<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Automobil koji ide na vodu?
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ivans

PostPostano: 8.7.2008. uto. 23:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napravio sam nesto izmedju joe cell i hho generatora.Dobio sam vrlo malo produkciju hho-a,smesno malu...ali moj auto (dizel) promeni zvuk kad ukljucim to skace od srece Nesto se ipak desava jer kao da motor dobije malcice vise obrtaja dok radi na leru...

Sagorevanje se ocigledno popravilo,Jedino mi je bio problem sto je celija trosila jako mnogo struje,nisam trebao sve cevi povezati da imaju 12V izmedju ili sam trebao napraviti onu varijantu sa inox zicom...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivans

PostPostano: 8.7.2008. uto. 23:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

U svakom slucaju vredi istrazivati na temu hho-a.Narocito bi mi dobro dosla celija Stenlija Majera...Koliko sam razumeo,sa 300mA ima produkciju hho-a dovoljnu za bilo koji motor.
[Vrh]
Free Energy

PostPostano: 9.7.2008. sri. 01:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

respekt palac
[Vrh]
sleeper

PostPostano: 9.7.2008. sri. 09:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

2 Ivans respekt respekt respekt
Molim te javljaj nam daljne pokusaje i testove jer ako to sve skupa ima smisla kupim bacam na izradu standalone ECU kompjutera i izvodenje testova. (normalno kad uhvatim slobodno vrijeme jer sam cesto na terenu).

2 Free Energy, imas jednu od najgorih varijanti Lambde sonde. Lambde sonde sa jednom zicom se sporije zagrijavaju sto posebno dolazi do izrazaja u gradskom modu voznje tj. auto vise trosi zbog kasnijeg uzimanja podataka lambde prema ECU tj; fine regulacije smjese.
Svaka Lambda ne radi dok se ne zagrije do barem 300*C a Lambde sa 3 i 4 zice imaju u sebi grijac i one su tipa Narow band Lambde dok Lambde sa 5 zica su Wide band Lambde isto u sebi sadrze grijac.
Zakljucak je da imas Lambdu sondu kao i svi danasnji automobili samo bez grijaca.
[Vrh]
Free Energy

PostPostano: 9.7.2008. sri. 22:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ivans otkud si ti?

pokušavam dobiti tipa iz Sarajeva koji je navodno složio svoj auto pa da to vidim.

@sleeper - ono tvoje je ipak pretpostavka da će se dodavanjem hho mijenjati razina 02 na ispuhu. Ja bi na svoj auto iz '93 eventualno stavio neki jednostavni (ručni) regulator. Ti vjerojatno imaš neki noviji auto pa hoćeš to pošteno napraviti ali pitanje je koliko vremena i novaca treba za custom ecu i senzore.
[Vrh]
ivans

PostPostano: 9.7.2008. sri. 23:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Free Energy je napisao/la:
@ivans otkud si ti?

pokušavam dobiti tipa iz Sarajeva koji je navodno složio svoj auto pa da to vidim.

Mislis odakle sam ja? Smile Iz sredine vojvodine Very Happy Hr i BiH nisam ni video u zivotu.Ali ako bog da,izacice auto na vodu iz moje radionice jednog dana Wink

Potreban uredjaj se prodaje na eBay,zove se EFIE ili D7,a moze da se izvede nesto sa obicnim potenciometrom..slab mi je engleski pa nisam najbolje razumeo.Potrazite pdf "Gas-Saving-Techniques.pdf"

Hvala bogu,ima starih auta za eksperimentisanje tako da je u ovom trenutku taj problem nebitan.
[Vrh]
Free Energy

PostPostano: 10.7.2008. čet. 06:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

e to i mislim staviti, osima ako sleeper ne izumi nešto bolje Very Happy
[Vrh]
sleeper

PostPostano: 10.7.2008. čet. 10:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Free Energy je napisao/la:

e to i mislim staviti, osima ako sleeper ne izumi nešto bolje Very Happy

Ma to je OK i ne vjerujem da cu izumiti ikad nesto bolje Wink , i da ja sam logicno pretpostavio jer usisavanjem HHO u motor mjenja se molekularna struktura smjese a ipak mi motoru dajemu cisti kisik zato sam odmah odbacio tu stvar kao neki dobitak na laki nacin jos je uvijek bolja auto na plin i deri. Ali nije mi jasno kako bi to reagiralo na diesel motorima i zato sam se zaintrigrirao i zbog toga me zanima ova tema.

Samo pazi kod igranja sa tom igrackom tj. osluskuj motor u cijelom rezimu rada jer ako ti motor nema senzor detonacije mozes dovest do samodetonacije unutar cilindara. To se cuje u obliku metalnog zvuka (ping ili sli.), nece nista biti ako nakratko tijekom testiranja radi ali dugorocno ostavit ce ti rupu na klipu. I obavezno si pogledavaj temp. motora i molim te javljaj nam progres palac , joj decki sto bi dao da imam vremena i ovako experitiram - samo napred palac palac palac
[Vrh]
Gec

PostPostano: 20.7.2008. ned. 21:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo vratio se ja sa godišnjaka, ako bude slijedeći tjedan vremena počinjem sa eksperimentima sa HHO Very Happy
To sleeper.....ne znam zašto se bojiš tih problema sa lambda sondom, zato se uzme neki stari fergazeraš za eksperimente, ovi injection motori sa lambda sondom naravno da bi bili problematični čim bi ubrizgali taj HHO odmah bi lambda podivljala, zato se lijepo ugradi emulator rada Lambda sonde koji šalje ECU-u uvijek idealni signal, to rade svi frizeraši. Motor se podesi da na uho dobro radi, nema problema sa zagrijavanjem jer svi kažu da se manje grije. Svakako vjerujem da se sa tim Megasquirtom i sličnim napravama može nešto napraviti, no ja bih počeo sa nekim fergazerašom, sve je jednostavnije.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.