<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tomos na vodu

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ada

PostPostano: 29.3.2012. čet. 16:45    Naslov: Tomos na vodu Citirajte i odgovorite

Evo pošto sam imao više slobodnog vremena malo sam se igro sa vodikom i odlučio probati to na mom tomosu.Napravo sam jednostavan sistem s kojim sam dobio u 2 min. oko 7 deci vodika.Cijevčicu od vodika sam spojio prije karburatora da se mješa sa gorivom i upalio.Testirao sam motor samo sa gorivom i sa mješavinom vodika i benzina.Motor je bio duplo jači nego samo sa benzinom.Uspio sam izmjeriti potrošnju bez vodika na 100 km trošio je 2l ,a sa vodikom troši 1,3 l.Sada pokušavam napraviti da mi proizvodi barem jednu litru vodika.

Evo i slike
http://imageshack.us/photo/my-images/818/jpg4h.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/444/jpgu.jpg/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gec

PostPostano: 29.3.2012. čet. 17:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bravo palac pretpostavljam da plin spajaš na usis zraka fergazera. Budući da si napravio jednostavan tzv. "wet" sistem, zanima me sa kolikim naponom napajaš...ako je 6V onda u tih 0,35 LPM imaš jako puno pare, jer sve iznad 2V kod "mokrih" generatora ide u paru. Nije ni para bez učinka, bitni su rezultati, a ovih 35% uštede uz poboljšanje performansi je impresivno palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ada

PostPostano: 29.3.2012. čet. 18:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa istina spajam na usis zraka plin a napon je 12v.uskoro krećem praviti novi koji bi mi trebao smanjiti potrošnju barem za 50%.biti će isti ovaj sistem samo ću staviti više podloški i bolje rasporediti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.