<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pitanja i dvojbe, 28'' kotač + elektro pogon

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dantab

PostPostano: 18.9.2009. pet. 10:43    Naslov: Pitanja i dvojbe, 28'' kotač + elektro pogon Citirajte i odgovorite

palac Pozdrav,
kao prvo da Vas sve forumaše pozdravim, a onda drugo, da malo izrešetam sa pitanjima i dvojbama koje mi ne daju spavati Smile

1. Koliko je pametno ugraditi elektro motor na 28'' kotač, tj. hoće li se znatno tromije ponašati u odnosu na neki drugi manji kotač?

2. Znači li 28'' kotač veću maximalnu brzinu ako su svi ostali uvjeti identični?

A sada pitanja koja nisu toliko povezana samo sa 28'' kotačem nego općenito sa nekim dvojbama oko elektro pogona.

3. Bolje imati pogon na prednjem ili na zadnjem kotaču? (moja je pretpostavka zadnji radi stabilnosti - ali prednji radi kombiniranog pogona = elektro + mišići)

4. Kvarovi, što se može pokvariti (bez ekstremne upotrebe) i koliki uopće vijek trajanja ima e-motor, kontrolor ili baterije?

5. U slučaju da dođe do kvara - servis ili novi e-bicikl?

6. Recimo da e-bicikl vozim max 45 km/h - vozim se tom brzinom 20 km, hoće li to biti rizična radnja po motor (kontrolor, bateriju) - postoji li mogućnost od pregaranja nečega?

7. Mogu li istovremeno okretanjem pedala i korištenjem pogona savladavati npr. 8% uzbrdice? Čini li tu 28'' kotač veliku razliku?

8. Koliko ste zadovoljni svojim elektro biciklom? Možemo se dogovoriti da mi prenesete svoja iskustva i date poneki savjet?

Eto, za početak samo tih 8 pitanja. Imam ih još puuuno Rolling Eyes ,ali neka pričekaju malo.

Plan mi je svaki dan koristi elektro bicikl na putovanje po Zagrebu - cca 25 km vožnje dnevno. I svaki drugi tjedan na neku malo veću rutu od 70-ak kilometara.

9. Problem je povećanje težine zbog samog elektro pogona? Bicikl već sad ima nekih 17 kg, sa mojih 93 kg je to već 110 kg Sad

Sad stvarno dosta pitanja, nestrpljivo očekujem svaki odgovor. skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.9.2009. pet. 10:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodosao Dantab! Smile

Odgovore na sva pitanja mozes naci na ovom forumu
Koristi pretrazivanje, mozda pomogne palac
Rado bi ti odgovorio ali nemam vremena
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dantab

PostPostano: 18.9.2009. pet. 11:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije tolika žurba, po forumu sam odgovore tražio, i pronašao ih, ali prošlo je od nekih odgovora i više od godinu dana, mislim da se puno stvari promjenilo u tom razdoblju - pa eto, kad uhvatite koju minutu, mislim da puno ljudi ima ista pitanja - netko je morao započeti Smile respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.