<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Zaleđena elisa
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
inch

PostPostano: 16.1.2009. pet. 12:24    Naslov: Zaleđena elisa Citirajte i odgovorite

kako je zadnjih dana padala ledena kiša tako je potpuno prekrila elisu moje vjetrenjače, e i sad imam problem, vjetar je počeo puhati ali nema sunca da otopi led sa lopatica, e i sad kad se okreće vibrira i to prenossi na stup a i ležaj trpi..

ima neko ideju kako to popraviti, možda neka boja premaz na koji se ne hvata led ili..??

Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bezkomentara

PostPostano: 16.1.2009. pet. 14:57    Naslov: Re: Zaleđena elisa Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
kako je zadnjih dana padala ledena kiša tako je potpuno prekrila elisu moje vjetrenjače, e i sad imam problem, vjetar je počeo puhati ali nema sunca da otopi led sa lopatica, e i sad kad se okreće vibrira i to prenossi na stup a i ležaj trpi..

ima neko ideju kako to popraviti, možda neka boja premaz na koji se ne hvata led ili..??

Rolling Eyes

Danas ima sunca... skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
m2

PostPostano: 16.1.2009. pet. 15:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaliti vjetrenjaču sa toplom vodom ?
[Vrh]
inch

PostPostano: 16.1.2009. pet. 15:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

otopilo je ali tek popodne i sad radi normalno, bojim se da je pretrpila oštećenja kao i stup

a kako to spriječiti u buduće, neznam stvarno..grijačima na propeleru ili?
[Vrh]
inch

PostPostano: 16.1.2009. pet. 15:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

m2 je napisao/la:

kako da je skidam ili se pentram na krov

a još od krova strši tri metra Rolling Eyes

- to je bilo skroz u ledu - kao voskom zalivena, niej se ni okretala oko sebe i rep se smrzo, poslje je elisa proradila ali led je težak i balans i onda je lupala i skakala ko luda.. Shocked
[Vrh]
bezkomentara

PostPostano: 18.1.2009. ned. 11:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
m2 je napisao/la:

kako da je skidam ili se pentram na krov

a još od krova strši tri metra Rolling Eyes

- to je bilo skroz u ledu - kao voskom zalivena, niej se ni okretala oko sebe i rep se smrzo, poslje je elisa proradila ali led je težak i balans i onda je lupala i skakala ko luda.. Shocked

Pravilo broj jedan... ako ti se šajba na autu zamrzne pod slojem leda, nikako je ne zalijevati vrućom vodom jer će puknuti. plazi jezik

Vjetrenjača možda nije šajba na autu, ali nagli termalni šokovi oslabljuju bilo koji materijal. Confused

Ono što znam za velike vjetrenjače predviđene za rad u sjevernom krugu jest da unutar elisa imaju nekakve grijače koje spriječavaju hvatanje leda na njih. Može li se nešto slično izmisliti i za malu vjetrenjaču, ne znam. Možda postoje sredstva ili premazi koji spriječavaju hvatanje leda, pa da se o tome možda raspitaš. Isto tako bilo bi dobro saznati da slučajno ne oštećuju materijal... placko

Isto tako, čisto retoričko pitanje: koji su to materijali u modernim frižiderima i frizerima koji spriječavaju hvatanje leda?

A može li se staviti na nju vunene rukavice, isto tako ne znam... smijeh1
[Vrh]
Free Energy

PostPostano: 18.1.2009. ned. 11:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

crijevo i šibaj ju hladnom vodom. Hladana voda je 10+ stupnjeva tako da će otopiti led a neće trpiti oštećenja Confused
[Vrh]
inch

PostPostano: 18.1.2009. ned. 12:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

bezkomentara je napisao/la:

Pravilo broj jedan... ako ti se šajba na autu zamrzne pod slojem leda, nikako je ne zalijevati vrućom vodom jer će puknuti. plazi jezik

Vjetrenjača možda nije šajba na autu, ali nagli termalni šokovi oslabljuju bilo koji materijal. Confused

Ono što znam za velike vjetrenjače predviđene za rad u sjevernom krugu jest da unutar elisa imaju nekakve grijače koje spriječavaju hvatanje leda na njih. Može li se nešto slično izmisliti i za malu vjetrenjaču, ne znam. Možda postoje sredstva ili premazi koji spriječavaju hvatanje leda, pa da se o tome možda raspitaš. Isto tako bilo bi dobro saznati da slučajno ne oštećuju materijal... placko

Isto tako, čisto retoričko pitanje: koji su to materijali u modernim frižiderima i frizerima koji spriječavaju hvatanje leda?

