<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Punjači za vozila u regiji
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 24, 25, 26

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Punionice
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ttboy

PostPostano: 15.6.2022. sri. 10:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam samo stara iskustva ,Italija 2019 i Slovenija 2020.
tako da ne znam kakva je situacija sada, ali nadam se da je sve išlo na bolje, osim što se sada vjerojatno naplaćuje ono što je bilo besplatno.

znači, preko plug-a sam si planirao put, ali sam skinuo Gremo na elektriko za Slo i Enel ta Italiju i tu sam malo vrzmao i isprobavao.

Smetalo mi je što sam za Gremo morao prvo uplatit lovu na app pa onda je koristiti.
a Enelova app je bila puna nekih bugova pa meni nije radila na mobu a ženi je sve radilo ok ( isti android telefon)

Sve je radilo ok, i za Slo i za Ita, tada su bili i besplatni parkinzi i punjenja na nekim mjestima koji su bili gradski ili od shopping centara, skeniraš QR kod i to je to
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
miko

PostPostano: 17.6.2022. pet. 13:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
miko je napisao/la:
moj je auto u rangu Kone i troši na 110 km 22kw/100 km a na 130 i 27 kw

Ovdje je lik vozio Konu sa original felgama (za koje veli da imaju prilicno utjecaja na potrosnju) po istom komadu autoputa nekih 60km i dobio zanimljive rezultate potrosnje na 100km:

- 100km/h = 14.5kWh (Kona) (punionica 16.6kWh)
- 130km/h = 20.4kWh (Kona) (punionica 22.2kWh)

https://www.youtube.com/watch?v=CvKIQC-k21w

Znam da ne stima kalkulacija, ali ovdje su isto vozili 130km/h uz isti rezultat oko 20kWh/100km:

https://www.youtube.com/watch?v=KlfgTpLY5sk

Nisam gledao video ali vanjska temperatura ima jako veliki utjecaj na potrošnju, jučer 120 km/h potrošnja 210w/km, po zimi je to kud i kamo više.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
miko

PostPostano: 17.6.2022. pet. 13:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Kakva je situacija sa punjenjem u okolnim zemljama - ima li sto univerzalnije i bolje od Plugsufringa (obavezno sa tokenom jer na dosta mjesta app ne radi za aktivaciju)?

Znaci zanima me Slovenija, Austrija, Njemacka i Italija - kakva su iskustva i ako imate kakvu preporuku.

Hvala!

Ja sam išao kroz Sloveniju prošle godine u 11 mj, Punio sam se na Petrolovim punionicama, imao sam app nije radilo, nazvao sluzbu za korisnike (rade i ranim jutrom oko 4 sam zvao) uključili mi punionicu i napunio se oni skinuli lovu sa tekućeg i sve 5. U Austriji sam se punio u Grazu ali pred Lidlom i bilo đabe. Austrijanci imaju neku sematric app koja ima brdo punionica, trebalo bi funkcionirati ali nisam probao.
[Vrh]
miko

PostPostano: 17.6.2022. pet. 14:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neznam dali je netko imao slučaj ali jučer sam se punio dva puta na autocesti, Elen punionice jednom prošlo bez problema a drugi puta na drugom punjaču traži me rezervaciju 400 kn, kada sam pogeldao malo bolje punionicu vidim da je novi vizual na displayu punionice, očito je to bilo u onim izmjenjenim pravilima koje smo dobili neki dan.

Pošto još nije prošlo 24h sredstva su mi i dalje rezervirana, neznam dali bi se ako se još jednom odlučim puniti rezerviralo još 400 kn ili...
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 18.6.2022. sub. 05:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam se nedavno punio dva dana uzastopno, ali ne na autoputu, i svaki put su mi rezervirali po 250 kn.
Rezervacije su mi stajale cca 15 dana, a račun i nisu naplaćeni sa kartice.
Slao sam im mail i zvao, pa su mi odgovorili da naplata nije prošla zbog greške u aplikciji.
Poslali su mi uplatnice, pa sam platio preko internet bankarstva, i nakon 2 dana mi je skinuta rezervacija.
[Vrh]
miko

PostPostano: 18.6.2022. sub. 14:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
Neznam dali je netko imao slučaj ali jučer sam se punio dva puta na autocesti, Elen punionice jednom prošlo bez problema a drugi puta na drugom punjaču traži me rezervaciju 400 kn, kada sam pogeldao malo bolje punionicu vidim da je novi vizual na displayu punionice, očito je to bilo u onim izmjenjenim pravilima koje smo dobili neki dan.

