<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Rimac Automobili
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 88, 89, 90  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
GRUNF1

PostPostano: 1.3.2013. pet. 19:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i na autoholik.net

http://www.autoholik.net/eko/spanjolci-prekrstili-rimcev-concept-one-u-volare
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fire

PostPostano: 1.3.2013. pet. 21:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako vjerovati novinarima da auto ima samo 38kWh baterije, to znaci samo 2 min punog gasa. A to je katastrofa.
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 1.3.2013. pet. 21:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ICE AGE je zakon.. Jel' tako Sid Smile
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 1.3.2013. pet. 22:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nego kad već pričamo o brojkama... Bugatti Veyron vs Concept One ...tu su negdje s konjima...bilo bi zanimljivo vidjeti jednu paralelku... Very Happy
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 1.3.2013. pet. 22:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

može biti u suradnji i sa teslom ali auto neide ni blizu onoga što tvrde.
kada snime ubrzanje i max. brzinu vidjet će se koliko vrijedi,ali naravno taj auto to nemože i to se vidi...... postaviti nešto ovako sporo i uspoređivati sa preko 1000 konja ...glupost!
[Vrh]
turbo

PostPostano: 2.3.2013. sub. 00:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
Ako vjerovati novinarima da auto ima samo 38kWh baterije, to znaci samo 2 min punog gasa. A to je katastrofa.

Veyron(100 litara tank):
"12 minutes - The time it takes to empty the fuel tank at top speed

51 miles - The distance covered while emptying the tank"
[Vrh]
Caca

PostPostano: 2.3.2013. sub. 10:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
fire je napisao/la:

Veyron(100 litara tank):
"12 minutes - The time it takes to empty the fuel tank at top speed

51 miles - The distance covered while emptying the tank"

Nije to baš takva matematika. Auto tu snagu troši rijetko kad. Ako je može isporučiti ne znači nužno da je mora, pa čak i kod kretanja zbog sustava proklizavanja snaga će bit ograničena. S druge strane auto će tu nazivnu snagu koristiti tek kod ubrzavanja ali kad postigne neku konstantnu brzinu trošit će onoliko koliko je potrebno za održavanje iste, u ovisnosti o masi i naravno koeficijentu otpora zraka. Kad bi auto trošio 800kW konstantno, recimo kod ubrzavanja, te dvije minute da potrošimo tu bateriju, ako u 3.5s dođe do stotke kolika bi mu bila krajnja brzina? Zgodno bi blo recimo za prezentaciju snage takvog vozila napravit vlakić od recimo 50tak automobila srednje klase a C1 neka glumi lokomotivu! smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
CroDriver

PostPostano: 2.3.2013. sub. 19:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
kada snime ubrzanje i max. brzinu vidjet će se koliko vrijedi,ali naravno taj auto to nemože i to se vidi...... postaviti nešto ovako sporo i uspoređivati sa preko 1000 konja ...glupost!

Mi smo prije 3 godine napravili auto koji je imao 600 ks i postavio 5 svjetskih rekorda: http://www.wired.com/autopia/2012/10/croatia-ev/

Stvarno misliš da danas nismo u stanju napraviti auto koji ima 1000 konja? I usudiš se mene, moju firmu i našeg kupca (ozbiljna tvrtka sa preko 1300 ljudi) prozvati za laž i falsificirane podatke? Misliš da naš klijent nema mogućnost ispistati stvarnu snagu auta i da su kupili "mačka u vreći"?

El. auti nemaju "drame" (zvuk) i pogotovo ako ima pogon na sva 4 ubrzanja iz vana ne izgledaju impresivno.

Ovdje je ubrzanje od 3,3 sec od 0-100 km/h i 11,8 sec. na 1/4 milje ali ne izgleda spektakularno

http://www.youtube.com/watch?v=n1xwv9gbww4
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 2.3.2013. sub. 19:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:

Muha pa od tebe sam očekivao malo više razumjevanja fizike... Maksimalna brzina je limitirana na 300 km/h a tu brzinu može održavati sa daleko manje od 800 kW. Dakle praktično niti teoretiski nema šanse da se 800 kW koristi konstantno duže od 20-ak sekundi.
[Vrh]
GRUNF1

PostPostano: 2.3.2013. sub. 20:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako me veseli da će Concept One i njegova koncepcija zażivjeti kao pojam superautomobila u cijelom svijetu i da će tvrka Rimac automibili kao tvorac i realizator biti trajno povezana s tim.
Ipak je lova iz Europskih fondova ušla u taj projekt.
Nadam se samo da će od toga i Rimac automobili imati koristi, za sada bar da preživi a ubuduće i osim slave da pobere zaslužen novac.
Čestitam još jednom.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 2.3.2013. sub. 20:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:

Mi smo prije 3 godine napravili auto koji je imao 600 ks i postavio 5 svjetskih rekorda: http://www.wired.com/autopia/2012/10/croatia-ev/

Stvarno misliš da danas nismo u stanju napraviti auto koji ima 1000 konja? I usudiš se mene, moju firmu i našeg kupca (ozbiljna tvrtka sa preko 1300 ljudi) prozvati za laž i falsificirane podatke? Misliš da naš klijent nema mogućnost ispistati stvarnu snagu auta i da su kupili "mačka u vreći"?

