<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

HHO
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 98, 99, 100  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Free Energy

PostPostano: 29.7.2010. čet. 10:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da čovjek ima pravo da veliku razliku čini dobar sistem s elektrodama ali 80% je možda previše, a i sve je teže to napraviti na novim autima..

evo kakve rezultate postižu 20 milijuna amera, po meni jad i bijeda:
http://www.water4gasforum.com/Forum179-1.aspx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
inch

PostPostano: 29.7.2010. čet. 22:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

to bi išlo samo kad bi se smislio način kako iz topline, onih do 2/3 otpadne , kako time dobiti vodik.. e to je onda druga priča.
[Vrh]
energyman

PostPostano: 5.8.2010. čet. 16:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

decki,trebam pomoc Very Happy sad sam nesto na putu i bas razmisljam otome HHO-u kao prvo....netko je napisao je akumulator, u konstruktivnom smislu najbolji elektrolizer i da kao takav proizvodi uzasno velike kolicine vodika...:....e sada.....molio bi,al stvarno da mi netko objasni malo detaljnije preinaku akumulatora u HHO...dakle radi se o akumulatoru na doljevanje,klasicni olovni ima cepove gore za doljevat kiselinu...dakle prvo kad dodem doma otvorim sve cepove i negdje ga okrenem da sve oscuri van......tada dobivamo prazan akumulator tj samo su elektrode u njemu...i sada glavno pitanje : sta dalje..:.gdje uljevati vodu, gdje napraviti otvor za izbacivanje vodika van..dali izmedu celija mozda treba probusiti rupe da bi vodik isao kroz sve celije i onda mozda da na zadnji otvor gdje se uljevala kiselina nataknem nekakvu cijev da kroz nju izlazi vodik ili kako Very Happy nadam se da razumijete sto me interesira....dakle ukratko postupak sto vi mislite kako napraviti preinaku............kasnije se onda mogu dodati senzori za razinu vode,automatsko nadopunjavanje i to........ ali to tek kad se zavrsi ova prica sa preinakom....dakle ljudi pomoc Smile i da jos jedna stvar...ak sam dobro shvatio neki kolege su izvrsili spajanje elektrolizera na gradsku mrezu ?! pa mi tobas nije jasno,ako moze samo obkasnjenje kako sa cime i gdje spojiti.........hvala unaprijed, nadam se da vas nisam previse zamorio, ali jbg i jasam jos mlad i neiskusan i trebam vasu pomoc ..jos jednom hvala ! palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sasko_petrov

PostPostano: 8.8.2010. ned. 10:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

zdravo svima tema vi je odlicna i zato pomozite da uradim hho

zanima me da uradim hho na auto

neko da mi pomogne odetalima crtezi skici i sl
[Vrh]
Laufer

PostPostano: 10.8.2010. uto. 14:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto dao sam si malo truda i otišao jučer u Bjelovar da vidim taj auto na HHO.
Kao prvo novine su malo napuhale ( ništa čudno ) pad potrošnje goriva. Gospodin Radanec kaže da je pad potrošnje goriva 50% ( šta je i dalje impresivno ako je istina).
Uglavnom vrlo ljubazan lik spreman da odgovori na skoro svako pitanje, dao mi je neke tehničke detalje, ali naravno nije htio reći kako je savijao čelije (njegov patent). Pokazao je kako radi auto na HHO i koja je potrošnja struje za čeliju (17A).....
Uglavnom rekao je da je cijena čelije 500 eurića + elektronika potrebna za ugradnju (sveukupno za toyotu 1.4i 600 eurića) . Sustav se može ugraditi u svaki auto ( benzin, dizel, plin) te se onda podešava elektronika...
[Vrh]
Gec

