<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Električni,ili još bolje ebike za dostave, primarno sredstvo
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
david12345

PostPostano: 18.5.2020. pon. 18:33    Naslov: Električni,ili još bolje ebike za dostave, primarno sredstvo Citirajte i odgovorite

Pozdrav, neki privatni problemi koji su teško rješivi su mi se pojavili u životu. Došao sam do situacije da mi je e moto bike potreban. Neke od situacija za koje bi mi trebao su dostave po ZG Wolt, glovo itd. Dnevno napravim cca 100 - 140 km u 9 sati cca to je neki prosjek. Radim svaki dan skoro, iznimno ove dane ne. Vozim po kiši, vjetru, mećavi, pljusku, suncu i tako. Volio bih napraviti ebike sa sjedalom, koji bi bio vodoodbojan, tj da ga po kiši mogu voziti bez problmea, ili bojazni da nešto krene po zlu. Imam nekih 80 kg, plus još puna torba za dostavu bude cca 15 kg, te bih u nekim situacijama možda i curu vozio na njemu, napravio bih sa onim e moto sjedalom. Jedan od dosta oku privlačnih bicikala je ovaj https://www.youtube.com/watch?v=B1-vh3m6zI8&t=199s . Čisto radi osobne preferencije, stresa lanca, i mogućih komplikacija volio bih uzeti 100 % hub motor, brzina maksimalna mi ne treba veća od kojih 40 do 50 km h , domet bih volio da je kojih 100km , ako se može malo podebljati bilo bi super, ćelije bih uzimao sa nkon.eu osim ako nema neki bolji omjer cijene, kvalitete i mogućnosti, volio bih najbolji bms za bateriju koji je moguć, i qs ili cromotor pošto znam da su oni jedni od najboljih, torque mi nije potreban da mi pali gume, nego da me pokrene čisto tek toliko, kontroler bi uzeo http://www.sabvoton.net/ osim ako nema neki bolji, načitao sam se i nekih problema sa određenim modelima kontrolera da od 2015. su lošiji lemovi, ili smd komponente i tak, uglavnom volio bih bicikl koji neću puno morati popravljati, ne vozim nasilno, 95% puta mi je isključivo asfalt, penjanja imam ponekad u danu, cca 5 puta je dostava ili kupljenje hrane na Mesničkoj i tak , bicikl sa linka ima slijedeće specifikacije, ne znam koliko supercharger unistava baterije, ali ako ima nesto sto ne traje dugo punjenje, da u pauzi od recimo pola sata nadopunim za jos nekih 70 km dometa bilo bi super :
CyberBike Specs:
- 27kW peak power
- 3,2kWh battery
- 3kW built in charger
- 120kmh max speed (75 MPH) ---- meni treba max 60 km h , to sami puno rekao jer u principu nemam ni gdje u svojoj situaciji razviti takvu brzinu
- Range over 100km (62 miles) --- domet eto tak negdje 100 km, plus minus gore dolje ak se da dodati
Posudio bih novce, kompletan ceh bi bio cca 20000 do 30000 kuna max , uzeo bih 18 inche kotače za motor jer sam čitao da je najveći izbor dijelova za njih, i volio bih kada bi u nekome najgorem slučaju mogao voziti takav bicikl ako ostane bez struje, recimo tocka do tocke b kojih 3 km , obavezno bih imao industrijske ležajeve, bicikl bih novi kupovao kroz nekih mjesec dana, svaka sugestija, prigovor, prijedlog, i mišljenja su dobrodošli, pozivi na krug oko jaruna su isto dobro došli ako imate nešto slično da probam, težinu ako je ikako moguće ne bih da prelazi 65 kg . Hvala Vam na pročitanome postu, i svako dobro.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 19.5.2020. uto. 03:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Wow odlican projekt, svidjaju mi se WS2812 ledice iza, to je jeftino a potpuno programibilno rijesenje, i ledice naprijed, imas CREE ili Lumileds optike od 20mm to je standard mozes tako usko svijetlo napraviti po PS-u da baca a bude 50W...
Jako podsjeca na greyborga, imas za kupiti vec slozenih greborgova po forumu i po njuskalu (kad naleti), mozda ti je bolje tako? vidi sa debelim...
Koliko kosta okvir za motor sa youtube linka(to je prije motocikl koji cecs vjerovatno morati regat) vjerovatno si se raspitao?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
david12345

PostPostano: 19.5.2020. uto. 10:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidio sam da ih ima za kupiti, no brine me vožnja po kiši, a i pitanje je koliko su neki voženi, i da li mi se isplati polovno uzimati, ili novo. Mislim svaki greyborg je realno van zakona, osim ako se ono od 250w nije promijenilo? Ne bih uzimao ovaj sa youtuba, jer je meni dosta toga nepotrebno,a i koliko sam skužio to je hub motor koji je prenamijenjen u middle motor?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 19.5.2020. uto. 11:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za ovo sto trebas jedna varijanta je brzo punjenje (vise stetno za baterije), a druga varijanta da imas dva baterijska paketa - jedan vozis dok se drugi puni i samo ih zamijenis u par minuta.