El. auti nemaju "drame" (zvuk) i pogotovo ako ima pogon na sva 4 ubrzanja iz vana ne izgledaju impresivno.

Ovdje je ubrzanje od 3,3 sec od 0-100 km/h i 11,8 sec. na 1/4 milje ali ne izgleda spektakularno

sve što sam vidio vezano za e-m3 impresivno je i jasno se vidi da je auto jak i brz, sve je snimljeno, utrke,mjerenje na valjcima ,ima brdo toga i tu se nema što za prigovoriti.
ja zaista neznam tko je što u stanju napraviti ali na dotičnom videu se
jasno vidi da se automobil uglavnom vuče i to je sve.
obzirom da tek sad znam da je to ipak automobil iz tvoje firme nemože se reći da sam prozivao bilo koga od tvrtke Rimac jer tek sada znam da je to vaš proizvod.
ali bez obzira na sve ovo je forum i imam pravo reći svoje mišljenje a to je da je auto preslab , čim postavite video sa ubrzanjima i krajnjom brzinom koja će potkrijepiti navedu snagu povlačim sve navedeno sa isprikom!
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 2.3.2013. sub. 20:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:
fire je napisao/la:

Maksimalna brzina je limitirana na 300 km/h a tu brzinu može održavati sa daleko manje od 800 kW. Dakle praktično niti teoretiski nema šanse da se 800 kW koristi konstantno duže od 20-ak sekundi.

A zašto ste brzinu limitirali samo na 300 km/h? zašt nije recimo 350? , po meni to nije neka spektakularna max brzina za jedan superauto. Jasno mi je da se otpor zraka povečava na kvadrat u odnosu na brzinu , al to je ipak superauto Wink
(nemoj se ljutit , samo pitam Smile )
[Vrh]
Nikol@

PostPostano: 3.3.2013. ned. 00:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
CroDriver je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:

sve što sam vidio vezano za e-m3 impresivno je i jasno se vidi da je auto jak i brz, sve je snimljeno, utrke,mjerenje na valjcima ,ima brdo toga i tu se nema što za prigovoriti.
ja zaista neznam tko je što u stanju napraviti ali na dotičnom videu se
jasno vidi da se automobil uglavnom vuče i to je sve.
obzirom da tek sad znam da je to ipak automobil iz tvoje firme nemože se reći da sam prozivao bilo koga od tvrtke Rimac jer tek sada znam da je to vaš proizvod.
ali bez obzira na sve ovo je forum i imam pravo reći svoje mišljenje a to je da je auto preslab , čim postavite video sa ubrzanjima i krajnjom brzinom koja će potkrijepiti navedu snagu povlačim sve navedeno sa isprikom!

Auto u videu djeluje sporo, no možda zato što su ga snimali iz pokreta. Vjerovatno bi dosta brže izgledalo da je snimano statičkim kamerama.

Mislio sam da auto ima karbonsku šasiju (monokok), a ne metalnu.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 4.3.2013. pon. 13:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki, što ste zapeli za brzinu, ionako, pa tko će se normalan voziti po cesti 300 km/h, to uopće nije bitno iako auto može toliko ići. Ja mislim da su španjolci u videu željeli pokazati "Torque Vectoring" kako bi pokazali kako može i pri nekoj malo većoj brzini promjeniti smjer kretanja a da ne prokliže. Zato se i voze onako lijevo desno među čunjevima. Mislim da su u tom videu ciljali na stabilnost u vožnji.
[Vrh]
fire

PostPostano: 4.3.2013. pon. 14:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:
fire je napisao/la:

Muha pa od tebe sam očekivao malo više razumjevanja fizike... Maksimalna brzina je limitirana na 300 km/h a tu brzinu može održavati sa daleko manje od 800 kW. Dakle praktično niti teoretiski nema šanse da se 800 kW koristi konstantno duže od 20-ak sekundi.

Na pun gas mislim na stazu, znaci 90% gas u pod, ostalo kocenje.

BTW jesi siguran za tih 3.2s do 100km/h? To je stvarno dobar rezultat, ali s 3.2s do 100km/h i slababiji auti idu dosta bolje na 402m.
Npr ovaj slabasni polo tdi(znaci 1.9tdi motor, veca turbina, veci injektori, uglavnom oko 330-340HP).
http://timeslip.hu/reszletes.php?car=0620&rollout=12&tav=1p4&mp=16&kg=870
Isto 3.2s do 100km/h i 10.86s na 402m. Izlazna brzina samo 201km/h jer je auto slab.
Uglavnom nikako mi ne odgovara vrijeme od 3.2s do 100km/h i visokih 11s na 402m.
Auto rwd koji voze visokih 11s imaju obicno oko 4.0-4.2 0-100km/h.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 88, 89, 90  Sljedeća
Stranica 22 / 90.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.