<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dinamicko balansiranje rotora vjetrenjace

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
solarnevo1

PostPostano: 24.2.2011. čet. 22:33    Naslov: Dinamicko balansiranje rotora vjetrenjace Citirajte i odgovorite

Imam jedan problem sa novim elisama. Nikako ih ne mogu balanisrati dal ima netko neku balanserku da mi to napravi? Promjer je 3 metra. Netko je tu na forumu bio spominjao nekog da to radi na staroj balanserki za gume. Ako netko zna tko je doticna osoba neka se javi... Unaprjed zahvaljujem....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
istefani

PostPostano: 20.7.2012. pet. 01:23    Naslov: balansiranje Citirajte i odgovorite

Znam da je debelo prekasno, pogotovo za solarnevo1, ali eto kako sam ja jednom balansirao osovinu s 3,9kg+6.525kg zamasnjaka, mozda nekome bude nekad koristilo Smile
Inace ti zamasnjaci su mi koristili upravo kao zamasnjaci na trenazeru i danas se veselo vrte na osovini 3f asinh motora 3x250W i proizvodim struju kada vrtim biciklu.. i gubim kile Smile

Dakle ovo dolje je izvedivo ako se osovina s zamasnjakom ili elisama ili bilo cime gore moze izvaditi i staviti kako je i na slikama na kuglicne lezajeve iliti balinjere za one koji razumiju
S time da je ovo balansiranje samo po jednoj osi, za nesto vise bi se mozda stvarno trebalo poigrati na balanserki za auto ili kamionske gume.. Ja sam uspio s ovim izbalansirati da ne trese ni na vise od 1500 rpm

i
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.