<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Li3000kn/kWh?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Prof. Baltazar

PostPostano: 15.8.2008. pet. 22:24    Naslov: Li3000kn/kWh? Citirajte i odgovorite

Mislim da sam ove baterije vec negdje vidio, ali ne pronalazim na forumima nista pod "thunder sky", "lfp" i sl. pa evo...

Ovaj covjek opisuje svoj postupak prilagodbe BugE-a, ali je meni zapelo za oko da je stavio 7kWh litij-nesto bateriju.
Pogledao sam bolje i ispada da je platio bateriju oko 21000 kn, sto (iako mnogo novaca) znaci da je platio oko 3000kn/kWh. I ima samo lijepe rijeci za te baterije koje je kupio.
...pa sam bacio oko na web proizvodjaca pa vidim da se hvale sa 2000-3000 ciklusa, sto ih efektivno cini primjetno jeftinijima cak i od najjeftinijih olovnih koje npr. ja koristim (1000kn/kWh), ako se racuna na period od npr. 5 godina.

Preveliki su kapaciteti za el. biciklu (40Ah+), ali su zato mozda dobro pogodjeni za dvosjede i sl. 3kWh: 9000kn. I nije neki neizdrzivi trosak, obzirom da nakon toga prakticki nema troskova nekoliko godina...kad bi barem imali 10 ili 15Ah module...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.