RC samohodna kosilica

Ostali interesi i hobiji
Odgovori
deadfall
Postovi: 39
Pridružen/a: 20 sij 2013, 21:09

RC samohodna kosilica

Post Postao/la deadfall »

Zanima me kako napraviti na postojećoj samohodnoj kosilici daljinsko upravljanje samohodne kosilice.

Ne znam što mi sve treba i dali mogu nabaviti gotov komplet daljinski upravljač, elektroniku, motore i akumulator, pogonski sklop da nemoram još programirati elektroniku - komunikaciju s daljinskim upravljačem.

Ne treba mi ništa posebno samo dvije opcije naprijed-nazad i lijevo-desno.
Samohodnu kosilicu već imam.

Ovako nešto

https://www.youtube.com/watch?v=j4eFsQZjNNI

https://www.youtube.com/watch?v=isgwdmROwWc
BuBi_zgb
Postovi: 633
Pridružen/a: 25 sij 2011, 13:56
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la BuBi_zgb »

Ovo ti je komplet stanica i prijemnik
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tgy ... ode-2.html

U prijemnik ustekas servo motor ili vise njih .... zavisi sta sve zelis pomicati i upravljati
https://hobbyking.com/en_us/radio-servo ... ervos.html


baterija za prijemnik i servoe
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rec ... imh-1.html

i trebao bi jos neki punjac za te baterije i baterije za stanicu (daljinski)


Pogledaj si prvih 8 videa ovdje ... bit ce ti neke stvari jasnije
http://www.youtube.com/watch?v=A_jHo2O6 ... BY4LNPTGeO
Avatar
mike20
Postovi: 1613
Pridružen/a: 28 pro 2008, 15:57
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la mike20 »

Problem samohodne kosilice je što ne možeš upravljati naprijed-nazad. Mislim da je ovo iz videa bolje, obična kosilica i dva zasebna motora s kojima možeš upravljati u raznim smjerovima
deadfall
Postovi: 39
Pridružen/a: 20 sij 2013, 21:09

Post Postao/la deadfall »

Društvo nisam zaboravio na ovu temu, samo sam bio u velikoj gužvi tako da nisam stigao postavljati upite.

Ovako shvatio sam da nije moguće kod samohodne kosilice izvesti pogon naprijed nazad to je zbog postojeće getribe koja je takva kakva je. Trebalo bi puno kemijanja, a trebam i opciju lijevo desno. No lakše je izvesti skretanje preko dva motora, jedan radi dok drugi ne radi i to je ok.

Malo mi je nejasno baš elektronika, kako bi to izveo radio vezu.

Dali u ovom prvom linku imam odmah daljinski upravljač i elektroniku koja ide na kosilicu pa na nju poslije stavljam servo motor, motor i ostalo ?
Avatar
mike20
Postovi: 1613
Pridružen/a: 28 pro 2008, 15:57
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la mike20 »

Tak je. Tu stanicu imam ja i odlična je za te novce. U prijemnik štekaš sve, motori za pogon idu preko kontrolera, a servo direkt
baza
Postovi: 1
Pridružen/a: 18 lip 2021, 11:27

Post Postao/la baza »

poz,vidim da se davno pisalo o RC kosilici dali ju je netko napravio,točnije tražim nekog tko se u to sve razumije da bi mi to sve spojio po mogućnosti da je iz Varaždinske županije?
Odgovori

Natrag na “Hobiji”