<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nafta
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
north

PostPostano: 22.10.2007. pon. 20:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

temperatura zemlje je na dubini 1m u prosjeku 7 celzijusa
postoje dva nacina koristenja geotermalne energije
prvi sa kolektorom koji je zakopan na dovoljno velikoj povrsini na dubini cirka 1.3m sa tim tipom se ubiti koristi toplina sunca koje je za vreme ljetnih meseci akomuliralo u tlo kolko energije ce se akomulirat u to tlo je pak ovisno i o padalinama i samoj propusnosti tla za padaline
ako se pri kalkulaciji zezne se moze dogodit da se tlo na djelu kolektora zamrzne i da se cak preko ljetnih meseci ne otopi(govorim o zemlji na dubini od 1.3m )
dubinske busotine su pak ovisne o geotermalnoj toplini i toplini vode ako na tim busotinama nije dovoljan protok imate opet probleme
za sad sam vidio najbolje iskoristenje na principu iskoristavanje topline rijeke gde ima dovoljna kolicina vode
inace je to radil prijatelj a postrojenje je staro skoro 30 godina
tehnologija grijanja sa toplotnom pumpom nije nova samo je za nasu drzavu jos uvjek exotika i to dosta skupa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
north

PostPostano: 22.10.2007. pon. 20:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

na ovom forumu pod energetikom imate jako informacija o tome gde pisu ljudi koji su postavili takve stvari

http://www.podsvojostreho.net/index.php?c=0
[Vrh]
inch

PostPostano: 23.10.2007. uto. 16:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

postoji mogućnost sastaviti nešto od elektronike - senzor topline?...ili da radije idem sa dobrim starim viskom i rašljama lol
[Vrh]
north

PostPostano: 23.10.2007. uto. 20:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovak ak planiras trazit mesto gdi je voda zaboravi elektorniku moje iskustvo je pokazalo da su ljudi bolji instrument neg eletronika (osim ak nemas puno para za probne busotine i frajere iz instituta)
dubinske busotine ti mogu prokazat jedino profesionalci koji znaju procjenit i strukturu tla i mesto gdi
a bunare do 50 metara dozivel sam par puta da je covjek u metar odredil i mesto i dubinu kopanja
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 3.11.2007. sub. 20:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
sirova nafta je jučer na njujorškoj burzi prešla cijenu od 96 dolara od barelu
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 3.11.2007. sub. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da bit će gadne prognoze treba se ozbiljno pripremiti na to a smijali ste se kad sam najavio cijenu benze od 10 k. Nego znate šta mene više muči od cijene nafte ? Amerikanci ! Pazite pratim njihovo izvješče o nafti koje daju svaki tjedan. U zadnja 2 izvješća iskazali su pad zaliha benzina i sirove nafte. Muči me pitanje kako ne uspiju nabaviti sirovu naftu ako to ne rješe mogli bi ostati bez benge. E sad moglo bi biti gužve ako počnu kupovati na Londonskoj burzi ili direktno od proizvođača, a gdje čemo mi mali onda doći do crnog zlata ? I sad ono najgore od ovog scenarija kako se sve kuha Turci, Irak danas Pakistan ima nekakvih naznaka da bi ameri mogli na Iran e onda bu derneka Opasan
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 3.11.2007. sub. 22:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nafta je trebala biti blagodat svih ljudi, samo što pravice nema pa neki tu blagodat konzumiraju previše, a oni drugi (među njima i mi), plaćamo lavovski dio njihovih računa...
[Vrh]
north

PostPostano: 3.11.2007. sub. 22:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

nafta poskupljuje so je realno i u kratko vreme ce probitt plafon od 100 dolara i to mozemo progutat
al ako ameri zaozbiljno krenu na iran e one smo u k.....
i to globalno
[Vrh]
Prof. Baltazar

PostPostano: 4.11.2007. ned. 00:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je najbolja stvar koja bi se svijetu mogla dogoditi vrtoglavi porast cijena nafte...ali cu za to vjerojatno biti proglasen potpunim ludjakom.
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 4.11.2007. ned. 09:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prof. Baltazar je napisao/la:
Mislim da je najbolja stvar koja bi se svijetu mogla dogoditi vrtoglavi porast cijena nafte...ali cu za to vjerojatno biti proglasen potpunim ludjakom.

Slazem se. Kad 80% "razvijenog zapada" si nemre priuštit osobno prevozno sredstvo 70% od istih će poćet razmišljat o drugom načinu, 60%od tih koji razmišljaju će nešto probat. 50% od tih će dobit neki rezultat, 40% od tih koji su nekaj dobili će probat ponovo 30% će uspjet dobit bolji rezultat, 20% će probat ponovo, 10% će imat riješenje a 0,1% će ga upotrebljavat svakodnevno. Ta dvojica će bit sretni a ostali će se pomirit sa skupljom naftom...
Smile

Inače u Švicarskoj je teže dobit dozvolu za geotermalno grijanje nego za novu kuću jer zbog količine geotermalnog grijanja temperatura tla se podigla u nekim krajevima i do 1°C.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Drago-Zg

PostPostano: 18.11.2007. ned. 19:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam da li ste primjetili nove cijene goriva kod privatnika, konkurencije i Ine. Dal se opće isplati plačati 30 ili 50 lipa više po litri. E sad tko će ga znat u ćemu je caka ili je Ina ide ispod cijene, a ostali rade na ekonomskoj računici ili lov u mutnom, meni tu nešto Shocked
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.11.2007. pon. 11:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Ne znam da li ste primjetili nove cijene goriva kod privatnika, konkurencije i Ine. Dal se opće isplati plačati 30 ili 50 lipa više po litri. E sad tko će ga znat u ćemu je caka ili je Ina ide ispod cijene, a ostali rade na ekonomskoj računici ili lov u mutnom, meni tu nešto Shocked

marža kod privatnika a kvaliteta goriva može ai nemora biti bolja kod ine...a i država preko ine brani 95icu i to sve dok budu mogli - zato npr. odu cijene druge robe u dućanima - sve je danas vezano na gorivo. Rolling Eyes
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 3.1.2008. čet. 21:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prof. Baltazar je napisao/la:

Evo dogodilo se. Samo jučer je nafta u jednom danu skočila za 4 $ i blizu smo 100 $. Analitičari predviđaju da bi mogla i 130 $. Danas opet šok za Amerikance već im sedmi tjedan padaju zalihe. Čekam samo pravu informaciju nekakvu statistiku da vidim za koliko vremena, ako ovako svaki tjedan budu u minusu mogu izdržati sa zalihama. ( možda je to onaj datum na početku naslova ) A neznam dal znate ovo: U Japanu su nakon 30 godina prvi put zabilježili pad zaliha u povjesti. Mislim da bu hebeno, trebali bi se polako pripremati na neka nova vremena Sad
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 3.1.2008. čet. 22:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
trebali bi se polako pripremati na neka nova vremena Sad

Nemoj ti opet širiti paniku oko te nafte
pa ja se i onako od prošle godine vozim na struju,
a i ti u ZG imaš tramvaj na raspolaganju.

Ja u VŽ imam svoj problem druge vrste,
meni moji gradski oci ne budu razvukli po cijelom gradu žice za struju,
a tebi tvoj gradonačelnik "postroji" svako malo kilometarske kolone
novih ZET - ovih e-vozila i još jambraš. Wink
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 3.1.2008. čet. 22:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da lako tebi karta me dojde 11 kuna i još moram stajati i primati niske udarce i gaženje po cipelama i zadah ispod pazduha, a ti se voziš ka gospar na poso 3 dana za 5 kuna respekt
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 5 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.