<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Torrot Muvi - rekonstrukcija

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih motocikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gec

PostPostano: 26.10.2020. pon. 16:20    Naslov: Torrot Muvi - rekonstrukcija Citirajte i odgovorite

Radi se o rekonstrukciji ovog skutera kojeg sam kupio od Debelog. Skuter je odlične kvalitete, kočnice, ovjes, izgled i upravljivost je vrhunska za tu klasu gradske jurilice pa sam ga odlučio malo još modificirati po vlastitim zahtjevima.
Originalna izvedba nije imala opciju regen-a, snaga je ograničena na 2,5kW a originalne baterije (2komada) koštaju skoro kao pola cijene novog skutera....to su sasvim opipljivi razlozi da se krene u samogradnju Smile
Cijena novog skutera je cca 4800 Eura pa se po tome već vidi da je to nešto bolje od jeftine kineske tehnike.
https://torrot.com/en/motorbikes/5/133/muvi
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Grana

PostPostano: 26.10.2020. pon. 20:21    Naslov: Re: Torrot Muvi - rekonstrukcija Citirajte i odgovorite

Koji si kontroler mislio koristiti? Ja si slažem jednu dvokolicu s motorom od tog skutera, mislio sam ići na 16s (60V) i neki kontroler da može 80A iz baterije povući? Meni fali još samo kontroler od većih investicija...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gec

PostPostano: 26.10.2020. pon. 21:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzeo sam ovo: https://www.ebay.com/itm/401869822400
Sabvoton kontroler 100A sa displejom, programira se preko mobitela, ima regen i sve živo, radi odlično. Ukoliko misliš koristiti taj motor po mojem iskustvu i ganjanju po brdima na 3,3 kW taj motor izdrži bez problema 5kW.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 27.10.2020. uto. 10:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Sabvoton kontroler 100A sa displejom, programira se preko mobitela, ima regen i sve živo, radi odlično. Ukoliko misliš koristiti taj motor po mojem iskustvu i ganjanju po brdima na 3,3 kW taj motor izdrži bez problema 5kW.

Kontroler izgleda mrak - javi dojmove, bas me zanima.
[Vrh]
Grana

PostPostano: 27.10.2020. uto. 12:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:

Evo naručit ću još i to pa da sam miran...mislio sam raditi svoj display ali što duže ide vrime ne da mi se, uzet cu taj s displayom i etogac...

Na kojem ćeš ti biti naponu?
[Vrh]
Gec

PostPostano: 27.10.2020. uto. 20:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije nego što sam naručio kontroler odlučio sam se pozabaviti sa drugim stvarima: promijenio sam ležajeve i semeringe na kotačima i sredio plastike, crne dijelove plastika sam malo pokitao i ofarbao crnim mat sprejom za plastiku. Nakon pedeset slojeva Very Happy je rezultat bio zadovoljavajući, bijele dijelove sam ipak prepustio frendu profiću tako da pila sada izgleda kao iz dućana. Gume su Michelin 16" kao nove, pogonski zupčasti remen isto ok tako da ostatak mehanike nisam morao pipnuti.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 27.10.2020. uto. 20:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stari kontroler marke Guilera i originalni displej sa BT komunikacijom. Sa kontrolera je skinut jedino osigurač od 125A koji će se iskoristiti na novoj instalaciji.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 28.10.2020. sri. 08:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za taj kontroler i displej možeš uvijek dobiti 150-200 EUR na Ebay-u
[Vrh]
Gec

PostPostano: 1.11.2020. ned. 20:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dok sam čekao da stigne kontroler napravio sam preradu kompletne instalacije, trebao je to biti jednostavan zahvat za starog automatičara no ne lezi vraže Very Happy bilo je dosta komplikacija. Bez sheme je dosta zaguljeno pronači što i kako je spojeno, naročito kad u bužir ulazi jedna boja žice a izlazi u par različitih boja, kad se uzme u obzir da postoje dijelovi instalacije pod punim naponom i od 12V to je čisti sex za odgonetnuti a da nešto ne spališ. Automat za žmigavce ne postoji već je integriran u samom kontroleru pa sam morao nabaviti specijalni sa kojim mogu raditi led žmigavci. Pored postoječeg DC/DC konvertera koji napaja sva 12V trošila morao sam ugraditi još jedan dodatni za paljenje glavnog releja.
Kontroler je stigao za nevjerojatnih pet dana, naravno da kinezi ne prilažu nikakvu dokumentaciju pa ih to moraš dodatno tražiti. Kada sve spojiš po dokumentaciji i programiraš preko smartfona naravno da pola toga ne radi ili ne radi dobro, to su kinezi. Sva sreća da postoje forumi gdje možeš naći sve potrebne informacije i skrivene cake da to sve proradi kako treba.
Uglavnom sada sve radi, kontroler je vrhunski, regen radi odlično, na displeju se može odabrati pet modova rada, brzina sa 52V baterijom i snagom ograničenom na 3kw je 60 km/h, uz brdo ide odlično a kad ga navinem na 4 kW onda leti. Mislim da bi prava mjera bila 64V baterija i snaga ograničena na 4kW, to bi bile brzine već oko 80km/h a ubrzanje takvo da bi neki ozbiljni benzinci bili ugroženi Very Happy
Domet sa ovom baterijom koju imam (52V/25Ah) je nekih 30-40km, dobrim planiranjem bi se dalo ugurati nekih 60Ah bez problema a to je onda već ozbiljna pila.
[Vrh]
Grana

PostPostano: 2.11.2020. pon. 08:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onda bi mogao i meni danas sutra stići kontroler Very Happy
Ja spremam 16s14P bateriju, al imam prostora i materijala za 17S14P ako bi to bilo bolje? Moje vozilo će biti lakše neću mu štedjeti ampera put motora sigurno, te ne planiram voziti po cesti baš. U mene je kao nekakav enduro bicikl/moped za brdo...
[Vrh]
Gec

PostPostano: 2.11.2020. pon. 12:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grana je napisao/la:
Onda bi mogao i meni danas sutra stići kontroler Very Happy
Ja spremam 16s14P bateriju, al imam prostora i materijala za 17S14P ako bi to bilo bolje? Moje vozilo će biti lakše neću mu štedjeti ampera put motora sigurno, te ne planiram voziti po cesti baš. U mene je kao nekakav enduro bicikl/moped za brdo...
Trebalo bi biti bolje, što se tiče kontrolera ....kad zapneš negdje javi da riješimo.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih motocikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.