<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tesla swich
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BB

PostPostano: 27.11.2008. čet. 08:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

eto rješenja kako uraditi rasvjetu u energetski nezavisnoj kući
smijeh2 smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.11.2008. čet. 17:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Dok smo ja i stari dogradili kucu, cigla iznad deke podruma je bila na ljepljenki...
Kad smo napravili gornju deku dijelovi armature su virili van, tj ona zica kojom vezes drvenu oplatu za armaturu. Stara je htjela da joj stavimo stari strik (zicu u biti) za susenje vesa na te zice kaj su virile pa na neki "T" stup koji je prije za to sluzio, kad smo ja i stari razvukli stare pocincane zice i drugom rukom primili ove kaj su virile iz zida tak nas je steplo da nismo mogli vjerovat?!?!
Stavili smo auto zarulju od 5W i uredno je svjetlila, kak nam je to bilo zanimljivo zice smo izolirali da stara moze vjesat ves a zaruljicu smo tamo ostavili da prespaja zice i zice za vesi ona je tako svjetlila dan i noc 24/7 ne sjecam se koliko dugo mjesecima dok su radovi trajali i dok je to sve bilo tako moguce.!!
Pazi taj dozidani dio struje nije vidio, cista cigla na ljepljenci objekt izoliran od svega!!!
Da sam koristio nekakav MPPT ne 5W koliko je zarulja trosila izvukao bi valjda 20-50W van const. ko zna,
nikad nisam isao proucavat odakle to, danas je to drugacije poslozeno zice su prekrivene zbukom...
Uglavnom objasni mi ti to!
CR2032 (3x jaca) bi se rasprsnula nakon 1sec kad bi aplicirao na nju tu energiju!
Tako da nemoras apriori odbacit sve ideje koje se tebi ne svidjaju...

smijeh1 ..nikad mi to nisi pricao smijeh2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 27.11.2008. čet. 23:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda i jesam ali se ne sjecas...
ko ce se svega sjetit...
z
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
lighty

PostPostano: 2.12.2008. uto. 00:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

GRUNF1 je napisao/la:
Ja to nisam dokazao da radi. Bedinijev punjac je na putu Smile
Mozda da pogledate ove linkove

http://www.icehouse.net/john1/tesla.html
http://www.free-energy-info.co.uk/index2.html

Stvarcica stvarno radi. Igrao se ja sa svojom verzijom tog cuda i kapacitet olovne baterije se stvarno povecao. Fora je u tome da kond veceg kapaciteta puni induktivnim kolapsom, i onda ga povremeno naglo isprazni u bateriju. Kao sto rekoh, sa olovnom baterijom stvar klapa. Kako je sa ostalima ne znam jer nisam probavao.
[Vrh]
lighty

PostPostano: 2.12.2008. uto. 00:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Dok smo ja i stari dogradili kucu, cigla iznad deke podruma je bila na ljepljenki...
Kad smo napravili gornju deku dijelovi armature su virili van, tj ona zica kojom vezes drvenu oplatu za armaturu. Stara je htjela da joj stavimo stari strik (zicu u biti) za susenje vesa na te zice kaj su virile pa na neki "T" stup koji je prije za to sluzio, kad smo ja i stari razvukli stare pocincane zice i drugom rukom primili ove kaj su virile iz zida tak nas je steplo da nismo mogli vjerovat?!?!
Stavili smo auto zarulju od 5W i uredno je svjetlila, kak nam je to bilo zanimljivo zice smo izolirali da stara moze vjesat ves a zaruljicu smo tamo ostavili da prespaja zice i zice za vesi ona je tako svjetlila dan i noc 24/7 ne sjecam se koliko dugo mjesecima dok su radovi trajali i dok je to sve bilo tako moguce.!!
Pazi taj dozidani dio struje nije vidio, cista cigla na ljepljenci objekt izoliran od svega!!!
Da sam koristio nekakav MPPT ne 5W koliko je zarulja trosila izvukao bi valjda 20-50W van const. ko zna,
nikad nisam isao proucavat odakle to, danas je to drugacije poslozeno zice su prekrivene zbukom...
Uglavnom objasni mi ti to!
CR2032 (3x jaca) bi se rasprsnula nakon 1sec kad bi aplicirao na nju tu energiju!
Tako da nemoras apriori odbacit sve ideje koje se tebi ne svidjaju...

Vjerojatno ste pokupili atmosferski naboj. Po dobrom vremenu i na nizoj visini to ti je oko 100V/m (visinskom metru). Nekad su radio amateri znali razapeti dugacke zice na dvadesetak metara iznad zemlje i uredno s time puniti akumulatore za radio stanice.

Moguce je i da ste to radili negdje blizu dalekovoda, pa ste pobrali rasipno polje VN vodova.
[Vrh]
zega

PostPostano: 2.12.2008. uto. 02:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

e lighty znas di sam dalekovoda ni dalekozorom nema...
I stvar je svjetlila 24/7 ok intenzitet je varirao ali ne vise od 50% ono fluktuiralo je ali uvijek je svjetlila solidno...
z
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
GRUNF1

PostPostano: 2.12.2008. uto. 02:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Punjac stigao i radi Smile
Da, princip je ovaj kojeg je opisao Lighty.
Za sada punim tek 3. akmulator. Akumulator iz auta koji je bio na izdisaju nakon 4h punjenja sada radi bolje. Ono što sam primjetio je da treba puno manje vremena za napuniti akumulator.
Sticem iskustva pa ču javiti rezultate
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.12.2008. uto. 11:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
dalekovoda ni dalekozorom nema...

smijeh2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Free Energy

PostPostano: 1.1.2009. čet. 17:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel dozidava netko kuću da isprobamo Shocked ?
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 11.1.2009. ned. 02:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

GRUNF1 je napisao/la:
Punjac stigao i radi Smile
Da, princip je ovaj kojeg je opisao Lighty.
Za sada punim tek 3. akmulator. Akumulator iz auta koji je bio na izdisaju nakon 4h punjenja sada radi bolje. Ono što sam primjetio je da treba puno manje vremena za napuniti akumulator.
Sticem iskustva pa ču javiti rezultate

I kakvi su rezultati?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir: