<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

HHO
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 98, 99, 100  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
fire

PostPostano: 8.3.2016. uto. 22:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:
Mislim da HHO još nije, a i pitanje je da li će ikad biti jedino gorivo za pokretanje auta zbog razno raznih gubitaka koji se javljaju kod njegove proizvodnje.

HHO može biti katalizator za oslobađanje energije koja bi inače bila izbačena ispuhom (nesagoreni benzin ili još bolje dizel). Tu mu je neka budućnost, ima dečki s foruma koji su štedili na taj način.
To su količine od 2-3% s obzirom na gorivo.

Tesko da moze biti katalizator kod gorenja benzina, benzinski motori imaju ispod 10ppm HC, tj. u prevodu skoro sve spale.
Imao hho, samo mi je povecao potrosnju i skoro unistio motor. U prevodu zmijsko ulje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomy

PostPostano: 8.3.2016. uto. 22:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se fire, znam da benzin skoro potpuno sagori,ali ako je neki stari i tu ima mjesta za uštedu,a i na dizelima vrijedi stariji imaju bolje uštede. Kod HHO vrijedi pravilo: "Starije je bolje!"
[Vrh]
Gec

PostPostano: 8.3.2016. uto. 22:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:
Mislim da HHO još nije, a i pitanje je da li će ikad biti jedino gorivo za pokretanje auta zbog razno raznih gubitaka koji se javljaju kod njegove proizvodnje.

HHO može biti katalizator za oslobađanje energije koja bi inače bila izbačena ispuhom (nesagoreni benzin ili još bolje dizel). Tu mu je neka budućnost, ima dečki s foruma koji su štedili na taj način.
To su količine od 2-3% s obzirom na gorivo.
Nakon mojih igrarija sa HHO mogu reći da definitivno radi kao katalizator, kritično je naći optimalnu količinu HHO u smjesi, ne valja ni premalo ni previše. Mislim da je bilo negdje ispod 0,5%, na šlep službi od frenda smo dobili 25-45% uštede ovisno da li je bio pod teretom ili prazan. Motor od kosilice je radio savršeno samo na 1,5L/min HHO. Ima puno efekata kod HHO koji su jednostavno neobjašnjivi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gec

PostPostano: 8.3.2016. uto. 23:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:

Tesko da moze biti katalizator kod gorenja benzina, benzinski motori imaju ispod 10ppm HC, tj. u prevodu skoro sve spale.
spali katalizator, izvadi katalizator pa ćeš izmjeriti 3-4000 ppm-a CO.
Meni je Mazda Dizel u leru imala 660 ppm-a CO, kad sam uštekao HHO to je palo na 30 ppm-a. Benzinac je imao 1-2 ppm-a.
[Vrh]
fire

PostPostano: 8.3.2016. uto. 23:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bez katalizatora(izvaden jer nemogu naci dovoljno veliki katalizator) uvijek imam ispod 10 ppm HC-a. Ispravan motor.

Kaj je s onom nagradom ako se dokaze da HHO smanjuje potrosnju kod benzinskih motora? Jos ju nitko nije uzeo?
[Vrh]
riba

PostPostano: 9.3.2016. sri. 12:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je, Randi donira 1000000$ za dokazivanje takvih stvari Smile
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 9.3.2016. sri. 13:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Tako je, Randi donira 1000000$ za dokazivanje takvih stvari Smile

ko je randi
[Vrh]
riba

PostPostano: 9.3.2016. sri. 13:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

James Randi, poznati znanstvenik i skeptik, ima svoju zakladu ili nešto, nemam pojma, google će znati više Smile
[Vrh]
creatin

PostPostano: 9.3.2016. sri. 13:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
fire je napisao/la:

spali katalizator, izvadi katalizator pa ćeš izmjeriti 3-4000 ppm-a CO.
Meni je Mazda Dizel u leru imala 660 ppm-a CO, kad sam uštekao HHO to je palo na 30 ppm-a. Benzinac je imao 1-2 ppm-a.

Meni na starom dizelu znatno smanjio potrosnju, ali samo na otvorenom, po gradu nema nikakve razlike, a posto se samo vozim po gradu HHO mi uopce ne koristi.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 9.3.2016. sri. 20:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
Bez katalizatora(izvaden jer nemogu naci dovoljno veliki katalizator) uvijek imam ispod 10 ppm HC-a. Ispravan motor.

Kaj je s onom nagradom ako se dokaze da HHO smanjuje potrosnju kod benzinskih motora? Jos ju nitko nije uzeo?
Ne valja ti instrument, nema teorije da bez katalizatora imaš takav HC, mjeri CO, to pokazuje sve, ako si izvadio katalizator CO je katastrofa, tj. na razini auta iz kraja 80-tih. Ove priče o nekoj nagradi koja se nudi su priče za malu djecu. Više puta sam napisao i iza toga stojim. HHO će dati osjetnu uštedu kod starijih dizela sa Bosch pumpom (ne kod svih) i nekih starijih benzinaca, kod novijih će to biti malo ili nikako a kod svih će ekologija biti poboljšana. Iako nisam više u tom điru za neku ozbiljnu lovu ću to vrlo rado dokazati, ukoliko ne dokažem ništa od ovoga što sam napisao spreman sam izgubiti novac i javno se ispričati. Nadam se da ne trebam opet ovdje prilagati mjerenje snage i okretnog momenta koji su napravljeni na tvojim valjcima sa i bez HHO gdje se jasno vidi povećanje performansi sa HHO? Često si pisao da je priča o HHO proizvod mašte i placebo, pa daj mi objasni kako placebo djeluje na TVOJE valjke Cool

