju, cijena bi im bila nekih 1-2% sadasnje. Nemojmo zaboraviti da dijamanti se ne koriste samo kao nakit, to je ujedno i najtvrdji poznati materijal. Koliko se sjecam, korund ima index cvrstoce 9, a dijamant 10, samo sto je dijamant oko trideset puta tvrdji od korunda.

Da se vratim na besplatne izvore energije, znam dobro da samo Chevron trosi milijarde dolara godisnje na razvoj koristenja obnovljivih izvora energije, za njim ne zaostaju ni ostale korporacije.
U ovoj recesiji ce to postati puno ociglednije jer je ekonomski sistem baziran na proizvodnji i prodaji automobila propao, u Europi od automobilske industrije zivi oko 12 milijuna radnika, sto direktno, sto indirektno. Zato ce i Europa proci puno gore u recesiji od Amerike...
Na kraju, oni koji predvode u naftnoj industriji nisu budale, ali ih ne treba poistovjecivati s mafijom...

Smile Pa o cemu mi pricamo...Poenta (jedan od vidova) zastite interesa kod naftnih kompanija (i njima bliskih lobbyja) i jeste pronalazak i posedovanje PATENTA novih tehnologija za proizvodnju i pohranu energije, cime se onemogucuje pristup "sirokim narodnim masama" istim i obezbedjuje profit u buducnosti , kao i opsta kontrola . Zbog toga i kupuju sve moguce akcije proizvodjaca baterija (sa novim tehnologijama) , kao i bilo sta drugo , vezano za energiju ili bilo sta sto moze obezbediti , prvo licnu , a zatim (recimo) nacionalnu nezavisnost od krupnog kapitala. Ili verujete da je do invazije na Iraq doslo zbog nepostojanja demokratije u toj zemlji? U principu se nastoji odrzati status quo , a poreklo enrgije (fosilno ili drugo) nije bitno. Na planeti postoje zalihe za jos 20-30 godina sagorevanja naftnih produkata , pa zasto ne iskoristiti to vreme ( o planeti cemo da razmisljamo kasnije ).
Bas me zanima kako se definise mafija...ah , da , novi termin je "poslovni ljudi" Smile
Sto se tice free energy , ne bih raspravljao o zakonu odrzanja energije ili kosmickom zracenju, metafizici i sl...Ali , koliko znamo , Tesla je upravo na tome (obezbedjivanju ciste besplatne energije) izgubio podrsku finansijera , a kad malo bolje razmislim i onda je smatran cudakom , a danas bi ga , verovatno , zvali overunity freakom. Kako li su onda (pre cca 100 god) izgledale njegove ideje o bezicnom prenosu el. energije ili radio komunikaciji?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.2.2009. pon. 13:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero..molim te odvoji malo vremena i pogledaj ovaj dokumentarac:

http://video.google.com/videoplay?docid=7065205277695921912
[Vrh]
Pero

PostPostano: 2.2.2009. pon. 17:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledat cu ga, ali jesi li ti svjestan da je taj video 300MB?
FYI, ja sam prilicno skrt sto se tice interneta pa ce mi trebati cijela vjecnost da ga skinem na svoj komp (imam samo 256kbps brzinu prijenosa as sam skrt da platim dodatnih 50kn na mjesec za brzi prijenos).
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.2.2009. pon. 17:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onda dobijes DVD zajedno sa X5 Wink
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 3.2.2009. uto. 01:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero, tesko mi je povjerovati Shocked da nakon toliko godina provedenih u bijelom svijetu nisi uvidio koliko zlo su velike korporacije (bilo cime da se bave), a pogotovo naftne.
Naravno, na povrsini su sve one divne i prekrasne (konstantno ispiranje mozga putem PR-a i reklama cuda cini), al cim malo zagrebes...

Apropo tvoje konstatacije oko "dobrociniteljskog" Chevrona, baci molim te oko na http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel_metal_hydride_battery
Vjerojatno si gledao WKTEC, tamo se takodjer spominje tematika iz dijela teksta naslovljenog "Encumbrance of NiMH technology use in electric and hybrid vehicles".

Preporucio bih ti takodjer (a i svima ostalima na ovom forumu a i sire) da kad nadjes slobodnog vremena (kojeg, pretpostavljam po vlastitom iskustvu, ponesto imas kad si na putu) procitas knjige od Naomi Klein, "No logo" i "Ograde i prozori". Najnoviju njenu knjigu "The Shock Doctrine" jos nisam stigao procitati.

Ako se korporacije za nesto zalazu, onda je to jedino i iskljucivo njihov profit, bez obzira na cijenu koju podanici i ostali (osim vlasnika i onih iz top menadzmenta), a u dosta slucajeva i prirodni resursi i okolis, moraju platiti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 3.2.2009. uto. 08:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Ako se korporacije za nesto zalazu, onda je to jedino i iskljucivo njihov profit, bez obzira na cijenu koju podanici i ostali (osim vlasnika i onih iz top menadzmenta), a u dosta slucajeva i prirodni resursi i okolis, moraju platiti.

Dompa, zelis li reci da top management tih firmi je glup? Shocked

Razmisli malo, besplatna energija: napravis stroj, dobivas energiju iz nicega pa je pokle skupo naplatis... Very Happy
Zar ne bi bio najveci profit bas u tome?

Da se nadovezem, energija vjetra je sve drugo samo ne besplatna, isto stoji s energijom vode. Nemoj zaboraviti odrzavanje postrojenja (ako cemo gledati samo stranu profita)...

Na kraju, bio sam na naftnim poljima pa sam svasta vidija iz prve ruke, nitko mi nije pricao o tome. Stovise, i sam sam morao nekoliko puta raditi istrage pojedinih nezgoda te slati izvjestaje klijentu (Chevron, BP).
Mnogi koji okrivljuju kompanije da samo gledaju na svoj profit nisu nikada bili u tom poslu, nego samo nagadjaju. Ono sto je mene zaprepastilo je nivo zastite na radu na naftnim poljima, nivo komfora na naftnim platformama te kvaliteta stanovanja u kampovima. Ono sto sam vidio i dozivio, tesko je spojiti s tvrdnjama da kompanije misle iskljucivo na profit.

Kompanije misle na profit i na svoje prezivljavanje, ne samo na profit. To sto je Chevron pokusao s NiMH baterijom, nije nista novo.

Na kraju, i Wikipedija iznosi netocnosti:
Citat:
After the cell is fully charged, and as it begins to overcharge, the voltage polarity of the electrodes inside the battery will begin to reverse, and this will cause the battery voltage to decrease slightly.

Daklem, krivo se interpretira jedan najobicniji proces punjenja baterije. Ne znam da li je to zbog neznanja autora teksta ili zbog cega drugoga, ali tekst je besmislica: ne dolazi do reverzne polarizacije nego do grijanja celije, koja ima negativan temperaturni koeficijent, sto znaci da s temperaturom pada napon.

Nema tu crno - bijelo, sve su samo nijanse sivoga...

EV, skinuo sam film jucer i pogledat cu ga danas. Dobija sam i predracun pa cu ga rijesiti ovih dana. Reci mi, da li si otvarao kontroler za X5?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 1 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.