<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Crko soundmaxus x1500

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nixa

PostPostano: 30.5.2009. sub. 12:10    Naslov: Crko soundmaxus x1500 Citirajte i odgovorite

Jen moj kolega, koji je inače RTV serviser, pokušava popraviti navedenog magusa.
Svaki put kad se stavi teret na izlaz, na jednom kanalu mu postepeno počne rasti napon. Kad prođe 100V rikne onaj veliki kondenzator i odma za tim izgore svi izlazni fetovi tog kanala.
Ima neko iskustva s takvom greškom?

Neznam koji je bio uzrok kvara. Lik kod kojeg je bilo pojačalo je imal sve navinuto do yaya i zvučnik je dosta trpio. (proizvodio je samo buku, ak me razmete)
Neznam kak je imal spojeno, al možda je imal na 2 ohm-a pošto je imal 2 suba.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.5.2009. sub. 13:26    Naslov: Re: Crko soundmaxus x1500 Citirajte i odgovorite

Nixa je napisao/la:
na jednom kanalu mu postepeno počne rasti napon

Pojacalo i ima samo jedan kanal
Koliko puta je riknuo taj veliki kondenzator i izlazni mosfeti tog jedinog kanala
Cini mi se da nisi najbolje informiran
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nixa

PostPostano: 2.6.2009. uto. 10:58    Naslov: Re: Crko soundmaxus x1500 Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Nixa je napisao/la:
na jednom kanalu mu postepeno počne rasti napon

Pojacalo i ima samo jedan kanal
Koliko puta je riknuo taj veliki kondenzator i izlazni mosfeti tog jedinog kanala
Cini mi se da nisi najbolje informiran

Ok. Ak je pojačalo mono, onda rikava negativna strana! (valjda)
Nemam pojma. Mislim da dvaput. Ovaj kaj je to popravljal je zamenil fetove i kond, spojio zvučnik za probu i pojačalo je prdnulo.

Evo, na sici kaj rikava:
[Vrh]
turbo

PostPostano: 2.6.2009. uto. 13:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako rikava kondenzator,onda očito nešto ne valja s napajanjem(previsoki napon).Pretpostavljam da je ovo half-bridge,a ako je, onda ima dva napajanja,npr. +60V i -60V.E sad bilo bi dobro izmjeriti te napone(bez opterećenja),pa onda vidjeti dalje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.6.2009. uto. 13:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Taj kond. moze odlaziti samo zbog previsokog napona, a mozda zato odlaze i mosfeti u izlazu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nixa

PostPostano: 2.6.2009. uto. 13:34    Naslov: Re: Crko soundmaxus x1500 Citirajte i odgovorite

Vi to mene zajebavate???

Nixa je napisao/la:
Svaki put kad se stavi teret na izlaz, na jednom kanalu mu postepeno počne rasti napon. Kad prođe 100V rikne onaj veliki kondenzator i odma za tim izgore svi izlazni fetovi tog kanala.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.6.2009. uto. 14:01    Naslov: Re: Crko soundmaxus x1500 Citirajte i odgovorite

Nixa je napisao/la:
Vi to mene zajebavate???

Nixa je napisao/la:

Very Happy ..eto, sve crkava kako treba

Predlazem serviseru da prestane kuriti kondenzatore i mosfete i prvo slozi napajanje Wink

Nek pogleda PWM i povratnu vezu
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 3.6.2009. sri. 06:30    Naslov: Re: Crko soundmaxus x1500 Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Nixa je napisao/la:
Vi to mene zajebavate???

Nixa je napisao/la:

Very Happy ..eto, sve crkava kako treba

Very Happy

EV je napisao/la:
Nek pogleda PWM i povratnu vezu

Nači, dobro sam pretpostavil da ima povrat...
A vidit ćemo...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.