<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

NOVOSTI
Idite na 1, 2, 3 ... 205, 206, 207  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
HAL9000v2.0

PostPostano: 16.12.2008. uto. 12:34    Naslov: NOVOSTI Citirajte i odgovorite

Th!nk u krizi.

Zadnja promjena: HAL9000v2.0; 16.12.2008. uto. 13:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.12.2008. uto. 13:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

elektro je napisao/la:
evo sam citao u PM-magazinu nesto od Hybrid-Autima.
Firma Bosch radi na Mild i Strong Hybridu.

Mild Hybrid ima jedan manji E-motor, start-stop funkciju,regenerativno-kocenje,pojacanje okretnog momenta, ali nemoz da vozi samo na struju.
Strong Hybrid ima sve analogno kao Mild-Hybrid, ali posjeduje jaci E-Motor i moze da vozi samo na struju.

Evo Link pa si pogledajte, ja mislim da je stranica i na Engleskom.

http://rb-k.bosch.de/de/leistungverbrauchemissionen/hybridtechnik/hybridsysteme/hybridklassen.html

i jos jedan Link o Hybridnim sistemima

http://www.hybrid-infos.de/

znam da vecina ovde kako i ja sam preferira elektricna vozila, ali posto auto-dinosauruska-industrija i dalje gleda da dobro zaradi, evo par informacija i o tome, kroz Hybrid budu se i radili serisik proizvedeni e-Auti, mozda od 2015-2020 sa vodikom (H2) za sagorijevanje ili za "Brenstoffzellen" celije koje iz O2 i H2 stvaraju struju

elektro je napisao/la:
http://people.fh-landshut.de/~mbl_x5/MBL_X5/Projekt.html

iako hybrid i za taku veliku kilazu, pojedni ideje nisu lose

http://people.fh-landshut.de/~mbl_x5/MBL_X5/Aktuelles/Aktuelles.html

ali nazalost samo jedan ptotutip kao vec stotine drugih Rolling Eyes

elektro je napisao/la:
http://eqmotion.ch/joo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=29&Itemid=44

to je vozilo ko se vozi sa zadovoljstvom trlja oci

http://eqmotion.ch/joo/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=46

trlja oci trlja oci trlja oci koji motori cooooooooooooool

evo jos bolje si ribam oci za cijenu koju traze ..samo 100 000,-€ trlja oci trlja oci trlja oci Shocked Mad

elektro je napisao/la:
evo naleti najednu ljepu stranicu i evo informacije ..nazalost na njemackom

http://www.elektroporsche.de/presse/op_1205.pdf
slike kazu isto dosta ..cak nudi podrsku za preugradivanje itd ??

evo stranica
http://www.elektroporsche.de/index.html
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
elektro

PostPostano: 16.12.2008. uto. 13:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala EV...skloni ond sve ostale topice -- Embarassed Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.12.2008. uto. 13:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

elektro je napisao/la:
hvala EV...skloni ond sve ostale topice -- Embarassed Smile

Nema na cemu, trebali smo odavno otvoriti temu NOVOSTI palac
Tako da smanjimo broj tema i povecamo preglednost
Ako za neku novost bude vise interesa, lako vezane postove izdvojim u zasebnu temu palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Brada

PostPostano: 16.12.2008. uto. 15:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Friški bureki sa oficijalnog BYD sitea - znači nisu naklapanja. VIDI CIJENU!!! skace od srece skace od srece skace od srece

By George Gao From:Gasgoo.com December 15, 2008
Shanghai, December 15 (Gasgoo.com) BYD, the upstart Chinese company best-known for making cell-phone batteries, began selling its F3DM hybrid electric car today in the Chinese market, said sina.com. As the country's first mass-produced electric hybrid vehicle, the car is expected to retail for 149,800 yuan ($21,200) in China and will make its way to the U.S. in 2010.

After five years of innovation and development, BYD has brought its F3DM electric hybrid technology to maturity. The F3DM model is equipped with the world's first dual hybrid power system, for the driver to switch between EV and HEV modes. The F3DM is capable of traveling 100km (62 miles) on electric power provided by the battery to meet daily driving needs. In contrast, the dual-mode electric models of GM and Toyota can travel only 25km without recharging.

