<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

HHO
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 98, 99, 100  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pedjamil

PostPostano: 14.5.2009. čet. 21:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

@struja
E bravo! mi ne docekasmo ni sheme (crteze) onoga sto si vec uradio , a ti vec pravis pogon za auto (za ocekivati je uskoro i letelice)...Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grizli

PostPostano: 14.5.2009. čet. 22:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

pedjamil je napisao/la:
@struja
E bravo! mi ne docekasmo ni sheme (crteze) onoga sto si vec uradio , a ti vec pravis pogon za auto (za ocekivati je uskoro i letelice)...Smile

Štoviše njegovi omjeri kolicine plina u potrosnje energije su prakticki prekopirane Faradayeve racunice .....
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 14.5.2009. čet. 22:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

E prvo grizli !

Ja znam da da ima svakakvih prića i spotova i da je sve redom beskorisno ..ali
Sve te priće počinju i završavaju nadahnućem da se iz ništa dobije nešto a to je u biti nemoguće! Što bi rekli stari rimljani "vinograd netraži molitvu nego motiku.
Dakle da bi se nešto dobilo treba se i pomučiti i bogme potrošiti!
Idemo redom:

- bakar koristim jer sam primjetio da je elektrolizeru sasvim svejdno šta je unutra (mogu čak i obićni vijci, jedino nisam probao žicu za pranje posuđa) a obzirom da vjrovatno zbog napona moji elektrolizeri postižu znatne temperature onda sam se odlučio za kombinaciju bakar-gus jer se lako griju a još lakše hlade! Gusana kučišta čelija koje sad pravim se nalaze u stakloplastičnim omotima-bocama

- nikakva otopina u mom slučaju nedolazi u obzir jer sam načuo (možda i nije tačno) da se iz takvih otopina mogu izdvajati pored HHO i drugi jako otrovni ili bar štetni plinovi - dakle samo čista voda!

- potrošiti 7kW el.energije i dobiti 18kW u toploti (mjereno je kalorimetrom) za mene je uspjeh jer 7kW su ti u vrh glave 4 kalorifera, probaj sa njima ugrijati stan preko 80 m2 i okupat se kad god ti zatreba vidjet ćeš da i nije tako jednostavno!

- ovi što "oslobađaju mnogo više topline" čine to uz pomoć brenera, ni meni nije problem dobiti 3000 ili možda 4000 stupnjeva na vrhu plamena
ali sa tim se nemreš grijati! A i taj elektrolizer je dosta anemičan i prilično krhak za "vanjsku upotrbu"

- što se auta tiće bojim se da malčice mješaš temperature izgaranja sa stepenom korisnog dejstva a to dvoje nije isto i vrlo je daleko jedno od drugog ..npr. dilema šta je snaga, a šta obrtni moment ? Pa predlažem da ovo preskočimo !

Bilo kako bilo, nemoj raditi ništa dok bar jedno auto ne prozvrnda na čisti HHO onda ćemo mjeriti količine, snagu, kaloričnost makar auto imao radijus kretanja produžnog kabla smijeh2 smijeh2 smijeh2 smijeh2
[Vrh]
grizli

PostPostano: 14.5.2009. čet. 22:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

ubi me struja je napisao/la:
E prvo grizli !

:

eto sad po redu...

Dakle konkretno STO se nalazi u vodi u tvojoj celiji od bakrenih ploca ? jel distilirana voda , ako je tako pa od kud ti onda ta struja od 32A ?
mora biti neki elektrolit zar ne ?

ako pak koritis inox 316L i Koh ili Naoh neces dobiti nikakve otrovne plinove...

ali ja govorim o energiji gorenja vodika.... imas kalorimetar i izmjeris npr vrijeme za koje ce se 1 litra vode zagrijati za 1C ztupanj ... , zapravo neznam kako si konkretno mjerio

ali stvarno ne kuzim kako ako 1L/min vodika ima recimo 500W snagu moze pokretati motor od 1kW ..

dakle ako koristis 220V i 32 A kako velis to znaci da moras imat jedno 110 celija u seriji, da bude oko 2V po celiji ? a ti pak tvrdis da sve radis bez elektrolita i s bakrenim plocama hmm ?

a nema veze jer plamen vodika gori na 2800 ili na 4000 C energija , iliti snaga po nekom vremnenu u kW nema veze s temperaturom plamena...

nego kako bi bilo da ti postas neku fotku te svoje celije

lijepo odes na http://imageshack.us/ uploadas fotku i pjestas link ovdje Very Happy
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 14.5.2009. čet. 22:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

pedja

znam, znam, znam al pored sve silne info-elektronike ja ti šeme crtam rukom pa ih onda slikam pa ih onda prebacujem na comp, pa ih onda smanjujem, pa mi onda nisu dovoljno jasne pa ih onda pošaljem u tri lijepe ..

slike su neupotrebljive, uglavnom se jasno vide moji prsti i sat na ruci a ovo što treba je mutno i nejasno, filmovanje je tek katastrofa, recimo "moje" objašnjavanje samo napojne jedinice je trajalo skoro 5 minuta a pravo da ti kažem na kraju nisam mogao sam svoj glas prepoznati. Više me je bilo strah tog filma nego kada sam prvi puta palio bojler na HHO ! Vjeruj mi!

