<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

HHO
Idite na 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.1.2009. ned. 17:49    Naslov: HHO Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ubi me struja

PostPostano: 3.3.2009. uto. 10:53    Naslov: GRIJANJE I POGON NA HHO Citirajte i odgovorite

Ovo gore je jedan "komercijalizovan" primjer korištenja HHO ili 2HO gasa
koliko je ideja "nova" svjedoči niz uređaja, fabrički proizvedenih i već odavno u komercijalnoj upotrebi !

Ali, prije nego što počnem iznosti vlastite detalje red je da se malo ogradim i ja i ovaj forum od mogućih kasnijih nejasnoča i problema!

Dakle; truba truba

1. HHO ili 2HO je izuzetno nestabilan i OPASAN gas o kojem ovdje možete proširiti Vaša znanja ali ukoliko krenete u realizaciju bilo čega što ide u daljem opisu TO ČINITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

2. Nećete vjerovati, ni dan danas se nije došlo prave hemijske i molekularne formule obićne vode (ono H2O je za širu upotrebu)
ali se pouzdano zna da na 5000 molekula obićne ide i JEDNA molekula TEŠKE VODE, za istu se zna da nije otrovna ali i da izaziva smrt laboratorijskih životinja ! Drugim rječima, sve TO ČINITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

3. Naponi i jakosti struje koji se koriste u uređaju mogu biti opasni po život, odnosno TO ČINITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

4. Sve prepravke koje izvršite na več certificiranim fabričkim uređajima ili vozilima automatski povlaće za sobom ukidanje tih certifikata a ukoliko se na bilo koji način takvi uređaji nađu u prometu kršite svaki Zakon napisan u tom smislu dakle (opet) TO ČINITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

Sve što ste ranije pročitali, što će te tek pročitati ili ste već vidjeli na kojekakvim spotovima o ovoj temi, navodno, podrazumjeva i ove četiri tačke upozurenja, ali ja to nigdje nisam vidio crno na bijelo te ih stoga ja posebno NAGLAŠAVAM!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ubi me struja

PostPostano: 3.3.2009. uto. 12:11    Naslov: IDEJA Citirajte i odgovorite

Ja sam lično zamislio da ovu temu foruma podijelim na dva dijela:

- prvi dio bi bila konstrukcija i svi detalji samog uređaja za elektrolizu vode koji sam načinio što sam, što koristeći znanje i informacije drugih učesnika ovog foruma.

- drugi dio bi se odnosio na tehničke preinake tvorničkih uređaja kako bi se već proizvedeni "energent" mogao iskoristiti za zagrijavanje prostora i "kotrljanje". (ja ga već koristim za zagrijavanje).

Lično nevidim su svemu što slijedi ništa spektakularno, nego samo jedan vid alternative, koja kao i sve ostalo ima i svoje prednosti ali i mane u odnosu na već postojeće izvore energije. Ipak sama činjenica da se iz obićne vode može dobiti termički visoko učinkovit energent po meni je dovolna da se svi skupa malo zabavimo oko toga.

E sad bit će oprečnih stavova, komentara i iskustava ali kada se sve skupa uzme u obzir i kada dođemo do "prečišćenog" teksta mislim da će "zainteresovanih" biti taman toliko da pokrenemo i "mjerodavne" a onda se već može pričat o stvarnom napretku i koristi za sve!

Još nešto, Orgon, Čakre, Jing-Jang, pulsna i rezonantna napajanja od 350mW te ostale UFO tehnologije koje naviru sa svih strana ja nebih odbacivao ali bi ih svakako postavio u drugi plan jer će nam oduzet vrijeme, ali onog momenta kada svak ko želi bude mogao zagrijat sobu ili se "zaktrljat" možemo se i time pozabaviti palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.3.2009. uto. 12:36    Naslov: Re: IDEJA Citirajte i odgovorite

ubi me struja je napisao/la:

Još nešto, Orgon, Čakre, Jing-Jang, pulsna i rezonantna napajanja od 350mW te ostale UFO tehnologije koje naviru sa svih strana

smijeh2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MIIIKIII

PostPostano: 2.5.2009. sub. 23:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ubi me struja, nestrpljivo cekam te sheme i skice koje si spomenuo da ces objaviti Shocked Vec stari i ja pripremamo sve potrebno da sredimo centralno grijanje na HHO, ali prvi pokusi su prosli sa srednje jakim eXplozijama Very Happy na sreci svi smo zivi Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
nikola

PostPostano: 9.5.2009. sub. 09:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ubi me struja,i ja isto čekam tvoje skice i fotke...
Nisam skužio u biti kolko je 2HO stvarno razoran...Pa sam si zamislio kak bi to izgledalo da se izvod cijevi prikopča na usis zraka iz motora,a ostala crijeva dovoda goriva iskopčaju i zadihtaju??
2HO bi se "usisao" u motor i sa klipom sabijao što bi izazvalo eksploziju te nastala para H2O...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Pero

PostPostano: 9.5.2009. sub. 09:28    Naslov: Re: GRIJANJE I POGON NA HHO Citirajte i odgovorite

ubi me struja je napisao/la:
...
2. Nećete vjerovati, ni dan danas se nije došlo prave hemijske i molekularne formule obićne vode (ono H2O je za širu upotrebu)
ali se pouzdano zna da na 5000 molekula obićne ide i JEDNA molekula TEŠKE VODE, za istu se zna da nije otrovna ali i da izaziva smrt laboratorijskih životinja ! Drugim rječima, sve TO ČINITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