As China’s first mass-produced electric hybrid car and BYD's latest flagship model, the F3DM will be attached with a new blue BYD label specially designed for BYD new-energy cars. The electric hybrid F3DM has been approved for production and sale by China's Ministry of Industry and Information Technology (MIIT) - the state regulator of China's auto industry. The Chinese government is encouraging automakers to make clean-energy vehicles.

DM stands for Dual Mode, and refers to the combination of an electric drive system and a hybrid system, BYD Auto explained. The automaker is offering drivers the choice of being able to either refuel the hybrid system or simply plug the vehicle into any 220 volt electrical outlets to recharge the battery for the car's electric motor.

Today, BYD Auto launched its F3DM electric hybrid car to the Chinese market only, selling it for about 149,800 yuan. The Chinese automaker has said it will export its F3DM to the United States by 2010. The F3DM electric hybrid model is set to make its global debut at the Detroit auto show next month.

BYD are also planning to launch other DM vehicles over the next few years, including SUVs and MPVs which will follow the design of the current F3DM. The company said it will launch an 'all-electric' BYD F3 and BYD E6 in 2009.

link: http://www.gasgoo.com/auto-news/1008718/BYD-F3DM-electric-hybrid-car-goes-on-sale.html

Ovo sve bi trebalo ići u BYD thread ali ipak je važnije kao novost. Smile

Nevezano uz aute BYD ozbiljno radi na greencajg tehnologijama.

BYD is working with MidAmerican (Warren Buffett) to develop batteries that store power generated from wind and power sources, Wang said. The products may be commercialized in one to two years, he said.
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 16.12.2008. uto. 15:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo cak i ne izgleda lose (strasno me podseca na nesto , ali ne znam na sta...). Vidim da je jak "uticaj" nacinio mercedes i bmw Very Happy . Ako slicna cena bude i u evropi (2853 godine , kad zavrse homologaciju i ostali ih puste da prodaju u evropi), to je , verovatno , jedini proizvod za koji bih uzeo kredit da ga kupim (BTW volim da se pruzam koliko mogu , pa kredite ne koristim nikako).
[Vrh]
Brada

PostPostano: 16.12.2008. uto. 16:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na homologaciji se već mjesecima radi. Odabrana je neka niskozemska firma, a koliko znam i zastupnik za 'rvacku je već poznat. Slijedom stvari sve zemlje u okruženju će moći kupiti vozilo.

Baš me zanima kako će pokušati minirati Warrena Buffetta u pokušaju vraćanja investiranog kapitala. Nešto mi govori da i on konja za trku ima makar to bilo u EU. Prodaja njemu 10% upravo onog dijela firme koja se bavi automobilima im je ingeniozni potez.

Stvarno se veselim dolasku tog auta jer se već sada kod zaspalih EU proizvođača panično vade projekti e-auta iz ladica. Siguran sam da ćemo imati mogućnost KVALITETNO se voziti na struju prije nego što je većina očekivala. Ovo je minicuozno razrađen plan na djelu. vozi auto
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 24.12.2008. sri. 19:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://auto.blog.co.yu/blog/auto/noviteti/2008/10/22/video-yugo-na-elektro-pogon

[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 24.12.2008. sri. 20:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidis , promakao mi je onaj prilog na SAT-u...Nije lose imati fabriku el. auta u "kraju" ,ali je , definitivno , preskupa cena (mozda i ne kad se uporedi sa dalekoistocnim i dalekozapadnim proizvodjacima i njihovim projektovanim cenama buducih e-auta) . Kad bi se onaj veci model (5 vrata) prodavao po ceni ovog "e-yuga" sa litiumskim bat, onda bi to bilo prihvatljivo. Svejedno , bitno je da je pocelo i da ne odustaju (mada razvlace to ispitivanje , kao djubrivo po njivi...)
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 24.12.2008. sri. 22:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim prijatelja Čubija da komentira vozne karakteristike i akcioni radijus prikazanog elektro yuga - hvala
(usprkos tome ja uspijevam svoju toyotu voziti sa 72 km/h, a znatno je teža od prikazanog prototipa yuga...)