Znam da će potrajati dok nađem pravi način ali isplatit će se svima Cool
[Vrh]
grizli

PostPostano: 14.5.2009. čet. 23:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

pedja

znam, znam, znam al pored sve silne info-elektronike ja ti šeme crtam rukom pa ih onda slikam pa ih onda prebacujem na comp, pa ih onda smanjujem, pa mi onda nisu dovoljno jasne pa ih onda pošaljem u tri lijepe ..

slike su neupotrebljive, uglavnom se jasno vide moji prsti i sat na ruci a ovo što treba je mutno i nejasno, filmovanje je tek katastrofa, recimo "moje" objašnjavanje samo napojne jedinice je trajalo skoro 5 minuta a pravo da ti kažem na kraju nisam mogao sam svoj glas prepoznati. Više me je bilo strah tog filma nego kada sam prvi puta palio bojler na HHO ! Vjeruj mi!

Znam da će potrajati dok nađem pravi način ali isplatit će se svima Cool

imas auto na vodu , barem sukoro a nemas digitalni foto ... lol Very Happy

mislim na fotku celije ,a kakve sad sheme,, tj fotku elektrolizera
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 14.5.2009. čet. 23:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

i opet grizli:
(nemoraš citirati nešto što je iznad tvog posta)

bojler se napaja iz 6 čelija napunjenih običnom vodom iz slavine!
ploče su od inox-a 18/10 (najobičnije posuđe što reće Pero), napajam ih iz obične mreže preko limitatora i osigurača od 32A i diode ;

mjerenje je išlo ovako:
prije napajanja postavljen el.sat a na glavni polazni i povratni cjevovod postavljeni senzori difer.kalorimetra sve radilo 1sat pod punim oterećenjem bojlera (plamenik radio konstantno) nakon tog sata rada
el.brojilo pokazalo utrošenih nešto manje od 7,5 kW a kalorimetar izbrojao kalorija u preračunatoj vrijednosti 18,7kW; ti sad računaj šta se dešava jer ja zapravo i neznam!
BTW. zega je dao jednu primjedbu na napajanje ali sam kasnije došao do podatka da ljudi u višespratnicama često postavljaju slične diode na stubišnu rasvjetu i nikom ništa izuzev da promjene jednu ili dvije sijalice u 20 godina!

Za motor radim nešto sasvim drugo tu ide gus i bakar i blage veze nemam koliko se čega troši ali količinu ću tražiti tek AKO motor upali!
kontaš?
[Vrh]
grizli

PostPostano: 14.5.2009. čet. 23:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

i opet grizli:
(nemoraš citirati nešto što je iznad tvog posta)

Zašto misliš da će za pogon auta biti bolje to s bakrom nego li ta serijska celija od inox ploca ? Tj zar ocekujes da ce ta bakrena celija davati vise plina od ove od inoxa ?

I da li mozes objasniti kao radi kalorimetar tj sto mu je to senzor "difer"
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 14.5.2009. čet. 23:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

NEĆE ali će biti punooooooo jeftinija od ovih sa INOX-om, bar ja tako mislim

jedan senzor mjeri temperaturu u odlasku drugi mjeri temperaturu u dolasku (odlazak-dolazak=utrošena energija) zapravo i nije baš;
rezultat je razlika u temperaturi koju kalorimetar preračunava u kcal e to što on radi je difer.
[Vrh]
grizli

PostPostano: 14.5.2009. čet. 23:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

NEĆE ali će biti punooooooo jeftinija od ovih sa INOX-om, bar ja tako mislim

jedan senzor mjeri temperaturu u odlasku drugi mjeri temperaturu u dolasku (odlazak-dolazak=utrošena energija) zapravo i nije baš;
rezultat je razlika u temperaturi koju kalorimetar preračunava u kcal e to što on radi je difer.

Odlasku i dolasku cega ? vode kroz kotao pretpostavljam ?

nego oprosti sto gnjavim ali zar je tako tesko nabavit ili posudit od susjeda digitani fotoaparat i poslikat cu čeliju od inoxa ?

ovako je sve na "pukim" rekla kazala Very Happy
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 15.5.2009. pet. 00:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo za tebe ću sad ić rastavljat čitavu skalameriju, ako je OLIMPUS digitalni onda neću morati nikog moliti? Šta misliš da saćekaš malo ?
[Vrh]
grizli

PostPostano: 15.5.2009. pet. 00:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo za tebe ću sad ić rastavljat čitavu skalameriju, ako je OLIMPUS digitalni onda neću morati nikog moliti? Šta misliš da saćekaš malo ?

ma ok nema problema.... Wink

Nego daj mi reci kolika je tocni temperatura inox čelije u ponom pogonu ? tj do koje temo se voda nutra zagrije?