Do danas se nije doslo ni do kemijske formule hamburgera. Smile
[Vrh]
nikola

PostPostano: 9.5.2009. sub. 09:30    Naslov: Re: GRIJANJE I POGON NA HHO Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:

Do danas se nije doslo ni do kemijske formule hamburgera. Smile

lol smijeh
[Vrh]
nikola

PostPostano: 10.5.2009. ned. 08:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naišao sam na forum na kojem ljudi koji se s tim bave i imaju nekog iskustva...Pa ako može evo link:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=376571&page=5
Nisu baš odviše pristojni pa zanemarite svađe i prepirke Smile
Jedan video:
http://www.youtube.com/watch?v=5zLYxr2BM4Y&feature=related
[Vrh]
grba

PostPostano: 10.5.2009. ned. 14:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam svojevremeno kupio neke nacrte, pa ako kome trebaju ja cu postovati za skidanje
[Vrh]
nikola

PostPostano: 10.5.2009. ned. 16:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao Grba!
Naravno,samo ti postaj nacrte...

Još jedan video::
http://www.youtube.com/watch?v=v0M7PqeoWjc&feature=related
Vjerojatno nastavak videa iz prvog posta:
http://www.youtube.com/watch?v=G6YYUOx6fBU
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 11.5.2009. pon. 00:45    Naslov: olaaa ljudi Citirajte i odgovorite

Šta da Vam svima kažem?
Zastoj u prezentaciji do sada učinjenog je skrivio program za utjerivanje slika u ovaj forum, naime, tamo se nalazila jedna reklama za igranje i sada umjesto prezentacije koju sam obećao imam četiri sela na Travianu! Oni koji su pokušali održati jedno selo znaju kolika je tlaka i vrjeme đabe potrošeno! Embarassed Embarassed (+ zlato koje sam kupovao sms-om)

E sad, stvar oko HHO se polako "zakotrljava" te se iz gore naznačenih linkova da viditi da i ostali forumi muku muće kako iz ništa dobiti nešto.

Fala na pitanjima, (pp) moja instalacija grijanja radi savršeno izuzev u dijelu koji se odnosi na korištenje HHO na plamenicima štednjaka. Tamo se naime MORA ostaviti funkcija zaštitnih termoelemenata a oni opet direktno dovode do toga da u distribucijskim cjevima ostane neutrošenog HHO i eto ti problema kod "sljedećeg paljenja".

Što se zagrijavanja tiće i pripreme sanitarne vode, potrošnja je jedva 7kW električne energije za kombinovani bojler koji je deklarisan na 16,8kW i već sam nekoliko puta (mjeseci) upozoren od lokalnog distributera gasa o tome da mi je potrošnja manja od 2 kubična metra mjesećno te predlažu UKIDANJE priključnog mjesta ukoliko se potrošnja ne uveća!! Shocked

Bilo kako bilo, poslušao sam savjet kolege sa ovog foruma i umjesto jedne načinio ŠEST čelija za elektrolizu (pokazalo se da jedna čelija, ma koliki broj elemenata imala, nemože izbaciti 30 litara HHO u minuti) Čelije su malo modifikovani, čini mi se Jankovićev agregat, stim da sam ja dodao poseban MRSK 3 proizvodnje "UNIS" koji vodi računa da onih 30 litara HHO protjeće prema bojleru u okvirima 0,13 bara, ostatak automatike isključivo vodi računa da se proizvede dovoljno gasa za rad zaštitnog plamena, isključivanje generatora HHO a nastavak rada bojlera radi utroška proizvedenog gasa kako se isti nebi lagerovao u čelijama te pravovremeno dosipanje vode u čitavu ovu skalameriju! Sve skupa je stalo u MIDI kučište PC-a!

BTW Pero,potpisujem ono za formulu hamburgera !

Zadnja promjena: ubi me struja; 11.5.2009. pon. 01:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 11.5.2009. pon. 01:11    Naslov: MIIKII Citirajte i odgovorite

MIIKII
Tebi se posebno obraćam obzirom da imaš problema sa parcijalnim detonacijama. Ko klin ste pokušali priključiti bpjler sa automatikom za startovanje. To neće ići, odnosno te detonacije će dovesti do rasipanja termoizolacije kotla, drugo, noviji bojleri imaju sondu za mjerenje gasova u dimovodnoj instalaciji a iz mog iskustva ta se sonda doslovno ponaša kao lambda sonda na autu i pokušava preko automatike bojlera dobiti fabrički zadane parametre što je nemoguće dobiti jer u slučaju sagorjevanja HHO u bojleru UVJEK imaš višak kisika i VLAGE u plinovima! Sve u svemu (uz uslov da imaš minimalno 30 litara/minut HHO) sačekaj da ti taj kolega isporuči VCW bojler, uvečaj glavnu diznu za 30% a diznu pilot plamenika 10% i bojler RADI! PAZI, atmosferski bojler kakav je VCW ima staru šemu ovjesa tako da ti ništa neće odgovarati od ovog novijeg!!

poozzzz
[Vrh]
mike20

PostPostano: 11.5.2009. pon. 09:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast struja.
Evo ja sam u fazi nabave inox cijevi ili ploča-ovisi što će mi biti dostupnije.
Inače ako imaš problema sa uploadom slika, probaj preko photobucketa, ja ga dugo koristim i radi odlično i nema traviana hehehe
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 11.5.2009. pon. 10:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ubi me struja
Shocked don't play travian - post about HHO Shocked don't play travian - posta about HHO Shocked don't play travian - post about HHO Shocked Okrece oci Okrece oci Okrece oci ...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Sljedeća
Stranica 1 / 100.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.