<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Štedne žarulje
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
MARIJANVZ

PostPostano: 3.9.2012. pon. 20:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Više neću raspravljati o štednjim žaruljama jer imam svoje mišljenje a to znači da su obično sranje. To će se prije ili kasnije dokazati. plazi jezik
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Slv

PostPostano: 3.9.2012. pon. 20:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

hahaha

nek se mandrilo vrati u pećinu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Slv

PostPostano: 3.9.2012. pon. 20:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

MARIJANVZ je napisao/la:
Više neću raspravljati o štednjim žaruljama jer imam svoje mišljenje a to znači da su obično sranje. To će se prije ili kasnije dokazati. plazi jezik

kao i kod led žarulja, ima štednih i štednih

tako sam jednom komentirao s likom koji pljuje štedne da bi na kraju saznao da kupuje one po 7Kn i onda se čudi što mu traju tjedan dana i svijetle čudno...

meni moje osramice svijetle fantastično i dugoooooooo
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 3.9.2012. pon. 20:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebaš ići malo u industriju npr. tekistilnu. Vidjet ćeš koliko ljudi ima glavobolju zbog rasvjete pogotovo fluo rasvjete. Ta glavobolja se prenaša na familije itd. Rade za male novce i još dolaze doma u bolesnom stanju. Ljudi uopće neznaju zbog ćega im se to događa. Poslije su izmisli "humanu" fluo rasvjetu koja radi na 30kHz koja je isto zlo kao štje napisao Sirius.
Mislim da je bez veze raspravljati o tome pogotovo kad smo još izašli izvan topica
[Vrh]
Slv

PostPostano: 3.9.2012. pon. 20:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

s tim da ja nisam govorio o rasvjeti u nekoj hali koju si nemožeš birat,
nego o žarulji kakve si sam kupiš za po doma
[Vrh]
svirko

PostPostano: 3.9.2012. pon. 21:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao i u svemu ja sam za kombinaciju. Npr. u dnevnom boravku u plafonjeri su mi dvije osramove štedne (one što mjenjaju 120W) + jedna klasična od 100W. Mogu paliti prema potrebi. Ne volim onu sterilnu bolničku bijelu svijetlost pa uzimam uvijek warm. Što se tiče klasičnih žarulja kod mene je problem visok napon 240 do 250V i loša grla u današnjim plafonerama i lusterima pa crkavajuju malo češće.
[Vrh]
MP

PostPostano: 3.9.2012. pon. 21:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

pošto smo fakat of topik predlažem da se selimo
žnegdje tu : http://www.e-vozila.com/forum/viewforum.php?f=43

da ne ubijemo te(l)mu
[Vrh]
Robex

PostPostano: 4.9.2012. uto. 08:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inače mi obične žarulje traju 6mjeseci. Koristim 150W preko dimera i rade preko godinu i po dana (gotovo nikad ne odvrnem na svih 150w). Po noći ne vjerujem da trošim preko 30W, što je dovoljno i ugodno. Ništa mi ne može zamijeniti svjetlost obične žarulje, to je opet osobni odabir, napominjem.
- Ako se opet otvara pitanje CO2 emisije tu je bike sa kojim amortiziram zagađenje. Iako sumnjam u tu CO2 priču. Štednja država se ne ostvaruje štednjom na radnim mjestima i sl. gluparije što nam mama Jurop prodaje kao nevjerovatnu pamet, niti se štedi na CO2 emisiji preko leđa običnih građana. Dok se šepurimo sa nekakvom ekološkom svješću i dalje se sva proizvodnja seli u Kinu, ako se netko interesirao zna kakve mjere i potezi se poduzimaju za napajanje te mašinerije. Dali Kina, USA, Rusija ili Europa, sve je to naš svijet i treba ga čuvati . . .
[Vrh]
Robex

PostPostano: 4.9.2012. uto. 11:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Btw. Čisto sumnjam da je text napisao taj Mandrillo. To je copy paste sa neta. Nije bitan on, koliko je visok ili glup. Umjesto da napišete da se vrati u pećinu ili da nema pojma stručno demantirajte pa će možda oni manje upućeniji bolje razumijeti.
[Vrh]
Slv

PostPostano: 4.9.2012. uto. 11:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

"vjernika" u štetnost ove ili one žarulje nažalost ništa nemože razuvjeritit - gubitak vremena
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.9.2014. sri. 22:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jeste gledali??

Citat:
Paklene žarulje, dokumentarni film
BULB FICTION

Odluka Europske unije da do 2016. zamijeni sve žarulje s volframskom niti najavila je golem korak u industriji, poslovnome svijetu, politici te zaštiti okoliša. Pri tome nisu mislili na zdravstvene rizike koje donose štedne žarulje ispunjene živom. Proveli smo temeljitu istragu kako bismo razotkrili skandal oko žarulja da ljudi ne bi živjeli u mraku.
Smjernice su izglasovane prije nego što se uopće održala rasprava o mogućim opasnostima. Bio je to pokus s neizvjesnim ishodom. Međutim, već je bilo jasno da su visoke razine otrovne žive u hvaljenim štednim žaruljama bile odgovorne za teške zdravstvene rizike u kućanstvu. Dokumentarni film "Paklene žarulje" temeljito će istražiti priču i razotkriti uznemirujuće detalje: u srcu reforme nisu žarulje, nego pohlepni poslovni svijet i lobisti koji uvijek žele povećati svoju moć. Njihov motiv je zarada, a ne ekologija. Licemjerje rezultira pogrešnim informiranjem, a u svemu im pomažu korumpirani političari te neznanje i naivnost potrošača koji nikako da dočekaju da istina izađe na svjetlo.

Trajanje: 56 min.
Autor: Christoph Mayr

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
riba

PostPostano: 10.9.2014. sri. 22:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko bi trošio sat i pol na te gluposti?
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 11.9.2014. čet. 07:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost nisu gluposti i šteta što nema titlova ali sva sreća da ima alternative tim stednim žaruljama koje daju meni užasno iritantnu svijetlost. Malo više nade sam polagao i ove jeftinije ledice ali i one nemaju lijep spektar osim onih dosta skupljih no vjerujem da će se i to pomalo mijenjati. Do tada imam moju zalihu halogenki i klasičnih bez obzira što se griju jer po zimi taj feature dobro dođe... Very Happy
[Vrh]
riba

PostPostano: 11.9.2014. čet. 08:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma daj nemoj biti naivan, živim cijeli život pod štednim žaruljama i nemam nikakvih problema. Žarulje sa žarnom niti su ekološka katastrofa, troše energiju ludo, a po zimi ti griju šta, strop? Topao zrak ide gore... Štedne po meni imaju sasvim dobro svijetlo, a živa je unutra, a ako se razbije, manja je šteta nego da si razbio termometar koji je pun žive.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.9.2014. čet. 09:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Tko bi trošio sat i pol na te gluposti?

HTV je na žalost pustio skraćenu verziju

Glupost?
Previše je otvorenih pitanja da bi se donio zakon o zabrani klasičnih žarulja
Da su štedne žarulje tako dobre ne bi im trebao taj bolesni zakon
Ljudi su kupovali štedne žarulje i kada su bile daleko skuplje ali razočarali su se kvalitetom svijetla i trajnošću
Većina ljudi za rizik od izlaganja živinim parama i ne zna
Tu su i pitanja ekološkog opterećenja u proizvodnji, zbrinjavanju, recikliranju...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.