Te kako si radio kuciste za inox ploce da li od plastike i koje točno vrste?

hvala
[Vrh]
MIIIKIII

PostPostano: 22.5.2009. pet. 22:16    Naslov: FlashBack Citirajte i odgovorite

Gledajuci sve silne filmice po "YUBITU" naletim na ovaj zanimljivi.

Tako gledam ja i vec si pomislim, kako je ovaj lik uspio zapaliti direktno iz bubllera smjesu HHO, a da mu se ne desi takozvani "FLASHBACK"
....i gle na moje iznenadjenje pri kraju filmica upravo se to desi.
E sada, isto to sam i ja radio i pokusavao, ali prvi puta sam se grdno opekao jer sam koristio medicinsku iglu kao plamenik, i staklenu posudu kao bubller koja se cijela rasprsnula nakon pripaljivanja. Na moju srecu nije bilo nista opasno. Male ogrebotine Shocked trlja oci Shocked

Nakon drugog pokusa sa plasticnim bublerom desavalo se isto ali potpuno bezopasno. U svakom slucaju i u svakom pokusaju nisam uspio dobiti goruci plamen. Da li je mozda problem u kolicini proizvedenog HHO jer kod mene je sigurno za oko 30% manje nego na ovom klipu. Takodjer manji je i promjer gumenog crijeva od bubblera do igle, ali kada prislonim iglu blizu uhu, osjeti se fini pritisak i pirenje.....

Na nekim drugim klipovima sam vidio kako likovi izradjuju taj tzv "Flash Back Arrestor". naime radi se o obicnom komadicu cijevi promjera cca 2cm i duzine priblizno 8-10cm, ispunjenom sa "Fine Bronze Wool" ili po naski bronzanom piljevinom. Meni to lici na onu zicu sto se pere jako zaprljano sudje. Da li je netko pokusavao napraviti nesto slicno i ima li to smisla ili je i ovo samo jedan od mali milion suludih i fake klipova?

Tu su video klipovi o izradi i testiranju istog

http://www.youtube.com/watch?v=TT86HbZRe-0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=LRdsTxXXvtM&feature=related

"UBI ME STRUJA" HVALA NA SAVJETIMA IZ PRETHODNIH POSTOVA, palac respekt

Zadnja promjena: MIIIKIII; 24.5.2009. ned. 10:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ubi me struja

PostPostano: 22.5.2009. pet. 22:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

gledaj nemožeš tako!

pritisak znatno varira pogotovo ako napraviš seriju čelija, prije blub. moraš staviti neku prigušnicu a najbolje profesionalan ograničivać pritiska tako da na "izlazu" uvjek imaš konstantu ne veću od 0.15 bara, dalje, za konstantan plamen treba ti plamenik sa zaštitom jer je HHO mješavina GOTOVE zapaljive smjese i kada ga ti potpališ na "igli" on slobodno sagori do bluba!! jel kontaš?
[Vrh]
MIIIKIII

PostPostano: 22.5.2009. pet. 22:55    Naslov: BLUB Citirajte i odgovorite

....
razumijem te,

ali jako me iznenadio ovaj klip jer se na njemu vidi da ovaj lik spaljuje smjesu HHO bez zaštite i tako koristi nekoliko minuta bez sagorijevanja do bluba. To se desilo tek pri kraju klipa. Ja nisam uspio ni na kratko zapaliti plamen i da vdim kako gori, sve sto sam cuo je priguseni prasak. Rolling Eyes

BTW imam samo jednu ćeliju

"UBI ME STRUJA" nije ti fora reci kupi ovo , ovo i ovo i radit će, treba sam nesto iskemijati, u tome je čar, nadam se da se slažeš sa mnom jer si i sam kreator sistema za centralno grijanje na kojem ti svi mogu zaviditi i koji je kao takav "UNIKATAN" Very Happy Very Happy

-Reci mi ima li smisla taj "uradi sam" "Flash Back Arrestor", i di nabaviti ili iz čega iskoristiti ili izvaditi taj profesionalni ograničivać pritiska? Very Happy

Pretpostavljam da kao plamenik ne može pslužiti neki plamenik za lemljenje ili recimo igla za pumpanje lopte Confused ??

-palo mi je na pamet da u sustavu za centralno zakljucavanje auta, postoji mali ventil koji je jako osjetljiv i propusta samo u jednom smijeru, pokusat cu sa njim ići kao zastitom, pa sta bude.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 98, 99, 100  Sljedeća
Stranica 3 / 100.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.