Ovo sto si poslao linkove je motor a ne bicikl koji bi trebalo atestirati, tako da ti je mozda eBike bolja varijanta, a u tom rangu cijene (do 30k kn) bi trebao moci dobiti stvarno dobar elektricni bicikl (npr. Specialized, Giant ili tako nesto) i barem jednu rezervnu bateriju.
[Vrh]
david12345

PostPostano: 19.5.2020. uto. 12:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

e moto, to je isto kao i greyborg? e bike ima velike stresove na komponente, lanac, chain ring, a i nema moto seat, 250w ograničenje nije neka sreća, bilo kakvi čipovi i to mi i nije neka želja.
[Vrh]
tossa

PostPostano: 19.5.2020. uto. 12:46    Naslov: waoou Citirajte i odgovorite

mislim da bi ti polovni twizi najbolje odgovarao,, solidan domet,, straga ima mijesta za pakete i slicno a kad ne radis zadnje sijedalo za zenu.. curu..itd.. zasticen od kise.... a dovoljno brzo ide..i registracija je jako mala.. jako puno se koristi u irskoj u DUBLINU ZA DOSTAVE A VIDJAO SAM IH PUNO I U LIVERPULU KAO DOSTAVNA VOZILA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Cose

PostPostano: 19.5.2020. uto. 12:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

david12345 je napisao/la:
e moto, to je isto kao i greyborg? e bike ima velike stresove na komponente, lanac, chain ring, a i nema moto seat, 250w ograničenje nije neka sreća, bilo kakvi čipovi i to mi i nije neka želja.

Kod nas ne postoji emoto kao posebna pravna kategorija - imas bicikle, imas mopede do 50ccm i imas motocikle.

Greyborg je bicikl, a bicikli mogu imati prekidac za upaliti "off-road" mode gdje moze biti veca snaga i brzina od 250W/25km/h, a onda je na vozacu da to koristi na ispravan nacin.

Za mopede i motore trebas imati registraciju, za neke i A kategoriju a za sve zajedno bi trebalo napraviti homologaciju samogradnje da bi se to uopce moglo registrirati (mucho komplikato).

Ako vec gledas u tom smjeru, radije vidi sto ima od gotovih tvornickih elektricnih skutera, pa onda gledaj sloziti jacu bateriju:

https://www.njuskalo.hr/motori?motorTypeId=133
[Vrh]
tossa

PostPostano: 19.5.2020. uto. 12:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kupis Twizi vidjao sam ih kao dostavna vozila jako puno u Dublinu ..londonu Amsterdamu Antverpenu mislim da on isppunjava sve tvoje zahtjeve,, naravno onaj sa dva sijedala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
david12345

PostPostano: 19.5.2020. uto. 14:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

uzeo bih greyborg sa moto sjedalom, i sa prekidačem za offroad koji je potpuno zasticen od vode, tj koliko je to moguće.
[Vrh]
anito

PostPostano: 19.5.2020. uto. 19:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:

Jako podsjeca na greyborga, ......

Po čemu CyberBike podsjeća na Greyborga???
Nisu ni malo slični. Ni po izgledi, ni konstrukciji ni po pogonu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
creatin

PostPostano: 19.5.2020. uto. 21:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

uzeo bih greyborg sa moto sjedalom, i sa prekidačem za offroad koji je potpuno zasticen od vode, tj koliko je to moguće.

Sto ne uzmes obican bike preradjen u e-bike?
S minimalno 1 kW motorom, brzina ud 48V bateriju 40-45 km/h, vozis po svim vremenskim uvjetima, jedino ako uletis u jezero ce prestati raditi.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 20.5.2020. sri. 09:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:

Sto ne uzmes obican bike preradjen u e-bike?
S minimalno 1 kW motorom, brzina ud 48V bateriju 40-45 km/h, vozis po svim vremenskim uvjetima, jedino ako uletis u jezero ce prestati raditi.

Običan bike jedino ne udovoljava tome da voziš curu na njemu ali za 30 kkn
možeš kupiti 2 s tim da tvoj ima dvije baterije i još ostane novca.
Sa dvije baterije imaš dometa koliko god ti treba, jednu prazniš a druga je na punjaču a zamjena traje 10 sec.
[Vrh]
david12345

PostPostano: 20.5.2020. sri. 09:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam fs cube amr , za dostave oko trga i penjanje na rizole je idealan,nedostatak mi je kondicija, ako postoji električni dodatak sa kojim bih dobio 120 km aktivnoga pogona razmislio bih o nabavi takvoga nečega.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 20.5.2020. sri. 11:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, ajde dođi do mene probat.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
creatin

PostPostano: 20.5.2020. sri. 13:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam fs cube amr , za dostave oko trga i penjanje na rizole je idealan,nedostatak mi je kondicija, ako postoji električni dodatak sa kojim bih dobio 120 km aktivnoga pogona razmislio bih o nabavi takvoga nečega.

Postoji naravno, uzmi u obzir da ces se na e-bikeu jos vise opustiti, pedalirati ces, ali ce te ponijeti sto mozes samo po "gasu", sa 2 baterije je 120 km izvedivo.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 1 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.