A može li se staviti na nju vunene rukavice, isto tako ne znam... smijeh1

ma znam i ja da velike turbine imaju grijače, i ne samo zimi već zbog brzine vrhova krila se pothlade i ond avjerojatno kondezat i smrzava..e a tu u mom slučaju imamo zarobljeni rotor od ledene kiše, ono baš je bila kvrga leda, i jedno vrijeme je radila sa ledom na rotoru što je oštetilo sigurno, ležaj npr. od oscilacija ai veće mase.. Rolling Eyes

i nemam riješenja za ovo, niej ledena kiša svaki dan ali će se ponoviti opet za koji tjedan..mislim da bi najbolej bilo zakočiti rotor..
[Vrh]
grunf

PostPostano: 6.2.2009. pet. 14:52    Naslov: Re: Zaleđena elisa Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:

Rolling Eyes

Premaži tamnom bojom, sigurno će pomoći. palac
[Vrh]
inch

PostPostano: 6.2.2009. pet. 15:26    Naslov: Re: Zaleđena elisa Citirajte i odgovorite

grunf je napisao/la:

Premaži tamnom bojom, sigurno će pomoći. palac

i ja tako mislim ali treba misliti i na ljeto i žegu Rolling Eyes tamna boja - sunce - zamor materijala.

ali bolje zakočiti rotor pa kad se odmrzne otkočiš.
[Vrh]
inch

PostPostano: 1.3.2009. ned. 13:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje...

htio bi umjesto uobičajenih krila od punog materijala, poput plastika, kompozita, lima, načiniti krila od nečega kao platno ili jedra..

koji materijal bi bio dobar i duže vremena izdržao izložen vremenskim prilikama, naravno da je lako nabavljiv ??
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 1.3.2009. ned. 13:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inch..jel se odledila elisa plazi jezik

Zakaj sad to? Uzmi ceradu od kamiona Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 1.3.2009. ned. 13:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

odledila se elisa i mislim da su oštećenja minimalna - ali malo zuji ležaj Confused ili mi se čini da rezonira preko krova i rogova Rolling Eyes

a predebela ta cerada od kamiona, ali poslužila bi - neznam kolko traje cerada na suncu ??

ali neko tanje plastificirano platno, to bi bilo odlično..da nekažm fino kao padobran a čvrsto i trajno.
[Vrh]
viktor_13

PostPostano: 1.3.2009. ned. 18:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
pitanje...

htio bi umjesto uobičajenih krila od punog materijala, poput plastika, kompozita, lima, načiniti krila od nečega kao platno ili jedra..

koji materijal bi bio dobar i duže vremena izdržao izložen vremenskim prilikama, naravno da je lako nabavljiv ??

Probaj naći onakvog platna što koriste za vjetrokaze na moru,kad prikazuju na televiziji da je vjetar preko 150km/h i onda kao vreća ono mlatara na vjetru.
Zaledila se elisa trlja oci trlja oci Shocked Shocked na moje dvije vjetrenjače se to još nije dogodilo,a bila je jednom temperatura -14.
[Vrh]
inch

PostPostano: 1.3.2009. ned. 18:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

viktor_13 je napisao/la:

Probaj naći onakvog platna što koriste za vjetrokaze na moru,kad prikazuju na televiziji da je vjetar preko 150km/h i onda kao vreća ono mlatara na vjetru.
Zaledila se elisa trlja oci trlja oci Shocked Shocked na moje dvije vjetrenjače se to još nije dogodilo,a bila je jednom temperatura -14.

zaleđeno od ledene kiše, to je zeznuto, nije se zaledila od niske temperature Rolling Eyes

probat ću s ceradom pa onda svilom i sl...ali ako rotor nije lakši od običnog tad enma smisla..9 krila će imati.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.