<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Abu Dhabi project

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
buletov

PostPostano: 22.4.2008. uto. 12:34    Naslov: Abu Dhabi project Citirajte i odgovorite

Svi već znamo za njihovu Masdar incijativu, međutim, oni imaju još projekata, recimo ova elektrana:

http://www.youtube.com/watch?v=4JsSYaUE4Pk&feature=related
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nisde

PostPostano: 22.4.2008. uto. 18:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se to malo čini ko prodaja magle(naravno možda sam u krivu)! Mislim da žele spojiti korisno s korisnim, ubrizgavanje co2 u naftne bušotine samo zato da bi mogli reči kako su oni jako "zeleni" yeah right ! To rade samo zato da bi čim jednostavnije isčupali preostalu naftu van! A i btw kak misle spriječiti da dio co2 ne pobjegne van kroz cijev za naftu? Budu ga opet separirali od nafte? Moš mislit!
Pričao sam s frendom koji ima frenda lol pa veli da su u principu do sada crpili samo "laganu" naftu(ak sam dobro skužio) jer je nju lakše izvuči van
(valda zato kaj nije tak jako gusta) i nije bilo ekonomske računice čupat tešku,a sad kad se povečala cijena ponovno se otvaraju zatvorena naftna polja jer se isplati čupat i tešku, a ak se dobro sječam cijena čupanja barela lagane je bila nekih 15-20 usd(najte me za riječ držati)
Ma to sve sa co2 je zato da nebi morali kupovati kvote za količinu ispuštanja u atmosferu!
[Vrh]
north

PostPostano: 23.4.2008. sri. 16:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

nema teske i lakse nafte ima samo tezeg i lakseg nacina doc do nje u pravilu u svakoj kaverni gdi nadeju naftu ona je pod pritiskom plina i nafta maltene izvire sama van kad tog pritiska nestane onda je upitna explotacija te busotine pretpostavke su da ima dovoljno nafte u zemlji za narednih 150 godina sam je upitno po kojoj cijeni če je vadit

razlike u kvaliteti postoje nafta od arapa je bolja od recimo ruske i skandinavse i sa time je kvalitetnija i ima manje sumpora i ostalih stvari koje nusu pozeljne a razlog tome je sto je starija
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 29.10.2008. sri. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

north je napisao/la:
nema teske i lakse nafte ima samo tezeg i lakseg nacina doc do nje u pravilu u svakoj kaverni gdi nadeju naftu ona je pod pritiskom plina i nafta maltene izvire sama van kad tog pritiska nestane onda je upitna explotacija te busotine pretpostavke su da ima dovoljno nafte u zemlji za narednih 150 godina sam je upitno po kojoj cijeni če je vadit

razlike u kvaliteti postoje nafta od arapa je bolja od recimo ruske i skandinavse i sa time je kvalitetnija i ima manje sumpora i ostalih stvari koje nusu pozeljne a razlog tome je sto je starija

Nemoj se ljutit ali nemaš pojma
ima i slatka,laka,teška,srednja,pjeskovita,kruta,parafin,asfalt,mješana,
a inače je sve podjeljeno u četri osnovna tipa
Cikloalkani
Parafini
Aromatski
Asfalti

http://science.howstuffworks.com/oil-drilling6.htm

Inače nafta sama izvire u slučajima da se pogodi rezervoar sirove nafte koji se nalazi poviše mjehura sa užarenom lavom ili u kombinaciji sa plinom ili tako nešto slično nisam stručan o tome govorit ali danas je teško vadit naftu i biče još teže
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.