<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prodaja stuje - kako do papira??!!
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 33, 34, 35

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stjepan

PostPostano: 22.3.2021. pon. 04:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Onih 2600kn se odnosi za zamjenu el. brojila od strane HEP-a ?? Očito svaki ODS ima svoje cijene Sad

Da,odnosi se na zamjenu brojila od strane HEP-a. Cuo sam da postoje 2 cijene. Jedna za jednofazno i jedna za trofazno. Ja spadam u ovu jeeftiniju, jednofaznu grupu.
Da li se razlikuje od podrucja do podrucja ili oni mijenjaju cijene kroz vrijeme, ne bih znao.
Cuo sam da ce i te cijene ici gore (ili su sad vec isle pocetkom godine, a prije su bile manje....nemam pojma)

Zadnja promjena: stjepan; 22.3.2021. pon. 04:29; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stjepan

PostPostano: 22.3.2021. pon. 04:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Hvala Stjepane što si to podijelio s nama palac

Kakva je to usluga dostave od 9000kn?

Neznam za dostavu od 9k kn lol Mogli su napisati sto su god htjeli iskreno. Dali su mi cijenu, meni je bila prihvativija od konkurenata i to je bilo to od mene. Kako ono kažu, oš, neš, bangladeš smijeh2
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 22.3.2021. pon. 04:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Kolika ti je godišnja potrošnja struje (VT i NT) pa da izračunamo povrat investicije Smile

Do sada sam imao cca 500kn mjesečno, no potrošnja će se zasigurno promjeniti, jer planiram prebaciti kuhanje sa plina na struju (magnet) i u sistem centralnog ubaciti el. bojler koji će dogrijavati / u potpunosti grijati vodu.

Zavisno od potrošnje koja će tada biti, planiram staviti još koji panel gore. A ako dođe i el. auto, onda idu dodatni paneli kako god. Zato sam i uzeo jači inverter unaprijed, da ne moram razmišljati previše i da mogu nadograđivati bez previše zezancije.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 22.3.2021. pon. 04:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Argor je napisao/la:
Super, znači mi koji smo dobili nova digitalna brojila nebi trebali platiti taj harač za zamjenu. Iako će vjerojatno naplatiti nešto drugo. Smile

Ne bih znao, no, koliko sam čuo od ovih iz solarshopa, imati analogno je bolje od digitalnog. Naime, ja sam mogao elektranu pustiti u pogon odmah kad su ju oni postavili na garažu, dok su mi rekli: "a da imaš digitalno, ne bi mogao, jer bi ti digitalno mjerilo proizvodnju kao potrošnju i morao bi čekati dok ti oni ne dođu sa novim brojilom"

To je sve što znam po tom pitanju...

Jbg. nisam se previše informirao oko svega. Cijena mi je bila prihvatljiva, prihvatljivo mi je i čekati HEP da dođe i zamjeni brojilo, a do tada sve držim ugašeno i to je to.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.3.2021. pon. 11:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
Neznam za dostavu od 9k kn lol Mogli su napisati sto su god htjeli iskreno. Dali su mi cijenu, meni je bila prihvativija od konkurenata i to je bilo to od mene. Kako ono kažu, oš, neš, bangladeš smijeh2

Aha, ok! Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
stjepan

PostPostano: 22.3.2021. pon. 13:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo danas stiglo još par papira od HEP-a. Jedan je potvrda da su zaprimili moju uplatu za zamjenu brojila, i drugi je potvrda da smo sklopili ugovor. Nadam se skorim radovima i puštanju u pogon.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 8.4.2021. čet. 09:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali update. Zvali prije par dana iz elektre. Došli bi vidjet neš ovo ono, nisam baš skužio. Pozitivno smo doma, tak da su odustali jako brzo. Nisu se dali nagovoriti niti nakon sto sam im rekao daje sve vani (brojilo, elektrana...)

Sad čekanje da prođe boleština pa nastavak....
[Vrh]
creatin

PostPostano: 8.4.2021. čet. 17:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
Mali update. Zvali prije par dana iz elektre. Došli bi vidjet neš ovo ono, nisam baš skužio. Pozitivno smo doma, tak da su odustali jako brzo. Nisu se dali nagovoriti niti nakon sto sam im rekao daje sve vani (brojilo, elektrana...)

Sad čekanje da prođe boleština pa nastavak....

Jedva docekali da te otkantaju
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 9.4.2021. pet. 11:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iskreno, razumijem ih. Ja kroz ovo sranje prolazim poprilično "bezbolno" kad usporedim sa ljudima oko sebe koji ju isto imaju (npr. čovjek od kojeg sam i ja dobio, njegovi roditelji itd.).
Kak je njima.....ne bih to preporučio bilo kome. Ak niš drugo, mogu sad upalit elektranu i biti bez straha da mi netko dođe provjerit dal radi ili ne smijeh2
[Vrh]
creatin

PostPostano: 9.4.2021. pet. 13:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa neces ih ljubiti Smile sva oprema je vani, maske, razmak i nema brige.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 9.4.2021. pet. 16:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nešto je spominjao da moraju i unutra vidjet valjda gdje je sve to spojeno na mrežu ili šta ja znam tako nešto (što mi je i logično). Još je spominjao neke stvari al me je u tom trenutku derala temperatura tak da nisam pohvato baš sve.
Kako god bilo, projekt je na pauzici tjedan dva. Javim kad budem imao neki update.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 12.4.2021. pon. 15:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, dobio poziv danas ujutro, pitaju jesmo došli k sebi i dal mogu doći sutra ili preksutra odraditi posao. Nisam ih morao podsjećati, zivkati, moliti....
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 13.4.2021. uto. 10:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bili, spojili, otišli. To je to....gotovo....elektrana upaljena, sad čekam samo malo sunca da vidim što kaže brojilo. Sve u svemu, ugodno iskustvo sa svima koji su sudjelovali u projektu.
[Vrh]
sarakuzza

PostPostano: 16.4.2021. pet. 15:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

I jel u konačnici obračun na razini godine ili mjeseca kako neki tvrde. Ako je mjesečni metering onda nema baš smisla. Ako je na razini godine ima....rok otplate je nekih 10 god?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
Stranica 35 / 35.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.