Zadnja promjena: Gec; 9.3.2016. sri. 20:55; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 9.3.2016. sri. 20:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:

Meni na starom dizelu znatno smanjio potrosnju, ali samo na otvorenom, po gradu nema nikakve razlike, a posto se samo vozim po gradu HHO mi uopce ne koristi.
To je moguće zato jer imaš konstantnu proizvodnju HHO koja odgovara smjesi na otvorenoj cesti pri konstantnom gasu, u gradskoj vožnji imaš promjenjive uvjete a stalno istu proizvodnju HHO, zato nema koristi. Dok sam se igrao sa tim plan je bio napraviti promjenjivo doziranje HHO prema opterećenju motora....hebiga otišao sam u neke druge sfere i zapustio to Very Happy
[Vrh]
fire

PostPostano: 9.3.2016. sri. 22:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
fire je napisao/la:

Ne valja ti instrument, nema teorije da bez katalizatora imaš takav HC, mjeri CO, to pokazuje sve, ako si izvadio katalizator CO je katastrofa, tj. na razini auta iz kraja 80-tih. Ove priče o nekoj nagradi koja se nudi su priče za malu djecu. Više puta sam napisao i iza toga stojim. HHO će dati osjetnu uštedu kod starijih dizela sa Bosch pumpom (ne kod svih) i nekih starijih benzinaca, kod novijih će to biti malo ili nikako a kod svih će ekologija biti poboljšana. Iako nisam više u tom điru za neku ozbiljnu lovu ću to vrlo rado dokazati, ukoliko ne dokažem ništa od ovoga što sam napisao spreman sam izgubiti novac i javno se ispričati. Nadam se da ne trebam opet ovdje prilagati mjerenje snage i okretnog momenta koji su napravljeni na tvojim valjcima sa i bez HHO gdje se jasno vidi povećanje performansi sa HHO? Često si pisao da je priča o HHO proizvod mašte i placebo, pa daj mi objasni kako placebo djeluje na TVOJE valjke Cool

Auto mi bez katalizatora ima HC ispod 10ppm, i CO ispod 0.1%(obicno instrument pokaze 0%). Jebiga, isravan auto i ispravno izgaranje. Ako nastaje HC ili CO znaci da je izgaranje nepotpuno, tj. da ce vise trositi.

Nagrada za HHO postoji, ali s razlogom ju nitko nije uzeo.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 9.3.2016. sri. 22:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:

Auto mi bez katalizatora ima HC ispod 10ppm, i CO ispod 0.1%(obicno instrument pokaze 0%). Jebiga, isravan auto i ispravno izgaranje. Ako nastaje HC ili CO znaci da je izgaranje nepotpuno, tj. da ce vise trositi.

Teško da imaš takve rezultate na plinu a na benzinu nemoguće. Benzinci bez katalizatora su imali 3,5% CO a ti imaš 0,1%? Moraš odati tajnu silnim inženjerima u auto industriji koji su izmišljali katalizatore da postignu takve rezultate...ili je tvoj Opel 20 godina ispred svog vremena smijeh1
[Vrh]
fire

PostPostano: 10.3.2016. čet. 10:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
fire je napisao/la:

Teško da imaš takve rezultate na plinu a na benzinu nemoguće. Benzinci bez katalizatora su imali 3,5% CO a ti imaš 0,1%? Moraš odati tajnu silnim inženjerima u auto industriji koji su izmišljali katalizatore da postignu takve rezultate...ili je tvoj Opel 20 godina ispred svog vremena smijeh1

Nazalost zivis u dobe frge i toga. Danasnji benzinci nemaju 3.5% CO.

A ako imas 3.5% CO prije katalizatora to znaci da ti auto radi u uzasno bogatoj smijesi i da nema kisika u ispuhu. Ako nema kisika onda katalizator nemoze oksidirati CO i poslije katalizatora ces opet imati 3.5% CO.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 10.3.2016. čet. 17:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
Gec je napisao/la:
fire je napisao/la:

Nazalost zivis u dobe frge i toga. Danasnji benzinci nemaju 3.5% CO.

A ako imas 3.5% CO prije katalizatora to znaci da ti auto radi u uzasno bogatoj smijesi i da nema kisika u ispuhu. Ako nema kisika onda katalizator nemoze oksidirati CO i poslije katalizatora ces opet imati 3.5% CO.
3,5% CO imaju zato što benzinci nemaju idealno izgaranje, da imaju onda bi CO bio nemjerljiv i katalizator nebi bio potreban. Tvoj Opel ima motor konstrukcije 80-tih godina i bez katalizatora ima emisiju plinova ispod svih Euro normi, no eto ti sa tamo nekim potenciometrom podesiš smjesu da zadovoljava EURO IV normu koju jedva ispune moderni benzinci noviji od 2005- 2006.g sa opakim katalizatorima smijeh1 Budi na oprezu da ti ovi iz Volkswagena ne popale taj "čudnovati" potenciometar, sa njim bi uštedjeli milijarde smijeh2
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 98, 99, 100  Sljedeća
Stranica 99 / 100.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.