PostPostano: 10.8.2010. uto. 14:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Laufer je napisao/la:
Eto dao sam si malo truda i otišao jučer u Bjelovar da vidim taj auto na HHO.
Kao prvo novine su malo napuhale ( ništa čudno ) pad potrošnje goriva. Gospodin Radanec kaže da je pad potrošnje goriva 50% ( šta je i dalje impresivno ako je istina).
Uglavnom vrlo ljubazan lik spreman da odgovori na skoro svako pitanje, dao mi je neke tehničke detalje, ali naravno nije htio reći kako je savijao čelije (njegov patent). Pokazao je kako radi auto na HHO i koja je potrošnja struje za čeliju (17A).....
Uglavnom rekao je da je cijena čelije 500 eurića + elektronika potrebna za ugradnju (sveukupno za toyotu 1.4i 600 eurića) . Sustav se može ugraditi u svaki auto ( benzin, dizel, plin) te se onda podešava elektronika...
Kod dizela treba podesiti paljenje, kod benzinca ako ima lambda sondu treba obavezno mijenjati signal sa lambde inaće će potrošnja porasti. Pored svega treba ugraditi i elektroniku koja će održavati struju elektrolize konstantnom jerbo sa grijanjem čelije struja drastično raste....dakle ima tu malo više stvari za uraditi kod modernijih auta, kod starog fergazeraša je ovako kako on navodi. Ovo sve pišem na temelju osobnog iskustva. Zanima me jeli čića spomenuo koliko plina u minuti proizvodi čelija, sa 17A bi trebao dobiti nešto više od jedne litre po minuti (LPM)?
[Vrh]
energyman

PostPostano: 10.8.2010. uto. 17:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

baš nitko Sad
[Vrh]
sasko_petrov

PostPostano: 10.8.2010. uto. 17:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam nekoliko pitanaja da preradim moj auto da ide na hho ali da ima 50% manja potrosnja.
auto je mercedes e 250 obican dizel
alternator mi puni so 90a na 14v

1.kolku i koliki da mi bidu ploce od inoh
2.koliko ampera ke trosi generator
3.kakva elektronika treba da ugradim
[Vrh]
Laufer

PostPostano: 10.8.2010. uto. 18:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Kod dizela treba podesiti paljenje, kod benzinca ako ima lambda sondu treba obavezno mijenjati signal sa lambde inaće će potrošnja porasti. Pored svega treba ugraditi i elektroniku koja će održavati struju elektrolize konstantnom jerbo sa grijanjem čelije struja drastično raste....dakle ima tu malo više stvari za uraditi kod modernijih auta, kod starog fergazeraša je ovako kako on navodi. Ovo sve pišem na temelju osobnog iskustva. Zanima me jeli čića spomenuo koliko plina u minuti proizvodi čelija, sa 17A bi trebao dobiti nešto više od jedne litre po minuti (LPM)?

Nisam sve napisao u postu, ali stari je rekao da mijenjaju signala sa lambda sonde i podešavaju mape i još nešto, koliko sam shvatio struju određuju koncentracijom elektrolita, šta se tiće zagrijavanja shvatili su da sam preznatiželjan pa su počeli malo muljati al nešto im je izletilo da sa PWM-om podešavaju frekvenciju pa nemaju problema sa zagrijavanjem !?!( možda nisam baš sve dobro zapamtio, bilo je tu puno informacija,a nisam baš previše proučavao HHO sisteme).
Rekao je da ta najmanja čelija koja troši 17A daje oko litre HHO/min i koristi se za slabije aute ( mislim da do 1.2 kubika).
Ak je to tako onda se tvoje čelije i sistem ne razlikuje previše od njegovih.
Kakve su tvoje potrošnje struje za proizvodnju HHO-a, dal koristiš PWM, od čega su ti ploče,koliko si smanjio potrošnju....daj malo tehničkih detalja zainteresiralo me sve to
[Vrh]
Gec

PostPostano: 10.8.2010. uto. 21:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Laufer je napisao/la:

