<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razna pitanja mladih elektroničara
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 85, 86, 87

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Daddy_o7

PostPostano: 7.4.2021. sri. 22:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

sarakuzza je napisao/la:
zašto ne?
Moraš podesiti custom profil za lifepo4 preko bluetootha ili pc-a ( a možeš i preko ovog mt50 kontrolera)

Sorry nisam skužio...gdje se podešava profil? Na BMS-u ili Punjaču? Epever charger je od 30A i ima konektor za pc ali mi još nije stigao kabel za spajanje no vidio sam da ima u uputstvima namještanje za LifePo4. Hmm da li mi uopće treba BMS?

U slučaju da treba... ovi bijeli konektori idu na baterijske članke a ovi kablovi se pretpostavjam spajaju paralelno na bateriju i charger?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sarakuzza

PostPostano: 9.4.2021. pet. 09:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Treba BMS, ali on je zadnja faza zaštite. BMS ti ne bi smio prekidati punjenje a ni pražnjenje (pogotovo punjenje jer tada na punjaču ostanu spojeni paneli full snagom i otkineš mu load odjednom - može doći do kvara).

Koji BMS koristiš? Tanke žice idu na ćelije, ulaz izlaz je već označen na BMS-u.
BMS namjesti da ti okida kasnije nego punjač. Npr epever profil stavi max punjenje po ćeliji 3.45v, BMS stavi max 3.55 ili slično, ovisno kakav cycle želiš imati.

Za low end (pražnjenje) idealno bi bilo podesiti inverter na određeni napon, ako je moguće. Ako nije onda koristiti battery protect ili ručno gasiti load. U dobro dimenziniranom sustavu ne bi nikada trebao doći na 0% baterije.

Meni je nedavno došao epever tracer 4210AN

Pitanje za sve ostale, kako se izvodi 220v instalacija u solarnoj vikendici, kako izvesti uzemljenje utičnica, može li se nulirati da fidovka okine (30ma)?
[Vrh]
max

PostPostano: 9.4.2021. pet. 19:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

sarakuzza je napisao/la:

Pitanje za sve ostale, kako se izvodi 220v instalacija u solarnoj vikendici, kako izvesti uzemljenje utičnica, može li se nulirati da fidovka okine (30ma)?

Ne bi vjerovao isto kao i na HEP-ovoj mreži (kao da FIDovka zna dal sruja dolazi iz PV, VE, HE, TE, NE..) Postoje RCD (iliti FID) digitalna 10mA sa vremenom prekida 10ms tako da živci ni ne skuže da si ugurao neizoliran vodič u fazu utičnice već prekine tako da nema grčenja mišića iliti da osjetiš da te strese Cool
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 11.4.2021. ned. 21:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

sarakuzza je napisao/la:
Treba BMS, ali on je zadnja faza zaštite. BMS ti ne bi smio prekidati punjenje a ni pražnjenje (pogotovo punjenje jer tada na punjaču ostanu spojeni paneli full snagom i otkineš mu load odjednom - može doći do kvara).

Koji BMS koristiš? Tanke žice idu na ćelije, ulaz izlaz je već označen na BMS-u.
BMS namjesti da ti okida kasnije nego punjač. Npr epever profil stavi max punjenje po ćeliji 3.45v, BMS stavi max 3.55 ili slično, ovisno kakav cycle želiš imati.

Za low end (pražnjenje) idealno bi bilo podesiti inverter na određeni napon, ako je moguće. Ako nije onda koristiti battery protect ili ručno gasiti load. U dobro dimenziniranom sustavu ne bi nikada trebao doći na 0% baterije.

Meni je nedavno došao epever tracer 4210AN

Hvala na odgovoru ali kako ću znati da BMS ne prekida punjenje niti pražnjenje?
Ovaj na slici mi je BMS i to je iz Artasove LiFePo4 baterije ali ne vidim kako bi mogao išta mjenjati na njemu da mi "okida" kasnije nego punjač.
Offgrid inverter imam jedan stariji 2000W pravi sinus i teoretski bih mogao složiti neki battery protect sklop jer on na sebi nema nikakve mogućnosti namještanja. Ono što me brine je koliko taj BMS dozvoljava da prođe ampera kad uključim nešto na inverter? Ako je bio u toj bateriji za bajk vukao sa 48V kontrolerom oko 20A. Jeli to znači da bi na 24V mogao propuštati 40A?
I moje drugo pitanje je za taj epever..tamo ima onaj priključak load...koliko to podnosi wati? Nisam vidio nigdje podatak u uputstvima.
Thnx Wink
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 85, 86, 87
Stranica 87 / 87.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.