<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Stavio 12 neomagneta na rotor, el.motora od 18 kw

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ninok

PostPostano: 12.6.2012. uto. 12:39    Naslov: Stavio 12 neomagneta na rotor, el.motora od 18 kw Citirajte i odgovorite

Ja sam svjež u svemu ovome ali sam odlučio da uradim nešto jer čitanja i teorije mi je postalo dosta. Radi se o dvopolnom kaveznom asikronom trofaznom motoru marke Sever od 18,5 KW. Rastavio, izvadio rotor koji je dug 220mm mislim na kavezni dio, a s osovinom 600mm, težak 35 kg. Uglavnom odnio sam ga na glodalicu i u njemu horizontalno izglodao kanale dužine 204mm širine 21mm i dubine 11mm. onda sam u te utore stavio 12 neo magneta 100x20x10mm rsporedivši po dva u šest utora tako da idu sjever jug sjver jug itd u krug. Promjenio sam ležajeve i stavio najskuplje koje sam mogao naći. Zavrtio sam ga sa drugim trofaznim dvobrzinskim motorom prvo na 750o/min i dobio tri puta monofazni izlaz od 45 V. Kasnije sam ga zavrtio na 1450o/min i dobio 90 V i tada sam prikopčao dva kondenzatora jedan od 400 V i 80mikro farada a drugi od 40 mikro farada, Sijalica je svjetlila kako svijetli i na mreži. Izlaz je pokazivao sa kondenzatorima 225 V. Onda sam promijenio remenicu i zavrtio ga na 2200o/min i dobio 135 V ali s obzirom da nisam balansirao rotor pojavile su se poprilične vibracije, ništa strašno ali... E sada sam dao da mi se napravi druga remenica da ga zavrti na 3500o/min koliko po mojoj šprocjeni treba da ima negdje oko 230 V. U cjeloj priči me muči ferkvencija jer prema formuli za 50herca imajući u vidu da ima tri para polova bilo bi dovoljno 1000o/min, ali nemam ferkvenciometar pa ne mogu izmjeriti. Ljudi šta mislite koliko bi to čudo moglo dati struje, trebam li nešto od dodatnih uređaja i dajte mi neki konstruktivan predlog. I da ne zaboravim, kada ovo čudo bude radilo onako kao sam ja to zamislio mislim napraviti ed grejev pulsni motor i pokretati ga s njim. Ako neko im da je radio sa pulsnim motorom volio bi da mi se javi jer sam nabavio dosta komponenti ali sam zastao sa el magnetima jer neznam kako da ih dimenzioniram jer neznam koliko snagu bi trebao da vrtim ovo čudo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ninok

PostPostano: 12.6.2012. uto. 13:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

i još sam zaboravio reći da sam skoro pa siguran da mu je aluminijski kavez izrezan tako da sva struja koju daje je iz magneta. Pitanje je jeli ovo sada iz asinkronog trofaznog motora postao sinkroni monofazni generator.
[Vrh]
ninok

PostPostano: 12.6.2012. uto. 13:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

i još bi zamolio nekoga sa foruma ako bi mi mogao napraviti simulaciju u femmu jer ja ne znam.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.6.2012. uto. 14:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao Ninok! Smile

Ako sam dobro shvatio, ova tema ipak više odgovara podforumu 'Besplatna energija'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ninok

PostPostano: 13.6.2012. sri. 08:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma nije baš besplatna dobro sam se ja istrošio, ali nije bitno pare dođu i odu, a uspjeh odzvanja u vječnosti. Stvarno bih volio da mi se neko javi sa sličnim iskustvima jer nemam sagovornika u cijeloj ovoj priči. Svi me gledaju kao da sam puko totalno jer sam inače pravnik po zanimanju i radim u banci.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 13.6.2012. sri. 08:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

ninok je napisao/la:
Ma nije baš besplatna dobro sam se ja istrošio...

Ogi misli na drugačiju vrstu ebsplatnosti. Besplatna kao: perpetuum mobile ili uložiš manje energjie nego dobiješ van i sl. Pročitaj si malo temu besplatna energija na ovom forumu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gigabyte091

PostPostano: 21.6.2012. čet. 18:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

eh, trebalo je tu više magneta staviti, šteta motora, ja bi ga rađe prodao pa kupio na bljuvaku neki sinkroni generator.
[Vrh]
ninok

PostPostano: 29.6.2012. pet. 15:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko bi po tvom trebalo staviti magneta i koliko struje misliš da se može dobiti u kilovatima sa ovakvom konfiguracijom
[Vrh]
ninok

PostPostano: 29.6.2012. pet. 15:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

s obzirom da sam potrošio sve pare koje sam imao tako da...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.