Nisam sve napisao u postu, ali stari je rekao da mijenjaju signala sa lambda sonde i podešavaju mape i još nešto, koliko sam shvatio struju određuju koncentracijom elektrolita, šta se tiće zagrijavanja shvatili su da sam preznatiželjan pa su počeli malo muljati al nešto im je izletilo da sa PWM-om podešavaju frekvenciju pa nemaju problema sa zagrijavanjem !?!( možda nisam baš sve dobro zapamtio, bilo je tu puno informacija,a nisam baš previše proučavao HHO sisteme).
Rekao je da ta najmanja čelija koja troši 17A daje oko litre HHO/min i koristi se za slabije aute ( mislim da do 1.2 kubika).
Ak je to tako onda se tvoje čelije i sistem ne razlikuje previše od njegovih.
Kakve su tvoje potrošnje struje za proizvodnju HHO-a, dal koristiš PWM, od čega su ti ploče,koliko si smanjio potrošnju....daj malo tehničkih detalja zainteresiralo me sve to
Po tome svemu čića nema nikakve specijalne elektrode jer ja 1LPM dobim sa 15A bez ikakve elektronike...a i te elektronike za impulsiranje dokazano nemaju apsolutno nikakav učinak na povećanje proizvodnje HHO. Ja koristim Bob Boyce design...progooglajte malo da nejdem bez veze u detalje, to su serijske čelije dokazano najefikasnije, nema tu puno mudrosti. Elektrolit je KOH 5-15%, struja se može naravno regulirati koncentracijom elektrolita no kao što rekoh mora biti neka elektronika koja ju limitira jer struja raste porastom temperature elektrolita. Ja sam dobio povećanje okretnog momenta i smanjenje potrošnje za 15-tak% na dizelu bez ikakvog podešavanja motora, emisija CO je pala sa 660ppm-a na 20-tak ppm. Za bolje rezultate treba podesiti paljenje. Već bi to uradio no nažalost imao sam totalni karambol sa tim autom.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 10.8.2010. uto. 21:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

energyman je napisao/la:
decki,trebam pomoc Very Happy sad sam nesto na putu i bas razmisljam otome HHO-u kao prvo....netko je napisao je akumulator, u konstruktivnom smislu najbolji elektrolizer i da kao takav proizvodi uzasno velike kolicine vodika...:....e sada.....
Zahebi akumulator, ploče moraju biti od inoxa 316L
[Vrh]
Gec

PostPostano: 10.8.2010. uto. 21:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

sasko_petrov je napisao/la:
imam nekoliko pitanaja da preradim moj auto da ide na hho ali da ima 50% manja potrosnja.

http://www.greenfuelh2o.com/category_s/3.htm ovdje imaš kompletnih kitova, od elektronike ti treba samo neki limitator struje, za taj motor bi bilo dobro oko 30A, to bi trebalo dati oko 2LPM HHO i obavezno korigirati paljenje zakretanjem pumpe. Mislim da bi se mogla dobiti dobra ušteda na tom autu.
[Vrh]
sasko_petrov

PostPostano: 10.8.2010. uto. 22:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
sasko_petrov je napisao/la:

http://www.greenfuelh2o.com/category_s/3.htm ovdje imaš kompletnih kitova, od elektronike ti treba samo neki limitator struje, za taj motor bi bilo dobro oko 30A, to bi trebalo dati oko 2LPM HHO i obavezno korigirati paljenje zakretanjem pumpe. Mislim da bi se mogla dobiti dobra ušteda na tom autu.

ok ja zelim sam da izradim kit koliko treba da bidu ploce
i kolko za 14v 30a
[Vrh]
sportiva.t35.com

PostPostano: 10.8.2010. uto. 22:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gdje se u HRV može nabaviti elektrolit KOH i kako se to po naški zove? Rolling Eyes
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 11.8.2010. sri. 11:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se zove "kausticna soda" i po vaski i po naski Very Happy Obicno se nabavlja u poljoprivrednim trgovinama ili onima koje se bave hemijom...Koristi se , izmedju ostalog , za spravljanje sapuna.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 98, 99, 100  Sljedeća
Stranica 22 / 100.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.