Pošto još nije prošlo 24h sredstva su mi i dalje rezervirana, neznam dali bi se ako se još jednom odlučim puniti rezerviralo još 400 kn ili...

Vraceni su mi novci sa rezervacije i ispada da su mi obadva puta bili rezervirali po 400 kn, mislim da im ta fora nepije vode, pa kad budem isao na more morat cu uplatit 4000 kn na karticu koju imam prijavljenu u aplikaciji kako bi se mogao puniti...ode pisat reklamaciju
[Vrh]
Cose

PostPostano: 22.6.2022. sri. 07:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
Cose je napisao/la:
Kakva je situacija sa punjenjem u okolnim zemljama - ima li sto univerzalnije i bolje od Plugsufringa (obavezno sa tokenom jer na dosta mjesta app ne radi za aktivaciju)?

Znaci zanima me Slovenija, Austrija, Njemacka i Italija - kakva su iskustva i ako imate kakvu preporuku.

Hvala!

Ja sam išao kroz Sloveniju prošle godine u 11 mj, Punio sam se na Petrolovim punionicama, imao sam app nije radilo, nazvao sluzbu za korisnike (rade i ranim jutrom oko 4 sam zvao) uključili mi punionicu i napunio se oni skinuli lovu sa tekućeg i sve 5. U Austriji sam se punio u Grazu ali pred Lidlom i bilo đabe. Austrijanci imaju neku sematric app koja ima brdo punionica, trebalo bi funkcionirati ali nisam probao.

Vidio Smatrics - imaju foru sa pretplatom 15 EUR i onda je kWh u pola jeftiniji (0.23 EUR na 50kW DC), sto se isplati ako punis vise od 70kWh mjesecno.

Ovo dzabe Lidl punjenje - to radi samo u radno vrijeme ducana ili...?

Petrol Slovenija - to se mozemo kao stranci registrirati kod njih?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
miko

PostPostano: 27.6.2022. pon. 07:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
miko je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Hvala!

Vidio Smatrics - imaju foru sa pretplatom 15 EUR i onda je kWh u pola jeftiniji (0.23 EUR na 50kW DC), sto se isplati ako punis vise od 70kWh mjesecno.

Ovo dzabe Lidl punjenje - to radi samo u radno vrijeme ducana ili...?

Petrol Slovenija - to se mozemo kao stranci registrirati kod njih?

Za lidl neznam jer sam punio u vrijeme rada trgovine, Njemački neznam ali nisam ništa vidio da piše, doduše nisam vidio ni kod nas pa mi nije radilo kad trgovina nije radila.

Petrol sam morao skinuti Slovensku aplikaciju, sa našom hrvatskom neradi, to sam zvao kod nas službu za korisnike pa su mi oni provjerili i javili povratno ali opet nije htjelo i nazvao broj sa punionice i oni mi pustili struju, tako dva puta
[Vrh]
fire

PostPostano: 29.6.2022. sri. 22:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja je sada cijena na teslinim superchargerima? Pokusam iz googlat ali nikako.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 30.6.2022. čet. 07:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:

Ako se sjecam, netko je ovdje pisao cijene tipa 2.x kn / kWh - znaci dosta jeftinije nego npr. HEP.
Ipak je Tesla renomirana svjetska firma za distribuciju elektricne energije, pa moze biti povoljnija cijena nego ovi neki lokalni serifi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fire

PostPostano: 30.6.2022. čet. 08:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
fire je napisao/la:

Ako se sjecam, netko je ovdje pisao cijene tipa 2.x kn / kWh - znaci dosta jeftinije nego npr. HEP.
Ipak je Tesla renomirana svjetska firma za distribuciju elektricne energije, pa moze biti povoljnija cijena nego ovi neki lokalni serifi.

Pa nije bilo oko 3.2kn prije poskupljena struje?
[Vrh]
rkahler

PostPostano: 30.6.2022. čet. 15:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.24sata.hr/tech/u-buzinu-postavili-prvi-punjac-za-elektricne-aute-u-rasvjetnom-stupu-zele-ih-ugraditi-100-000-845452
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 30.6.2022. čet. 19:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

U zadnjih 7 mjeseci, ja sam plaćao od 2.95 preko 3.05 pa sve do 3.3 po kwh.
Nemam pojma koliko je sada, nisam već neko vrijeme bio na njima.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Punionice
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Stranica 26 / 26.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.