<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Antivirusi
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Koji antivirusni program koristite?
Kaspersky
10%
 10%  [ 2 ]
NOD32
25%
 25%  [ 5 ]
ESET SS
0%
 0%  [ 0 ]
Avira AntiVir
0%
 0%  [ 0 ]
Zonealarm
0%
 0%  [ 0 ]
Drugi
65%
 65%  [ 13 ]
Ukupno glasova : 20

Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 20.10.2008. pon. 21:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose, prouci malo DrDOS, mislim da ce ti biti jasno da za njega nema SW firewalla, ali jako pomaze hardware firewall. Cool
BTW Vec ime nekoliko godina da hackeri nisu nasli bolji alat za napad na racunalo sa mreze od DrDOS, molim te, prosvijetli me ako sam u krivu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 20.10.2008. pon. 22:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Cose, prouci malo DrDOS, mislim da ce ti biti jasno da za njega nema SW firewalla, ali jako pomaze hardware firewall. Cool
BTW Vec ime nekoliko godina da hackeri nisu nasli bolji alat za napad na racunalo sa mreze od DrDOS, molim te, prosvijetli me ako sam u krivu...

Ako mislis na DDOS (http://en.wikipedia.org/wiki/Denial-of-service_attack), onda ne pomaze niti HW firewall.
[Vrh]
Joe

PostPostano: 22.10.2008. sri. 12:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja koristim FORMAT C svakih 2 tjedna lol
[Vrh]
Free Energy

PostPostano: 25.10.2008. sub. 12:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

svi ti programi samo jedu resurse.

čak i odem na pronjavu nema nikakvih problema, a koristim IE6 Very Happy
[Vrh]
Brada

PostPostano: 25.10.2008. sub. 17:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas kada su napajanja računala dogurala i preko kilovata pomalo mi se javlja ideja montiranja namjenske slabije kante samo za internet. Na netu sam nažalost puno vremena. Zapržim si image harda i eto rješenja svih problema za 2 minute. Karantena je najbolji antivirus.

Ovaj tzv zaštitni bloatware gdje treba sedam flat DSL linija za skidanje definicija svakih 17 minuta nek ždere resurse i struju drugima, meni neće. Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 26.10.2008. ned. 10:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada je napisao/la:
Danas kada su napajanja računala dogurala i preko kilovata pomalo mi se javlja ideja montiranja namjenske slabije kante samo za internet. Na netu sam nažalost puno vremena. Zapržim si image harda i eto rješenja svih problema za 2 minute. Karantena je najbolji antivirus.

Drugo slicno rjesenje je da na internet ides iz virtualne masine (npr. VMware ili VirtualPC) gdje kod svakog paljenja dobijes cisto stanje, a postoji vec i preko nekoliko Linux distribucija koje bootas s CD-a i imas izolirani sustav.
[Vrh]
Brada

PostPostano: 26.10.2008. ned. 11:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Brada je napisao/la:

Drugo slicno rjesenje je da na internet ides iz virtualne masine (npr. VMware ili VirtualPC) gdje kod svakog paljenja dobijes cisto stanje, a postoji vec i preko nekoliko Linux distribucija koje bootas s CD-a i imas izolirani sustav.

Nije toliko problem izolirani sustav koliko potrošnja PC-a. Zapravo za nekoliko mjeseci ili najkasnije za godinu-dvije možemo očekivati 1kW napajanje u kanti koja treba pokrenuti notepad i/ili pasijans na idućem Macrosoft uradku. Zakaj sam pometal sve te šparne žarulje doma ako čitam poštu sa uređajem koji ruši napon na trafostanici? Stvar je principijelne prirode. Ovo polako više nema smisla. Ja sam ostao na 1GHz procesoru i imam za najčešće aplikacije bržu kantu od većine u mom okruženju koji su se ustrčali kupit novo i pratiti trendove. Realtime antivirus nemam već godinama, a popušio sam zbog virusa samo dva formata harda još od XT generacije računala. Dovoljno je prije klikanja pažljivije protumačiti linkove koje izbaci Google i šansa za čupanje (ostataka) kose se drastično smanjuje.

Za PC, mobitel i ostale kurve nedam više od parsto kuna... po mogućnosti zajedno, a otkad sad samo u jednoj godini dao preko 33.000 kn samo za gorivo ni za auto ne dam više od par tisuća... kuna naraFski. Od kad sam se izuo iz sportske pile i prestao pratiti izlazak novih procesora, sabirnica, chipsetova i ostalih nebuloza, osvanulo mi sunce. Još da mi ga je sada ufatit sa kakvim kolektorom...
[Vrh]
zega

PostPostano: 26.10.2008. ned. 11:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko za gorivo?
Ti si autoprijevozniik, kamioni busevi?
Kako si potrosio toliko na gorivo (grijes 500 kvadrata na lozu)?
z
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Brada

PostPostano: 26.10.2008. ned. 12:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

2 zega: Stanovanje u Samoboru i cjelodnevni rad na dvije lokacije (Radnička cesta i Odranski Obrež kod Brezovice), odlasci na sastančenja mahom po zapadnom dijelu grada, obilaženje dobavljača oko Zaprešića i zapadnom dijelu, te tek pokoji izlet na istok prema Dubravi i Dugom Selu. Sve to u autu sa benzinskih 140 ks koji se voli vrtit i u vječnom cajtnotu. Very Happy

... ni na more nisam išao i već sam ozbiljno razmišljao o ugradnji wc-a u auto. Krevet sam koristio samo u slučajevima iznenadne nesvjestice ako bi se ista prigodno dogodila kad sam doma. Pri tome sam svakodnevno u T-Comu slušao prodike kako treba radit jer su eto nastupila nova vremena za koja mi balkanski kmetovi nismo spremni. To je kulminiralo onom njihovom uvredljivom reklamom gdje zadrigli manager na team buildingu fučkaljkom nabija ritam za sklekove novopridošlom djelatniku dok ga kolege ohrabruju: "hajde izdrži novi... pokaži se..." Toliko su bili ogrezli u mobingu da im je curio van kroz vlastite reklame, a da toga nisu bili ni svjesni.