Zadnja promjena: VladoK; 24.12.2008. sri. 23:13; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 24.12.2008. sri. 22:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brzina 55 km/h je prihvatljiva za gradsku vožnju, doseg od 130 km je više nego dovoljan. Za moj ukus bili bi bolje da je krajnja brzina 80 km/h a domet recimo 80+ km. U kulturnim zemljama 55 km/h je dovoljno za po gradu, ali ipak smo mi (a oni pogotovo) bliži Balkanu... S tih 55 će se naslušat trubljenja i spominjanja familije Mad

Ali dizajn Rolling Eyes , osobito onaj taxi... Bez komentara, to nije ni za komentar... Još od Multiple nisam vidio tak nekaj grdo....
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 24.12.2008. sri. 22:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kak možeš ovo s multiplom uspoređivat...Multipla je jedan od bolje dizajniranih auta...na nova nego stara...
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 24.12.2008. sri. 23:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
Brzina 55 km/h je prihvatljiva za gradsku vožnju, doseg od 130 km je više nego dovoljan. Za moj ukus bili bi bolje da je krajnja brzina 80 km/h a domet recimo 80+ km. U kulturnim zemljama 55 km/h je dovoljno za po gradu, ali ipak smo mi (a oni pogotovo) bliži Balkanu... S tih 55 će se naslušat trubljenja i spominjanja familije Mad

Tu se slažemo, pogotovo u ove dane predblagdanskih gužvi, auti više stoje nego voze na cestama i ulicama po gradu.
U jutro kad se vozim na posao uglavnom se vozim između 50 - 60 km/sat, više mi ne dopušta moja trasa ceste (poznata ti je prolazio si njom, zavoji-raskršća, loš-prekopan asfalt itd.) svejedno me poneki vozač u velikoj žurbi želi preskočiti preko toyote... No uglavnom ih sve sustižem na prvom raskršću...
Nisu mi baš previše bistri njihovi (beogradski) proračuni brzine u drugoj brzini, jer sam ja sve to probao za sebe na razne načine, a kod mene su i tvoji susjedi iz CVH sve mjerili s kak se veli s đipiesom, u četvrtoj pet banki i ništa više, nisu ni šaltali u petu brzinu. Ja se stalno vozim sve do pete i u petoj brzini.
(Uz put da ti spomenem da je 19. prosinca moja toyota doživjela svoju drugu registraciju u e-izvedbi...)
Čubi je napisao/la:
Ali dizajn Rolling Eyes , osobito onaj taxi... Bez komentara, to nije ni za komentar... Još od Multiple nisam vidio tak nekaj grdo....

Ne sviđa se ni meni i nije mi jasno zakaj to ne naprave ljepše. Netko je od naših forumaša pisao o tome prije više od godinu dana da je i to jedan od razloga da se e-vozila više ne populariziraju, taj grdi dizajn karoserije e-vozila...
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 25.12.2008. čet. 00:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se sa recenim (i svakako u smislu designa) , ali se mora povesti racuna da "Globus" nije isto sto i kineski BYD ili Toyota itd , ali su se ipak prihvatili nezahvalnog posla da na ovim prostorima "probiju led" za e-vozila...Nadam se da ce dogodine (na sajmu verovatno) biti uprilicen i neki test za gradjane ,pa da se moze pricati o necemu konkretno. Inace , video sam mnooogooo bolje stilizovane yugice u garazama , da ne govorim o onima profesionalno odradjenim , ali pretpostavljam da su se odlucili za tako nesto zbog homologacije i trzista na kojem je prodato skoro 2 miliona yuga. Verzija sa 5 vrata nije dopadljiva nikako , pa mi tu logika proizvodjaca nije jasna (BTW , ni REVA nije bas najlepsa na svetu). Sto se brzine i dometa tice , nadam se da ce poraditi na tome , a shodno zahtevima trzista (ako ga budu pratili i osluskivali - a hoce , jer drzava ne stoji iza promasene investicije, kao sto je nekad bilo). Cena mi je najcudnija , jer se radi o olovnim baterijama , a mislim da bi , za te pare, moglo da se dobije nesto sa Li tehnologijom. Najbitnije je da se nesto krece u pravom smeru...
[Vrh]
BB

PostPostano: 25.12.2008. čet. 09:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dizajn???
pa jugić i nije tako loš.
Ali me čudi zašto su, pored tolikih dizajnera iz Srbije koji dobijaju nagrade širom svijeta, izabrali baš turbo-folk pjevaljku da im dizajnira ovo remek djelo od taxi auto?!?!? Very Happy Ovo mi liči na stil Karleuše
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 205, 206, 207  Sljedeća
Stranica 1 / 207.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.