Uh, opet odlutah Very Happy Da se vratim na temu. Ovo sa realtime antivirusnom zaštitom i resursima je zapravo problem komoditeta. Pažljivo tumačenje ciljanih linkova i povremeno scaniranje (po mogućnosti preko schedulera rješava) gro problema. Nije loša ni realtime zaštita ali ponavljam, to će uskoro zbog resursa koje troši postati značajan potrošač energenata. Koliko operacija prosječni korisnik obavi na PC-u samo pregledavanjem internet stranica? Neka sve kasni samo djelić sekunde po operaciji. Pomnožimo to sa brojem PC-a, radnih sati i količinom struje potrebne za rad uređaja pa će cifra biti iznenađujuća. Kod nas, a da ne pričam o cijelom svijetu. Jedan od največih zagađivača ove planete je zapravo Bill Gates sa svojim poluproizvodima koje je uspio nametnuti. Ne vidim nikakve težnje da se aplikacije ubrzaju i smanji veličina koda. Još danas mi je fascinantno što je sve stalo na Macovu 800k disketu. Recimo kompletan WYSWYG operativni sistem, vektorski program za crtanje (McDraw) i buljuk radova sve na jednoj disketi. Bez ikakvog problema sam radio na Macu bez harda koristeći Word i Excel vrlo sličane današnjim, FileMaker Pro bazu podataka i još štošta. Cijeli OS osim helpova i pop-upova sam zbog kolege preveo na hrvatski za par dana. Svaka aplikacija je bila jedna jedina fajla (npr Word) itd... Sad je i Mac u banani jer se i na njemu djeca žele igrati, a znamo da ne postoji prejaka mašina za to. Polako očekujem frižider koji će biti u A klasi vezano uz hlađenje namirnica ali će zato gutati kilovat zbog neophodnog antivirusa... realtime narafski jer se nikad ne zna kad bi mi moglo usfalit pive koju siroče u slučaju zaraze neće moć naručit prek neta.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 26.10.2008. ned. 19:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada je napisao/la:
Nije toliko problem izolirani sustav koliko potrošnja PC-a. Zapravo za nekoliko mjeseci ili najkasnije za godinu-dvije možemo očekivati 1kW napajanje u kanti koja treba pokrenuti notepad i/ili pasijans na idućem Macrosoft uradku. Zakaj sam pometal sve te šparne žarulje doma ako čitam poštu sa uređajem koji ruši napon na trafostanici? Stvar je principijelne prirode. Ovo polako više nema smisla. Ja sam ostao na 1GHz procesoru i imam za najčešće aplikacije bržu kantu od većine u mom okruženju koji su se ustrčali kupit novo i pratiti trendove.

Prosle sam godine odustao od desktop pila i sad vozim laptop + docking + ext. monitor, mis i tipkovnica. Sve skupa mi trosi ispod 100W (sami laptop, ovisno o opterecenju, 30-40W), plus jos 6-15W za printer/fax/scanner.

Laptop ima moderni C2D procesor koji je dovoljno brz, a opet trosi dovoljno malo struje kada ga se adekvatno priredi - citaj downvolting (ima detaljan opis tu na forumu pod nazivom "Smanjenje potrosnje struje kod laptopa"). Jaci solarni panel (npr. 75W) bez problema pogoni sami laptop i usput puni akumulator sa 2-3A.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.5.2009. sub. 06:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li i vama u zadnje vrijeme svako malo dolaze e-mailovi zarazeni sa "virus Win32/Netsky.Q worm"?

Cini mi se da je pola racunala u HR zarazeno tim crvom Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 9.5.2009. sub. 08:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Da li i vama u zadnje vrijeme svako malo dolaze e-mailovi zarazeni sa "virus Win32/Netsky.Q worm"?

Cini mi se da je pola racunala u HR zarazeno tim crvom Confused

Meni ne dolazi jer mi se na serveru rjesava velika vecina toga, ali me ne bi cudilo ako je tako.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 9.5.2009. sub. 08:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj server mi do danas nije propustio niti jedan virus, sto se nazalost ne moze reci za SPAM.
[Vrh]
mike20

PostPostano: 9.5.2009. sub. 09:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja koristim kaspersky internet security, al ni on nije tako dobar kao Malwarebytes Anti-Malware, on nađe što svim ostalim-NOD32, Kaspersky, BitDefender itd-promakne
[Vrh]
viktor_13

PostPostano: 8.4.2012. ned. 20:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iam friško instalirane windowse na računalu...koji bi mi besplatan antivirus preoporučili da stavim na njega...nešto novije a da dobro funkcionira Wink
Molio bi link da stavite respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.